Şu sıralar eskiden sıradan olan ihtiyaçlarınızın, lüks haline geldiği oldu mu?

Hamamotu öneririm iğrenç kokuyor ama kökten aliyor ve uzun sure cikmiyor tuyler ve azaliyor.. agdaya epilasyona asiri hassas olan benim icin kurtarici gibi bi sey oldu, tabii o kokuyu duyan tuyler kesin intihar ediyordur o ayri
Nasıl birseyki hamam otu.13 yasindaki kızımin bacaklarıda agdayı siri kaldirmiyor allerji oluyor

Mesela nektarin. Geçen gördüm alacaktım 50 lira etiketi. 4 tane alsam 1 kg. Severim ama almadım. Bu durumda çok garibime gitti. Ne hallere geldik diye.

Sıradan ihtiyaçları geç zaruri ihtiyaçlar bile lüks haline geldi

Bu konudaki mesajları okumak anksiyete krizi resmen. Çok üzücü. Biz de iki kişiyiz eşim ve ben çocuk yok. Sigaramız içkimiz yok. Kiramız yok. Buna rağmen her market , pazar alışverişinde allah çocuğu olanlara yardım etsin diyoruz. En büyük lüksümüz kuruyemiş. Her ay aldığımız kuruyemiş miktarı da çeşidi de azaldı. Bademler yerini leblebiye bıraktı. Şaka gibi.

pandemi ve ekonomik krizden önce ne kadar rahat yaşadığımızı fark ettikçe üzülüyorum. keşke gözümüzü kapatsak açsak ve 3 yıl öncesine dönsek.
benim önceden sıradan olup şimdi lüks olan harcamalarım yurt dışı tatili (artık lüks değil hayal)
dışarda yemek (haftada 2-3 yapardım şimdi ayda 2-3 belki)
alış veriş ( aylardır ilk defa bugün kozmetik ürünü aldığımı fark ettim)
eve yemek istemek ( birçok markayı ve restoranı eledim 70 e aldığım 2 kişilik porsiyon 300 ü geçti) çok sıkışırsam pide lahmacun falan haftada ya da 2-3 haftada bir ancak
annem emekli onun geçim sıkıntısına
kirada olan kardeşimin hayatı boyunca ev alamayacak olmasına da ayrıca üzülüyorum
çok mutsuz hissediyorum bunları düşündükçe
alım gücümüzün geri gelmesini istiyorum

Benim iki çocuğum var şu an dogum iznindeyim ve psikolojim hiç iyi değil sürekli küçük bebeğime bakıp üzülüyorum ona iyi bir gelecek veremeyecek olmak hatta en temel ihtiyaçlarını bile karsilayamayacak olma ihtimali uykularımı kaçırıyor. Çok yokluk çekerek büyüdüm hayatta ki en büyük korkum evlatlariminda o yokluğu görmesi ve bu gidişle öyle olacak gibi görünüyor bilmiyorum çok mutsuzum...

Her şey! Ama her şey lüks artık. Gereksiz şeyleri zaten almıyordum normalde ama bende sizin gibi seyahat canavarıydım ama DIM Bana artık aktif değilsin dediklerinde bile içimi bir hüzün kaplıyor çünkü benim ilacım şehir şehir gezmekti tüm stresimi sıkıntılarımı alıyordu gerçekten. En son katıldığım Alaçatı turuna 150 TL ödemişim şimdi 500 diyor zamanında kişi başı 200 TL den 10 odalı lüks balayı oteline gitmiştim Ben kahveyi çok severim filtre espresso.. Onları alırken bile sürekli fiyat takibi yapıyorum biraz daha düşse diye. Ped alıcam kozmetik siteleri tek tek dolaşıyorum hangisi daha ucuz diye bu duruma düşürenler utansın diyorum

Nasıl birseyki hamam otu.13 yasindaki kızımin bacaklarıda agdayı siri kaldirmiyor allerji oluyor
Ağda zaten bence dünyanın en kötü işkence şekillerinden birisi aktardan hamamotu alarak ılık suyla krem haline getirip bölgeye sürün ve 3-4 dk bekleyip yıkayın ya da tüy dökücü kremlerden çıkan plastikle sıyırın.

O teyze dayılarin azalarak tükenmesi dileğiyle..
Maaşıma zam istemiyorum alım gücümü geri istiyorum 5 senedir aynı yerde çalışıyorum 5 sene önce kredi çekip sıfır araç almıştım şimdi maaşım üç kat arttı ama kredi çeksem 20 yaşında araba zor alırım

Herşey lüks oldu...
Ama en çok zoruma giden kedi-köpek mamaları ve kitaplar... Bu sene doğum günümde eşim, ailem ve dostlarım kitap listemdeki alınmayı bekleyen kitaplardan aldılar, boğazıma bir yumruk oturdu... Hem sevindim hem çok içime dokundu koca koca insanlar ihtiyaç listelerinden hediye çıkarıyoruz. Geçen bayram eşim kedi maması aldı bayram hediyesi olarak, çok üzücü hepimizin 25+ yıldır çalışıyoruz ne hale geldik...

Maaşa zam haberi duyduğumda moralim bozuluyor. Maaş gelmeden her şeye zam geldiği için.

Disarda orta halli bir lokantada oturup yemek kisi başi en ucuz 80 tl..
Onlari da anlıyorum ucuza alıyorlar mi ki ucuza satsınlar..

Ne ev var ne araba..
Ne işini bilen koca.
Ne de paylasimci eş ailesi..

Yine de çok düşünmemeye çalışıyorum aklımı kaçırmamak için.

20 yıl mı diyorsunuz ya,cidden mi umut da olmazsa düzeleceğine dair nasıl yaşayacağız
Valla ekonomi mezunuyum Mali müşavirim, benim bilgilerim doğrultusunda malesef böyle, bir mucize olursa bilemiyorum Ha tabiki şöyle 20 yıl süresince yavaş yavaş iyiye gidip 20 yıl sonunda ülke düze çıkabilir demek istedim.. umarım tabi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…