Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
IMG_4036.JPG

Dna hasarı yok canım eşinin sperm durumu nasıl. Benim arkadaşımın normal çıktıktan bir ay sonra hamile kaldı 5 yıldır uğraşıyordu o da. En son dna hasarı yaptırdı ve normal çıktı bir ay sonra da hamile kaldı
Eşimin sperm değeri iyi hareketse iyi morfoloji %8 ama bir yıldır olmuyor nereden anladınız hasar olmadığını ben anlayamadımda

Maalesef çok zor işler.ben iki kez tüp bebek yaptırdım imsi ile. Ama dna sina bakilamiyor onla. Sekil olarak en duzgunubu seciyorlar ,içi bilinmiyor tabi. İki hamileliğim de kayıpla sonlandı dusuk yaptım sonrası malum kürtaj. Sperm bozuk morfoloji 0 Hiz 0.dna da sıkıntı olabilir dediler . Gecen ay dna sina baktirdik ama hasarsız çıktı.sorunu bulacağız diye sevinmiştim ama sorun yok. O zaman niye diyor nerde sorun var kimse bir şey diyemiyor
Canım dogum yaklasmıs tebrik ederim Saglıcakla kucagına almayı nasip etsin Rabbim.seni eski yazılarından tanıyorum cok sevindim hamile olmana.tüp bebek mi yaptırdın nasıl oldu morfoloji sorunu bizdede var tüp bebek denemem negatif oldu.tavsiye edeceğin seyler var mı

Eşimin sperm değeri iyi hareketse iyi morfoloji %8 ama bir yıldır olmuyor nereden anladınız hasar olmadığını ben anlayamadımda
1441 tane sperm bakılmis sadece 11 tanesinde hasar var zaten altta açıklamada normal diye yazıyor. Benim eşim de yüzde 43 tu daha önce tüp bebek de denedim olmadı geçen ay geç yumurtlaamisim adetim e 5 yada 6 gün kala sizde yumurtlama sorunu yoksa olur inşallah bi de eşiniz vitamin kullansın spermler guclensin

1441 tane sperm bakılmis sadece 11 tanesinde hasar var zaten altta açıklamada normal diye yazıyor. Benim eşim de yüzde 43 tu daha önce tüp bebek de denedim olmadı geçen ay geç yumurtlaamisim adetim e 5 yada 6 gün kala sizde yumurtlama sorunu yoksa olur inşallah bi de eşiniz vitamin kullansın spermler guclensin
Sağol canım cevabın için İnan ne vitaminler içirdim bu 1 yıllık süreçte olmadı ama rabbimin takdiridir şimdi kendime incir kürü yapıyorum

Sağol canım cevabın için İnan ne vitaminler içirdim bu 1 yıllık süreçte olmadı ama rabbimin takdiridir şimdi kendime incir kürü yapıyorum
Ben tam 1.5 yıl uğraştım tüp bebek aşılama denedim hiç birine hamilelik oluşmadı kayinbabam vefat etti aralık ta ben 6 sinda adet oldum yine doktora gidip tedaviye başlayacaktım geri yoldan döndük bosverelim bu ay dedik eşimin de kafası dağınık zaten ben adetime bir hafta vardı bir kere ilişki oldu ve ben hamile kaldım adetim 17 gün geçirmişti doktor bu ay yumurta geç çatlamış dedi geç döllenme olmuş. İnanmazdım ama gerçekten şu kafanın içi rahat olmalıymis.

Kızlar kaan hocayı aradım randevu için isim yazdrdm bakalım nezmn dönecekler. Gelince muayenden snra test istyr dedi hemşiresi ama sizin fikrinizi almak istedim. Gitmeden yaptrıp götürmek zmn kazandırırmı herkestn aynı seyleri mi istyr? Birde düzen labıratuvarnda mı yaptrn diyor

Kızlar kaan hocayı aradım randevu için isim yazdrdm bakalım nezmn dönecekler. Gelince muayenden snra test istyr dedi hemşiresi ama sizin fikrinizi almak istedim. Gitmeden yaptrıp götürmek zmn kazandırırmı herkestn aynı seyleri mi istyr? Birde düzen labıratuvarnda mı yaptrn diyor
Yaptırman daha iyi aslında Kaan hoca eşimi genlab Di sanırsam oraya yonlendirmisti

Dna hasarı bizim de yüzde 43 idi. Ok şükür tedavinin 2. Ayında doğal yolla hamile kaldım. Kaan hocanın ilaclarinin yanında eşime bi kür hazırladım içinde baya bişey var. O kür bitti benim adetim 2 hafta gecikmişti ve ben hamile olduğumu öğrendim. Rabbim herkese nasip etsin insallah
Canim bu kür ne ki? Merak ettim

Canim bence yaptırma çünkü 2 çeşit dna hasar testi varmış laboratuvar söyledi biri dna hasar testi diğeri dna hasar paneli biri 250 diğeri 800 tl sizin durumda hangisini isteyeceği belli olmaz heralde

Biz da hasar Panelini yaptırdık yani dna hasarı yanında spermlere 2 farklı test de yaptırdık ros tayini ve erken yaşlanma. Çünkü eşimde sayı iyiydi sadece hız düşüktü hoca bu durumda olması lazım dedi ama erken yaşlanma da çıktı testlerde
Kızlar bunu söyledgnz iyi oldu hemsirede bgn panel testten bahsetti. Onu isteyeblr dedi. Ayrıca fsh tsh testesteron hormmonu ve testis ultrasonu istediler mi? Bnlarıda snra yaptrym ozmn doktrun aramasına daha cok vardr sabırszm zmn kıymetli bir an önce tedaviye baslasak diyorum. Bu sürede beslenmeye dikkat edelim madem nohut ısırgan cayı incir fln herkese önerdiği seylermi yoksa onuda soruna göre mi söylüyr yanlıs beslenmeyelim

Kızlar bunu söyledgnz iyi oldu hemsirede bgn panel testten bahsetti. Onu isteyeblr dedi. Ayrıca fsh tsh testesteron hormmonu ve testis ultrasonu istediler mi? Bnlarıda snra yaptrym ozmn doktrun aramasına daha cok vardr sabırszm zmn kıymetli bir an önce tedaviye baslasak diyorum. Bu sürede beslenmeye dikkat edelim madem nohut ısırgan cayı incir fln herkese önerdiği seylermi yoksa onuda soruna göre mi söylüyr yanlıs beslenmeyelim
Ben doktora gitmeden 3 ay oce burdan okuduğum önerilere başlamıştım havuç folik asit antioksidan sebzeler falan ama kaan bey bu duruma biraz bozuldu test sonucuna göre ben söylerim dedi sonradan anladım ki eğer şu an dna hasarı az çıkarsa acaba başka bişey mi var diye uğraşıp duracağız ben tedaviye erken başladığım için sonuçta hile yapmış gibi olacağım ama bilemiyorum söylenen beslenme önerilerine başla ama ilaç kullanmayın istersen. Folik asit diyince bi gıcık oldu gibi hissettim:oops:

Canimm yaptirip gidin istersenizz biz de nasipse gdecegiz bizden sperm dna hasar testi ve esimden fsh lh testerin ggt psa aft beta hcg istedi yaptrdik hepsini dna hasar sonucunu beklioz.

Kizlarr bizim hayirlisiyla nasipse randewumuz var ama yerini bilmioz.muayene icin sitesindeki muayene adrese mi gitcez emin olamadim

X