SÖZLÜMÜN AİLESİ AHIMI ALDI..

Bana burada yüzlerce yorum gelmişti. Unutacaksın geçecek diye inanmamıştım. Geçti.
Geri dönmek isterse, engelini kaldırırsa umutlanma sakın. Her barışmanız sonraki ayrılığa yakınlaşmanız olur. Sevgilinin yeri ayrıdır ananın dananın ayrıdır. Bunlar hep aman bizden çok kimseyi sevmesin yarışında. Sanırsın şehzade...
Evlenince bu çocuk seni aldatsa, dovse bile ailesi sırtını sivazlar. İstersen koş peşinden ama zamanla daha çok yipranacaksin. Anası bulur birini evlendirir olan sana olur yine.

Evet çok canımı yaktılar. Salonda nişan yapacaktım 1 hafta sonra ayrıldı benden. Ah ahhh nasıl insan bunlar.
Benim nişana bir gün kala karşı taraf hiçbir açıklama yapmadan engellemişti beni o zaman ben de senin gibi çok üzülmüştüm ama şuan aklıma bile gelmiyor hakkında hayırlısı olmuş. Şimdi max bir ay ağlarsın ama böyle biriyle evlensen her gün ağlayacaktın öyle düşün. Ne zaman istersen yazabilirsin bana en iyi ben anlarım

Sen bu mesajlara ulastin.Hic üzülme değmez.
1.5 senelik iliskinin acısı en fazla 1 sene sürer eğer takip edip onu dusunmezsen.Maddi olarak zararımız yok.Manevi olarak yıprandın.Daha bunun düğün nişan alisverisi ev tutması olacaktı.Hadi bunları da geçtim.Adam fakir olur ailesi destek çıkmaz da.Evinde huzur olmazdı yatak odana kadar karisirlardi.S.... et defet bunları.Hem kendi pisliklerini ortamda belli etmişler.Herkes onların da sizin yüzünüzü de görmüş.

Ah etme dersen birkaç gün sonra benim ex in kardeşinin nişanı varmış.Kimseye ah etmedim ama diyorum ki hakkımda ne düşünüp ne planladılarsa bana ve babama ne yasattilarsa aynısı kv ile görümcem kızının yuvasında görsün.

Evet bağımlıydı.. bütün herşeye onlar karışıyo

Yorumlar çok sakin, şaşırdım.
Şu konuşmalara bak ya, vallahi ne avam tipler var şu dünyada.

Seviyorum demişsin ama babam böyle dedi diye ayrılan heriften midesi bulanır insanın.
Erkek dediğin böyle olmaz, ölüme bile gidersiniz beraber çünkü aşk insanın gözünü karartır.
Doğruyu yanlışı bile ayırt edemezsin, kaldı ki baba engel oldu diye iş bitiriyor.

Bizi hep masallarda "evlendiler ve sonsuza dek mutlu yaşadılar" diye inandırdılar. Kimse evlendikleri zaman ne problemler yaşadı bilmedi. Evliliğin böyle bişey olmadığını 5. Yıldan bildiriyorum. Ben de evlenirken çeşitli olumsuzluklara rağmen evlenmiştim. Meğer onlar hep işaretmiş. Şuan eşimle o terapist senin bu terapist benim, yıpranıyoruz. Boşanmaya bi adım kaldı. Demem o ki anneci adamla olmaz. Seni en ufak bi sorunda yarı yolda bırakanla olmaz. Bak bunlar hep işaret canım. Git 2 rekat şükür namazı kıl, kılan biriysen. O derece diyorum.

Kaynana bildiğin anakonda bu mesajları kıza göster diyor gevşek gevşek ay sinir krizi geçirdim eski sözlünüz de sünepenin tekiymiş. Sizin hatanız daha nişan bile olmadan wp gruplarına kadar girmeniz, 'ben seni seviyorum ne olur bir şeyler yap' demeniz ve şu an anlatırken hâlâ sözlüm diye bahsetmeniz. Yaşanmış bitmiş saygısızca önünüze bakın karma onlara gerekeni yapar zaten.

Ben bir şey fark ettim; yağmurda ıslanmış ve tekme yemiş köpek yavrusu gibi olduğum her türlü ilişki; kısaca alma-verme dengesine uymayan her şeyde; yaranmak için insan daha da ilişkiye batıyor. O kadar ki hiç bir şeyi göremiyor, hissedemiyor.
Balık baştan kokar, bence değerli olmadığımız, kullanıldığımız, aşağılandığımız her türlü ilişki için fazla değerliyiz.
Şöyle bir ayna karşısına geçin, kendinize bakın, ne kadar güzelsiniz :) ne kadar değerlisiniz :) bunu her sabah yapın. Siz artık bir kurban değilsiniz. Siz güçlüsünüz, siz akıllısınız, siz güzelsiniz.
Bunu gerçekten fark ettiğiniz gün, bu denge tersine dönecek...

Ben ne yapardım?
Boşanmayı yaşamış biri olarak yazıyorum; başta böyleyse sonu çok hayırlı değil bu işin. Ne yapın ne edin soğuyun ve dönüp gidin...

26 yaşında olup babasının yanında telefonu açamayan, mesajlarınıza çaktırmadan, gizli gizli (!) cevap yazan birinden ayrılınmaz. O ancak kurtuluştur, siz de kurtulmuşsunuz. Okurken bu avamlıktan tiksindim. Sizin de sizi ve ailenizi bu kadar aşağılayan bu kibir abidesi ailenin arkasından uzun süre üzüleceğinizi sanmıyorum. Önünüzde uzun bir hayat var. Arkanıza bakmayın. Yolunuz açık olsun. Umarım bir kadın olarak hak ettiğiniz saygıyı gösteren ve evlenince ailesinin siz olduğunu görebilen bir adamla birleştirirsiniz hayatınızı. Sevgiler.

Biraz fazla abartmıyor musunuz? Gören de der 3 çocukla ortada kadınız 20 yıldır evlisiniz. 1 buçuk sene nedir ki? Zaten söz nişan dediğimiz olay evlilik öncesi iyice birbirini tanımak için yapılır. Uygun olmadığınızı düşünmüş ayrılmış sizden. Ortada kullanılmalık bir durum yok kendi hür iradenizle bir ilişki yaşamışsınız olmadı ayrılmışsınız. Her ilişkinin sonu illa evlilik olmalı diye bir şey yok. Ekonomik özgürlüğü olmayan insanlar evlenmemeli eski konunuza ithafen söylüyorum. Kayınbaba bu konuda haklıydı.

Hem ailesine demediğiniz kalmamış şöyle sorunlu böyle problemli sayıp döküyorsunuz hem bu aileye gelin olamadınız diye ah ediyorsunuz. Sözlünüz ayrılmasa siz evlenir yakardınız başınızı. Siz sözlünüze teşekkür edin bence sizden ayrıldığı için.

oturup ailecek grup yapsinlar madem. Hepsi birbirine bu kadar asiksa birakin allah kurtarmis. Evlenmek icin inat etseniz bosanmak icin ugrasacaktiniz bu sefer de. Sadaka verin bence kurtuldugunuz icin.

Allahın sevgili kuluymuşsun kurtulmuşsun.Bu adamla evlendiğini o aileye gelin olduğunu düşünsene.Kp ve kv ile nasıl bir ilişkin olurdu.Haftanın 5 günü evinden çıkmazlardı.Ya da onlarla yaşardın.4 kişilik bir evliliğin olurdu.Daha ağırlarını saymıyorum bile.Bunları düşün.Daha kolay atlatırsın.Dönmeye falan çalışırsa da o hataya düşme hayatını yakarsın.

senin hala umudun var nasıl bir öğrenilmiş çaresizlikse anası babası ağzına ... sözlün onların lafıyla ayrılalım diyor sen arayabilirmiyim diyorsun hala alttan alıyorsun
kendine acımıyorsan annene babana acı kızlarını böyle değersiz hissettiren kişilerden kurtuldular

Bütün mesajları watsap instagram herşeyi sil engelle geçmişi kapat halk eğitim kursu vs birşey bul kendine değiştir çevreni geçmişe ağlamayı bırak..
ÇÜNKÜ DÖNECEKSİN EN UFAK BİR ŞEYDE...BU KADAR MI DEĞERSİZSİN? SENİ KÖP..K YERİNE KOYAN KİŞİLER VAR KARŞINDA ALOOOOO

Neden ya neden ?
Sizi böyle küçük gören,anne ve babanızı ağlatan,size kapıdaki çöp muamelesi gibi davranan bir aileye girme istegi migdemi bulandırıyor.Adam sözü atmasa devam edecektiniz , yazıklar olsun.
Kusura bakmayın ben, sizin gibilerle empati yapamıyorum,bu seviyordum,aşıktım bir daha sevemem tarzı guzellemeleriniz bana geçmedi,o kadar gurursuz davranışlar sergilemissiniz ki karşı tarafta da değeriniz olmamış.
Ben terapi falan alın diyorum çünkü sevgi anlayışınız çok çarpık.Bu kafayla giderseniz anneniz ve babanız sizin yuzunuzden daha çok asagilanir ben onlara daha çok üzüldüm.ALLAH im seni beni böyle bir evlatla sınama

Bunu sana daha önce de yazdık, ver takılarını başlarına çal. Defolup gitsinler. Böyle insanlarla muhatabı kesmek için elimden gelen her şeyi yapardım. Annemi babamı zor duruma sokan insanlarla işim olmaz. Sevgi ve aşk tükenen şeyler ama saygı sonsuza kadar olmalı. Başta saygı hiç yokmuş zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…