Şu sıralar eskiden sıradan olan ihtiyaçlarınızın, lüks haline geldiği oldu mu?

Eskiden sinemaya gider kahve içer yemek yer eve dönerdik arkadaşlarımla hepsi bir gün içerisinde artık ayda bir kere yemeğe gidince diğer aya kadar dışarı çıkamıyorum… kişisel bakım ürünleri falan zaten hak getire birikim hiçbir şey yapamıyorum konuştukça bu konuları daraldığımdan konuşmamaya çalışıyorum genelde

Bu ülkede oturup bir yerlerde kahve içmek zenginlik(!) göstergesi oldu, temel beslenme ihtiyacını bile pek çok aile karşılayamıyor, insanlar yetersiz besleniyor. Barınamıyorlar kiraların fırlamasıyla göçler başladı.

Ben şahsen ekonomik özgürlüğü ve yan gelirleri olan biri olarak eskiden keyfim ister yurt dışına çıkardım, günübirlik tatillere giderdim, hesabı düşünmeden hemen hemen her yerde her şeyi yerdim. Ama artık düşünüyorum, dışarıda yeme olayı yarı yarıya azaldı, seyahatlerim azaldı, birikim yapmaya çalışıyorum ülkede önünüzü göremediğimiz için, bir yandan çocuk yapsam onu hiçbir şeye muhtaç etmeden iyi okullarda okutup yetiştirebilir miyim düşüncesi. Bunaldım.

Son düzenleme:
Welcome to the jungle

Market alışverişinden kozmetiğe, giyimden seyahat masraflarına aldığım toplu iğneye kadar her şey için indirim kovalıyorum. Kredi kartını kullandığım bankaların eskiden okumadan sildigim tüm kampanya mesajlarını simdi sevgilimden gelmiş gibi bi aşkla açıyorum mesela

Standartları çok düşürmeden alternatif lokasyon tercihlerine başladım. Her günüm bi macera oldu ülkemiz sagolsun. Atıyorum aynı semt üzerindeki yeni açılan bi mekan eskisine göre daha uygun fiyatla mı hizmet veriyo, biz hop oraya. Bahtımıza çıkan iyiyse orası da müsteri kitlesini olusturup zamları dayayana kadar oradan devam. Mekan kötüyse rota yeniden oluşturuluyor.

Tatillerde kişi sayısını arttırıp ev olayına girdik bu sene ki kişi başı biletler düssün. Biletler aylar öncesinden alındı. Yazın cüzdanlara alev alev gelişi kıştan hatta geçen yıllardan belliydi cünkü.

Muadilcilikte çığır açtım sonra.

Elime geçen her kuruş üc gün sonra harcanacak olsa bile daima bi yatırım aracında durur. Böylece harcarken iki kere düsünüyorum artı durdugu yerde buharlasmıyor.

Ama tabi ki hala yetmiyo yetemiyo.

Doğru hamile kaldığım da hayat bu kadar pahalı değildi doğurana kadar herşey 3 katına çıktı yinede iyi ki doğurmuşum çok tatlı

Doğru hamile kaldığım da hayat bu kadar pahalı değildi doğurana kadar herşey 3 katına çıktı yinede iyi ki doğurmuşum çok tatlı
Hayırlı olsun. Mutlulukla huzurla büyütün bebeğinizi. Maddi yönden ailemin bana sunduğu ya da ailesinin eşime sunduğu imkanları günümüz koşulunda kendi çocuğumuza sunamayacağımızı düşündüğümüz için bebek fikri Askıda bizim için.

cilt bakım ürünleri ve kozmetik.. eskiden indiri kovalamazdım artık bulduğumda stok yapmaya basladım. gıda, kıyafet temel ihyiyaclardan da ihtiyac fazlası dışında olmasa da olur ama begendim alayım kalsın mantıgım devre dışı. ne ne kadar lazımsa o kadar maalesef.

Bu yorumu görünce aklıma geldi. Şu twister dondurma vardı bilmem bilir misiniz. Bu sene bi aldım onun bile yarısı yok :))

Hamamotu öneririm iğrenç kokuyor ama kökten aliyor ve uzun sure cikmiyor tuyler ve azaliyor.. agdaya epilasyona asiri hassas olan benim icin kurtarici gibi bi sey oldu, tabii o kokuyu duyan tuyler kesin intihar ediyordur o ayri
ay cok kötü kokuuor o ben agdaya baslamadığım dönemlerde ara ara kullandım hem kararma yapıyor hem cabuk cıkarıyordu

Teşekkür ederim amin Bize bunu düşündürtenler utansın, inşallah gönlünüzden geçen zaman da tadarsınız bu duyguyu bu maddi kaygılarımızın olmadığı zamanlar gelir

Lüx olmayan yokki.
Tam bugday ekmek lux oldu 10 tl.
Resmen dilim sayıyorz

Evet bu mama olayına ben de çok sinir oluyorum . 400 - 500 küsur ne yahu !

Hamamotu öneririm iğrenç kokuyor ama kökten aliyor ve uzun sure cikmiyor tuyler ve azaliyor.. agdaya epilasyona asiri hassas olan benim icin kurtarici gibi bi sey oldu, tabii o kokuyu duyan tuyler kesin intihar ediyordur o ayri
İğrenc kokuyor deyince hatırladım. Annem kullanırdı yıllar önce.

Sanki evin içinde 100 su aygırı s.cmıs gibi leş kokuyor ev.
Yasaklanmalı bence o şey

Kızım köfteyi çok seviyor. Çocuğa her köfte yedirirken suçluluk hissediyorum, alamayanlar çocuğuna yediremeyenler için.

Bunun haricinde orijinal parfümden doldurma parfüme geçeli çok olmuştu, kozmetik alışverişini zaten kestim, ev eşyası bişey almıyorum, kıyafet çok zorunda olmadıkça almıyorum, ne var ne yok çocuğa harcıyoruz ya da kenara atmaya çalışıyoruz. Daha şu an yazdayız, bunun bir de kışı var, allah sonumuzu hayır etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…