Tartışma sonrası yatak odasında uyumayan eş...

ne kadar sacma sapan davranmissiniz.
adamin misafir cagirmasi tabii ki sacma ama çağırmış yani bir kere. millet belki yola cikmisken nasil arayip gelmeyin desin? guzelce konussaydiniz bu evin artik bekar evi olmadigini, evin kadini olduğunuz icin boyle şeylerden utanacaginizi, mahcup olacaginizi - tekrar birileri ararsa size sormadan kabul etmemesini guzelce soyleseydiniz. adamin o evine belki bin kere gelmis halasi. akil edememistir ki evin misafir agirlamaya uygun olmadigini. cok sacma ve gecinmeye gönlü olmayan insan tribi atmissiniz. ayrica gece gece onu birakip giden sizsiniz. cagirdigi insanlara mahcup olan o.tabii ki sizi aramayacak, arasa salaktir. arasa paniklese bunu aliskanlik haline getireceksiniz. sizin sacma davranisinizi beslemis olacak. sallamamakla iyi yapmış
ayrica gece gece dil iz bilmediginiz alemde evden cikacak totonuz varsa onun endiselenmesine gerek yok..sanki adam sizi evden atti.
bugün ailemi onun yanında görüntülü arayıp her şeyi anlatarak boşanmak istediğimi söylemeyi düşünüyorum.
gercekten bosanmaya niyetiniz varsa dönün gelin. bu yaptiginiz "bosanicam" davranisi degil.."ayagini denk al" blofu
adam yerse bu blofu korkar üzülürse evet mutlu olabilirsiniz kisa bir sure. ama belki de evden cikma blofunuz gibi yemeyecek. umursamayacak. o zaman ne yapacaksiniz?
belki sizin gibi gecimsiz biriyle evlendigi icin zaten pisman oldu. nerede uzak mesafedeki melegim nerede bu kadin diye düşünüyor. sizin konusmanizi duyduktan sonra firsattan istifade "maden bosanacaksin defol git bu pazara kadar evi bosalt" falan diyecek?
o zaman gercekten gidebilecek misiniz?

Bu misafir olayı niçin bu kadar abartılıyor, gelen kişiler kraliyet ailesi değil değil mi, sizin de durumunuzu biliyorlardır, yeni evli olduğunuzu başka bir ülkeden gelin geldiğini, henüz eşya alamadığınızı vs, bir kek çırpıp bir çay demlemek bu kadar zor mu veya kuru pasta hatta bisküvi de olur, evde ne varsa , olduğu kadar yani, bardaklar fincanlar takım olmaz da ayrı ayrı olur, böyle böyle asosyal bir toplum oluyoruz malesef,
Ayrıca eve misafir geleceği halde evden gittiğiniz sorun olmuyor da eşinizin yatakta yatmadığı mı sorun oluyor

Kaçak mı gittiniz, turist vizesi alıp iltica talebinde mi bulundunuz? O karışık durumlar yasal değilse bu adama hiç güvenmeyin. Bu işin yasalı ve normali aile birleşim vizesine başvurmaktır. Başvuru yapmadı mı eşiniz?

Yani ücretsiz interneti olmayan market mağaza avm kalmadı. Şehirlerde sokaklarda hatta toplu taşımada bile free wifi var.
Kaçak gitmedim, schengen ile gelip burada evlendim ve oturumu bekliyorum. Yani dolayısıyla şu an kaçak durumundayım

Merhaba sevgili kız kardeşlerim. Ben henüz 2 aylık evli genç bir kadınım. Eşimle çok zor şartlarda evlenebildik. Daha doğrusu ailelerimiz ilk etapta evlenmemizi istemiyorlardı. (Her iki tarafta tamamen onlara maddi olarak yardım etmemizden dolayı ) Eşimle son 1 yıldır uzak mesafe ilişkisi yaşadık. Daha doğrusu o yurt dışına yerleşti, evlilik sebebiyle de ben onun yanına geldim.
Burada henüz yeniyim, dil bilmiyorum, kültür bilmiyorum. Daha doğrusu doğru düzgün yolları bile bilmiyorum. Eşim her ne kadar modern görüşlü olduğunu dile getirse de asla öyle değil. Tamamen feodal zihniyete sahip birisi. Eşimi dün hiç tanımadığım uzaktan bir akrabası aradı ve 1 saate bize misafirliğe geleceğini söyledi. Açıkçası eşim benden önce oturduğumuz evi bekar evi gibi kullanmış ve evde ne çay tabağımız, ne tepsimiz ne şekerliğimiz bile yok. Ben burada yeni olduğum için yavaş yavaş toparlar eksikliklerimi alırım diyordum. Eşimin benden izin almadan, onay almadan akrabalarına müsaitiz demesinden dolayı tartıştım, açıkçası evdeki eksikliklerden dolayı tanımadığım insanlara karşı mahçup olmak istemedim. Bunun üzerine eşim bana sana mı soracağım dedi. Bende üstümü değiştirip, kimliğimi ve pasaportumu alarak madem bana sormayacaksın otur kendi misafirlerini kendin karşıla, kimi de eve alıyorsan al dedim ve yağmurlu karanlık havada, hiç yol bile bilmediğim ülkede, telefonumda internet bile olmamasına rağmen 3 saat sokakta kaldım. Eve geldiğimde misafirler gitmişti ve ne bir arama ne de bir mesaj vardı. Yatağa geçip uyamayı denerken yastığı ve battaniyeyi alıp salonda uyudu. Şimdi sevgili kadınlar siz bu durumda benim yerimde olsanız ne yaparsınız. Açıkçası ben bugün ailemi onun yanında görüntülü arayıp her şeyi anlatarak boşanmak istediğimi söylemeyi düşünüyorum. Siz olsanız ne yaparsınız. ? Son 1 saat haber verilerek hiç evine gitmediğimiz, görüşmediğimiz insanların bu şekilde evime gelmesini doğru bulmuyorum ve yaptığımın da yanlış olduğunu düşünmüyorum. Ama ben haksız olsam bile evlendiği kadını 19.30'dan 22.l00 'a kadar hiç dil bile bilmediği bir ülkede arayıp sormaması tüm güvenimi alt üst etti
Yatağa gelene kadar neler var neler. Boşanın ćekmeyin değmez

O ülkeye giriş yapmanız için vize vermediler mi? Yani genelde tek girişli vize verilir ve gidince de aile birleşim evraklarınızı onaylarlar oturum belgenizi kartınızı alırsınız. Sizde nasıl oldu?
Ben başka ülke üzerinden ülkeye giriş yaptım ama hali hazırda bekleyen evlilik işlemlerim devam ediyordu, sadece şu an kanton tarafından kabul görülmeyi bekliyorum

Tartışma sonrası yatak ayıran erkeğe tahammülüm yok. Misafir konusunda ben de mükemmelliyetçiyimdir o yüzden size danışmadan kabul etmesi hatalı olmuş. Ama siz de baya fevri davranmışsınız. Her ikiniz de kendinden ödün vermiyor ve orta yolu bulmaya çalışmıyorsunuz gibi geldi. Yapıcı olmak adına iki taraf da bir şey yapmamış. Bu şekilde evlilik yürütmek zor. Hakkınızda hayırlısı.

Bu misafir olayı niçin bu kadar abartılıyor, gelen kişiler kraliyet ailesi değil değil mi, sizin de durumunuzu biliyorlardır, yeni evli olduğunuzu başka bir ülkeden gelin geldiğini, henüz eşya alamadığınızı vs, bir kek çırpıp bir çay demlemek bu kadar zor mu veya kuru pasta hatta bisküvi de olur, evde ne varsa , olduğu kadar yani, bardaklar fincanlar takım olmaz da ayrı ayrı olur, böyle böyle asosyal bir toplum oluyoruz malesef,
Ayrıca eve misafir geleceği halde evden gittiğiniz sorun olmuyor da eşinizin yatakta yatmadığı mı sorun oluyor
Gelen kişiler kraliyet ailesi değiller ama aile yapılarının nasıl olduğunu burada anlatmak istemiyorum. Ayrıca zaten yeni evli olduklarımı burada henüz düzenim olmadıklarını bilmiş olmalarına rağmen benim onlara davet etmeden onların 1 saate sizdeyiz demeleri ne kadar doğru. Evden gitmem doğru değildi onu ani refleks ; belki de burada ki arkadaşların dediği gibi blöf olarak yaptım.

Ben başka ülke üzerinden ülkeye giriş yaptım ama hali hazırda bekleyen evlilik işlemlerim devam ediyordu, sadece şu an kanton tarafından kabul görülmeyi bekliyorum

Ablacığım elindeki vize ne kadarlık, Schengen en az 3 aylıktır diye tahmin ediyorum. Vizenin bitiş zamanı nedir? 2 aylık evliyim yazmışsın, vizenin bittiğine emin misin? Vizen bitmediyse şimdi hemen çık git. Vizen bittiyse de sorun yok, ülke sanırım İsviçre, acil durum emaili oluyor göçmenlik bürosunun oraya mail atarsın durumu anlatırsın onlar da sana ülkedne çıkış için bir belge verirler. Başvuru yaptıysan elinde zaten bir başvuru numarası vardır, durumu anlat, randevum da var ama daha erken çıkıp gidicem boşanıcam yaz belgeni kap çık git. Tabi niyetin varsa boşanmaya. Boşanmayacaksan uğraşma oturç

Nasıl yani anlayamadım, vizen yok mu? Ne zaman geldin, eş vizesine başvurmadınız mı? Bunlardan bağımsız al bir hat en kötü kontorlü alırsın Aldi Talk var, başka kontörlü hatlar her yerde marketlerde satılıyor.

Hangi ulke bilmiyorum ama eş vizesiyle gelinse de eğer oturuma basvurduysa belli bir sure ulkede kalmak zorunda eger cikis yaparsa iptal olur her şeyi. Yani benim bildigim bu konu sahibinin başka yasal olmayan durumlari varsa onu bilemeyecegim. Ama 2 aydir insan neden hat almaz bilemedim. 🙄

Kaçak gitmedim, schengen ile gelip burada evlendim ve oturumu bekliyorum. Yani dolayısıyla şu an kaçak durumundayım
Yani turist vizesiyle geldiniz, kocanız siz gelmeden önce veya gelir gelmez aile birleşimi için başvuru yapmadı. Dil bilmiyorum yazdınız, başvuruyu siz yapmış olamazsınız. Emin misiniz bu adamın resmi yasal yoldan bir şeyler yaptığına? Sizi oyalıyor olmasın? Evlendik yazdınız konsoloslukta resmi nikah mı kıyıldı?

Şimdi anlıyor musunuz adam niye bu kadar rahat? Sokakta sabahlasanız bile umurunda olmayacaktı çünkü çaresiz olduğunuzu biliyor. Dönüp dolaşıp gelecek diyor, bu kırılgan çaresiz durumunuzda endişelenmemiş bile. Bence iyi düşünün, asla güvenilir biri değil.

Eşinizin size söyledikleri yanlış olsa da bana sanki bazı şeyleri eksik anlatıyorsunuz gibi geldi. Eve sizden habersiz birini çağırdı diye kavga çıkarmanız ve evi terk etmeniz çok yanlış. Oturup bu konuyu konuşmanız gerekirdi.

Hangi ulke bilmiyorum ama eş vizesiyle gelinse de eğer oturuma basvurduysa belli bir sure ulkede kalmak zorunda eger cikis yaparsa iptal olur her şeyi. Yani benim bildigim bu konu sahibinin başka yasal olmayan durumlari varsa onu bilemeyecegim. Ama 2 aydir insan neden hat almaz bilemedim. 🙄

Yani istiyor mu ki konu sahibi orda yaşamayı, yaşamak istiyorsa boşanmamalı. Direnip vizeyi kapsa bile boşanırsa eş vizesi geçersiz oluyor, konu sahibesi dönmek zorunda kalır. Orda yaşamak istiyorsa tek yolu var, adama ağız eğmek.

Yani turist vizesiyle geldiniz, kocanız siz gelmeden önce veya gelir gelmez aile birleşimi için başvuru yapmadı. Dil bilmiyorum yazdınız, başvuruyu siz yapmış olamazsınız. Emin misiniz bu adamın resmi yasal yoldan bir şeyler yaptığına? Sizi oyalıyor olmasın? Evlendik yazdınız konsoloslukta resmi nikah mı kıyıldı?

Şimdi anlıyor musunuz adam niye bu kadar rahat? Sokakta sabahlasanız bile umurunda olmayacaktı çünkü çaresiz olduğunuzu biliyor. Dönüp dolaşıp gelecek diyor, bu kırılgan çaresiz durumunuzda endişelenmemiş bile. Bence iyi düşünün, asla güvenilir biri değil.
Aile birleşim başvuru sürecimi 6 ay bekledim ve daha fazla Türkiye’de beklemek istemediğim için buraya geldim. Konsoloslukta değil belediyede evlendim ki evliliğimi halen tescillendirmedim. Yani Tr kayıtlarına göre bekarım.

Evde bir cay tabagi bir tepsi olmadan neden kosarak evleniyorsunuz o zaman?
Ben konfor alani yaratmadan evlenilmesini mantiksiz buluyorum
Evi terkedip 3 saat sokakta kalmak kendinize iskence etmek olur
Adam evde oturup sicak cayini yudumladi
Evde kalmaniz "cik pasta borek birseyler al bari" demek misafirlere de "esimle tam da avmye gidip birkac mutfak esyasi almayi planliyorduk ki siz aradiniz, ne iyi ettiniz de geldiniz, dunden haber verseydiniz hazirligimiz olurdu ama artik oldugu kadar" tarzinda aciklama yapardiniz
Sahsen ben esime bu sekilde laf sokmus olurdum
Disarlarda dolasip aramasini beklemek degisik bir boyut
Arayip ne diyecekti yani gel cay hazir mi?

Eşinizin size söyledikleri yanlış olsa da bana sanki bazı şeyleri eksik anlatıyorsunuz gibi geldi. Eve sizden habersiz birini çağırdı diye kavga çıkarmanız ve evi terk etmeniz çok yanlış. Oturup bu konuyu konuşmanız gerekirdi.
Misafir onu arıyor ve o da bana danışmadan evet diyor, hangi kısım kqfanızda otuemadı

Kanton yazıyorsanız İsviçre orası. Bakın coop migros hm... bütün marketlerde mağazalarda ücretsiz internet var. İçeri girmenize bile gerek yok, gece vakti kapalı bile olsa önlerinde çalışıyor internet.

Bekleyen evlilik işlemi nedir? Eşinizin oturma izni veya vatandaşlığı vardır, evlendiğini resmi makamlara bildirir ve eş aile birleşim vizesi için başvuru yapılır. Yani sizin evlilik işleri kimseyi ilgilendirmiyor orada. Evlilik sonrası ilgilendiriyor. Türk konsolosluğundan evlilik cüzdanı alacaksınız. Zaten uluslararası geçerli bizim evlilik cüzdanı. Bununla evliliğinizi resmi nikahınızı belgeleyip gerekli başvuruyu yapacaksınız. Resmi nikahla evlendiniz değil mi?

Misafir onu arıyor ve o da bana danışmadan evet diyor, hangi kısım kqfanızda otuemadı

Bunun için tartışma çıkarmanız gereksiz ve evi terk etmenizde zaten aşırı büyük bir tepki olmuş. Sizden habersiz çağırıyorsa uyarırsınız, uyarılarınız dikkate almayıp devam ettiyse de ona göre tepki vermeniz gerekir.

Aile birleşim başvuru sürecimi 6 ay bekledim ve daha fazla Türkiye’de beklemek istemediğim için buraya geldim. Konsoloslukta değil belediyede evlendim ki evliliğimi halen tescillendirmedim. Yani Tr kayıtlarına göre bekarım.
Çok mantıksız şeyler yazıyorsunuz. Evliliği tescillendirmek size bağlı mı? Belediyede evlenmenin ne farkı var, nikahınız otomatik olarak nüfus müdürlüğüne kaydediliyor. Daha fazla bekleyemedim, başka ülke üzerinden geldim yazdınız oraya vize başvurusu yaptınız değil mi? Başvuruda size, bekleyen başka bir vize talebiniz var mı diye soruluyor, hayır deyip yalan mı yazdınız? Bakın shengen dediğin sadece sınır birliği değil, giriş çıkış her şeyi paylaşıyor ülkeler. Doğruları yazın ki biz de doğru yönlendirelim. Bu adam sizin için hiç uğraşmamış, alırlarsa ülkede kalır almazlarsa gider kafasında. Bu yazdıklarınız için hep o uğraşmalı talep etmeli. Evliliğinizi o bildirecek gemeinde ye veya göçmenlik bürosuna. Siz dili bilmiyorsunuz, hangi kağıtta ne yazıyor nasıl anlıyorsunuz?

X