Mutfak Püf Noktaları Srayan yaglar

mangalia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2009
143
0
45
kızartma yaparken yagın sıçramasını ne kadar önlemeye çalışırsanız çalışın yine tamamen engelleyemezsiniz.her şeye ragmen yag mutfagın her yerine biraz yapışmıştır.bunları temizlemek için en etkili temizleyici ispirtodur.

bence bim de satılan yağ sökücü güldal dır hatta her kiri temizlemekte çok faydalı hem fiyatıde uygun şiddetle tavsiye ederim.

Bende cif in yağ çözünü kullanıyorum, hemen çıkarıyor.
Benim sorunum fırınımla, ne denediysem bir türlü kalıplaşmış yağları çıkaramadım.

ben fırını ısıtıyorum ve lüzumsuz bir iki bezle iyce siliyorum sonra eger yinede kalmıssa tekrar ısıtıp aynı islemi tekrarlıyorum
ve sonra cif temizliyor ve iyce duruluyorum
bu güne kadar ben hic yağ cöz kullanmadım sık sık silerseniz yaglanmıyor ama benim sorunum ise duvara sıcrayan yaglar ne kadar dikkat edersem edeyim sıcrıyor ve silincede cıkmıyor bende ev boyanırken kalan boyadan habire boya yapıp duruyorum oraya yakında evin en kalın yeri olacak heralde

Janet defalarca fırını ısıttım ama kalıplaşmış yağlar çıkmıyor, resistans mıdır nedir işde oraya sıçrayanları çıkaramıyorum.

Cifin yağ çözücüsünü sıçrayan yerlere sür ve 2-3 dak bekle ve süngerin yeşil tarafıyla sürt hemen çıkıyor, ben hiç sorun yaşamadım.Çamaşır suyu katkılı olursa daha iyi oluyor.

deneyecegim ama malesef losmanayız ve boyalı duvar oldugundan hemen icine cekiyor sonrada ne yaparsam yapayım cıkmıyor ama deneyecegim

ben amwayin fırın jelini kullanıyorum
fırçası var sürüyorum biraz bekliyor sonra kolayca çıkıyor

bimin yağ çözü güldal süper bişey ama yanında eldiven de satın alın yaparkende camları açın

mr mascle kulanıyorum çok memnunum yağlı yere sık sonra 5 10 dakika bekle yağların şıpır şıpır aktığını göreceksin

X