Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İğrenç bir kafan var.. sen temizlikçilik yapmaya layık değilsin aslında bakarsan sadece tüketen bir şeysin oksijen israfı ne faydan var senin topluma. Ailene bile bir dertsin hani evlat olsa sevilmezsin denilen tipler var ya aynen onlardan ( 13 yıldır bu forumdayım kimseye hakaret etmedim ban yemedim bu sözlerimden dolayı ban yersem de yiyeyim sözlerim hakaret değil zaten hakikat)
Senin bu lafların bana sökmez başka kapıya hadi bakalım 🤣🤣🤣

tanımadığı insanlara burdan beddua yağdıran zavallı kişi, Allah sana akıl fikir versin, tek yapabildiğin belli ki klavyeden laf yetiştirmek o yüzden sana ses çıkarmıyorum
Aptal biri gibi mi duruyorum burda bana küçümseyici aşağılayıcı saygısızca laflar edicekler ben de buyrun gelin ne derseniz deyin mi diyeceğim. Ben aptal değilim ! Ohhh iyi de yapıyorum

Ee madem önemsemedin ne demeye yıllarca okudum ama böyle oldu diye isyan ediyorsun, emek vermeden yan gelip yatıp mı işe alacaklar seni, sen elinden geleni yaparsın olursa olur olmazsa o zaman başka yollar denersin evde ytıp yatıp insanlara boş beleş beddua yağdır anca
Onlarda rahat dursunlar şekerim

Bende hanımefendinin önce kendisine sonra yakınlarına sabır diliyorum hadi biz iki üç msj yazıp baktık anlamıyor bb diyoruz ama yazık kendi bile ömür boyu kendine katlanmak zorunda
Ülkenin durumunu sorgulayacaklarina burda bana laf yetistirip kısaca ülkedeki çalışma şartlarını kabullenmemi istiyorlar. En azından hem cahil hem zavallı değilim. Ömür boyu da kendime katlanırim 🤣

Vallahi sizin yazdıklarınızı okurken içimin yagları eridi. Sizin cevaplarınıza bahane bulanları da okudum ve şok oldum. Sözde bu sitede bilinir, cevapları dikkate alınır kişilerdi. Bu kadar dar düşünce beklemiyordum. Her türlü adaletsizliği,hukuksuzluğu, sömürülmeyi kabullenmişler. Ve yeni nesilin de gıkını çıkarmadan aynı düzene boyun eğmesini bekliyorlar. Eğszinlerki bizim çocuklarımız,torunlarımızın zamanına kadar bile sistem(!) Tıkır tıkır işlemeye aynen devam etsin. Zorluk görmeyle övünüyorlar. Benim kabullenebileceğim zorluk sertifikalar almak,birden fazla dil bilmek, gelişmek için fazladan eğitim almaktır. Ama görev tanımında olmayan işleri yapmaya zorlanılmak benim övüneceğim bir zorluk olamaz. Gerçekten bu halk fazlasını hak etmiyor.
Saçını süpürge etmiş yeni nesilinde Aynı zorlukları yokluklari yaşamasını isteyen İnsanlar okuyun hatta kağıda yazın. Helal olsun bu yazıya 👏

bunu tercih döneminde niye araştırmadın?

Elimde diplomam olsun zaten okulda koca bulurum evlenip çocuğa karışırım hemde insanların ağzı kapansın diye okudunuz sanırım. Bu çabasızlık normal değil çünkü.
Ya bir boş yapma ! Hâlâ evlenmeyi düşünmüyorum . ki koca bulayım çocuk yapayım ev hanımı olayım gibi bir düşüncem hiçbir zaman olmadı. Üniversite bitireyim atanayim istedim lakin amelilik yapmak zorunda kalıyor üniveriste mezunları ve ellerine asgari ücretten fazla geçmiyor

Hayatımda böyle saçma şey duymadım. Devlet herkesi zorla üniversiteye sokmuyor, hele hele ilahiyat gibi hiç bir geçerliliği olmayan bölümleri kafanıza vura vura okutmuyor. Herkes tutturmuş bi atanma türküsü, kimse zorlanmak istemiyor. Ondan sonra burada saçma sapan dert yanıyorsunuz. Bölümünüzü bilmeden şu yazdıklarınızı okuyan zanneder ki Harvard hukuk mezunusun da bunca yıl saçını süpürge ettin, yine de iş bulamadın. Ayrıca bu ego ile iş bulamamana da şaşırdım, kibirden bulamadın sanırım.
Kpss hocaları bile kpss kadar gereksiz bir sınav yok olmamali diyor sen onlardan Âlim değilsin .

"Asgari ücret"i yanlış yazma nedeniniz inşallah telefonunuzun otomatik düzeltmesinden kaynaklanmıştır. Yalnız telefonunuz "felan"ı da düzeltmemiştir herhalde.

Hanfendi ben terör bölgesinde görev yapıyorum şu an :) yaşadığım ilçede ev yok dogru düzgün, illa ki ben de saygısızlık görüyorum evet kimse kafama silah dayamadi henüz ama olmayacağı anlamına gelmez yine de işimin rahat bir iş olmadiğini söyleyemem, bir günün 12 saati sürekli mobbing yemek emeğinin karşılığını alamamak var bir de münferit olaylar yaşamak var.
Doktorların da sıkıntılarını biliyorum ki doktorluk benim için tüm mesleklerin üzerindedir. Her mesleğin sıkıntıları dertleri zorlukları var derken bunu kastettim ama hiçbir şekilde saygı görmediğin fiziksel ve psikolojik olarak yoruldugun asgari ucret aldığın kasiyerlikle öğretmenlik doktorluk falan kiyaslanamaz.

Evet istemiyorsa kendini geliştirsin çalışsın atansin bunu bir böyle demek var bir de "ahah ilahiyat mezunu olmuş sanki bana ODTÜ bitirmiş, ezik, miymiy, uyuşuk, sen çalışmak istemiyorsun ruhun tembel seni kim işe alır" diye eziklemek var. Burdaki üyeler tanıdıkları bir konudan sikayet edince böyle aşağılayıcı üslupla mi konuşuyor? Hiç sanmam. Ama burda insanlar eline klavye alınca konu açan kişinin açığını arayıp sebepsiz gıcık olup linç etmeye uğraşıyor. Kimsenin buna hakkı yok bence.
Helal olsun . Burdaki çirkef cazgır saçını süpürge etmiş fosilleşmiş nesil d*folabilirsiniz ! Burayı gençlere bırakın bir zahmet

"ülkede işsiz genç kalmayacak" derken işsiz sayılarını minimuma çekmek için Allah'ın dahi kuş uçurmayı unuttuğu dağına üniversite yapıldı. ülkedeki üniversite sayısı 208 ve işsizlik verileri şişmeye başladıkça kontenjanda vites artıyor.
öte yandan ben yaşlı bir üye olarak bunu daha net hatırlıyorum ki; zamanında üniversite okumak, sınıf atlama yöntemlerinden biri idi. maalesef halen taşrada ve bilhassa kasabalarda gençler kendilerini şehre atıp üniversite okuduklarında sınıf atlayacaklarını sanıyorlar ama maalesef hiç tahayyülerindeki gibi değil dünya.
gereğinden fazla üniversite mezunu olduğu gibi bu üniversite mezunlarının her birine yetecek kadar da iş yok. enflasyona uğrayan ülkelerdeki iş hacmi oldukça fazla iken buna cevap verecek yeterli istihdam alanı ve sayısı ile cevap -artık- verilemiyor. dolayısıyla artık işe giren paşa gönlü isterse tuvaleti de temizleyecek isterse lağım çukuruna da girecek hale getirildik. istemiyorsan da yerine anında senin reddettiğin görevleri yerine getirecek bir lisans ya da yükseklisans mezunu zaten bulunuyor. ama şartlar bunu gerektirdi diye de şikayetlenmeyecek. şikayetlenmek isteyen gücü varsa kitlesel hareketini başlatsın çünkü bu forumda birbirimize ahlak satmakla bir kazanım elde edilmeyeceğini siz de biliyorsunuz.
burada soru sahibi hanımın yararına değil ama bu istismar çemberini eleştirmeye istinaden sistem eleştirisi yapardık ama ben ban müptelası oldum artık.
ama kimse de kendi çapına dahi bakmadan "ay ben sabah uyanamam" "d vitaminim düşük" "bende yeterli iq yok" "ben fabrikada çalışamam" gibi bahanelerle geldikten sonra işe alınmadı diye mızmızlandıktan sonra sistem eleştirisi yaptığını zannederse biz de kaba etlerimizle gülüp dalga geçeriz.
oynamaya gönlü olmadığı için yerinin dar olduğunu söyleyip durmuş belli ki.
Ne güzel yazmış diyordum ki sonunda batirmissin 🤣

Böyle mıymıylıkla koca kaç gün çekecek ki kendisini? Bunun gibi bi kuzenim var,üni kazandı,bi sürü masraf yaptırıp , ev tutturdu,okudu geldi,senelerce iş beğenmedi,çalışmadı.Yaş 33 ne evde bi işin ucundan tutar, ne çalışır,babası emekli çalışıyo ondan geçinir.Kaç kez evlilikten döndü,bayağı güzel karşıdan bişey zannediyolar,tanıyınca arkalarına bakmadan kaçıyolar.En son birini buldu,alelacele nikah yaptılar,çocuk çalışmamasını sorun etmemişti ama evle de ilgisi olmadığını anlatınca 6 ayda boşandılar.Onun da hep değerleri düşük,hep psikolojisi bozuk ,herşeye bahanesi var.
Tecrubelerini gözlemlerini kendine sakla çakma psikolog seni

Kpss hocaları bile kpss kadar gereksiz bir sınav yok olmamali diyor sen onlardan Âlim değilsin .
Sen çok alimsin ki dediğimi bile anlamamışsın BEN GEREKSİZ GÖRÜP GİRMEDİM KPSS’ye, ONUN YERİNE İŞİME GİRİP ÇALIŞTIM, FORUMLARDA MİLLETLE AĞIZ DALAŞINA GİRECEĞİME PARAMI KAZANDIM. Bu KPSS hocaları sana da oek yaramamış. Bu arada eğitimimle ve genel kültürümle 5’le çarparım o hocaları muhtemelen ama konumuz bu değil.

Ülkenin durumunu sorgulayacaklarina burda bana laf yetistirip kısaca ülkedeki çalışma şartlarını kabullenmemi istiyorlar. En azından hem cahil hem zavallı değilim. Ömür boyu da kendime katlanırim 🤣
Keşke biraz da zekan olsaydı da yorumun sana değil başkasına yazıldığını anlayabilseydin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X