Erkek İnfertilitesi Sperm dna hasarı kaan aydos

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kromozom sonucu 10 gün sonra çıkacak. Bu bozuklukta embriyolara genetik test yapılmasını öneriyorlar. Kaan Bey de öyle der heralde. Tedavisi yok çünkü
Umudunu kesme canim elbet anne olursun moralini yüksek tut.hayirlisini iste herzaman .belki hiç ummadığın anda bir şey olur.bekle bakalım 10 gün geçsin ne olcak .iyi geceler

Umudunu kesme canim elbet anne olursun moralini yüksek tut.hayirlisini iste herzaman .belki hiç ummadığın anda bir şey olur.bekle bakalım 10 gün geçsin ne olcak .iyi geceler
İnşallah canım. Elimizden geleni yapıyoruz üç yıldır. Sonuç çıkınca Kaan Bey'e ulaşayım en iyisi

Canim kusurabakma tup bebek konusunda cok bilgim yok ama 5. gune kadar gitmesi iyi diye biliyorum ama dondurma kismini bilmiyorum. Sence dondurmamalarinin sebebi ne?
Evet canım 5.güne gitmesi iyi. Mesela sperm sorunları olanlarda, dna sorunları olanlarda hiç embriyo oluşmadığı oluyor. Biz de bir sürü embriyomuz var diye çok sevindik. İlk seferde tutmazsa dondurulmuş yine koyulur diye düşündük.
2embriyo transfer edildi, sonraki gün laboratuvarı aradım. "embriyolar dondurulacak kadar kaliteli değildi" dediler. Karnıma koyulanlar da tutmayınca doktor kromozom testi istedi. Demek ki kromozomlarla ilgili bi sorun embriyoları kalitesiz yapıyor.

Evet canım 5.güne gitmesi iyi. Mesela sperm sorunları olanlarda, dna sorunları olanlarda hiç embriyo oluşmadığı oluyor. Biz de bir sürü embriyomuz var diye çok sevindik. İlk seferde tutmazsa dondurulmuş yine koyulur diye düşündük.
2embriyo transfer edildi, sonraki gün laboratuvarı aradım. "embriyolar dondurulacak kadar kaliteli değildi" dediler. Karnıma koyulanlar da tutmayınca doktor kromozom testi istedi. Demek ki kromozomlarla ilgili bi sorun embriyoları kalitesiz yapıyor.
Simdi anladim canim ne kadar cok detaylari var bu islerin. Kaan hoca bize 6ay bekleyin dedi martta 6 ay doluyo. Sonra tüp bebek süreci.. Insallah gerek kalmaz saglikli bi gebelige hamile kaliriz.

Tüp bebekte sağlıklı oluyo.kaliteli embriyolar konuluyo
canım tüp bebekte sadece seklen ve hızına bakılarak embriyo kalitesi belirleniyor. Bir de ne kadar uzun kalırsa embriyo o kadar kaliteli diyebiliriz. Kaliteli embriyo olsa da düşük olabiliyor veya tutunamıyor. Bunun nedeni hem yumurtadan gelen genetik materyal hem de spermden gelen genetik materyalin hasarsız olması. Tüp bebekte rutin süreçte DNA hasarına bakılarak bir karar verilemiyor. Genetik testlere gönderme var ama o da yurtdışına gittiğinden oldukça pahalı. Dolayısıyla spermin kaliteli hale getirilmesi tüp bebeği destekleyen bir süreç.

Tüp bebekte sağlıklı oluyo.kaliteli embriyolar konuluyo
Canım benim 20 yumurta toplandı. on sekizi kaliteliymiş. Embriyolar da 5.güne kadar gitti, en kaliteliler koyuldu ama olmadı. Yani genetik olan sorun tüp bebekte görünmüyor. Embriyolara ayrıca bir test yaptırırsan ancak ortaya çıkıyor.

Canım benim 20 yumurta toplandı. on sekizi kaliteliymiş. Embriyolar da 5.güne kadar gitti, en kaliteliler koyuldu ama olmadı. Yani genetik olan sorun tüp bebekte görünmüyor. Embriyolara ayrıca bir test yaptırırsan ancak ortaya çıkıyor.
aynen öyle dolayısıyla tüp bebekten en az 3 ay önce erkeğin antioksidanlar, keçiboynuzu kullanıp, sigara ve hasar verecek etkilerden uzak kalıp bol yeşillik ve fındık ceviz yemesi gerekiyor. güzel olan şu ki hasar düzelebiliyor.sonra tüp bebek yapılmalı.

aynen öyle dolayısıyla tüp bebekten en az 3 ay önce erkeğin antioksidanlar, keçiboynuzu kullanıp, sigara ve hasar verecek etkilerden uzak kalıp bol yeşillik ve fındık ceviz yemesi gerekiyor. güzel olan şu ki hasar düzelebiliyor.sonra tüp bebek yapılmalı.
Ayy canım haftaya bugün sonucu alacağız. İnşallah tedavisi olan bir şeydir

Kaliteli olsa da mutlaka tutar demedim ki hanımlar . Bir hanim kaan hocanın tavsiyesi ise yarar da normal yolla hamile kalırım tüp bebeğe gerek kalmaz sağlıklı gebelik olur demiş . Tüp bebek sağlıksız yöntem mis gibi konuşmuş . Ben ondan öyle yazdım.yoksa mutlaka tutar demedim :süslü:

Dr Kaan aydos.:super:.tam uzmanı.bizde gitmiştik kaan beye.simdi 26 haftalık hamisim .6 ay tedavi önermişti bize de .biz 6 ay tedaviyi beklemedik.bir yandan da tüp bebek yaptırdık.esimin sperm sayısı düşüktü . 100bin di.onun verdiği ilaçlar ve tavsiyeler üzerine şuan 15 milyon.kaan beyi şiddetle tavsiye ediyorm internetten bulabilirsiniz.:KK25:
Aynı durumdayız tedavide 5.aydayız sperm DNA paneli istedi yine hoca bakalım bu ay sonunda yaptıracağız ne değişti çok merak ediyorum tüp denemeye korkuyorum hoca yaptırın demeden

Aynı durumdayız tedavide 5.aydayız sperm DNA paneli istedi yine hoca bakalım bu ay sonunda yaptıracağız ne değişti çok merak ediyorum tüp denemeye korkuyorum hoca yaptırın demeden
Hiç korkma .hocaya sorun başlayalım mi diye bizde sormuştuk başlayın demisdi yardımcı olur beim yaptığım tedavi demişti . sorun bakalım hocaya ona gore başlayın.tedavii zor değil ben hiç zorlanmadım ilk deneme de oldu allaha şükür.bir tek yol yoruyo zonguldak ankara arasi

Hiç korkma .hocaya sorun başlayalım mi diye bizde sormuştuk başlayın demisdi yardımcı olur beim yaptığım tedavi demişti . sorun bakalım hocaya ona gore başlayın.tedavii zor değil ben hiç zorlanmadım ilk deneme de oldu allaha şükür.bir tek yol yoruyo zonguldak ankara arasi
Tüp bebeği Ankara da mi yaptırdınız çok tşk ederim umut oldu söylediklerin ❤️

mrb
Kaan hoca bizden de ayni testi istedi ankara ya da İstanbul genartta yaptirin dedi ne.kadar tutuyordu acaba biliyomusunuz

Merhaba arkadaşlar kaan beye gitmeden önce sonuçlarımizi yollasak bize yardımcı olur mu

X