Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ama mikroenjeksiyon son aşama diye biliyorum. tüp bebek denemelerinde olmayonca yada tüp bebekle olma şansı az ise diye biliyorum.

YOK SON AŞAMA DEĞİL... mikroenjeksiyon sperm üretiminde yada kaliteside sorun varsa e harketsiz spermi bile yumurta içine ejekte ederek zorla döllenme sağlanıyor :) şans daha yüksek

son aşama değil canım...

bazı merkezler isteğe göre veya hangisi daha uygunsa onu yapıyorlar...
birde Mikroenjeksiyon genelde erkekten kaynaklanan sorunlarda uygulanıyor....

Mikroenjeksiyonun tüp bebek yönteminden farkı nedir

Tüp bebek yönteminde, vücut dışına alınan sperm ve yumurtalar laboratuvarda özel bir ortamda bir araya getirilerek döllenmenin kendiliğinden oluşması beklenir.

Hareketleri ve dölleme kapasitesi yetersiz, az sayıda ve şiddetli şekil bozukluğu gösteren spermler yumurtayı kendiliğinden delerek döllenmeyi sağlayamazlar.

Bu durumda spermler yumurta içine enjekte edilerek döllenme sağlanır. Bu işleme mikroenjeksiyon adı verilir.

aynen...katılıyorum

kızlar merhaba aranıza yenı katıldım sıze esımın sonuçlarını yazıyorum lütfen yorumlarmısınız
cınsel perhız süresi 2.5 gün
renk sarı
lıfekasyon süresi 15dk
vizkozite normal
volüm 2 ml
sperm sayısı 27 milyon/ml
motilite yüzde 63
hızlı dogrusal hareket(+4) yüzde 39
yavas dogrusal hareket(+3) yüzde 21
yerınde hareketlı (+2) yüzde 3
hareketsız(+1) yüzde 37
lökosit 1mılyon/ml
PH 8
MORFOLOJİ (Kruger krıterlerıne göre degerlendırılmıstır)
normal yüzde 8
bas anomalılerı yüzde 83
boyun anomalılerı yüzde 7
kuyruk anomalılerı yüzde 2
stoplazmik yüzde 0

YORUM:NORMAL SINIRLAR İÇERISINDEDIR.

bu sperm ıkı buçuk günlük cınsel perhızle oldu çarsamba aksamı doktora gıtmıstı esım cumartesı gününe tahlıl vermıs doktor eeee çarsamba aksam çalıştık persembe cuma cumartesı sabah saat 10.30da sperm verdı 3 gün olmadı yanı sızce nasıl
testiniz güzel...sorun yok yani....
ama eğer uzun zaman bebeğiniz olmassa ilerde yine test yaptırın bence....
çünkü zamanla değerlerde düşüş olabiliyor...
ilk evlendiyimiz seneleri bizim sayı 24 milyondu yani sınırın azıcık üstü(sınır 20 milyon)
o zamanlar hamilelikte yaşadım ama düşük oldu....
şimdi ise sadece 1.5 milyon...

2.5 gün pehriz bence çok az değil...yani yeterli olur...

testiniz güzel...sorun yok yani....
ama eğer uzun zaman bebeğiniz olmassa ilerde yine test yaptırın bence....
çünkü zamanla değerlerde düşüş olabiliyor...
ilk evlendiyimiz seneleri bizim sayı 24 milyondu yani sınırın azıcık üstü(sınır 20 milyon)
o zamanlar hamilelikte yaşadım ama düşük oldu....
şimdi ise sadece 1.5 milyon...

2.5 gün pehriz bence çok az değil...yani yeterli olur...

canım yazdığın bir cümleye takıldım... evlendiğimizde 24 milyondu şimdi 1,5 milyon diyorsun??? bunun sebebi sizce ne??nekadar oldu evleneli ? biz evlenmeden yaptırmadık böyle bir test ama şu an eşimin sperm sayısı çok çok düşük . o renk ve viskozitesinden evlemeden evveline göre daha farklı olduğunu söylüyor. ne düşürebilir ki ? evlilik ile ne gibi ilgisi olabilir? varikosel yok ultrasonlarında???

canım yazdığın bir cümleye takıldım... evlendiğimizde 24 milyondu şimdi 1,5 milyon diyorsun??? bunun sebebi sizce ne??nekadar oldu evleneli ? biz evlenmeden yaptırmadık böyle bir test ama şu an eşimin sperm sayısı çok çok düşük . o renk ve viskozitesinden evlemeden evveline göre daha farklı olduğunu söylüyor. ne düşürebilir ki ? evlilik ile ne gibi ilgisi olabilir? varikosel yok ultrasonlarında???

canım evlenmeden önce renk ve viskozitelede değişiklik oluyormu doğrusu benim bilgim yok...
bizde evlenmeden test yaptırmadık...

canım benim hikayen uzun ama anlatayım....

biz 5 yıl 8 aylık evliyiz...
ilk bebeğimiz korunmamamıza raman 1 sene sonra olmuştu... ve oda düşükle sonuçlandı....
6 ay sonra yine hamile kalmıştım ama o da düşmüştü...
bundan sonra ise 1 sene yine bebeğimiz olmadı ve biz dr a gittiğimizde bizden sperm testi istediler...
ilk o zaman yaptırdık ve 24 milyondu...bir de az da olsa hareket problemi vardı...
biz 6 ay daha bekledik ve bebek yine olmayınca yine test yaptırdık...
bu sefer 16 milyona düşmüştü ve yine biraz hareket problemi vardı...
kadın doğumcu bu değerlerle birşey yapamayacağını üroloğa gitmemiz gerektiğini söyledi...
bizde gittik...dobler falan da çektirdik,varikosel yoktu...
o umutsuzlukla hiç beklemediğimiz o ay yine hamile kalmışım....
bu sefet çok dikkat etttim ilaçlar kullandım hep yattım...
ama olmadı bu sefer düşmemişti ama nafile çünkü kalbi atmamıştı...

bundan sonra 8-9 ay kadar korunduk ve tekrarlayan düşükler için genetik araştırma yaptırdık...
hiç bir problem bulunamadı...
bundan sonra ise 5-6 ay yine denedik ama bebek olmadı...
bizde yine test yaptırdık ve 2 milyona düştüğünü öğrendik...hareket problemide biraz daha artmıştı...
biz yine üroloğun yolunu tuuttuk yine ne gerekiyorsa yaptırdık ve bu sefer varikosel olduğunu öğrendik...
ondan sonra eşim hemen ameliyat oldu...ameliyettan sonra bir ara 8 milyona çıkmıştı ama sonra yine bir düşüş aldı...
şimdi ise ameliyat olalı 1.5 sene oldu ve bizim değerle 1.5 milyona kadar düştü...
bizede bundan sonra tüp bebek yolu gözüktü ama ben bu düşüşün sebebini çok merak ediyorum....gerçi çoğu düşüşün sebebini bulamıyorlarmış ama biz yinede bir araştırma yapılmasını istiyoruz....
bu yüzden en kısa zamanda bir tıp fakültesine gitmeği düşünüyoruz...

Son düzenleme:
canım çok sagol doktorda sorun yok dedı zaten çocuk düşünelı 7 ay oldu henüz ama biz yınede testımızı yaptıralım dedık 1.5 yıllıkta evlıyım bu 7. ayım ınsallah bu ay gelır melegım normalde cınsel perhız 3 ıla 5 gün dıyorlarya ondan özellıkle belırttım aslında zaten 1 yıl doldugunda hala bebek yoksa tekrarlanır test ve yapılacak olan ıslemler yapılmaya baslanır doktorlar yıl dolmadan işlem dahı yapmıyorlar hayırlısı artık tatlım tesekkürler

evet canım bebek olmuyor denmesi için 1 yılı doldurmak gerekeyiyormuş..
ama siz yinede test yaptırmakta çok iyi yapmışsınız...
dediğin gibi eğer olmasa (inşallah olur) yine test yaptırrıssınız...
hakkınız da hayırlısı olsun...

canım evlenmeden önce renk ve viskozitelede değişiklik oluyormu doğrusu benim bilgim yok...
bizde evlenmeden test yaptırmadık...

canım benim hikayen uzun ama anlatayım....

biz 5 yıl 8 aylık evliyiz...
ilk bebeğimiz korunmamamıza raman 1 sene sonra olmuştu... ve oda düşükle sonuçlandı....
6 ay sonra yine hamile kalmıştım ama o da düşmüştü...
bundan sonra ise 1 sene yine bebeğimiz olmadı ve biz dr a gittiğimizde bizden sperm testi istediler...
ilk o zaman yaptırdık ve 24 milyondu...bir de az da olsa hareket problemi vardı...
biz 6 ay daha bekledik ve bebek yine olmayınca yine test yaptırdık...
bu sefer 16 milyona düşmüştü ve yine biraz hareket problemi vardı...
kadın doğumcu bu değerlerle birşey yapamayacağını üroloğa gitmemiz gerektiğini söyledi...
bizde gittik...dobler falan da çektirdik,varikosel yoktu...
o umutsuzlukla hiç beklemediğimiz o ay yine hamile kalmışım....
bu sefet çok dikkat etttim ilaçlar kullandım hep yattım...
ama olmadı bu sefer düşmemişti ama nafile çünkü kalbi atmamıştı...

bundan sonra 8-9 ay kadar korunduk ve tekrarlayan düşükler için genetik araştırma yaptırdık...
hiç bir problem bulunamadı...
bundan sonra ise 5-6 ay yine denedik ama bebek olmadı...
bizde yine test yaptırdık ve 2 milyona düştüğünü öğrendik...hareket problemide biraz daha artmıştı...
biz yine üroloğun yolunu tuuttuk yine ne gerekiyorsa yaptırdık ve bu sefer varikosel olduğunu öğrendik...
ondan sonra eşim hemen ameliyat oldu...ameliyettan sonra bir ara 8 milyona çıkmıştı ama sonra yine bir düşüş aldı...
şimdi ise ameliyat olalı 1.5 sene oldu ve bizim değerle 1.5 milyona kadar düştü...
bizede bundan sonra tüp bebek yolu gözüktü ama ben bu düşüşün sebebini çok merak ediyorum....gerçi çoğu düşüşün sebebini bulamıyorlarmış ama biz yinede bir araştırma yapılmasını istiyoruz....
bu yüzden en kısa zamanda bir tıp fakültesine gitmeği düşünüyoruz...

canım ne kadar çok olay yaşamışsın ama anlayamadığım bir şey var. sen hamile kalabiliyorsun bunda sorun yok . sadece düşük sebebi araştırılmalı öyle değil mi ???? tüp bebek de olsa yine böyle bir riske girmemelisin öyle değilmi ? bi de eşinin ameliyat sonrasındaki düşüşü de çok ilginç. biz varikolseldir diye bir çok yeri araştırdık hepsi ameliyat sonrası 3-6 ay araında %80 lere varan artış olduğunu söylüyor. bece bunun da sebebi araştırılmalı...

çok sinir bozucu demi ? be öyle hissetmiştim ...allah bizi bir arya getirdi ikimizde de sorun var nasıl dek düşürdü böye ikimiz birden demiştim yada istemeyen çatırr çatır kkürtaj olurken ben neden burda bebek diye ağlıyorum demiştim...hala da diyorum ya ...

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN GÜZELİM .AMA MİKROENJEKSİYONU araştır odaha garanti bir yöntem.......

canım ne kadar çok olay yaşamışsın ama anlayamadığım bir şey var. sen hamile kalabiliyorsun bunda sorun yok . sadece düşük sebebi araştırılmalı öyle değil mi ???? tüp bebek de olsa yine böyle bir riske girmemelisin öyle değilmi ? bi de eşinin ameliyat sonrasındaki düşüşü de çok ilginç. biz varikolseldir diye bir çok yeri araştırdık hepsi ameliyat sonrası 3-6 ay araında %80 lere varan artış olduğunu söylüyor. bece bunun da sebebi araştırılmalı...

çok sinir bozucu demi ? be öyle hissetmiştim ...allah bizi bir arya getirdi ikimizde de sorun var nasıl dek düşürdü böye ikimiz birden demiştim yada istemeyen çatırr çatır kkürtaj olurken ben neden burda bebek diye ağlıyorum demiştim...hala da diyorum ya ...

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN GÜZELİM .AMA MİKROENJEKSİYONU araştır odaha garanti bir yöntem.......

canım bizim ilk önceleri sadece düşük sorunumuz vardı...
şimdi ise hem düşük hemde eşimden kaynaklanan infertilite sorunumuz var...
ve eşimin bu değerleriyle artık normal yoldan bir gebelik sadece mucize olur....
aşılama bile yapılamıyor....
düşüklerim için hala aratırma içerisindeyim...
buna bir çare bulmadan tabiki tüp bebek olmaz...
mikroenjeksiyona gelince zaten biizm gibi hastalara tüp bebek değil direk mikroenjeksiyon yapıyorlar...

varikosel ameliyatından sonra % 80 artışı bence çok abartmışlar...
ben pek o kadar şans duymadım...
tabiki faydasını görenlerde olmuş...ama hiç bir faydasını görmeyende çok...
benim takıldığım bir topik var(erkek infertiletesi.....)
ben devamlı ordayım...
orda biizm gibi çok arkadaş var...
ve şunuda ekleyeyim ameliyat eden dr da bize kesin garanti vermedi...
hatta ben netten çok dr a sordum hiç biri % 80 şans vermedi...

değerlerin düşmesine gelince dediğim gibi bu düşüşlerin çoğunun nedeni bilinmiyor...
ama biz yinede araştırmayı düşünüyoruz....

canım sakın isyan etme...
insanların o kadar sıkıntısı derdi varki...herkesin farklı farklı...
bizimde derdimiz sınavımız buymuş....
rabbim sağlık versin...
sonuçta tüp bebek şansımız var...
allah dermansız dert vermesin....
mesela birde bana baksana....
3 tane doğal yoldan hamilelik yaşadım...
ama şuan ciddi bir şekilte infertilete sorunumuz var...
ama vardır bundada bir hayır değip geçiyorum....
rabbim beterinden korusun...
zaten ben hiçbir zaman dua ederken rabbim bize bebek ver diğe dua etmedim...
hep hayırlısını istedim....
eğer bebeğim olupta hayırsız olacaksa hiç olmasın...

hakkımızda hayırlısı olsun canım...

merabalar eşime cumartesi günü için randevu aldık.sperm testini biz isteyincemi yapıyorlar.bide sonuçlar hemen çıkıyormu.bu konuda bir bilgim yok yardımcı olun lütfen

merabalar eşime cumartesi günü için randevu aldık.sperm testini biz isteyincemi yapıyorlar.bide sonuçlar hemen çıkıyormu.bu konuda bir bilgim yok yardımcı olun lütfen

gerekiyorsa dr isteyecektir....
ama siz yaptırmaya karar verdiğinizde bu testi yapan bir hastanede veya laboratuvar da dr istemeden de yaptırabilirsiniz...

bazı merkezler testi verdiğiniz günü sonuç veriyorlar bazısı ise ertesi günü...
çok nadir 2 günde veren merkezlerde var...

birde test vermeden önce 3 gün cinsel pehriz şart....
en fazla 5 gün olabilir...
ama en güzeli 3 gündür...

Arkadaşlar birbuçuk yıllık evliyim. evliliğimiz süresinde hiç korunmmamış olmamıza rağmen hamile kalamadım. Doktora gittim ben de hamileliğe mani herhangi bir sorun yokmuş.
Eşimi zarzor ikna ettim 2 ay önce Doktora gitti tahliler ölçümler yapılmış Varikasöl varmış ayrıca Sperm tahlili soncunda benim gördüğüm kadarıyla "Hızlı İleri Hareketli ve SMİ (spremmotillleindeks)" lerde promlem var.

Yapılan tüm testlerin sonuçlarını aşağıya yazdım sizlerin tecrübesine güveniyor yorumlarınızı önemsiyorum.

Sonuçları değerlendiriseniz memnun olurum

HORMONLAR

FSH : 2.27 Mıu/mL

Radyoloji Sonucu

Solda pleksus pampiniformiste venöz yapılarda 3.2 mm olup derin valsalvada geri akım izlemektedir.

(sizce 3.2 mm çokmu ileri)

SEMEN ANALİZ RAPORU

Örnek Tipi : FRESH

Likefikasyon : Normal

Görünüm : Normal

Hacim : 2.8 ml

Viskosite : Normal

Ph : 7.8

Sperm Konsantrasyonu : 26 ml

Hareketlilik (a+b+c ) : % 66.6

Hızlı İleri Hareketli (a) : % 8.7

Yavaş İleri Hareketli (b) : % 39

Non-Prog. Hareketlilik (c) : % 20.9

Hareketsizlik : % 34.8

Morfoloji % Norma WHO
Formlar 3nd : % 34.8

Hareketli Sperm Konsantr. : 18.1 ml

PMSC ( a ) : 2.3 ml

PMSC ( b ) : 10.3 ml

Fonksiyonel Sperm Konsantr : 7.1 ml

Hız : 9 mic/s

SMİ (spremmotillleindeks) : 67

Toplam Sperm : 73.9 M/EJac.

Hareketli Sperm (a+b+c) : 50.7 M/EJac.

İleri Hareket Sperm (a+b) : 35.3 M/EJac.

kıslaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr

eşim kan tahlilierinin sonucunu da aldı doktora gitmiş şimdi çıktı. doktor ultrason normal . bebek sahibi olmayı etkileyecek bir durum yok demiş. hormon testleri de normal demiş ama hrmonların sperm üretimini sağlayamıyor bunun için detaylı bir tedavi gerekir ki o 3-4 yıl sürer hem pahalı hem de yan etkileri çok bir yöntemdir demiş. o nedenle sana ilaç tedavisi verelim demiş. 3 ay sonra gel demiş spermiogram testi yaptıralım tekrar demiş. sayı 100 kat falan artar ama 25 milyonlara çıkmaz demiş...
mikroenjeksiyon en uygunu szin için demiş... :KK43:

BENıM MıKRO BıR BEBEĞıM OLACAK ...TEK ŞANSIMIZ BUYMUŞ..

mikroejeksiyon tüp bebekden biraz daha yüksek garantili bir yöntem . çünkü en hareketsiz sperm hücresini bile alıp tek yumurta içine sırınga ile enjekte ediyorlar ve sperm zoraki yumurtayı döllüyor. embriyo oluşuyor. dışına bir yapıştırıcı jel sürüyrlar 5-6 gün labaratuvar ortamında gelişimleri gözlerinyor ve ailenin seçimiyle embriyo seçiliyor 1 yada 4 tane embriyor rahim içine ince bir hortum ile bırakılıyor. dışındaki jel sayesinde de rahim duvarına yapışmış oluyor. sürekli ultrason ile kontrol altına lınıyor ve tutması gelişmesi kontrol ediliyor. ilk başta çok sayıda yuurta ve sperm döllenmesi sağlanıp alınmayan embrioylar donduruarak bekletiliyor. içeri verilen embriyolardan tutmayan yada düşük olan olur ise yeni yumurtlama ve tedavi ile zaman ve para kaybı yaşanmasın diye dondurulan embriyolardan hemen deneme yapılıyor. yani tutma olasılığı çok daha fazla tüp bebeğe oranla. 2500 usd civarında medipol hastanesinde ki orası en yüksek rakamlılardan birsi.. daha uygun olanları da var elbet. ayrıca ssk lılara devlet hastanesinden yazı alınır ise devlet 1100 tl sini veriormuş...
eşim morali biraz bozulsada dalgaya verdi ; mikro bir bebeğimiz olacak ve adını da mikroca koyarız artık diyor :)

merhabalar benimde eşim cuma günü yaptırdı ve sonuç malesef astesnosperm tedavisi varmı bilmiyorum bu sonuçlarla doktora gittik ve tüp bebekte şansınız %60 dedi normal yolla şans bile verilmedi benimde tek tüpüm açık ve yumurtalarım gelişmiyor pcos hastalığım var

BENİM MİKRO BİR BEBEĞİM OLACAK ...TEK ŞANSIMIZ BUYMUŞ..

mikroejeksiyon tüp bebekden biraz daha yüksek garantili bir yöntem . çünkü en hareketsiz sperm hücresini bile alıp tek yumurta içine sırınga ile enjekte ediyorlar ve sperm zoraki yumurtayı döllüyor. embriyo oluşuyor. dışına bir yapıştırıcı jel sürüyrlar 5-6 gün labaratuvar ortamında gelişimleri gözlerinyor ve ailenin seçimiyle embriyo seçiliyor 1 yada 4 tane embriyor rahim içine ince bir hortum ile bırakılıyor. dışındaki jel sayesinde de rahim duvarına yapışmış oluyor. sürekli ultrason ile kontrol altına lınıyor ve tutması gelişmesi kontrol ediliyor. ilk başta çok sayıda yuurta ve sperm döllenmesi sağlanıp alınmayan embrioylar donduruarak bekletiliyor. içeri verilen embriyolardan tutmayan yada düşük olan olur ise yeni yumurtlama ve tedavi ile zaman ve para kaybı yaşanmasın diye dondurulan embriyolardan hemen deneme yapılıyor. yani tutma olasılığı çok daha fazla tüp bebeğe oranla. 2500 usd civarında medipol hastanesinde ki orası en yüksek rakamlılardan birsi.. daha uygun olanları da var elbet. ayrıca ssk lılara devlet hastanesinden yazı alınır ise devlet 1100 tl sini veriormuş...
eşim morali biraz bozulsada dalgaya verdi ; mikro bir bebeğimiz olacak ve adını da mikroca koyarız artık diyor :)

Canım öncelikle çok geçmiş olsun, sanırım aynı yolda bizde arkandayız :KK43:
Biz de yaklaşık 8 aydır aynı şeyleri yaşadık diyebilirim. Bende hiçbir sorun yok,ama eşimde sol testislerde stop tip varikosel çıktı.Ameliyat dediler doğal olarak. Biz de bir çok insan gibi devlet hastanesine güvenmediğimizden özelde yaptırmak için kolları sıvadık,ama şuan onu karşılayacak maddiyata çok sahip değiliz maalesef.Bugün yine gittik doktora,bahçelievler medicalpark da zafer gökhan gürbüz diye bir ürolog.yine duymaktan haz etmediğimiz şeyler yüzümüze çarpıldı.Şimdi hem para toparlamaya hhem de düzgün bir spermiogram testi yaptıracak yere ihtiyacımız var. Dr. ameliyattan da çok bişey beklemeyin dedi,mikroenjeksiyon biz de :gitme:

Hesna79
fsh normal gözüküyor...
evet varikosel varmış...
değerlerinizde de hareket problemi var...
ama SMı (spremmotillleindeks) ne demek doğrusu ben anlamadım....

kıslaaaaaaaaaaaarrrrrrrrr

eşim kan tahlilierinin sonucunu da aldı doktora gitmiş şimdi çıktı. doktor ultrason normal . bebek sahibi olmayı etkileyecek bir durum yok demiş. hormon testleri de normal demiş ama hrmonların sperm üretimini sağlayamıyor bunun için detaylı bir tedavi gerekir ki o 3-4 yıl sürer hem pahalı hem de yan etkileri çok bir yöntemdir demiş. o nedenle sana ilaç tedavisi verelim demiş. 3 ay sonra gel demiş spermiogram testi yaptıralım tekrar demiş. sayı 100 kat falan artar ama 25 milyonlara çıkmaz demiş...
mikroenjeksiyon en uygunu szin için demiş... :KK43:
canım ya hormanların sper üretimini sağlayamadığını hangi testle veya yöntemle öğrendiler...
biz de araştırıyoruz ya(gerçi hala bir hastaneye gidemedik)
3 ay sonra daha güzel olur inşallsh...

BENıM MıKRO BıR BEBEĞıM OLACAK ...TEK ŞANSIMIZ BUYMUŞ..

he he bizimkide mikro olur....
hayırlısı artık canım buna da çok şükür....

Biz de yaklaşık 8 aydır aynı şeyleri yaşadık diyebilirim. Bende hiçbir sorun yok,ama eşimde sol testislerde stop tip varikosel çıktı.Ameliyat dediler doğal olarak. Biz de bir çok insan gibi devlet hastanesine güvenmediğimizden özelde yaptırmak için kolları sıvadık,ama şuan onu karşılayacak maddiyata çok sahip değiliz maalesef.Bugün yine gittik doktora,bahçelievler medicalpark da zafer gökhan gürbüz diye bir ürolog.yine duymaktan haz etmediğimiz şeyler yüzümüze çarpıldı.Şimdi hem para toparlamaya hhem de düzgün bir spermiogram testi yaptıracak yere ihtiyacımız var. Dr. ameliyattan da çok bişey beklemeyin dedi,mikroenjeksiyon biz de :gitme:
geçmiş olsun canım...
eğer durumunuz yoksa bence devlet hastanesini deneyebilirsiniz...
biz de devlet hastanesinde oduk....
hiçte bir rahatsız eden birşey olmadı...
ama benim tek pişman olduğum şey istanbulda çok iyi araştırma hastaneleri var...
biz ise bizim burdaki küçük bir hastanede olduk...

bence araştırma hastanelerinde olabilirsiniz...
geçenlerde bir arkadaş mesajında eşinin fatih sultan mehmet hastanesinde ameliyat olduğunu ve çok memnun kaldıklarını yazmıştı...

sperm testini krugere bakılan bir yerde yaptırın...
inşallah iyi bir yere denk gelirsiniz..

Son düzenleme:
merhabalar benimde eşim cuma günü yaptırdı ve sonuç malesef astesnosperm tedavisi varmı bilmiyorum bu sonuçlarla doktora gittik ve tüp bebekte şansınız %60 dedi normal yolla şans bile verilmedi benimde tek tüpüm açık ve yumurtalarım gelişmiyor pcos hastalığım var
geçmiş olsun...
demek hareket probleminiz var...
peki çok mu az ki direk tüp bebek dediler...

BENDE PKO YUM VE EŞİMİN DE SPERM SAYISI ÇOK AZ ÇIKTI AMA DÜN BEN BİR LABORANTLA KONUŞTUM VE TESTİN YANLIŞ SONUÇ VERDİĞİ İDDİAMI DOĞRULADI. BENCE TEST YANLIŞ BAKILDI. inşallah 3 hafta geçsin de başka yerde tekrar baktıracağız. inş sorun çıkmaz. tek sorun benim yumoşun gelişmemesi olsun klomen klomen denicezzz:)

anadolu yakasına gelin araştırma hastaneleri de özel hastanelerde burda çok çok daha fazla adım başı klinik özel hastane var ve fiyatlar da daha uygun . mesela varikosel ameliyatı özel bölge hastanesinde 300tl

canım ya hormanların sper üretimini sağlayamadığını hangi testle veya yöntemle öğrendiler...
biz de araştırıyoruz ya(gerçi hala bir hastaneye gidemedik)
3 ay sonra daha güzel olur inşallsh...

he he bizimkide mikro olur....
hayırlısı artık canım buna da çok şükür....

nasip baklalım sabredecez

geçmiş olsun canım...
eğer durumunuz yoksa bence devlet hastanesini deneyebilirsiniz...
biz de devlet hastanesinde oduk....
hiçte bir rahatsız eden birşey olmadı...
ama benim tek pişman olduğum şey istanbulda çok iyi araştırma hastaneleri var...
biz ise bizim burdaki küçük bir hastanede olduk...

bence araştırma hastanelerinde olabilirsiniz...
geçenlerde bir arkadaş mesajında eşinin fatih sultan mehmet hastanesinde ameliyat olduğunu ve çok memnun kaldıklarını yazmıştı...

sperm testini krugere bakılan bir yerde yaptırın...
inşallah iyi bir yere denk gelirsiniz..

BENDE PKO YUM VE EŞİMİN DE SPERM SAYISI ÇOK AZ ÇIKTI AMA DÜN BEN BİR LABORANTLA KONUŞTUM VE TESTİN YANLIŞ SONUÇ VERDİĞİ İDDİAMI DOĞRULADI. BENCE TEST YANLIŞ BAKILDI. inşallah 3 hafta geçsin de başka yerde tekrar baktıracağız. inş sorun çıkmaz. tek sorun benim yumoşun gelişmemesi olsun klomen klomen denicezzz:)

anadolu yakasına gelin araştırma hastaneleri de özel hastanelerde burda çok çok daha fazla adım başı klinik özel hastane var ve fiyatlar da daha uygun . mesela varikosel ameliyatı özel bölge hastanesinde 300tl

deryacım ilgine teşekkürler,zaten çamlıcadayız bizde,ama söylediğin hastane yeni kurulan bir hastane sanırım,nette gördüğüm kadarıyla sitelerdeki bölümlerin bir çoğu yapım aşamasında. eşinin de varikosel ameliyatı oldu hayatım? siz nerde ne kadara yaptıdınız?

deryacım ilgine teşekkürler,zaten çamlıcadayız bizde,ama söylediğin hastane yeni kurulan bir hastane sanırım,nette gördüğüm kadarıyla sitelerdeki bölümlerin bir çoğu yapım aşamasında. eşinin de varikosel ameliyatı oldu hayatım? siz nerde ne kadara yaptıdınız?

canım merhaba bana oldukca yakınsın. benim eşimde ümraniye eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat oldu çok memnun kaldık biz degerleri oldukça düzeldi hamilelik söz konusu olmadı henüz ama bunada şükür. çok ilgilendi dr sağolsun. hemde 400tl ameliyat oldu.

canım merhaba bana oldukca yakınsın. benim eşimde ümraniye eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat oldu çok memnun kaldık biz degerleri oldukça düzeldi hamilelik söz konusu olmadı henüz ama bunada şükür. çok ilgilendi dr sağolsun. hemde 400tl ameliyat oldu.

merhaba canım,ümraniyeyi çok sevmiyorum aslında çok kalabalık ve saçma bi yer. Başka sağlık problemlerinde de ssk hastanelerini tercih etmiyorum aslına bakarsan. İnsan hayatının pek değeri yok,ne kadar görmek istemesek de. O nedenle biraz daha tuzlu olsa da özeli tercih ediyorum. Aradaki bir kaç yüz liralık farkı o yüzden görmezden gelebiliyorum. Ama doktorunu söylersen araştırayım,merak ettim açıkcası. Sonraki süreç nasıl oldu,ağrısı sancısı oldu mu? Ne kadar yattı eşin canım?

öpüyorum,Rabbim hepimize kalbimizdekini nasip etsin inşallah...:gitme:

X