Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar kaan hocadan cevap qeldı tese olsa bıle tup basarısı az dedı bız tedavıyı bıtırdık kaan hoca ıgnelerı kesın dedı umarım sızlerın bebeklerı olur bız bu defterı kapattık kaan hoca durust bır dr. olmazsa olmaz olursa olur dıyor oyalamıyor kandırmıyor 1sene tedavı oldu esım ama hıc bır gelısme yok dedı kaan hoca cok yıkıldım ama toparlıyorum umarım sızler ıcınde hayırlısı olur bızım ıcın hayırlısı olmamasıymıs sızlere tesekkur ederım sayenızde kaan hocayı tanıdım

Kizlar esimde kaan hoca da tedavi oldu gercekten para göz bir doktor degil bir kez gittik daha sonra hep mail yoluyla yonlendiriyor sizi 3 aylik tedavinin sonucunda 2015 mart dogumlu oglum dunyaya geldi cok sukur. esimde de dna hasari soz konusuydu hic umudinizi kaybetmeyin biz hamile kaldigimi ogrendigim ay tup bebek tedavisine baslayacaktik genart a gidip konusup hatta ön testleri yaptirmistik fakat kaan hoca spermlerde sorun kalmadi dedigi ay ben hamile kaldim simdi dunyalar tatlisi bir oglum var

canm çokk mutlu oldm ve ağlattın beni:KK5:
hani o şans beni de bulur mu diye yazmışsın ya orada koptum zira ben de bunu soruyorum hep kendime
eşimde morfoloji %2 sayı 3 milyon hareketli % 50 (ilri ve yavaş toplamı)
ama sonuç yok,bize direk tüpbebek dediler dr değiştirdim ve bu dr um aşılama yaptı bu ay bekliyorz
ankaradayz bu dr um eşim için kaan aydosa bi gmrünse dedi ama yaş 31 4 senedir bekliyoruz aşılama olmazsa tüpbebeğe yönelicez
sebnin haberin çok duygulandırdı yine de kaan hocayla görüşsek mi acaba dedim mailine nasıl ulaşabilrim
bu arada sağlıklı bir gebelikle kucağına alırsın inşlh
Buradaki hikayeni okudum.şuan hamilesin sanırım..hangi yolla hamile kaldın

Yorumunu okurken hamile
Varikosel yok canım.ilk bebeğimi 9. Haftada kaybettim kürtaj oldum.dedim ikinci de belki daha iyi olur.ikibci de 5. Haftalikken düştü. Spermden kaynaklı olduğu söylendi dusuklerin. Hasar kesin var ki dusuyor gözüyle bakılıyordu. Kaan hoca da aynı şeyi söyledi muayene. Muhtemelen hasarlı spermler demişti. Sonucu dün öğrendik. Herhangi bir ilaç tedavisi olmadı hiç. Sonucu gönderdik bakım Kaan hocanın yazmasını bekliyiruz
olduğunu okudum.ne gibi tedavi oldunuz.

Kızlar merhaba daha öncede yazdım ama biri bana yardımcı olabilir mi kaan beye gitmeden önce mail le sonuclarimizi yollasak ilgilenir mi daha sonradan muayene gitsek

1yıl tedavı oldu esım ıgnelerı ılacları kesın yazdı normal tup bebek olmaz dedı bız bosu bosuna kaan hocadan once ızmırde 2kere tup yapmıstık zaten mıcro tesede tup olur demıs ama basarısı yuksek dememıs ıtersenız demıs hoca umıt vermemıs bızde tese olmamaya karar verdık cunku hoca dna hasarınız tespıt edılemıyor hasarınız yuksek olabılır hala yazmıs dna hasarı varsa tup tutma sansı zaten yok bunu yuzyuze soylemıstı hoca bızı tedavı ettı ama sonuc yok cevap almıyor tedavıden o yuzden tedavıyı bıraktık ama OL DEYINCE OLDURANDAN UMIDIMI KESMEM ben o yuzden esım spor yapıyor saqlıklı beslenıyor zaten yasam tarzımız boyle bızım alkol sogara yok herseyımız duzenlı olursa spontan olur doqal olur olmazsa olmaz dıyoruz 10.yıl hıc tedavı olmadan bebegı olan arakadaslarım var bızde yaradana sıqındık beklıyoruz sabredıyoruz herkesın hakkında hayırlısı olsun kızlar hepınıze tesekkurederım

1yıl tedavı oldu esım ıgnelerı ılacları kesın yazdı normal tup bebek olmaz dedı bız bosu bosuna kaan hocadan once ızmırde 2kere tup yapmıstık zaten mıcro tesede tup olur demıs ama basarısı yuksek dememıs ıtersenız demıs hoca umıt vermemıs bızde tese olmamaya karar verdık cunku hoca dna hasarınız tespıt edılemıyor hasarınız yuksek olabılır hala yazmıs dna hasarı varsa tup tutma sansı zaten yok bunu yuzyuze soylemıstı hoca bızı tedavı ettı ama sonuc yok cevap almıyor tedavıden o yuzden tedavıyı bıraktık ama OL DEYINCE OLDURANDAN UMIDIMI KESMEM ben o yuzden esım spor yapıyor saqlıklı beslenıyor zaten yasam tarzımız boyle bızım alkol sogara yok herseyımız duzenlı olursa spontan olur doqal olur olmazsa olmaz dıyoruz 10.yıl hıc tedavı olmadan bebegı olan arakadaslarım var bızde yaradana sıqındık beklıyoruz sabredıyoruz herkesın hakkında hayırlısı olsun kızlar hepınıze tesekkurederım
Merhabalar doğru diyorsunuz Rabbim büyük Hiç kimsenin kucağı boş kalmasın İzmir de nerde yaptirdiniz tup bebek Bende kaan beye gitmek istiyorum ilk önce gitmeden sonuclarimizi gondermemiz gerekiyor mu

Arkadaşlar HAMİLEYİM.benim yaşadıklarımı yaşayanlara umut olsun diye yazıyorum
Tam 15 aydır bebişimz olsun dıye uğraş veriyorduk 2 yıllık evlıyım.5-6 ay korunmadıgımız halde hamıle kalamayınca arastırmalar doktor seruvenlerımız basladı.Öncelıkle ben de sorun olabılecegı arastırıldı ama bir sorun cıkmadı 2-3 ay da boyle gectı ve sonunda eşim spermıyogram verdı ve durum fenaydı sayı cok dusuk ılerı hız SIFIR ve yavas harekette cok dusuktu.Eşim yıkıldı o gunu hıc unutamam.Kimseylede paylasamadık aılemız dahil ve herkes bebek ıcın uzerımıze gelıyor bız bu savasları verırken bırde onlara ıstemıyoruz daha dusunmuyoruz dıye bahaneler bulmaya calısıyoruk.esım 3 aylık bı tedavıye basladı herhangı bır uroloji doktoruna gıtmıstık ilaçlarımızı da yazayım KLOMEN,ASIST KAPSUL VE TRENTALve 3 ayın sonunda spermıyogramda durumlar ıyıydı ama bı gebelık olusmadı ben buarada netten arastırıyorum tabıı denemedıgımız kur kalmadı eşime kendıme bır suru sey yaptım ben sogan suyu ve ıncır kuru ıctım esımde kecıboynuzu kuru içti.nette arastırmalar sonrası özellıkle kadınlar kulubu sayesınde KAAN AYDOS un adını buldumve mail attım.spermıyogram ıyı bıle olsa sperm DNA sı bozuk ıse gebelık olsa dahı dusukler olabılecegını ve eger ıstersek Ankaraya gelıp muayene olmamızı soyledı.
Ankara macerasına boylece baslamıs oldu.Kaan hocaya gıttık cok sıcak ılgılı samımı bır doktor.bızı oncelıkle epey bı rahatlattı esımı muayene ettı ve bıze bırcok tavsıyelerde bulunarak DNA hasar testı vermemız ıcın nereye nasıl gıdecegımızı acıkca anlattı.Bır gun Ankarada kaldık ve ertesı gun tahlılı verdık.Kaan hocanın tavsıyelerını de ısteyen olursa yazarım.Tahlılı verıp memlekete döndük ve Kaan hocadan haber bekledık 4-5 haftada sonuc ancak cıktı Kaan hoca maılle haber verdı zaten bundan sonra kı ıletısımımız maıl uzerınden oldu hep (cok tatlı bır adam paraya önem vermiyor ınanın cunku bılım adamı) ve durum berbat olmasa da cok fenaydı.DNA hasarı epey yuksek cıkmıstı ama Kaan hoca bu durumun tedavısı oldugunu dogal yolla bıle gebelık olabılecegını soylemıs ama bır yıkım daha oldu bızım ıcın hele esım kendını sucluyordu psıkolojısı bıtmıstı bırde kımseyle paylasamamak cok zor.
Bıze 3 ılac verdı ve her ay tahlıl sonuclarını maıl ıle bıldırmemızı soyledı.Buarada ben rahım fılmı cekındım tuplerım acık mı degıl mı kontrol ettırmek ıcın.cok sukur temız cıktı.Nisan ayı gıbı gıtmıstık Kaan hocaya Temmuza kadar ılacları kullandık ve tahlıl sonuclarını her ay gonderdık ama gebelık hala olusmamıstı.tahlıllerın ıyı oldugunu durumun ıyıye gıttıgını ve her an dogal yolla gebelık olabılecegını ılacları kesınlıkle bırakmamaız gerektıgını her maılle uzerıne basarak yazıyordu.Benım cogu maılım umıtsızlık dolu oluyordu gebelık olmadıgı ıcın Kaan hoca bır de bıze moral vermekle ugrasıyordu sagolsun.Temmuz ayı ıcınde bız artık esımle tup bebege karar verdık cunku degerımız duzeldıgı halde gebelık yoktu hala ve bunu Kaan hocayla paylastık Kaan hoca bıze bıraktı kararı ve ılacları kesmeyın dedı.
Eylulde tup bebek yaptırmaya karar verdık ramazan cıksın dıye bekledık en son 6 Agustos da adet olmustum ve 25 Agustosda on gorusme ıcın bir tup merkezıne gıttık.Doktorun tavrı bıze cok ıtıcı geldı neler yasadıgımızı sormadan hemen tup bebekle ılgılı konusmaya basladı ve bırde benı muayene ettı ve sen de PKO var bılıyor musun dedı.Hayır bılmıyordum ve kımse de dememıstı o kadar doktora gıtmıstık oysa.bır kez daha yıkıldık ve ben artık kesınlıkle dogal yolla gebelık olmaz dıye dusunmeye basladım cunku esımın DNA hasarı duzelmıs bıle olsa demek kı bende de sorun vardı ve belkı de bu yuzden olmuyordu.
Eylul de tatıle gıdıp ekım gıbı tup bebek yaptırmaya karar verdık cunku artık bı tatıle ıhtıyacımız vardı 8 eylulde tatıle gıdecek ve donuste ılk adetımle beraber tup bebege baslıcaktık.benım 4-6 Eylul gıbı adet olmam gerekıyordu ama hala gelen gıden yoktu.7 Eylul sabahı tatıle gıtmeden bı ıdrar testı yapayım dedım evde ve 3 dakıka ıcınde ne goreyım cıft cızgı POZITIF yani hemen esıme gosterdım o da sasırdı cunku artık hıc umudumuz kalmadı sagolsun tup bebek doktoru yuzunden.cok da sevınemedık cunku bazen bu testler yanıltıcı oluyor daha onceden de çıft cızgı cıkmıstı ama gebelık yoktu ama hıc bukadar koyu cıkmamıstı ve cabuk.
Tabıı hemen saglık ocagına gıttım kan verdım saat 8.30 ve sonuc 14.30 da cıkacak oyyyy 6 saat sankı 6 yıl gıbı gectı.Esimle beraber gıttık doktora sonuc almaya ve doktor bızı bılıyor her ay esımın tahlıllerı ıcın gıdıyorduk zaten tam sonucu soyleyecek agzının ıcıne dusecem nerdeyse GÖZÜNÜZ AYDIN BEBEĞİNİZ OLUYOR SONUC 348.Aman Allah ım bu nasıl bır mutluluk bu nasıl bır sevınc ıcım ıcıme sıgmıyor esımle aptal aptal bırbırımıze bakıyoruz neyse sonucu alıp cıktık bırbırımıze sarıldık ben oyle bır aglıyorum kı anlatamam.tabıı tatıl falan ıptal doktor ızın vermedı ama umurumda mı ıtalyaya gıdecek olsaydık bıle uzulmezdım :))
Çok sukur Rabbıme 15 ay bekledık ve cok zor surecler gecırdık ınanın ama belkı de daha zor bır surec bızı beklıyordu TUPBEBEK tedavısı mesela ama gerek kalmadı Rabbıme bınlerce sukurler olsun.herkesden duyuyordum tam umıdımızı kestık beklemıyorduk kı ve ya tam tup bebege baslıcaktık kı hamıle oldugumu ogrendım dıye.Acaba dıyordum bu mucıze benı de bulur mu dıye cok sukur ya cok sukur bınlerce sukur.
Kızlar umarım bu yazdıklarım sıze de umut olur ne olur moralınızı yuksek tutun ınanın ve cok dua edın.Kalben ınanıp kalbımızı temız tutarak ıstersek dua edersek O nun veremeyecegı O nun ıcın zor ımkansız hıcbırsey yok.Sımdı ben herkes hepınız ıcın dua edıyorum ınsallah bızde saglıkla bebegımızı kucagımıza alırız.
Hepınıze ıyı geceler kım neyı sormak ısterse ozelden olsun buradan olsun cekınmeden sorsun 1 kişiye bile umut olsam ne mutlu bana cunku ben umut bulabılmek ıcın hep buraları okuyordum.Bana cevap yazan mesajlarıma karsılık veren bana umut olan herkese buradan tesekkur etmek ıstıyorum hepınızı sevıyorum.Bana ve bebısıme de dua edın ne olur..
Saglıkla ve kucagı bebişli kalın...

Merhabalar doğru diyorsunuz Rabbim büyük Hiç kimsenin kucağı boş kalmasın İzmir de nerde yaptirdiniz tup bebek Bende kaan beye gitmek istiyorum ilk önce gitmeden sonuclarimizi gondrmemiz gerekiyor mu
ozel ege tup bebek merkezınde yaptırdım tup bebek denemelerımı hıc memnun kaalmadım tavsıye etmem kaan hocaya gıdınce dosyanı verıyorsun o ıncelıyor sonra maıllesıyorsun

Dna hasarı bizim de yüzde 43 idi. Ok şükür tedavinin 2. Ayında doğal yolla hamile kaldım. Kaan hocanın ilaclarinin yanında eşime bi kür hazırladım içinde baya bişey var. O kür bitti benim adetim 2 hafta gecikmişti ve ben hamile olduğumu öğrendim. Rabbim herkese nasip etsin insallah

Merhaba arkadaşlar bizde kaan hocanın hastasıyız 1 yıldır tedavi goruyoruz fakat sonuc tup bebek dedi hoca dna hasarı %43 menagon iğne emodex hap kullandik hiç değişiklik olmadı 2 ay da nac2000 diye bir hap soyledi ona basladik sonra tup bebek tesa yapcam dedi

Merhaba arkadaşlar bizde kaan hocanın hastasıyız 1 yıldır tedavi goruyoruz fakat sonuc tup bebek dedi hoca dna hasarı %43 menagon iğne emodex hap kullandik hiç değişiklik olmadı 2 ay da nac2000 diye bir hap soyledi ona basladik sonra tup bebek tesa yapcam dedi
Merhaba eşiniz sperm durumu nasıl benim eşim de de yüzde 43 tu 2 ay sonra hamile kaldım ama eşim bi de kür yedi ilaçlarla birlikte. Biz temmuz ayında tüp bebek yaptırdık maalesef gelişimleri durdu 2 transfer yapıldı ama çok kötüydü onlarda. Biz bilmiyorduk hasar olduğunu ama siz tüp bebek yaptirirsaniz picsi veya çipli yöntemi deneyin sperm seciminde

Merhaba eşiniz sperm durumu nasıl benim eşim de de yüzde 43 tu 2 ay sonra hamile kaldım ama eşim bi de kür yedi ilaçlarla birlikte. Biz temmuz ayında tüp bebek yaptırdık maalesef gelişimleri durdu 2 transfer yapıldı ama çok kötüydü onlarda. Biz bilmiyorduk hasar olduğunu ama siz tüp bebek yaptirirsaniz picsi veya çipli yöntemi deneyin sperm seciminde[/QUOTE

Meraba kızlar.Kaan hoca dna hasarı normal çıkınca sperm kültürü klamidya gonore ureoplazma diye bi test istiyo yaptıran varmı acaba

Merhaba hangi kürü yaptınız acaba
1 lt keçi boynuzu pekmezi
1 lt dut pekmezi
Küçük bi şişe anzer balı bunların hepsi hakiki
50 gr. Zencefil zerdecal gingseng arı sütü
100 gr çakır koku. çoban çökerten. üzüm çekirdeği. polen. ısırgan tohumu. Propolis 2 şişe
Eşim 10 kasım da başladı hem ilaçlara hem bu küre sabah akşam ılık sütle içiyordu Kürü güneş görmeyen bi yer koydum buzdolabına sakın koymayın 6 li satılan küçük tahta tatlı kaşıklar var ya onları kullandık demir kullanmayın. Eşim hep diyordu bu kür çok iyi geliyor hissediyorum diye bide emodex ve klomen kullandı esim

IMG_4036.JPG
IMG_4036.JPG
Kızlar bu sonuçtan birşey anlamadım

X