Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba canım,ümraniyeyi çok sevmiyorum aslında çok kalabalık ve saçma bi yer. Başka sağlık problemlerinde de ssk hastanelerini tercih etmiyorum aslına bakarsan. ınsan hayatının pek değeri yok,ne kadar görmek istemesek de. O nedenle biraz daha tuzlu olsa da özeli tercih ediyorum. Aradaki bir kaç yüz liralık farkı o yüzden görmezden gelebiliyorum. Ama doktorunu söylersen araştırayım,merak ettim açıkcası. Sonraki süreç nasıl oldu,ağrısı sancısı oldu mu? Ne kadar yattı eşin canım?

öpüyorum,Rabbim hepimize kalbimizdekini nasip etsin inşallah...:gitme:
merhaba canım...
eğer yanlış anmasansanız bende kendi fikrimi söylemek istiyorum...
amacım kesinlikle tartışma değil...
sonuçta hepimizin derdi sorunları aynı...
bizler dert ortaklarıyız....

ssk hastanelerine güvenmiyorum demişsiniz ya...
bende özel hastenelere hiç güvenmiyorum...
tabiki arada ben de gidiyorum ama bu hastaneler inanın para için herşeyi yaparlar,yapıyorlar da...
ama skk ve araştırma hastaneelrinin para sorunu yok...
ne senden para almak için boş boş tahliller istiyorlar nede sana olmayan bir hastalık biçiyorlar...
çünkü ne olursa olsun sen orda sadece sigortanla herşeyini ödüyorsun...

haa ilgi alaka ya gelince kalabalık olduğu için bu biraz olmuyor...
ben tekrarlayan düşükler için araştırma hastanelerine de gittim üniv hastanesinede...
iksindede aman hoşgelmiş fadik gelmiş diye beni karşılamadılar ama umrumda değildi...
benim tek amacım derdimin sorununu bulmaktı...öğle ters bir durumla karşılaşmadım da...

ilk düşüğümde düşdükten sonra gittiğim özel hastane gerek olmadığı halde beni kürtaj etmek istedi...
allahtan hemen olmayıp sorup öğrendim...

üçüncüde ise bir araştırma hastanesine gittim acildeki dr muayene etti...içerde sadece küçük 2 parça kalmış, kanamanda hafifilemiş,şimdilik kürtaja almayalım dedi...
sen eve git ama baktın kanaman fazlalaşıyor hemen geldedi...
üstelik bu düşüğüm diğerinden 1.5 hafta büyüktü...
ve ondada kürtaj olmadım...
tabi hepsinde sonradan gidip muayenemi oluyordum...
neyse canım uzun oldu kusura bakmaopuyorumnanaktan
rabbim sizide iyi insanlarla karşılaştırsın....

Son düzenleme:

merhaba canım...

tabiki arada ben de gidiyorum ama bu hastaneler inanın para için herşeyi yaparlar,yapıyorlar da...
ne senden para almak için boş boş tahliller istiyorlar nede sana olmayan bir hastalık biçiyorlar...

ben tekrarlayan düşükler için araştırma hastanelerine de gittim üniv hastanesinede...
iksindede aman hoşgelmiş fadik gelmiş diye beni karşılamadılar ama umrumda değildi...
benim tek amacım derdimin sorununu bulmaktı...öğle ters bir durumla karşılaşmadım da...

ilk düşüğümde düşdükten sonra gittiğim özel hastane gerek olmadığı halde beni kürtaj etmek istedi...

üçüncüde ise bir araştırma hastanesine gittim acildeki dr muayene etti...içerde sadece küçük 2 parça kalmış, kanamanda hafifilemiş,şimdilik kürtaja almayalım dedi...

hayatım vakit ayırıp bu kadar şeyi benimle paylaştığın için teşekkür ederim,merak etme yanlış anlaşılacak bişey yok,aksine önemseyip yazdığın için çok teşekkür ederim.

Düşüklerin için çok üzüldüm,Rabbim inşallah kalbindekini bir an önce sağlıkla hayırlısıyla nasip eder.

Söylediklerinde haklısın,çoğuna katılıyorum. Bizim uzaktan,ya da bi şekilde tanıdığımız doktorların özel hastanelerde olması bir tesadüftü,çoğuna arkadaşların vesilesiyle gittik. O yüzden belki farklı karşılanıp sağlıklı sonuçlar aldık,bir de iş güç derken fazla zaman olmuyor ssk için,sıra beklemek için.. O yüzden tercihimiz genelde bu doğrultuda,ama uydurma hastalıklar konusunda sana katılıyorum maalesef...:gitme:

deryacım ilgine teşekkürler,zaten çamlıcadayız bizde,ama söylediğin hastane yeni kurulan bir hastane sanırım,nette gördüğüm kadarıyla sitelerdeki bölümlerin bir çoğu yapım aşamasında. eşinin de varikosel ameliyatı oldu hayatım? siz nerde ne kadara yaptıdınız?

maltepe özel bölge hastanesi yooo eski bir hastane yeni değil.. urologa yada danışmaya sormak gerek fiyatını . ben memnundmmmmm diğer bölümlerden ama jinokoloğum biraz canımı sıktı bıraktım orayı .

canım merhaba bana oldukca yakınsın. benim eşimde ümraniye eğitim ve araştırma hastanesinde ameliyat oldu çok memnun kaldık biz degerleri oldukça düzeldi hamilelik söz konusu olmadı henüz ama bunada şükür. çok ilgilendi dr sağolsun. hemde 400tl ameliyat oldu.
ÇOK İYİYMİŞ. PEKİ AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI DEĞERLERİ NE OLDU ? AMELİYATTAN NE KADAR SONRA YÜKSELDİ DEĞERLER?

merhaba canım...

şartlar ve hastaneler hep farklkı..kimi özel de memnun kalmaz kimi devlette. şans galiba biraz da bu ...

hayatım vakit ayırıp bu kadar şeyi benimle paylaştığın için teşekkür ederim,merak etme yanlış anlaşılacak bişey yok,aksine önemseyip yazdığın için çok teşekkür ederim.

Düşüklerin için çok üzüldüm,Rabbim inşallah kalbindekini bir an önce sağlıkla hayırlısıyla nasip eder.

Söylediklerinde haklısın,çoğuna katılıyorum. Bizim uzaktan,ya da bi şekilde tanıdığımız doktorların özel hastanelerde olması bir tesadüftü,çoğuna arkadaşların vesilesiyle gittik. O yüzden belki farklı karşılanıp sağlıklı sonuçlar aldık,bir de iş güç derken fazla zaman olmuyor ssk için,sıra beklemek için.. O yüzden tercihimiz genelde bu doğrultuda,ama uydurma hastalıklar konusunda sana katılıyorum maalesef...:gitme:
iyi dileklerin için sağol canım...
evet ssk için zaman biraz problem oluyor...
kimi hastanelerde randevu bulmak bile zor...
ikinizde çalışıyorsanız daha da zor...
ama şunuda söyleyeyim tekrarlayan düşükler için çok uğraştık çok ta test günü bekledik...
ama eşimin ameliyatı çok zamanımızı almadı...
önce direk devletteki dr a muayene olduk oda ameliyat için gerekli evrakları çıkardı...
ameliyattan önce bazı testler yapılması gerek...
bazılarını devlette yaptırdık...bazılarınıda özelde..
aslında hepsini devlette yaptırcaktık ama labarutovardaki o testleri yapan alet bozukmuş...
herşeyi toparlayıp dr a götürdüğümüzde de bize1 hafta sonraya ameliyat günü ve saati verdi...
ameliyat basit bir oparosyon bazı hastalar birgün yatıyor bazısı o gün çıkıyor...

canım allah yardımcınız olsun...inşallah fiyatı daha uygun ve iyibir merkezle karşılaşırsınız...

şartlar ve hastaneler hep farklkı..kimi özel de memnun kalmaz kimi devlette. şans galiba biraz da bu ...

evet biraz da şans galiba...
ben gittiğim özel hastanelerde de öğle çok ilgi görmedim...
devlette ise çok iyiside,normalide kötüsüde vardı...

Son düzenleme:

iyi dileklerin için sağol canım...
evet ssk için zaman biraz problem oluyor...
kimi hastanelerde randevu bulmak bile zor...
ikinizde çalışıyorsanız daha da zor...
ama şunuda söyleyeyim tekrarlayan düşükler için çok uğraştık çok ta test günü bekledik...
ama eşimin ameliyatı çok zamanımızı almadı...
önce direk devletteki dr a muayene olduk oda ameliyat için gerekli evrakları çıkardı...
ameliyattan önce bazı testler yapılması gerek...
bazılarını devlette yaptırdık...bazılarınıda özelde..
aslında hepsini devlette yaptırcaktık ama labarutovardaki o testleri yapan alet bozukmuş...
herşeyi toparlayıp dr a götürdüğümüzde de bize1 hafta sonraya ameliyat günü ve saati verdi...
ameliyat basit bir oparosyon bazı hastalar birgün yatıyor bazısı o gün çıkıyor...

canım allah yardımcınız olsun...inşallah fiyatı daha uygun ve iyibir merkezle karşılaşırsınız...

evet biraz da şans galiba...
ben gittiğim özel hastanelerde de öğle çok ilgi görmedim...
devlette ise çok iyiside,normalide kötüsüde vardı...

Fadikcim, eşin ne zaman ameliyat oldu,sonrasında neler yaşadınız? sperm sayısı ilk başta nasıldı,ameliyat sonrası ne oldu,biraz bahseder misin lütfen?opuyorumnanaktan

merhaba canım,ümraniyeyi çok sevmiyorum aslında çok kalabalık ve saçma bi yer. Başka sağlık problemlerinde de ssk hastanelerini tercih etmiyorum aslına bakarsan. İnsan hayatının pek değeri yok,ne kadar görmek istemesek de. O nedenle biraz daha tuzlu olsa da özeli tercih ediyorum. Aradaki bir kaç yüz liralık farkı o yüzden görmezden gelebiliyorum. Ama doktorunu söylersen araştırayım,merak ettim açıkcası. Sonraki süreç nasıl oldu,ağrısı sancısı oldu mu? Ne kadar yattı eşin canım?

öpüyorum,Rabbim hepimize kalbimizdekini nasip etsin inşallah...:gitme:
Bende sevmiyorum tabiki özel hastanelerin yerini tutmuyor devletler (insanlara davranısları acısından kastım) biz çok özel hastaneye gittik eşime yanlış teşhiş koydular çift taraflı dediler. cok araştırdık devlete gittik dr tek taraflı dedi. hiç gerek bile duymadı 1seneyi doldurun dedi ama biz beklemek istemedik ve devlette yaptırdık çokta memnun kaldık. özelden bir farkımız yoktu drumuz çok ilgilendi sağolsun.
canım bir gun önceden yatırdılar hastaneye birşey yemesin diye narkoz alacağı için çünkü.
ameliyattan 2 gibi çıktı. narkozun etkisi geçince ayaklandı hemen. drumuzla görüştük çıktık evimizde istirat etti. 3-4gün yattı sonrası kalktı şükür iyiydi ayaklandı hemen. her gün pansuman yaptırdık. eh sancısı oldu tabi yanıyor diyordu içi onuda dr'a sorduk normal dedi. dr'a gelince biz genel cerrahiden dr tanıdıgımız vardı o yönlendirdi bizi. Bir kaç dr baktı ameliyatına da 3ü bir girdi. Mete bey,rasim bey ve yakup bey.
temmuz ayında ameliyatımızı olduk bakalım hala bekliyoruz. rabbim gönlümüze göre versin hepimizin.

maltepe özel bölge hastanesi yooo eski bir hastane yeni değil.. urologa yada danışmaya sormak gerek fiyatını . ben memnundmmmmm diğer bölümlerden ama jinokoloğum biraz canımı sıktı bıraktım orayı .

ÇOK İYİYMİŞ. PEKİ AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI DEĞERLERİ NE OLDU ? AMELİYATTAN NE KADAR SONRA YÜKSELDİ DEĞERLER?

canım ilk degerlerini ben göremedim kayınvalidem alıp gitmişti ama dr oldukça düşük demiş sonrası bizim ısrarımız ve düşük cıkmasıyla ameliyat kararı cıkmıştı. tek söyledigi dr'n hareket ve sayı düşüklüğü. morfolojiyi önemsemiyolar.önemli degil demişlerdi.hareketi ve sayısı önemliymiş. Ameliyattan 3ay sonra testi tekrarladık,
Şimdi degerleri dipğerine göre oldukca iyiymiş ileri hareketi tek basına %47 yavaş ileri hareketlisi %25 yerinde hareketlisi %2 hareketsiz%26 sperm sayısı da 35milyon morfoloji %1. dr önemsememiş bu degerlerle beklicez dedi. bi ilaç verdi alsanz da olur almasanz da olur dedi. almadık simdilik keci boynuzu pekmezi, evicap ve zinco veriyorum.
allahım bizlere de nasip etsin hep dua ediyorum vallahi. 14aylık evliyim 9aydır uğraşıyoruz.ameliyat olalı da işte 6ay oldu.

Fadikcim, eşin ne zaman ameliyat oldu,sonrasında neler yaşadınız? sperm sayısı ilk başta nasıldı,ameliyat sonrası ne oldu,biraz bahseder misin lütfen?opuyorumnanaktan

ameliyat olalı 1.5 sene geçti....
canım bizim değerler ameliyattan sonra çok az arttı ama sonra yine düştü...
ama bizim sorumumuz sadece varikosel değil...
varikosel yokkende devamlı bir düşüş içerisindeydi...

sana daha önce yazdığım mesajımı alıntı yapayım

canım evlenmeden önce renk ve viskozitelede değişiklik oluyormu doğrusu benim bilgim yok...
bizde evlenmeden test yaptırmadık...

canım benim hikayen uzun ama anlatayım....

biz 5 yıl 8 aylık evliyiz...
ilk bebeğimiz korunmamamıza raman 1 sene sonra olmuştu... ve oda düşükle sonuçlandı....
6 ay sonra yine hamile kalmıştım ama o da düşmüştü...
bundan sonra ise 1 sene yine bebeğimiz olmadı ve biz dr a gittiğimizde bizden sperm testi istediler...
ilk o zaman yaptırdık ve 24 milyondu...bir de az da olsa hareket problemi vardı...
biz 6 ay daha bekledik ve bebek yine olmayınca yine test yaptırdık...
bu sefer 16 milyona düşmüştü ve yine biraz hareket problemi vardı...
kadın doğumcu bu değerlerle birşey yapamayacağını üroloğa gitmemiz gerektiğini söyledi...
bizde gittik...dobler falan da çektirdik,varikosel yoktu...
o umutsuzlukla hiç beklemediğimiz o ay yine hamile kalmışım....
bu sefet çok dikkat etttim ilaçlar kullandım hep yattım...
ama olmadı bu sefer düşmemişti ama nafile çünkü kalbi atmamıştı...

bundan sonra 8-9 ay kadar korunduk ve tekrarlayan düşükler için genetik araştırma yaptırdık...
hiç bir problem bulunamadı...
bundan sonra ise 5-6 ay yine denedik ama bebek olmadı...
bizde yine test yaptırdık ve 2 milyona düştüğünü öğrendik...hareket problemide biraz daha artmıştı...
biz yine üroloğun yolunu tuuttuk yine ne gerekiyorsa yaptırdık ve bu sefer varikosel olduğunu öğrendik...
ondan sonra eşim hemen ameliyat oldu...ameliyettan sonra bir ara 8 milyona çıkmıştı ama sonra yine bir düşüş aldı...
şimdi ise ameliyat olalı 1.5 sene oldu ve bizim değerle 1.5 milyona kadar düştü...
bizede bundan sonra tüp bebek yolu gözüktü ama ben bu düşüşün sebebini çok merak ediyorum....gerçi çoğu düşüşün sebebini bulamıyorlarmış ama biz yinede bir araştırma yapılmasını istiyoruz....
bu yüzden en kısa zamanda bir tıp fakültesine gitmeği düşünüyoruz...

serapgil

akşam yazacaksın derdini ddiye epeyyy bekledim...demekki çok uuzn ki halenn yazıyor dedimmm ama hala bişey gelmemiş senden....
derdini paylaşmayı düşündüysen çekinmeee herkes burda üç aşağı beş yukarı aynı dertleri paylaşıyor...neticede birbirmize bildiklerimizi anlatıyor dua ediyoruz :)

bekleriz tatlım seni de aramızda ; değil mi kızlar ??????????

zemuszemus zemuszemus opuyorumnanaktan alkisalkisalkis alkisalkisalkis
vereliniortak vereliniortak sositososito sositososito

slm kızlar topiğinize yeni katıldım eşimde sperm hareketsizliği var 1,5 senedir çocuk istiyoruz

eşime ikinici kere sperm testi yaptırdık ilkinden daha düşük çıktı degerleri ama size bişey sormak istiyorum likuefaction süresi 1 saat yazılmış benim bildiğim bu sürenin 30 dakkikadan az olması gerekiyo acaba değerler o yüzden mi düşük çıktı bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim kızlar
yeni test eski test
likuefaction : 1 saat 30
ph : 8 8
volüm : 2 2,5
sayı : 60 milyon 95 milyon
toplam sayı : 120 milyon 237 milyon
morfoloji : 8 4
+4 ileri hareketli : 5 12
+2yerinde hareketli:9 22
+3yavaş hareketli :13 19
+1hareketsiz :73 47

değerlerim böyle kızlar yorumlarmısınız?

kızlae yazılarım nie böle çıktı anlamadım ilk sayılar yeni yaptırdıım testin sonucu ikinci sayılarda eski testin sonucu

serapgil

akşam yazacaksın derdini ddiye epeyyy bekledim...demekki çok uuzn ki halenn yazıyor dedimmm ama hala bişey gelmemiş senden....
derdini paylaşmayı düşündüysen çekinmeee herkes burda üç aşağı beş yukarı aynı dertleri paylaşıyor...neticede birbirmize bildiklerimizi anlatıyor dua ediyoruz :)

bekleriz tatlım seni de aramızda ; değil mi kızlar ??????????

zemuszemus zemuszemus opuyorumnanaktan alkisalkisalkis alkisalkisalkis
vereliniortak vereliniortak sositososito sositososito
evet canım....tabiki...

slm kızlar topiğinize yeni katıldım eşimde sperm hareketsizliği var 1,5 senedir çocuk istiyoruz

eşime ikinici kere sperm testi yaptırdık ilkinden daha düşük çıktı degerleri ama size bişey sormak istiyorum likuefaction süresi 1 saat yazılmış benim bildiğim bu sürenin 30 dakkikadan az olması gerekiyo acaba değerler o yüzden mi düşük çıktı bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim kızlar
..............yeni test ..........................eski test
likuefaction : 1 saat .............................. 30
ph : 8 ................................................. 8
volüm : 2 ,........................................ 2,5
sayı : 60 milyon ..............................95 milyon
toplam sayı : 120 milyon ...................... 237 milyon
morfoloji : 8 .................................................... 4
+4 ileri hareketli : 5 ........................................ 12
+2yerinde hareketli:9........................................ 22
+3yavaş hareketli :13 ..................................... 19
+1hareketsiz :73 ...................................... 47

sayı güzel problem yok...
morfoloji ikinci teste bıraz düşmüş ama idare eder...
harekette ikinci testte biraz artış olmuş ama yine azıcık harekette problem var...
likuefaction süresi teste etki yaparmı bilmiyorum....

yeni test eski test
likuefaction : 1 saat 30
ph : 8 8
volüm : 2 2,5
sayı : 60 milyon 95 milyon
toplam sayı : 120 milyon 237 milyon
morfoloji : 8 4
+4 ileri hareketli : 5 12
+2yerinde hareketli:9 22
+3yavaş hareketli :13 19
+1hareketsiz :73 47

canım sayılar güzel değil harikaa....bence ilaç tedavisi ile çözülür yada bitkisel kürlerle... Keçiboynuzu pekmezi yada meyvası ...

selam hanımlar
ogün akşam kimseler yoktu nette sonradanda ben müsait olup giremedim kusura bakmayın.evet dediğim gibi aslında hikayem çok uzun ama kısaca özetlemek istiyorum.2000 yılında evlendim 4 sene korunduk bebek istemedik sonra korunmayı bıraktığımızda 1 sene uğraştık ama bu uğraşlar içerisinde tüp bebek aşamasına gelmeden önce yapılan tüm aşamaları tedavileri yaşadık.yani rahim filmi,aşılamalar,ameliyat,yumurtlamatakipleri v.s.en son bir ebenin bitkisel tedavisini uyguladım ve o ay içerisinde tüp bebek için görüşmeye gittik,randevu aldık.bide ne göreyim o ay hamile kalmışım.tabi dünyalar bizim oldu.fakat 5,5 aylıkken bebeğimizin down sendromlu olduğunu öğrendik.bebeğimi kendi içtiğim ilaçlarla öldürmek benim için hayatta en acı tecrübeleden biriydi.neyse ikinci bebeğime bırakır bırakmaz hamile kaldım.yani hemen ilk ayda.oda iki aylıkken ölmüş karnımda.üçüncü bebeğimide 4,5 aylıkken karnımdan sıvı alma esnasında doktor hatası sonucu kaybettik.bu arada sonucu sağlıklı geldi.dördüncü bebekte bize genetik seçim yaparak tüp bebek yapmayı önerdiler.böylece düşük riskimizin azalacağını söylediler.bizde ankarada özel bir merkezde yaptırdık.iki melek yerleştirdiler.fakat birinin suyu 4,5 aylıkken geldi ve diğerinide ancak 2 ay daha durdurdu.yani erken doğumu tetekledi..meleklerim 6 ay bir haftalık doğdular.arada yaşadığımpsikolojik problemleri,gittiğim doktorları,kullandığım ilaçları,acilde geçen geceleri anlatmak bile çok acı veriyor bana o yüzden kısa geçiyorum.psikolojik tedavi gördüm gecelerce hastaneler taşındık deva aradık neyse.meleklerim 10 saat yaşayıp ölmüşler.kucağıma hiç alamadım sadece birini uzaktan gösterdiler.sütüm geri çekilsin diye ilaç verdiler.bunun için verilen kaçıncı ilacım:KK43:

aradan 1,5 sene geçti 6 aydır korunmamamıza rağmen gebe kalamıyorum.eşimde sperm hareketlerinde azıcık problem var sanırım.bide sizlerin yorumlamasını istedim.çok uzattım sanırım bu mesajı.diğer mesajda değerlerini yazarım.hepinizin yardımlarını ve önerilerini bekliyorum.erkese tekrardan merhaba ve sevgiler:)

sayı 117 milyon
+4 ileri hızlı %15
+3yavaş hareketli %20
+2 yerinde hareketli %14
+1 hareketsiz %51

normal morfoloji %7

Bende sevmiyorum tabiki özel hastanelerin yerini tutmuyor devletler (insanlara davranısları acısından kastım) biz çok özel hastaneye gittik eşime yanlış teşhiş koydular çift taraflı dediler. cok araştırdık devlete gittik dr tek taraflı dedi. hiç gerek bile duymadı 1seneyi doldurun dedi ama biz beklemek istemedik ve devlette yaptırdık çokta memnun kaldık. özelden bir farkımız yoktu drumuz çok ilgilendi sağolsun.
canım bir gun önceden yatırdılar hastaneye birşey yemesin diye narkoz alacağı için çünkü.
ameliyattan 2 gibi çıktı. narkozun etkisi geçince ayaklandı hemen. drumuzla görüştük çıktık evimizde istirat etti. 3-4gün yattı sonrası kalktı şükür iyiydi ayaklandı hemen. her gün pansuman yaptırdık. eh sancısı oldu tabi yanıyor diyordu içi onuda dr'a sorduk normal dedi. dr'a gelince biz genel cerrahiden dr tanıdıgımız vardı o yönlendirdi bizi. Bir kaç dr baktı ameliyatına da 3ü bir girdi. Mete bey,rasim bey ve yakup bey.
temmuz ayında ameliyatımızı olduk bakalım hala bekliyoruz. rabbim gönlümüze göre versin hepimizin.

Canım sizin adınıza çok sevindim,İnşallah ameliyat sonrası değerleriniz normalleşir ve bebişinizi sağlığıyla kucağınıza alırsınız inşallah kaydirigubbakcemile5

Hangi hastanede hangi doktora ameliyat oldu eşin acaba? Biz de ona gidebiliriz diye düşünüyorum, hatta eğer çok şey istemiş olmaz isem vesile olan doktorun adını da alıp selamını götürmek isterim,belki o da sizinle igilendiği gibi bizimle de ilgilenir :kedi:

selam hanımlar
ogün akşam kimseler yoktu nette sonradanda ben müsait olup giremedim kusura bakmayın.evet dediğim gibi aslında hikayem çok uzun ama kısaca özetlemek istiyorum.2000 yılında evlendim 4 sene korunduk bebek istemedik sonra korunmayı bıraktığımızda 1 sene uğraştık ama bu uğraşlar içerisinde tüp bebek aşamasına gelmeden önce yapılan tüm aşamaları tedavileri yaşadık.yani rahim filmi,aşılamalar,ameliyat,yumurtlamatakipleri v.s.en son bir ebenin bitkisel tedavisini uyguladım ve o ay içerisinde tüp bebek için görüşmeye gittik,randevu aldık.bide ne göreyim o ay hamile kalmışım.tabi dünyalar bizim oldu.fakat 5,5 aylıkken bebeğimizin down sendromlu olduğunu öğrendik.bebeğimi kendi içtiğim ilaçlarla öldürmek benim için hayatta en acı tecrübeleden biriydi.neyse ikinci bebeğime bırakır bırakmaz hamile kaldım.yani hemen ilk ayda.oda iki aylıkken ölmüş karnımda.üçüncü bebeğimide 4,5 aylıkken karnımdan sıvı alma esnasında doktor hatası sonucu kaybettik.bu arada sonucu sağlıklı geldi.dördüncü bebekte bize genetik seçim yaparak tüp bebek yapmayı önerdiler.böylece düşük riskimizin azalacağını söylediler.bizde ankarada özel bir merkezde yaptırdık.iki melek yerleştirdiler.fakat birinin suyu 4,5 aylıkken geldi ve diğerinide ancak 2 ay daha durdurdu.yani erken doğumu tetekledi..meleklerim 6 ay bir haftalık doğdular.arada yaşadığımpsikolojik problemleri,gittiğim doktorları,kullandığım ilaçları,acilde geçen geceleri anlatmak bile çok acı veriyor bana o yüzden kısa geçiyorum.psikolojik tedavi gördüm gecelerce hastaneler taşındık deva aradık neyse.meleklerim 10 saat yaşayıp ölmüşler.kucağıma hiç alamadım sadece birini uzaktan gösterdiler.sütüm geri çekilsin diye ilaç verdiler.bunun için verilen kaçıncı ilacım:KK43:

aradan 1,5 sene geçti 6 aydır korunmamamıza rağmen gebe kalamıyorum.eşimde sperm hareketlerinde azıcık problem var sanırım.bide sizlerin yorumlamasını istedim.çok uzattım sanırım bu mesajı.diğer mesajda değerlerini yazarım.hepinizin yardımlarını ve önerilerini bekliyorum.erkese tekrardan merhaba ve sevgiler:)
canım ya neler yaşamışsın:çok üzgünüm::teselli:
çok çok geçmiş olsun...
rabbim bir daha yaşatmasın inşallah...
inşallah bundan sonraki hamileliklerin iyi geçer ve sonunda sağlıklı evlatların olur...
rabbim yardımcınız olsun...
canım genetik araştırmada yapmıştırsınız herhalde....
hay allah neden oluyor bunlar:çok üzgünüm:

sayı 117 milyon
+4 ileri hızlı %15
+3yavaş hareketli %20
+2 yerinde hareketli %14
+1 hareketsiz %51

normal morfoloji %7
sayı çok iyi....
herekette biraz sorun var...
ama yinede çok kötü değil..
eğer morfolojide krugere bakılmışsa onda da sorun yok...

X