Aile Planlaması Spiral taktırdım ama tüplerimi de bağlatsam mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
yani sana normal geliyo demek ki ama bana çok ters
barışma seksi dersin bak onu anlarım, güzeldir ama bir ilişkide kangrenleşmiş sorunlar olacak ve ben daha eşim kondom kullanmaz ben nasıl korunsam diye düşüneceğim, ne demek kullanmaz yaa, senin sorumluluğun mu bu sadece, üstelik hastalığın varmış adamın zevkinin şeysini de sen düşünüyosun şu an,bu bence çok ilginç, bu benim evliliğimde başlı başına sorun olurdu mesela, ama sen doğal karşılıyosan bize bal yemek düşer

Geçmiş olsun öncelikle. Eğer devlet karşılayacaksa dediğiniz gibi 3 düşük yapmanız gerekiyor belgelemeniz gerekiyor ama özel yerler var araştıran. Biraz araştırın çok fazla fiyat çıkaran da var az çıkaran da. Eğer Ankara’daysanız Cinnah’taki HRS Kadın Doğum Hastanesi konuya bakıyor. Üstelik diğer yerlerden daha uygundu fiyatı. 250 gibi bir şey ödemiştim ve çıkmıştı. Hem de her yere göre daha hızlı sonuç çıkarıyorlar. Benim de düşüğüm olmuştu onun üzerine araştırınca pıhtılaşma çıktı. Acaba demektense bence tedbirli olun sebebini araştırın.
Konuya dönersek bağlatmayacağım. Dediğiniz gibi belki eşim çoook iyi biri olur kafasına dank eder ya da yolda giderken bir şey düşer düzelir her şey yıllar geçer bir kardeşi olsun kızımızın deriz mutlu mesut yaşarız. Masallarda mı olur mutlu son bilemem ama ne olur ne olmaz ben yine de geri dönüşü olmayan bir şeye girmeyeceğim. Dediğiniz gibi daha ne kadar korunabilirim ki...
öncelikle kararınıza sevindim. Zamanın bize ne getireceğini bilemeyiz.
Test konusuna gelince Ankarada yaşamıyorum ama yine de not alacağım dediğiniz yeri. Eğer 1 sefer daha böyle bir durum yaşarsam özele gidip bu testleri istiycem.

tek çocuğunuz var tüpleri bağlatmayın zaten açılmıyor
spral ile ağırlık kaldırdığınızda halı falan yıkadığınızda
yani sizi iş yaparken alttanda zorlandığınız şeyler olduğunda kayıyor

2 arkadaşım spralle hamile kaldı
biri halı yıkadıktan 2 ay sonra
biri evi taşıdıktan 3 ay sonra

Hayır sizin durumunuz farklı... nerdeyse boşanma durumundasinz...Surekli kavgali ve sikintilariniz var.. Aynı evin içinde bile değilsiniz... yarininiz belli değil bu yüzden... Erik agaci çürümüş neredeyse devrilecek siz tepesinde biraz daha yiyeyim derdindesiniz... bugün sevisiP yarin pişman olmazsınız ihtimalinz de var
Ben evime döneceğim bugün büyük ihtimalle. Akşam psikologla görüşmemiz var. Aslında 1 hafta önce dön dedi görüşmeler verimli geçsin diye. Ama ben istemedim. Her neyse... Konuya dönersek bu tedavi süreci evliliğin oturması vs zaman alacak bir süreç. Erik yeme derdinde olduğum için değil yarın başka türlü sorunlar türemesin derdindeyim. Sürekli kavgalı olsak şans vermemiş olsam evliliğime dediğiniz doğru olurdu ama kavgadan sonra toparlanma barışma sürecine girildiğinde her şey planlı gitmiyor. Ben de bu yüzden tedbir alma derdindeyim. Yarın pişman olmamak adına anlayacağınız.

tek çocuğunuz var tüpleri bağlatmayın zaten açılmıyor
spral ile ağırlık kaldırdığınızda halı falan yıkadığınızda
yani sizi iş yaparken alttanda zorlandığınız şeyler olduğunda kayıyor

2 arkadaşım spralle hamile kaldı
biri halı yıkadıktan 2 ay sonra
biri evi taşıdıktan 3 ay sonra
İşte hep bu hikayeler yüzünden korkup konu açtım :KK43: Tüplerimi de bağlatamam çok riskliymiş bilmiyordum.

Siz bakmayın aşırı olumsuz yorumlara. Hepsinden ötesi cinsellik bir ihtiyaç. Yani sizde yakınlaşmak isteyebilirsiniz. Karı koca arasında kanlı bıçaklı dava bile olsa, tutkulu bir çekim varsa herşey yaşanabilir.
Evet tabi bir de o var. Yani aradaki çekime kim o sırada dur diyebilir? Sonuçta barışma sürecindeyiz ve ikimiz de birbirimizi seviyoruz. Evliliğimizi kurtarmak istiyoruz. Konu nereden nereye geldi. Açıkçası mutsuz evlilikte sevişmenin sorgulanacağı hiç aklıma gelmezdi :)

Valla bana da çok garip geldi.
Garip gelir tabi so
Ben evime döneceğim bugün büyük ihtimalle. Akşam psikologla görüşmemiz var. Aslında 1 hafta önce dön dedi görüşmeler verimli geçsin diye. Ama ben istemedim. Her neyse... Konuya dönersek bu tedavi süreci evliliğin oturması vs zaman alacak bir süreç. Erik yeme derdinde olduğum için değil yarın başka türlü sorunlar türemesin derdindeyim. Sürekli kavgalı olsak şans vermemiş olsam evliliğime dediğiniz doğru olurdu ama kavgadan sonra toparlanma barışma sürecine girildiğinde her şey planlı gitmiyor. Ben de bu yüzden tedbir alma derdindeyim. Yarın pişman olmamak adına anlayacağınız.
O barışma süreci için biraz daha bekleyin derim... Biraz kendinizle kalın yalnizlign tadini çıkarın... Adamın içinde varsa sen hergunde sevissen seni yine aldatır... İçinde yoksa da eline abanir bi zahmet... Bu kadar sıkıntının içinde evliliğini düşünen kurtarmak isteyen insan aldatmasın bir zahmet... yarin yaşarım dediğiniz sorunları sevistiginiz halde yine yasayabilirsinz... Sonra burda hamileyim bosaniyorm dediğinizde topa tutarlar neden ikinci çocuk diye... korunurm dersen o mucize oldumu oluyor... evinize donecekseniz bile bir süre gozlemleyin gidişat nasıl...

Garip gelir tabi so

O barışma süreci için biraz daha bekleyin derim... Biraz kendinizle kalın yalnizlign tadini çıkarın... Adamın içinde varsa sen hergunde sevissen seni yine aldatır... İçinde yoksa da eline abanir bi zahmet... Bu kadar sıkıntının içinde evliliğini düşünen kurtarmak isteyen insan aldatmasın bir zahmet... yarin yaşarım dediğiniz sorunları sevistiginiz halde yine yasayabilirsinz... Sonra burda hamileyim bosaniyorm dediğinizde topa tutarlar neden ikinci çocuk diye... korunurm dersen o mucize oldumu oluyor... evinize donecekseniz bile bir süre gozlemleyin gidişat nasıl...
Tabi zaten gözlemleyeceğim. Dediğiniz nedenler olmasın diye kendimce korundum ama dahası var mı diye bu yüzden sordum. Dediğiniz gibi aldatacak her türlü aldatır bunlar bahane olmaz olmamalı da zaten. Uzun süreçte sürekli bahane sıralamak olmaz diye söyledim. Düşünün adam nereye kadar der bu sefer de eskisi gibi değilsin va diye yeni sorunlar çıkar. Ki önce diğer sorunları halledelim. Bütün bunlar uzun süreç ama bazen planlı hareket edilmiyor özellikle söz konusu birbirini seven insanlar olunca karı koca olunca. Sizler de yaşamışsınızdır biliyorsunuzdur. Kırgınken bir yakınlaşmada affettiğiniz durumlar vs. Bizimki daha büyük olduğu için zaten tedavi olunacaksa tüp bağlatma yapılacaksa riskleri meler onu sormak istedim. Yoksa pat diye gidip sevişeyim derdinde cidden değilim :)

sen var ya kesin hamile kalırsın, bak buraya yazıyorum tarihe not düşüyorum,7 senedir bu forumdayım nerde sorunlu evlilik orda çocuk
Nasıl bir tespit ise bütün hamile kalmak isteyenlere duyuralım. Hemen eşinizle problemler yaşayın bak hemen hamile kalınıyormuş :KK48: Tıp vs neymiş ki kuzum senin tespitlerinin yanında :) Ayrıca ağzınızı hayra açın Allah aşkına ya!...

Nasıl bir tespit ise bütün hamile kalmak isteyenlere duyuralım. Hemen eşinizle problemler yaşayın bak hemen hamile kalınıyormuş :KK48: Tıp vs neymiş ki kuzum senin tespitlerinin yanında :) Ayrıca ağzınızı hayra açın Allah aşkına ya

ben bunu yıllardır diyorum zaten burda, çocuk isteyenler önce korunacak sonra evliliğini bozacak bak o zaman nasıl oluyo, sana burda onlarca örnek verebilirim

Birde ne zamandır evinde değilsin nerden biliyorsun adamın seni aldatmadigini bu süre içinde... Ya siz tam baristik mutluyuz derken pat ortaya çıkar ogrenirseniz...
Bu süre içinde sürekli benimle görüştü dışarıda eve de aniden gittiğim oldu bebeğe bir şey almak için kotadır ihtiyaçları gibi ama şahit olmadım. İnşallah da olmam... :bicak: Hani biri olsa onunla görüşmek isterdi herhalde diyorum. Barışmak için çabalamazdı, evine dön baskısı kurmazdı falan... Ama erkek milleti bu forum her şeyi düşündürüyor tabi :)

yani sana normal geliyo demek ki ama bana çok ters
barışma seksi dersin bak onu anlarım, güzeldir ama bir ilişkide kangrenleşmiş sorunlar olacak ve ben daha eşim kondom kullanmaz ben nasıl korunsam diye düşüneceğim, ne demek kullanmaz yaa, senin sorumluluğun mu bu sadece, üstelik hastalığın varmış adamın zevkinin şeysini de sen düşünüyosun şu an,bu bence çok ilginç, bu benim evliliğimde başlı başına sorun olurdu mesela, ama sen doğal karşılıyosan bize bal yemek düşer
Hayır ben korunuyorum zaten eşim de bunu biliyor o zaman bana ne gerek var der abarttığımı düşünüp. Onu düşünmüyorum kendimi düşünüyorum. Ona da cidden güvenemem bebek olsun ister. Evlenmeden önce bol çocuk hayali vardı. Nasıl güveneyim...

Yazdığınız şeyi sizin aklınız alıyor mu? Evliliğin olmazsa olmazı olan cinsel birliktelik için ne kadar bahane sunabilirim ilerleyen süreçte? Ki sürecin ne kadar zaman alacağı da belli değil. Belki bir yılda çözeceğiz belki daha kısa sürede ya da hiç çözemeyeceğiz bilmiyorum ama bu sürede eşim yakınlaşmak istediğinde derdim başımdan aşkın be adam hadi işine mi diyeyim? Bi zahmet falan demişsiniz bir de... Aldatılmak ile ilgili de konu açmayayım buraya bi zahmet değil mi ama....

Allah yardimciniz olsun. Sorunlariniz ne bilmiyorum ama ne kadat bahane sunabilirim diyerek mecburmus gibi de nasil sevisilir ki? Birakin bunun icin aldatacaksa siz yol verin bastan.

Tabi zaten gözlemleyeceğim. Dediğiniz nedenler olmasın diye kendimce korundum ama dahası var mı diye bu yüzden sordum. Dediğiniz gibi aldatacak her türlü aldatır bunlar bahane olmaz olmamalı da zaten. Uzun süreçte sürekli bahane sıralamak olmaz diye söyledim. Düşünün adam nereye kadar der bu sefer de eskisi gibi değilsin va diye yeni sorunlar çıkar. Ki önce diğer sorunları halledelim. Bütün bunlar uzun süreç ama bazen planlı hareket edilmiyor özellikle söz konusu birbirini seven insanlar olunca karı koca olunca. Sizler de yaşamışsınızdır biliyorsunuzdur. Kırgınken bir yakınlaşmada affettiğiniz durumlar vs. Bizimki daha büyük olduğu için zaten tedavi olunacaksa tüp bağlatma yapılacaksa riskleri meler onu sormak istedim. Yoksa pat diye gidip sevişeyim derdinde cidden değilim :)
Bende zaten hiç yapmayın demiyorum... Ama inan ki bu evliliği de güzel gelecek göremiyorum anlattiklarindan yola çıkarak. .. Bana göre Barışmamız da bir süre sonra size daha kötü olarak dönecek... deneyimlediniz çünkü... Her donusunuz artı bir çoğalan sorunlarla ayrılığa sebep oldu... Her yarayı iyilestiremezsin... Ya kesip atacan ya bütün vucuduna yayılacak... Yine sen xdaha iyi bilirsin evliligini

Bu süre içinde sürekli benimle görüştü dışarıda eve de aniden gittiğim oldu bebeğe bir şey almak için kotadır ihtiyaçları gibi ama şahit olmadım. İnşallah da olmam... :bicak: Hani biri olsa onunla görüşmek isterdi herhalde diyorum. Barışmak için çabalamazdı, evine dön baskısı kurmazdı falan... Ama erkek milleti bu forum her şeyi düşündürüyor tabi :)
Emin olamayacagin ilişki değil bir seferlik olanlar

X