Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pardonda siz ve dahi olumsuz yorum yapanlar 21. Yy da sistem neden kadınları çalışmaya mecbur bırakıyor diye sorgulasaniza. Burda bana laf yetiştireceginize sistemi araştırın. Neler dönüyor neler oluyor ..bı ailede tek kişinin maaşı neden tüm ev halkına yetmiyor da kadın neden çalışmak zorunda kalıyor ya çocuk işçilere ne diyeceksiniz onlarada laf etsenize edin bakalım
Vay be, kadınları çalışmaya zorlayan herkesten gizli komployu çözmüşsünüz.
Puuuhhhh olssun bu sistemi değiştirmek için canla başla çalışan o kadınlara.
Günümüzdeki kadınları nasıl bir kadere mahkum etmişler öyle? Biz de kadın hakları deyip seviniyorduk.
Demek neler neler dönüyormuş da haberimiz yokmuş, saf saf çalışma hakkımız var diye mutlu oluyormuşuz.
Oysa çalışmayıp evlerinde otursalar, hiçbir gelirlere sahip olmayıp kocalarının zulmunü "bana bakan biri var" diye öpüp başlarına koysalar ne güzel olurdu değil mi?

Son düzenleme:
Vay be, kadınları çalışmaya zorlayan herkesten gizli komployu çözmüşsünüz.
Puuuhhhh, bu sistemi değiştirmek için canla başla çalışan o kadınlara.
Günümüzdeki kadınları nasıl bir kadere mahkum etmişler öyle mi? Biz de kadın hakları deyip seviniyorduk.
Demek neler neler dönüyormuş da haberimiz yokmuş, saf saf çalışma hakkımız var diye mutlu oluyormuşuz.
Oysa çalışmayıp evlerinde otursalar, hiçbir gelirlere sahip olmayıp kocalarının zulmunü "bana bakan biri var" diye öpüp başlarına koysalar ne güzel olurdu değil mi?
böyük resmi görmüş konu sahibi

Bugün bir zincir markete iş görüşmesi için gittim .Bölge sorumlusu bayaa konuştu benimle ilgili sorular sordu kendisini tanıttı falan filan. Burda çalışanlar her işi yapıyor dedi palet taşımaktan tutun tuvalet temizliğine kadar. Tuvalet temizlemekten nefret ediyorum. Hadi onu geçtim . Benim kas gücüm 0 . Palet asla tasiyamam. Bana hep böyle sessiz misin diye sordu. Bende evet dedim. Herkesin mizacı farklı. Allah Allah sessizlik kötü bir şey mi ? Bana tempolu çalışan lazım dedi. Kardeşim işimi yaparım hızlı calisirim tempolu enerjik olmaya ne gerek var ? Sanki müşterilerle muhabbet mi edeceğim. Bugün regl dim . Bu yüzden yorgun halsizdim konuşacak halim yoktu ve 4 saat uyumuştum. Ki bunlar olmasa bile sabahları asla enerjik olamam benim elimde olan bir şey değil kaldı ki D vitamini kullanıyorum. Ben 5 sene okudum üniversite. Karşılığı bu mu mutfak tuvalet temizlemek mi palet taşımak mi ? İş arıyorum 1 senedir sebebi ailemin baskısı. Kredi borçlarımiz var . Borçlar olmasa asla aramam çünkü amelelik kölelik yapmak istemiyorum. Gençliğime Yazık her yerde torpil geçiyor Nasıl iş bulacağım ben 🤦🏻
İlahiyat okumuşsunuz ve iş beğenmiyorsunuz. İş alanı olan bir bölüm okusaydınız da bu yerdiğiniz, beğenmediğiniz işleri teklif etmeselerdi size. Kusura bakmayında cami de imam olmayı falan mı hayal ediyordunuz. Alnının teriyle para kazanmak istiyorsan, tuvalette temizleyeceksin, palette çekeceksin. Kimseye direkt gel 100 bin tl maaş, al masan bu, bilgisayarın bu demiyorlar. Biraz çaba gösterin.

merhaba ben de ünv. okuyup uzun süre işsiz kaldım, 3 sektörde calıştım. tekstilde, magazada vs ama hep bu geçici dedim kendime. ve sonra mücadele edip baska bölüm okuyup atandım. kaç yaşındasınız bilmiyorum ama daha yolun başı yeni alternetifler arastirin bunu yaparken de bir yandan magaza vs calisin o zaman moraliniz bozulmaz. ücretli öğretmenliğe basvurun mutlaka, tek tek okullara gidin. telefona bakacak eleman arayan küçük ofisler oluyor onlarla görüşün derim, moral bozmayın, bu zamanda bir çok genç yaşıyor bu durumu, yolunuz açık olsun🙋‍♀️💙

Sizin gibi pis zihniyetteki insanların hakkı yense iyidir sizin gibi insanlar ancak temizlikcilik yapmaya layık
İğrenç bir kafan var.. sen temizlikçilik yapmaya layık değilsin aslında bakarsan sadece tüketen bir şeysin oksijen israfı ne faydan var senin topluma. Ailene bile bir dertsin hani evlat olsa sevilmezsin denilen tipler var ya aynen onlardan ( 13 yıldır bu forumdayım kimseye hakaret etmedim ban yemedim bu sözlerimden dolayı ban yersem de yiyeyim sözlerim hakaret değil zaten hakikat)

Son 20 yıldır en rahat atanan bölümü okumuşsunuz. Nerdeyse gözümüzün içine bile ilahiyat mezunlarını oturtacaklar. Bu durumda bile atanamıyorsanız mizacınız tembel bence kusura bakmayın
Sanki fizik gibi işe yaramaz (!) bi bölüm okumuşsunuz da açıkta kalmışsınız gibi. Cillop gibi ilahiyat mezunusunuz. Daha ne istiyorsunuz. Size her yer açık
Aaa niye öyle dediniz ben fizikçiyim ve atandım sadece zor ayrıca fizik tr de işe yaramıyor yoksa bir çok ülkede iyi para kazanıyorlar :KK66:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X