Aile Planlaması Spiral taktırdım ama tüplerimi de bağlatsam mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

güvenin olmaması sence problem değil mi?
ben mi çok kıl tüy düşünüyorum anlamadım

Tatsız şeyler yaşadım haklısınız. Bir de tedaviyle ne olacağına bakıp ona göre zaten şekillenecek zaman ilerledikçe.

mesigna aylık iğne kullanın bir dönem kullandım başka hiçbir şey kullanmamamıza ragmen hiç kaza yaşamadık ..

:) ben bebeğimin 6. Ayından sonra kullanmaya başladım. 9 aylıkken hamile kaldım.
İşin garibi,
İki çoçuğumda da korunmayı bıraktıktan 8 ay sonra hamile kalmıştım.
Ve bunda iğne kullanıyor olmama rağmen takvime göre eşim de korunuyordu.

E ama ben korunurken hamile kalanlarla dalga geçerdim. Beceremiyorlar diye. Büyük konuşmanın etkisi derseniz bilemem :))

Ben o yüzden hiç büyük konuşmuyorum valla :)

Ben o yüzden hiç büyük konuşmuyorum valla :)

Ben emzirdiğim için Doğum kontrol hapı kullanamadım.
İğneyi doktor 6. Aydan sonra emziriyor olsan da yaptırabilirsin dedi ve yaptırdım.
Spiral ile ilgili kötü bir tecrübem olduğu için bir daha kullanmayı düşünmedim zaten.

Sonuç 3 yaş, 1 yaş ve 2 aylık hamile :)

Bu Doğumda bağlatmayı düşünüyorum. 2. Doğumda bile düşünüyordum ama yaşım daha 30 du, 2 oğlum vardı, belki bir de kızım olur, 37-38 de bir gebelik daha düşünürüm diye bağlatmamıştım.
Ama zaten 3 ten fazla çocuk düşünmüyorum :) oğlum da olursa kızım olmayıversin diyorum.

vallahi kullanmadım bilmiyorum ama var

Eğer eşinden bosanacaksan baglatma
Ama o adamla israrla evli kalacaksan kesinlikle baglat

o da eşlerin muhabbetine bakar

Her şey kadına yük zaten.
Kılını tüyünü düşün, kuaförünü, bakımını, dogum kontrol için hap içilecekse sen iç, spiral takılacaksa sen tak, hamileliği sen geçir, doğumu sen yap,
Ay erkeğe kalan bir önlemi arttırmak için kondom kullanmak, onun da kadın için olanını yapmışlar. Bu bilim insanlarının da çoğunluğu erkek ondan oluyor bunlar.

Tupleri baglatabilmeniz icin belli kriterler var. Yas, hamilelik istememe sebebiniz ( sağlık problemi gibi), ama olmazsa olmazi esinizin onay vermesi ve dr unuzun bunlari kabul edilebilir bulmasi gerekiyor. Ayrica diyelim baglattiniz sadece tup bebek yontemiyle hamile kalabiliyorsunuz. Olduda evliliginiz oturmadi bosandiniz yasiniz genc tekrsr hamile kalmak anne olmak isteyebilirsiniz karşınızdaki insanda bunu isteyebilir. Baska secenekler dusunun derim.

3 cocuk annesi baglatmis biri olarak bütün doktorlar çok gencsin neden baglattin olur ya dünya hali boşanır başka.evlilik yaparsın cocuk istersin falan dediler bir.çocuğun var evliliğin sıkıntılı bence baglatma ha ben bosansamda daha cocuk yapmam evlenmemde o yüzden çok takilmadim buna

Yargilamiyorum; sevis sevisme, kal kalma. Ama eski konularini okudum. Hani su karisini cocugunu oldurup kendi de intihar eden adamlar var ya, esin onlardan hic uzak degil.
Senin icin endiselendim. Uzak duramiyorsan bari suyuna git.

Konu dışında ama merak ettim. Aylık iğne kullanırken mi hamile kaldiniz ?
3.5 yıldır kullanıyorum bende. Korktum şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…