Ne düşünmeliyim?

:olamaz: Olsaydı da sorularım degisirdi farklı sorular sorardım deyip durumu iyimserlestirmeye calısıyor Böyle konuların ciddi düsünülünce sorulması normallestirilmemesi gerekli.

İliski yasamışsın diyelim ve simdikinde istemiyorsun bu yine onu ilgilendirmez.İliskinizin yakınlasma boyutunu önceki iliskilerindeki hareketlerine göre onda öyleydi bende de böyle olacak diye düsünmesi ayrı itici olurdu.Her iliskinin dinamiği farklıdır sonucta.
Benden sana abla tavsiyesi; sevgilinle geçmiş yakınlasmalarını konusma.Bu haddi de verme.İyimserlikle sordugunu sanıp sonradan yüzüne vuruldugunda çok üzülürsün.Bunu gercekten umursamayan adam ne öncesi ne sonrası konusunu etmezdi.
Bu zamana kadar sormadı zaten sorarken de kırk takla atıyor bunu da çok ısrar ettiğim için sordu. Ben de olmuş da olabilirdi hatta keşke olsaydı dedim. Kapattım konuyu tamamen. Ama işte içim içimi yiyor sinirim geçmedi.

Adam fazla uyanık sizde fazla iyi niyetlisiniz
Ya 30 yaşına gelmişiz ben ondan büyüğüm bir de zaten derdi buysa gidip daha küçük bir şeyler yaşama ihtimali olmayan birilerini bulurdu diye düşünüyorum. O da zaten senin yaşamamış olman seni daha değerli falan yapmıyor benim gözümde dedi.

Ya 30 yaşına gelmişiz ben ondan büyüğüm bir de zaten derdi buysa gidip daha küçük bir şeyler yaşama ihtimali olmayan birilerini bulurdu diye düşünüyorum. O da zaten senin yaşamamış olman seni daha değerli falan yapmıyor benim gözümde dedi.
Benim buradan anlatılandan gördüğüm kadarıyla bu adam bunları söyleyerek istediği cevapları arıyor alamasaydı sizden ayrılacaktı bir bahaneyle. Çünkü böyle şeyleri sorun yapmayan insanlar böyle şeyleri bu kadar konuşmuyor kafasında soru işareti oluşturan konuyuda sormazdı kılıfları güzel hazırlıyor ama dürüst değil.

Benim buradan anlatılandan gördüğüm kadarıyla bu adam bunları söyleyerek istediği cevapları arıyor alamasaydı sizden ayrılacaktı bir bahaneyle. Çünkü böyle şeyleri sorun yapmayan insanlar böyle şeyleri bu kadar konuşmuyor kafasında soru işareti oluşturan konuyuda sormazdı kılıfları güzel hazırlıyor ama dürüst değil.
Aslında hiç konuşmadık bir kere çok önceden yakınlaşma oldu mu diye sordu bir de bu işte. Zaten bilmek istemem der hep. Ama bu kadarını bilmeliyim demişti. Benden ayrılacağını düşünmüyorum ama ona birleşme harici her şeyi yaşadığımı zaten bunların da seks olduğunu vs söyleyeceğim bakalım o zaman ne diyecek. Ki benzer şeyler söyledim aslında keşke yapmış da olsaydım da dedim. Sorduğuna pişman oldu ama sen anlattın ben senden öğreneceğim bu tarz şeyleri dedi korkuyorum zaten nasıl söyleyeceğimi böyle şeyleri falan dedi. Bilmiyorum yine de hoşuma gitmiyor böyle şeyler. Ben ayrılmalı mıyım onu da bilmiyorum

Bunu söyleyen adam sizi sorgulamazdı inanın.
Ne olursa olsun ( genelleme evet) bizim toplumumuzda erkeğin cinsel iliski yasaması çok doğalken kadinin yasaması büyük bir kesim için abes / yanlış karşılanıyor. Birlikte olduğunuz kişi için de geçerli bu durum bence.

Arkadaşların dedigi gibi siz iyi niyetli birisiniz. Bundan önce de yaşamış olabilirdiniz - kendi tercihiniz sonuçta. Ancak beyefendi hiç de iyi niyetli / masum değil. Neyi nasıl soracağını biliyor - sonra siz tepki verince de sana sormayayım da kime sorayım diye çeviriyor - sanki kendisi bilmiyor gibi. Çok anlayışlı yaklaşım içinde olmayın bence - bilsin sizin rahatsız olduğunuzu ve tepki koyduğunuzu.

Arkadaşların dedigi gibi siz iyi niyetli birisiniz. Bundan önce de yaşamış olabilirdiniz - kendi tercihiniz sonuçta. Ancak beyefendi hiç de iyi niyetli / masum değil. Neyi nasıl soracağını biliyor - sonra siz tepki verince de sana sormayayım da kime sorayım diye çeviriyor - sanki kendisi bilmiyor gibi. Çok anlayışlı yaklaşım içinde olmayın bence - bilsin sizin rahatsız olduğunuzu ve tepki koyduğunuzu.
Zaten hiç anlayışlı yaklaşımda olmadım bağırdım çağırdım hakaret ettim hatta. Bu nasıl bir zihniyet vs dedim. Ama yine de içim rahat etmedi. Çok moralim bozuldu. Uzaklaşınca tekrar tekrar aklıma geliyor. Midem bulandı

Aklı sıra manipule ediyor adam çok kurnaz senden bir şekilde cevapları alıyor sonra sen biraz sitem edince böyle şeyleri umursamam yaşamamış olman seni daha değerli yapmaz falan demelere başlıyor.
Gerçek kişiliği belli aslında gayette umursuyor. Biriyle geçmişte bir ilişki yaşadım deseydiniz yüksek ihtimal size soğuk davranmaya başlayacaktı ve ilişkiyi bitirmeye kadar getirecekti...

Ben 28 yaşında henüz cinsel birleşme yaşamamış biriyim. Uzun süren bir ilişkim oldu fakat yüzeysel cinsel yakınlıklar harici bir şey yaşamadık. Bunun sebebi ikimiz de çekiniktik. Sonrasında da karşıma bunu yaşayacağım birisi çıkmadı açıkçası. Güven duyacağım biriyle yaşamak istedim.

Her neyse sorun şu, şuan 6 aylık bir ilişkim var. İlişkimizin 4. Ayında falan ancak yakınlaştık birbirimize. Bu konuda temkinli davrandık karşılıklı.
İlk zamanlardan beri de hep evlilik üzerine konuşuldu. Evlilik maksatlı başladık diyebilirim. Ama görücü usulü vs değil tamamen görüp aşık olduk.
Erkek arkadaşım üçüncü ayda yine evlilik üzerine konuştuğumuz (zorunlu görevim için acil bir nikah yapmayı düşünüyorduk) bir zamanda bana önceki ilişkilerimi sordu ve yakınlaşma oldu mu dedi. Ben de uzun ilişkim harici ilişkilerimi (flört) sorduğunu düşünüp hayır demiştim. Ben ona sormadım olmuştur zaten diye. Her neyse aradan zaman geçti biz yakınlaşmalara devam ettik. Benim tavırlarımdan çekinikliğimden vs daha önce birleşme yaşamadığımı anladığını düşündüm ben hatta bir kere bunu ima da etmişti. İlk olacağı için özel olsun istiyorsun anlıyorum gibi bir şey demişti.

Geçen ay biz yakınlaştığımız sırada o parmağını biraz soktu ve ben bunu zaten mastürbasyon yaptığım zamanlarda da yaptığım için yadırgamadım hoşuma da gitti. Aradan zaman geçti bir ay kadar.

Geçen gün bana sana bir şey danışacağım soracağım ama sonra şimdi zamanı değil dedi. Ama tabii ben ısrar ettim illa ki söyle söyle diye. O da patavatsızlık ettim cidden şuan yeri zamanı değil sonra dedi. Ama ben artık aşırı merak etmiştim ve söyletmeden de bırakmadım. Neyle ilgili falan dedim. Bana farklı söylediğin bi şey olabilir mi falan dedi. Ama bunları böyle ciddiyetle söylemiyor söylemeye çalışır gibi hareketlerde söylüyor. Ama eğer farklı söylediysen soğurum çünkü yalan olmuş oluyor dedi.

O konuyu saptırmaya çalıştıkça ben daha da sinirlendim. Cinsel birleşme yaşamadığımızla alakalı bir şey olduğunu düşünüp ben daha önce kimseyle birlikte olmadım dedim bunla mı alakalıydı dedim. O da evet sen bana bunu yakınlaşma olmadı diye söylemiştin ama işte geçen parmağımı soktuğumda zarar vermiş olabilir miyim ya da yaşamadım diye yalan mı söyledin diye düşündüm ama bunu nasıl soracağımı bilemedim dedi.

Ben çok sinirlendim bir sürü şey söylerim sen nasıl bir insansın bunun derdine mi düştün vs diye. O da hayır sen yaşadım diyip yaşamamış olsaydın da yalan olurdu sonuçta sen bana bunu böyle söyledin. Ben de acaba ben mi zarar verdim ya da neden böyle diye merak ettim seni suçlamak veya yargılamak maksatlı değil sorum dedi.

Ben de ona her kadının aynı olmadığını bazısını esnek bazısının dar olduğunu. İlk ilişkide eğer iyi uyarılırsan kanama olmayacağını veya kötü bir birleşmede ikide üçte bile kanayabileceğini anlattım.

O da tamam ben bilmiyordum öğrenmek için sordum başka kime sorabilirdim ki bunu tabiiki sana soracağım falan dedi. Benim bekaret vs gibi bir derdim yok ama sana sorduğumda sen böyle söylediğin için merak ettim dedi. Kaç yaşındayız olmuş olabilirdi falan dedi.

Olmuş olsaydı napardın dedim o zaman ona göre soru sorardım kimle nasıl vs derdim daha çok şeyi merak ederdim gibi şeyler söyledi.

O an konuştuktan sonra ben onu anladım aslında ama ondan uzaklaştıktan sonra tekrar bu konuşma kafamda dönmeye başladı ve bilmiyorum sinirlerim bozuluyor. Ne düşünmeliyim bilmiyorum.
Düzgün yapın korkma iliskide

Aklı sıra manipule ediyor adam çok kurnaz senden bir şekilde cevapları alıyor sonra sen biraz sitem edince böyle şeyleri umursamam yaşamamış olman seni daha değerli yapmaz falan demelere başlıyor.
Gerçek kişiliği belli aslında gayette umursuyor. Biriyle geçmişte bir ilişki yaşadım deseydiniz yüksek ihtimal size soğuk davranmaya başlayacaktı ve ilişkiyi bitirmeye kadar getirecekti...
Hiç üzerinde durmadı ama bunu bu kadar umursasaydı daha farklı davranırdı. Detay hiçbi şey sormadı yakınlaşma oldu mu şeklinde sordu ve bi daha hiç konuşmamıştık. O gün de bunu sorduğuna da pişman oldu bugün yine konuştum yanlış düşündüm saçmaladım dedi özür diledi. Böyle anlamlar çıkacağını düşünmedim dedi. Ben de buna takıntılı birisi olduğunu düşünsem bu zamana kadar anlardım zaten. Bana bunu sorarken de beni kötü hissettirecek hesap soracak şekilde sormadı zaten. Açıkladığım zaman da ben bilmiyordum sen söyleyince şimdi öğrendim dedi. Takıntılı olsa açıklamama da inanmazdı uzatırdı diye düşünüyorum. Çünkü ben sen bunu anlayamazsın dedim. O sadece acaba ben başka düşünürüm diye mi yalan söyledin diye merak ettim dedi. Bunu sorduğuna da pişman ettim zaten.

ay serefsize bak. 27 yillik omrunde hazine gibi korudun da 3 aylik sevgiline actin sanki. buna mi inanmak istiyor safoz?

X