Tartışma sonrası yatak odasında uyumayan eş...

Burada misafir sevmeyen nadir insanlardan biriyim. Ama ben bile bu misafiri ağırlardım çünkü şartlar belli. Yeni gelmişsiniz, henüz yeni yeni alışmaya çalışıyorsunuz. (Aslında 2 ay da çok kısa değil ufak tefek birseyler alınabilir hadi neyse) yinede hem eşinize hemde misafire yapilan bir ayıp var. Sizin söylediğinize göre tabak yok diye laf edecekti e şimdi daha kötü bunlar daha ilk günden bizim yüzümüzden kavga etmişler kız evi terketmis diye dedikodu yapacak. (Ayrıca tanışmanız iyi olurdu yardımcı olurlardı arkadaş olurdunuz)

Ayrıca haber verse yine stres olacak istemeyecektiniz. Onlarda telaş edip hazırlık yapmayın ugraşmayın diye önceden haber vermemişler.

Eşinizin size sormadan evet demesi olmamış ama misafir gittikten sonra konuşulur halledilirdi. Ayrıca nasıl İnternet yok en basit bir markete gitseniz bedava internet hatta benzinlik avm cafe heryerde bedava internet var. Bunu bilemeyecek kadar hiç dışarı çıkmadınız mi?

İkinizde hatalisiniz. Ikinizde üstünlük kurma amacıyla ergen gibi davranıyorsunuz ama evlilik böyle bisey değil. Paşa paşa gidip oturdunuz yine eve işte ne olacak sandınız ki.

Misafir onu arıyor ve o da bana danışmadan evet diyor, hangi kısım kqfanızda otuemadı
İlk kez böyle bisey yaşandığı için tepki vereceğinizi veya sorulacağını düşünmemiş olabilir. Bunu sonra konuşurdunuz.
Ayrica lütfen yasal işlerinizi bi an önce halledin. Kaçak iş yapmayın olan size olur

Bana " sana mı soracağım " demesi zoruma gitti ve utanmadan da yaptığım keki misafirlerin önüne koymuş. Misafirleri de hiç tanımıyorum, aramışlar 1 saat sonra çay içmeyeceği geleceğiz demişler. Sen geleceksin de benim evimde çay var mı yok mu bilmiyorsun, ben buraya daha yeni gelmişim. Düzenim henüz yok, yani biraz onların terbiyesizliğine de kızdım.
Sonuçta onun da evi, siz bir arkadaşınızı çağırsanız ve o böyle yapsa çok kızardınız . Hem dolapta kek bile varmış , neden ikramsız kalmış olsun misafir. Çay yoksa , kahve yoksa o da kocanızın derdi olsun, onun misafiri sonuçta.Yurtdışında yaşıyorsunuz, orda öyle mükellef ikram beklemez hiçkimse. Zaten bir saat önce haber vermişler. Siz evi terkedip sonra da kocanız diğer odada yattı diye kızıyorsunuz ama sizin yaptığınız daha beter. Ben kocanızın yerinde olsam çok kızardım, evden öyle çıkan bir daha giremez. Herkes yaptığının sonuçlarına katlanır , sizin de aslında pek gidesiniz yokmuş. Aman benim için endişelensin, korksun diye yapmışsınız ama yurtdışı şu an İstanbul sokaklarından daha güvenli . Sorun siz de bir şekilde o ülkenin dilini alışkanlıklarını öğrenip oraya uyum sağlayacaksınız. Yoksa bir daha yaparsanız, kocanız uçak biletinizi alıverir, sizi havaalanına bırakır.

Siz hüç tanımıyorsunuz ama eşinizin yakınıymış gelseler ne var, son saatte haber verdilerse sizde ortalığı toplarsınız gerekirse, dışardan bi şeyler alırsınız ikramlık tmm bitti. Bence gereksiz uzatmışsınız, evden gitmek yerine keşke bana da sorsan başka planım olabilir şeklinde söyleseniz bi daha ki sefere sormaz mıydı eşiniz?

Benim yakınım misafirliğe geldiği zaman eşim evden çıkıp gitse buz gibi soğurum. Muhtemelen eşiniz çok mahcup olmuştur misafire karşı.
Eşiniz tamamen haklı demiyorum ama sizde fazla tepki vermişsiniz.

Bana " sana mı soracağım " demesi zoruma gitti ve utanmadan da yaptığım keki misafirlerin önüne koymuş. Misafirleri de hiç tanımıyorum, aramışlar 1 saat sonra çay içmeyeceği geleceğiz demişler. Sen geleceksin de benim evimde çay var mı yok mu bilmiyorsun, ben buraya daha yeni gelmişim. Düzenim henüz yok, yani biraz onların terbiyesizliğine de kızdım.
Eşin 1 yıldır orda insanlar seninle tanışmaya belki de sana arkadaş olmaya geldi. Sizin evlilik yürümez.

Çay yoksa eşinize söylersiniz gider alır, dağ başında yaşamıyorsunuzdur herhalde, misafire gelin diyen kendisi değil mi? O düşünsün.
gelen kişiyi hiç tanımıyorsunuz da çoğumuz evlendikten sonra tanıştık eşlerimizin yakınları ile. Evlenmeden önce hepsiyle tanışma imkanınımız yok çoğumuzun, tanışır hoş geldiniz der güzel güzel ağırlardınız. Yaptığınız çok ayıp olmuş.

Peki 2 aylık evlilikte daha özenli davranış beklemem normal değil mi ? Yani bana sormadan misafire evet demesi sonrasında sana mı soracağım demesi…
Ben bu ev hanımıyım ben bana soracaksın tavrını biraz saçma buluyorum. Yemeğe çağırmak tamam haklısınız derim. Ama o evde yaşayan herkes kendi evine çaya birini çağırabilir.
Bihterlik yapıp ev yönetimi derdi yaratmaya gerek yok.

Ben sizi anlattığınız kadarıyla haksız buldum. Çünkü sizden habersiz misafir çağırdı diye evden gidilmez. Çağırılan misafir akrabaymış ve bizim kültürümüzde misafir çok değerlidir. Önceden haberdar edilmek, evinizi toplamak, hazırlık yapmak ya da tabak çanak hazırlığı gibi konularda çok haklısınız. Eşinizde size önceden haber vermeliydi. Bu şekilde size misafirliğe gelen inanınki pasta böreğe bakmaz. Sohbete gelmiştir bir çay bile yeterliydi. Sadece bu sebeple evden gidilmez. Eşinizin yaptığıda sadece ego savaşı olmuş. Kızmış size aramak istememiş sanki onu çiğner gibi olmuş. Bence boşanmaya bu yada bunun gibi şeyler sebep olamaz. Sizin tam açıklamadığınız ama içinizi kemiren, sizi o evlilikte huzursuz eden, artık sevgiyi de aşkı da bitiren başka şeyler var. Gerçekten sevmiyor ve ileriyi görmüyorsanız, umut edecek bişeyiniz yoksa boşanın. Ama eve habersiz misafir getirdi, fikrimi almadan bi kaç bişey yaptı diye evlilik kurumu bitmez bence.

Asıl geleneksel kafada olan sizmişsiniz gibi geldi bana. İnsanlarla telefonda konuşurken dur bir eşime sorayım diyemezdi. o an içerisinde gelişmiş konuşma. Evimde çay varmı bakalım diyorsunuz da bu tamamen haklı çıkma çabası, olayı dramatize etmeyin.. Gelir ne bulursa onu yer içer.. zaten ilk kez geliyorlarsa elleri dolu gelme ihtimalleri de var. Ama siz orada varlığınızı önce eşinize kanıtlamak istemişsiniz, sonra da yaparsanız şayet pasta börekle misafire.. Gereksiz bir çaba.. Önemli olan hoş sohbet..
Yetmemiş evden çıkmışsınız, kocanız yatak odasından çıktı diye bir daha gelemez diyorsunuz. Aynı tepkiyi o size gösterse??
Büyütmeyin olayları..

Asıl geleneksel kafada olan sizmişsiniz gibi geldi bana. İnsanlarla telefonda konuşurken dur bir eşime sorayım diyemezdi. o an içerisinde gelişmiş konuşma. Evimde çay varmı bakalım diyorsunuz da bu tamamen haklı çıkma çabası, olayı dramatize etmeyin.. Gelir ne bulursa onu yer içer.. zaten ilk kez geliyorlarsa elleri dolu gelme ihtimalleri de var. Ama siz orada varlığınızı önce eşinize kanıtlamak istemişsiniz, sonra da yaparsanız şayet pasta börekle misafire.. Gereksiz bir çaba.. Önemli olan hoş sohbet..
Yetmemiş evden çıkmışsınız, kocanız yatak odasından çıktı diye bir daha gelemez diyorsunuz. Aynı tepkiyi o size gösterse??
Büyütmeyin olayları..
Yaa kek yapma malzemesi olan evde çay nasıl yok ? Yabancı ülkeler zaten hazır gıda üzerine kapıdan çıksa bir markette envaii çeşit malzeme vardır. Bir de yaptığım keki ikram etmiş diyor 😂

Yaa kek yapma malzemesi olan evde çay nasıl yok ? Yabancı ülkeler zaten hazır gıda üzerine kapıdan çıksa bir markette envaii çeşit malzeme vardır. Bir de yaptığım keki ikram etmiş diyor 😂
Yani aynen öyle. Haklı çıkmak için duyar kasmanın alemi yokki. Fevri davranmış

X