Şu sıralar eskiden sıradan olan ihtiyaçlarınızın, lüks haline geldiği oldu mu?

özellikle şu söze çok katılıyorum
yemek içmek en temelimiz olmazsa yaşayamayız
verdiğimiz paraya değerde beslenemiyoruz
Örneğin salatalık kg 10 tl diyelim nerde eciş bücüşü var o belli 3. 4. kalite yalnız pahalıdan satılıyor
o gün kızımla burger kinge gittik bir hamburger menüye 67tl verdik inanın hamburger demeye bin şahit lazımdı hatta gidim değiştireyim istedim sonra boşver dedim
hem pahalı hem kalitesiz yaşıyoruz
Elektronik cihazlar özellikle ya istediğimiz bir tlf tv tablet süpürge her neyse bu kadar pahalı olmamalı ya
Allahım sen baş gel bizi bu hale düşürenlerle
maaşlar artmasın ama bu kadar zam olmasın veya maaşlarımız yüksek olsun zam olmasın
İnsanca yaşayalım suç mu ?

2017 de ekonomi çok iyiydi... hatta ücretsiz izinede ayrıldım ayrılırkende elektrik süpürge halı aldım... çok rahat geçiindik şükür... herşey 2020 den sonraaa patladııı... 2020 öncesi herşey mükemmeldi.. 2 yıldır zam zam canimdan bezdi.

Bugün sadece bebek bezine 600 tl verdim. Başka sözüm yok.

Ya bu konuda bende çok muzdaribim.yani sokak kedilerim için mama almakta zorlanıyorum artık.. Önceden mama +süt+yaş mama ve sosis flan alırdım. Şu an 15 kiloluk mama dan alırken bile zorlanıyorum. Babamla ortak alıyoruz artık.çözüm demeyelim de şimdilik bu şekil idare ediyoruz

Yılbaşına doğru 10 lira olacak tahminimce,asgari ücret zammı kat kat çıkacak bizlerden.
Zam çözüm değil çünkü.
Valla millet önündeki yılların stoğunu yapıyor, neredeyse beşikteki bebesinin okul ihtiyaçlarını karşılıyor.
Ben hala saf saf bekliyorum bi yerden sonra düzelmez mi acaba diye

Haftasonlari evdeyken corbalik ve tavuk ciğeri falan hasliyorum ekmekle cogaltip iki gune bölüyorum bahce ve sokak kedilerime. Evden atilan tertemiz hayvanlarla doldu otobus duraklari yazik gunah bu kadar vergi alinmamali hem insan bebek mamalarindan hem hayvan yemlerinden.

Son düzenleme:

Haddime değil ama söyleyeceğim, sakın kendinizden kısmayın. Anne yüreğidir anlayabiliyorum fakat böyle yaparak onun yokluğu öğrenmesine engel oluyorsunuz bence. Tabii ki hiç gitmesin demiyorum ama azaltsın. Sonuçta starbucksta kahve içemedi diye ölen yok. Yine de siz bilirsiniz tabii, ama çocuklara her istediğini vermek ve fazladan fedakarlık yapmak da iyi değil. Kızım durum böyle böyle, ekonomik kriz var, artık kahve masrafımızı azaltalım üç alıyorsak ikiye düşürelim deseniz?

İcanadoluda yüz milyon sekiz yüz doksan dokuz bin altı yüz kırk yedi groston jelibon rezervi bulunmuş duymadın mi? Seneye düze çikacaz allahin izniyle

Mağazadan alışveriş yapmak... Artık internetten indirimlere bakıp kıyafeti bile ona göre alıyorum ki uzun zamandır kıyafet de almıyorum. En son internetten ayakkabı aldım. Aynı ayakkabı mağazada 450 liraydı.
Kafeye gitmek lüks oldu ki kafede ya Türk kahvesi ya limonata gibi sıradan şeyler içerim...
Arabayla bir yerden bir yere gitmek de lüks oldu. Toplu taşımaya geçtim.
Her gün taze taze süt ve ürünleri alırdım, marketten almam organik olsun diye. Ama tavuk göğsünün bile kilosu 100 TL olmuş. Peynirin kilosu 150 lira ama bunlar mecbur yani kahvaltıda ne yiyelim ??
Yahu yumurtanın tanesi bile 2,5 tl olmuş...
Tutumlu bir insan olarak ben bile çok harcıyorum. Sigaraya bugün de zam geldi.
Her yaz mutlaka bir yerlere gitme planı yapardık bu yaz planımız yok.
Aklıma ilk gelenler bunlar :)

Bu kadar ağır hezimete uğramış ekonomilerin düzelmesi en iyi ihtimalle bir 20 yılı bulur. O da çok sağlam bir kalkınma planıyla olur Ha var mı bu planı yapabilecek bir yiğit dersen işte onu hiç sanmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…