Bölgesel İncelme squat inceltirmi kalınlaştırımı?

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler
Biri özet geçsin.......belden yukarısı fit belden aşağısı balık etli..........ben şimdi squats yapmalı mıyım

cunku fit kadin daha seksi :)))
Bilemedim ya kalin kalin hic sevmem hic ince olmadigi icin bacaklarim bi merak ediyorum :KK53: boy ve kilonu merak ettim fitnessmodelcim citir ve spor yapan bir hatun oldugunu dusunuyorum :KK1:
istek cok olursa acarız bı konu ordan devam ederiz burası bdv mune şutlar bizi burdan:KK1::KK1:

ama o agırlıkla yapıyomus biz agırlıksız yapıcaz:KK23::KK23:
tamam biz agirliksiz yapalim gaza geldim :KK53:

Ay ac vallaha gelirim zaten diyet topiclerindeyim full :KK1: :KK53: :KK53:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Biri özet geçsin.......belden yukarısı fit belden aşağısı balık etli..........ben şimdi squats yapmalı mıyım

Benim de oyleee 😅😅😄 agirliksiz yaparsak kalinlasmaz sanirsam 😞

Squat toparlar elbette ama dizlere zararı var mıdır?
Ben hassasım diz konusunda.
Ağrı yapar mı? Fikri olan?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

selam gençler:KK3:
ben 1.60 boyunda 48 kıloyum alt kısmım sadece toparlansın ıstiyorum ve bunun içinde bır haftadır squat yapıyorum ama toparlanmak yerıne dahada kalınlaştım sankı ya netten araştırdım ama kesın bısey bulamadım bılenler yazabılırmı acaba eger kaslanıp dahada kalınlaştırıyosa başka egzersize başlıycam:KK5:

kalınlaştırcanı sanmıyorum canım
ölçülerini alsaydın keşke
bende scquat yapıyorum bakalım nasıl bi değişim olacak

Nasıl bi kalçadan bahsedildiğine bağlı, büyük kalçaları toparlar zaten küçük kalçalarda da toparlamakla birlikte bir miktar kas oluyor ve byüyor. Ama bu büyüme öyle rahatsız edici boyutta değil. Günde 30 squat gibi bir sayıyla zaten pek mümkün olmuyor sonuç beklemek. Sabah öğlen akşam 30ar tanede ancak sonuçlar alınabiliyor :) ben bacaklara kas yaptığı için bıraktım ama sanırım kalça toparlama hareketerinde bacak kaslarından kaçış yok :KK43:

Koalina tarafından yazılmıştır:)

selam gençler:KK3:
ben 1.60 boyunda 48 kıloyum alt kısmım sadece toparlansın ıstiyorum ve bunun içinde bır haftadır squat yapıyorum ama toparlanmak yerıne dahada kalınlaştım sankı ya netten araştırdım ama kesın bısey bulamadım bılenler yazabılırmı acaba eger kaslanıp dahada kalınlaştırıyosa başka egzersize başlıycam:KK5:

Ayy ne güzel bi konu bu böyle :)
Benimde 163 boyum kilom 47 popo diye bi şey yok dümdüzz :KK43:
Squatı yapardım arada evde ama bi türlü düzene oturmadı.
Günde 50 kez yapılacağını bilmiyordum.
O programı uygulayacağım simdi teşekkürler bilgilendirmeler içinn :)

Merhaba arkadaşlar, benim sormak istediğim bir şey var.squat yapan arkadaşlar ne derecede agriniz oluyor?
Squat yapmadan önce isinma hareketleri yapiyor musunuz?
Ben daha önce squat Yaptim günde40ortalama yaninda başka bacak kaslarini güçlendirici hareketler ,fakat yuruyemeyecek oturamayacak hale geldiğim için biraktim..illa ki agri olacak bunun farkindayim ama bunu en aza indirgemek mumkun mu ?
siz nasil yapıyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar, benim sormak istediğim bir şey var.squat yapan arkadaşlar ne derecede agriniz oluyor?
Squat yapmadan önce isinma hareketleri yapiyor musunuz?
Ben daha önce squat Yaptim günde40ortalama yaninda başka bacak kaslarini güçlendirici hareketler ,fakat yuruyemeyecek oturamayacak hale geldiğim için biraktim..illa ki agri olacak bunun farkindayim ama bunu en aza indirgemek mumkun mu ?
siz nasil yapıyorsunuz?

Öncesinde bir kaç dakika sırt üstü yatıp bisiklet sürme hareketini yapabilirsiniz...
Bunun dışında ağrıyan yerlerinizi gerdirin 5 saniye kadar gergin tutup bırakın. Bu hareketi 2-3 kere tekrarlayın ağrı azalıyor...
1 haftadan sonra bu ağrıların çok azalması lazım...

dizleri bılmıyorum ama hamlamışsan bacaklarda ilk 3 gün fena ağrı yapıyo:KK31:

Nasıl bi kalçadan bahsedildiğine bağlı, büyük kalçaları toparlar zaten küçük kalçalarda da toparlamakla birlikte bir miktar kas oluyor ve byüyor. Ama bu büyüme öyle rahatsız edici boyutta değil. Günde 30 squat gibi bir sayıyla zaten pek mümkün olmuyor sonuç beklemek. Sabah öğlen akşam 30ar tanede ancak sonuçlar alınabiliyor :) ben bacaklara kas yaptığı için bıraktım ama sanırım kalça toparlama hareketerinde bacak kaslarından kaçış yok :KK43:

Koalina tarafından yazılmıştır:)

işte bende ondan korktum bı anda bacaklarım kalınlaşmaya basladı noooluyoruz dedım:44:

Ayy ne güzel bi konu bu böyle :)
Benimde 163 boyum kilom 47 popo diye bi şey yok dümdüzz :KK43:
Squatı yapardım arada evde ama bi türlü düzene oturmadı.
Günde 50 kez yapılacağını bilmiyordum.
O programı uygulayacağım simdi teşekkürler bilgilendirmeler içinn :)

rica ederım:KK3::KK3:

Canım dizlerimde kıkırdak yumuşaması bir çeşit romatizma var. kesinlikle yapmamam gerekiyor squatı. Çömelmek, bacak bacak üstüne atmak, bağdaş kurup oturmak, merdiven çıkmak bisiklete binmek yasak bana. Çömeldiğinde dizlerinde acı hissediyorsan, merdiven çıkmakta zorlanıyorsan, dizlerinden o çıtlama sesini sık sık duyuyorsan yapma. Eğilip kalkmak dizler için çok sakıncalı. Ben yapabilenlere çok özeniyorum, popyu güzel kaldırıyor ama dikkatli olmak lazım.

Hatta dizinde acı olmayanlarda eğilirken önlerine baksın mutlaka diz kapağının önünden parmak uçlarını görmeleri gerekiyor, Göremiyorsanız dize zarar verici hareket yapıyorsunuzdur.

Son düzenleme:
ben bir dönem uyguladım . kas yaptığı doğru . ama çok yapmazsan sorun olmaz . sıkılaştırdı benim kalçamı . ama başka hareketlerde yapıyordum bu ara saldım tekrar başlıcam . birazda yediklerinde ilgili birşey bu .

X