Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları şubat 2009 anneleri haydi bebişlere neler aldık resimlerini koyalım buraya

kıslar bende bir sürü şeyler aldım. hem kendi annem hem kayınvalidem sağolsunlar başladılar bişeyler almaya. ama eşimle şöyle elele tutuşup da bişey alamadık henüz. cinsiyetini öğrenmeyi bekliyoruz. bu arada kıslar geçenlerde mobilyalara baktık. Allahım o sepetlere bittim resmen. içimde kaldı. sepet alacağım ve ona uygunda mobilyalar. aldığım kıyafetleri ise buraya koymayı isterdim ama malesef makinem bozuldu ve hala yapılmadı. en kısa zamanda paylaşacağım söz.

ben henüz hiçbirşey almadım kızlar
bişeyler almak beni tedirgin eder
ablamın hamileliğinde bir sürü şeyler almıştık
allah kimsenin başına vermesin 6. ayında erken doğum yaptı bebiş 1 hafta yaşayabildi sadece
bu yüzden sanırım 7. aya kadar bişey almayı düşünmüyorum
sonrasında ablam evin içinde bebeğinin eşyalarını gördükçe ağlar olmuştu
gerçi bebişimin şimdiden bir battaniyesi var onu biliyorum
daha ortadahiç birşey yokken 1,5 sene önce kayınvalidem mavi battaniye örüyordu ben de kuzene sandıydım anneanneye ne oldu kuzenin bebişin cinsiyeti belli mi oldu yoksa diye sorunca yok onlar için örmüyor kendine örüyor dedi anneanne çok utanmıştım

bu arada bebişimin anneannesi de durmadan bebek eşyaları mağazalarını geziyor haberler veriyor o sepetleri çok seviyor sepet alacağım deyip duruyor

allah hayırlısıyla kucağımıza almak nasip etsin kızlar bende daha bişey almadım yeğenimden gelecekleri bekliyorum ondan sonra gidip alışveriş yapıcam gerçi kayınvalidem kardeşimden bişeyler almamı pek istemiyor bu benim ilk bebeğimmiş de başkalarının kıyafetleriyle mi büyücekmiş başkasının kıyafeti dediği ablası olucak benim bebeğimin ha yeğenim ha kendi çocuğum anne bebek bu ne kadar giyicekki zaten sen anlamadan büyücek diyorum bozuluyo bana :kızgın:

benimde ablam o kadar iştahlıki tutamıyoruz onu... ne de olsa ilk torun ve yiğen olacak... hergün offf yine dayanamadım bişeyler aldım diye geliyor... dün yine 1 tulum, 6 çift çorap ve patik almış... benim bebeğim çok şanslı...

bizimde ilk torun olcak kısmetse ilk kendi annem bady almıştı 4 tane pembe mavi karışık o zaman cinsiyeti belli değildi geçen günde kendim bişiler aldım ayaklı donlardan bady bide çorap aldım çok mutlu oldum çok güzel oluyo bebeğine alışveriş yapmak:)) haa bide chicco nun tarağını bide fırçasını aldım:) şimdilik bukadar yatak olarakta park yatak almayı düşünüyorum çünkü evim küçük oda yapamayacağım ona bi süre bizimle kalcak yatak odamda küçük olduğu için anca o tarz bişi olur onarında çok dandikleri var ama chicconun park yatağını yakından inceledim baya sağlam duruyo ve kaliteli gözüküyo sanırım ondan alcam hem çok büyük bişi değil...

kıslar benim bebişimin cinsiyetini öğrenmek bayramdan sonraya kaldı. ama doktor erkeğe benziyor dedi o bana yetti şimdilik. ben bişey alamadım ama annem ilk torun heyecanıyla bir sürü şeyler almış. kayınvalidemde evde ne varsa bütün aldıklarını getirmiş. sadece onlar ve benim ördüklerimde koca bir hunç doldu. bide annemin evdekileri sayarsak hemen hemen tulum sayımızı ve battaniye(sargı bezi) sayımızı doldurduk.bol bol oldu hepsinden. kardeşimde ist.dan gelirken oyuncak almış yeğenine:emir_bebek:. ama ben durmuyorum yarın yine cıkıp bi iki parça bişey almak istiorum. biri beni durdursun.....:sm_cool:

Şanslısınız kızlar. Bizim bebeğimiz eşimin tarafından 8. torun benim tarafımdan 2. torun olacak:)) Ben bizim evin en küçüğü eşimde kendi evinin en küçüğü olunca ilkleri yaşatamadık ailelerimize ama en azından bizim ilkimiz. Benim annemde çok istiyor bişeyşer almayı amanedense o yaygın kanı varya şimdiden alınmaz iyi değil derler o yüzden erteleniyor. sadece geçen hafta biz eşimle gidip bir battanıye bir de hastane çıkışı aldık okadar. Hayırlısı olsun ne diyelim.

kzılar aldığım ciciler tek tek koymaya kalksam site çöker herhalde:teytey: ben daha hamile kalmadan almıştım bir sürü şey bebek mağazasında çalıştım sanırım bi maaşımı vermiştim kıyafetlere :eek:klava:
şu an 2 büyük koli doldu :) en az 25 tane patikli, patiksiz, penye, kadife tulum vardır yani.. pijama takımı aldım 2 tane,fb li çoraplar, atletler çıtçıtlı badiler, hele o bereler şapklar minik ayakkabılar, uku seti ve battaniyede aldım, lastikli çarşaf aldım sepet için 3 tane, minik havuz bile aldı annesi ona babamız batcaz bu gidişle diyo :eek:klava:
daha neler neler aldım sayamıyorum... (2 ABİM NİŞANLI DÜĞÜNLERİNE AZ KALDI HEPSİNİ ÇOK AZ KULLANACAĞIM İÇİN VERİCEM ONLARIN BEBİŞLERİNE İNŞALLAH)

BELKİ YUH DİCEKSİNİZ BANA AMA BEN ALMAYA MECBURUM, BEBİŞİMİN SAĞOLSUN BABA TARAFI HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ HİÇ BİŞEY ALMİCAK Bİ BATTANİYE ALDI KAYINVALİDEM SADECE O KADAR.. ALSADA İSTEMİYORUM ZATEN HAMİLE KALDIĞIMDA ALDI BATTANİYEYİ 45 YTL YE KENDİNE VE KIZLARINADA BİŞEYLER ALDI, Bİ AY ÖDEDİ BATTANİYE TAKSİTİNİ ŞİMDİ BEN ÖDÜYORUM ÇOK KÜÇÜK Bİ MİKTAR AMA KOYUYO İNSANA BİDE EŞİM TEK ERKEK..ODA İSTEMİYO ALIRLARSA BİŞEY ALMİCAKSIN DİYO EŞİM BANA..

şimdiden aldiklarimiz göze gelmiyo arada kayniyo ama son aylara birakirsam doğum falan çok para gidicek, ufacik şeyler bile göze batacak şimdiden alip koyuyoruz..

arkadaşlar halk arasındaki şu yaygın kanı varya bebek olmadan eşya alınmaz uğursuz gelir derler hani hiç katılmıyorum buna çünkü dünyaya bir canlı gelecekse allah izin vermişse buna değil eşya hiç bir güç mani olamaz allah aşkına eşyanın ne ekisi olabilir
ayrıca hamilelik uzun bir süreç gibi görünsede aslında çok kısa bennce bu zamanı da gönlümüzce geçirmek hakkımız bir daha bu süreci ve zamanı yaşamak gibi bir garantimz varmı yok o zaman niye eşya alınmaz isim konulmaz hamileler şunu yapamaz bunu giyemez gibi boş inançlarla ziyan edelim ki

ayrıca bebek doğumu sonrasında bakımı annenin bakımı hastane masrafları ekstra masraflar felan derken maddi yükümüz oldukça artacak zaten en azından doğum öncesi kıyafet beşik yatk bez felan gibi şeyler hazır olursa biraz daha rahat ederiz elimizin altında hazırlık olur

ayrıca bebek doğumu sonrasında bakımı annenin bakımı hastane masrafları ekstra masraflar felan derken maddi yükümüz oldukça artacak zaten en azından doğum öncesi kıyafet beşik yatk bez felan gibi şeyler hazır olursa biraz daha rahat ederiz elimizin altında hazırlık olur

aynen öyle canim katiliyorum sana bide aileden maddi destek olmayinca işler hepten zorlaşiyo.. Kimi arkadaşlar yazmiş kaiynvalidem falan şunu bunu aldi diyolar seviniyorum ne güzel diyorum biz bişey görmedik, görmicezde..

:dance:Kizlar az önce bebek sepetimizin siparişini verdik İNCİ TUNCELDEN İST. dan gelcek çok şeker yaaa bayıldım 450 ytl en son fiyat verdiler.. bakın beğenecekmisiniz ama resini nasıl koycam bilmiyorum..

aynen öyle canim katiliyorum sana bide aileden maddi destek olmayinca işler hepten zorlaşiyo.. Kimi arkadaşlar yazmiş kaiynvalidem falan şunu bunu aldi diyolar seviniyorum ne güzel diyorum biz bişey görmedik, görmicezde..

canım ya bizimde maddi manevi destek göreceğimiz kimse yok eşim şimdiden doğum sırasında yanımda kim duracak diye düşünüyor eşyaları ufak ufak alıyoruz doğum içinde her ay maaştan küçük miktarda olsa bi kenara koyuyoruz lazım olunca rahat ederiz

bizde sadece benim ailem destek oluyo bize eşim tarafından yok bişey.. aynı sorun bizdede var büyük görümcem durur yanımda diyoduk oda şimdi hamile kalcam bende diyo küçüğüne dedik oda bende hamile kalcam dedi.. ben bebek istiyoruz artık dediğimde ikiside hamile kalmıştı ikiside düşük yaptı şimdi tekrar istiyolar.. yani kendi kendimize yapıcaz bişeyler.. allahım kimseye muhtaç etmesin bizleri..

Demircoooooooolllllll bakıyorum kimse resim eklemiyor ben bari ekleyeyim dedim benimkiler bebek ve benim için aldıklarım ama kızmaca darılmaca yok .
picture.php
bunlar biberon ve emziklerimiz

picture.php
bunlar önceden aldığım oyuncaklar elinde gitar olan olrtadaki şarkı söyleyip dans ediyor .Mor olan da zıplıyor .

X