Şu sıralar eskiden sıradan olan ihtiyaçlarınızın, lüks haline geldiği oldu mu?

Çok teşekkür ederim

ben eskiden para harcamayan biriydim dikkat ederdim... birikim en büyük lükstü benim için...
şimdi miii
birikim yapamiyorum....
parayi çocuga evime ihtiyacima harciyorum...
artık lüks diye bişi kalmadi
türk kahvemi dişardakini beğenmiyorum evde kendime çok güzel yaparım o derece:)

Bulunduğum ilde deniz kenarına gider yer içer benzinle birlikte 100 lira harcar dönerdik şimdi araba sadece 300 lira yiyor
Çok değil 2 sene öncesi kızımla haftasonu sinemaya gider,yemek ve dondurmamızı yer 150 civarı harcardık…şimdi bi kahve olmuş 40 lira kızda büyüdü o da istiyo sadece kahveye 80 lira gidiyo..ben artık en ucuzu neysr onu seçiyorum ki standartların üstünde kazanıyoruz ,herşeyin uygununu almaya çalıştığımız halde ay sonunu göremiyoruz

Şuanda herşey lüks bizim için, kuru yemiş, tatlı , pasta hayatımızdan çıktı, evde şöyle corbasindan tut tatlısına kadar güzel bir akşam yemeği yapılmıcak hale geldi, alabildiğimiz şeyler en gerekli olanlar temizlik ürünleri şampuan bulaşık ilaçı , çamaşır suyu , temel gıdalar aç kalınmıcak kadar, tatile gitmek zaten hak getire bulunduğumuz şehirde piknik alanı var deniz kenarı bir yer oraya gidebilmek bile dünya kadar masraf .

Maalesef tatil nedir unuttuk, indirim de bez kovalıyorum çocuğuma, 3 kap yemek yerine bazen 1 bazen 2 çeşit yapıyorum tatlı haftada bir oluyor et tavuk ayın bazı günleri giriyor eve kahvaltıda sucuk salam sosis yok, dışarda kahve içmiyorum evde yapıyorum öyle içip çıkıyorum, marka giyinmiyorum, indirim takip ediyorum offf için daraldı anca karın tokluğuna bir hayat yaşıyoruz

Hamamotu öneririm iğrenç kokuyor ama kökten aliyor ve uzun sure cikmiyor tuyler ve azaliyor.. agdaya epilasyona asiri hassas olan benim icin kurtarici gibi bi sey oldu, tabii o kokuyu duyan tuyler kesin intihar ediyordur o ayri
Bende hamamotu denemek istiyorum ama kokusu tüm evi sarıpta evdekiler ne bu koku diye söylenirler mi diye tereddüt ediyorum yada banyoda kokusu günlerce kalır mı ?

12 yaşındaki kızımda starbucks delisigeçen perşembe yine zam gelmiş çocuk yıkıldı resmen..her çıktığımızda giriyoruz uygulamadan baktım ciddi kahve giderimiz olmaya başladı ondan kısamam ama kendimden kısıcam mecburen

Mart ayında indirimli tatil ayarladım,geçen hafta 5 günlüğüne gittik Marmaris'e,ee zaten Ege Bölgesinde oturduğumuz için yol masrafı daha uyguna geldi.Otel çook eski ama tam fiyat performans oteli idi.Aksamlari sahil boyu yürüyüşe çıktığımızda yiyip,içip,eğlenen yabancıları gördüğümde içim parçalandı yemin ederim.Ben kendi ülkemde yabancı gibi hissettim kendimi,o lüks mekanlar tıklım tıklım dolu ama %85 yabancı,biz de onlara seyirci kalıyoruz artık.Eee beş gün tatil yaptık ama bir seneye yakın taksitini ödeyeceğiz artık.Seneye hiç sanmıyorum ve gidişattan hiç mi hiç umudum yok.

Toplum olarak ruh sağlığımızı kaybediyoruz bu yaşanan kriz neticesinde.
Bir dönem herkes koronayi konuşuyordu.
Şimdi de herkesin dilinde geçim sıkıntısı.

Artık çevremde başka muhabbet kalmadı desem yeridir.
Herkes aynı şeylerden yakınıyor. Konu bir şekilde dönüp dolaşıp ekonomiye geliyor .

Dün 3 iken bugün 13 olmasını gerektiren ney ? Ne oluyor bir günde. İnsan anlam veremiyor.
Canı sıkılıyor.

Yaşıyor muyuz, evet bir şekilde.
Alıyor muyuz, evet bir şekilde.

Ama tadı tuzu kalmadı bir şeyin.

Aynen biz de zor yetisiyoruz artık , çok var mama verdiğimiz kedi köpek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…