SÖZLÜMÜN AİLESİ AHIMI ALDI..

Hatırlamıyorum buraya sizlerle dertleşmeye giriyorum burası bana çok iyi geliyor. Teşekkür ederim yorumun için böyle insanlarla nasıl 1.5 sene geçirmişim şaşırıyorum.
Hadi olsunculuk bu. Aman evlenince degisircilik. Ama iyiyken iyiyizcilik. yoksa hic mi yoktu falsosu illa ki vardi sen gormezden geliyodun. Bak emin ol karsi taraf gol atmasaydi sen her seyi yine sineye cekerdin. Iyi kiiii onlar donmus bu isten. Terk edilmek terk etmekten iyidir ya sonucta rahat bi vicdan her seyden once.

26 yaşındayız zaten 2-3 sene sonra evlilik istemiştik biz. Ailesi evlendirmek istemedi.
2-3 sene sonra evlilik düşünceniz varsa niye aile ile yüzgöz olup, sürekli evlerine gidip,söz yapıyorsunuz?
Hadi gittiniz, gördüklerinizden sonra ben bu insanlarla yapamam demek niye bu kadar zor?
Yaşınız küçük de değil bunları düşünmeyecek kadar.
Başkalarını suçlamayı bırakıp, kendinize bakış acınızı değiştirin bence.
Bu gider başkası gelir, aynı şeyleri yaşamayın yine.

Hadi olsunculuk bu. Aman evlenince degisircilik. Ama iyiyken iyiyizcilik. yoksa hic mi yoktu falsosu illa ki vardi sen gormezden geliyodun. Bak emin ol karsi taraf gol atmasaydi sen her seyi yine sineye cekerdin. Iyi kiiii onlar donmus bu isten. Terk edilmek terk etmekten iyidir ya sonucta rahat bi vicdan her seyden once.
Evet görüyodum tabiki. Ama evlenince böyle olmaz kapımızı kapatırız diyodum. Meğerse bu fragmanmış. Sineye çekerdim evet onlar bana bunu yapmasaydı devam ederdim maalesef

Ah ah ah
Bazen Allah kurtarır sen ayrıldık zannedersin.git iki rekat şükür namazı kıl. Normal olan senin bu g.ötoğlanı terketmen, senin ailenin 'boyle sunepeye verecek kızımız yok' demesiydi aslinda. Madem siz yapamadiniz, evlenip sefil olacağına en hayırlısı olmuş.

Babasının yanında tel açamaz aman laf diyemez böyle insanla bir ömür zaten evli kalamazdınız ne ne olur diyip totosunu kaldırıyorsunuz bide dost olacakmış haspama bak yaa nasıl kalacaksın dost
Reziller işte Allah’a havale ediyorum.

Evlendikten sonra olsa daha kötü olurdu en azından başında belli etmiş. Ve emin ol sözlün seni gerçekten sevseydi mesafe koyar tavrını belli ederdi. Kimse size karışamazdı
Evet zaten iş onda bitiyodu. Yapmadı onların sözünden çıkmaz o. Kendi kendini bitirdi. Çok pişman olsun istiyorum.

2-3 sene sonra evlilik düşünceniz varsa niye aile ile yüzgöz olup, sürekli evlerine gidip,söz yapıyorsunuz?
Hadi gittiniz, gördüklerinizden sonra ben bu insanlarla yapamam demek niye bu kadar zor?
Yaşınız küçük de değil bunları düşünmeyecek kadar.
Başkalarını suçlamayı bırakıp, kendinize bakış acınızı değiştirin bence.
Bu gider başkası gelir, aynı şeyleri yaşamayın yine.
Evet bende de çok suç var. Gördüğüm halde niye susmuşum bilmiyorum.

Ben böyle aileye tenezzül edip ah bile etmem yahu, hatta teşekkür ederim benim yapamadığımı yaptılar diye.
Siz de bir silkelenin. Ne sevgisi yahu ne sevgisi?
Sevgi falan değil, bu yaşadığınız şey sevgi değil.
Sevgi insanı köreltmez çoğaltır. İtibarsızlaştırmaz, gönendirir.
Aciz duruma düşürmez, güçlü yapar.
Sevgi falan değil bu. Hedeflediğiniz şey elinizden alınmış sadece.
Ama zaten onların yaptığını sizin çoktaaan yapmış olmanız gerekirdi.
Yatın kalkın şükredin.
Negatif cümleler sadece negatif enerji verir.

Zamanla geçecek şu an taze olduğu için canın çok yanıyor. 3 senelik ilişkiyi düğüne 2 gün kala bitirdim ben. Acımı dibine kadar yaşadım. Birdaha kimseyi sevemem zannediyordum ama eşim çıktı karşıma tüm yaralarımı sardı. Sen güçlü ol onlar ahinla yaşayacak ve emin ol ilahi adalette zaman aşımı yok.

Evet çok canımı yaktılar. Salonda nişan yapacaktım 1 hafta sonra ayrıldı benden. Ah ahhh nasıl insan bunlar.
İyi ki kurtulmuşsunuz. Zaten ailesinin ne olduğu belli. Bu aileye girip de ne yapacaktınız? Daha yüksek dozla devam edecekti. Hayır duası almışsınız ki daha ciddi adım atılmadan bozulmuş.

Ben böyle aileye tenezzül edip ah bile etmem yahu, hatta teşekkür ederim benim yapamadığımı yaptılar diye.
Siz de bir silkelenin. Ne sevgisi yahu ne sevgisi?
Sevgi falan değil, bu yaşadığınız şey sevgi değil.
Sevgi insanı köreltmez çoğaltır. İtibarsızlaştırmaz, gönendirir.
Aciz duruma düşürmez, güçlü yapar.
Sevgi falan değil bu. Hedeflediğiniz şey elinizden alınmış sadece.
Ama zaten onların yaptığını sizin çoktaaan yapmış olmanız gerekirdi.
Yatın kalkın şükredin.
Negatif cümleler sadece negatif enerji verir.

İyiki bitmiş evet yoksa daha çok üzülecektim. Hastalıklı bunlar. Oğulları hep dizinin dibinde otursun istiyolar

Zamanla geçecek şu an taze olduğu için canın çok yanıyor. 3 senelik ilişkiyi düğüne 2 gün kala bitirdim ben. Acımı dibine kadar yaşadım. Birdaha kimseyi sevemem zannediyordum ama eşim çıktı karşıma tüm yaralarımı sardı. Sen güçlü ol onlar ahinla yaşayacak ve emin ol ilahi adalette zaman aşımı yok.
Çok sevindim sizin adınıza. İnşallah herşey benim için daha iyi olur ahım onlardan çıksın istiyorum

Tecrübe böyle birsey. Ben ohhhh kız kurtuldu diye okuyorum. Sen üzülüyorsun
Önceki konuna da yazdım tekrarlamayayim aynı şeyleri. Dersini al yoluna bak
Ne mezunusun? Kaç yaşındasın?

Önceki konunuza da yorum yapmıştım, bu aile asla normal değil ama sizde pek normal değildiniz.
Kayınpederiniz sizin kiranızı ödeyecek diye bu zulme karşı mücadele veriyoruz demiştiniz? Evini size tahsis etmedi diye tepki gösteriyordunuz.
Bu tepkiler de hiç normal değildi ama karşı tarafta anormal.
Kurtulduğunuza şükredin, eski sözlünüz anasının memesinden kesilememiş bir bebe.

Tecrübe böyle birsey. Ben ohhhh kız kurtuldu diye okuyorum. Sen üzülüyorsun
Önceki konuna da yazdım tekrarlamayayim aynı şeyleri. Dersini al yoluna bak
Ne mezunusun? Kaç yaşındasın?

26 yaşında sağlık sektöründe üniversite mezunuyum, çalışıyorum zaten. Evet tecrübe oldu benim için

Kız sen deli misin??Bu çocuk kiminle olursa olsun boşanacak.Sen sözden dönmüşsün,ucuz atlatmışsın.Bi dahakine birey olabilmiş,aile kurup yönetebilecek olgunlukta bir adam seç.Benim 8 yaşındaki oğlum bundan daha bağımsız.

Merhabalar can kızlarım, önceden açtığım konuyu bilen bilir.. okumak isterseniz diye koydum sizlerle dertleşmek bana çok iyi geliyor. Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın inşallah..

Uzun yazacağım sizlerle dertleşmek istiyorum.. Kızlar bazen dayanacak gücüm kalmıyor gibi hissediyorum, 1.5 senemi verdim ama ailesi istemiyor diye beni 1 dk içerisinde sildi ailemi engelledi. Sözlendik 24 saat olmadan sözü bozdular. Sabah seni seviyorum deyip akşama verdiği sözü bozdu. Ailesi istemiyor diye. Çok ama çok sevdim bir daha nasıl seveceğim nasıl güveneceğim hiç bilmiyorum.. kendimi kullanılmış hissediyorum. Benim sevincimi umutlarımı güvenimi mutluluğumu aldılar. Ailesi çok problemliydi zaten. Oğullarını evlendirmek istemediler. Hele annesi benden o kadar kıskandı ki oğlunu. “Benim oğlum annesinin tribini çekmiyor, seninkini hiç çekmez. Benim oğlum sıkılır öyle her gün buluşmayın” hep bir psikolojik savaş.. oğulları prens, ben külkedisi hep öyle izlenim vardı. Annesi çok kibirliydi hep yüksekten bakardı bana ve aileme asla ama asla ezdirmedim ne kendimi ne ailemi. Unutamayacağım diye korkuyorum, yinede itiraf edemesem de bazen kendime hala da seviyorum bu sünepeyi. Ailesine asla söz geçiremedi. Herşeyimize karıştılar. “Çocuk doğsun çocuğu ben düzenlicem zaten ben iyi biliyorum” diyen bi insan kendisi. Herşeyi onlar bilir. Biz söz sahibi değildik. İlişkiyi sözlüm ben annesi ve babası olarak yaşadık resmen. Wp grup açıyolardı dördümüzün olduğu sürekli iç içe olmak istiyolardı nereye gitsek gelmek istiyolardı. Haftanın 3 günü beni çağırırlardı gitmesem trip atarlardı. Hele annesi sırf oğlunu evde görsün diye beni eve çağırıyordu. Odaya 5 dk geçiyoduk sözlüm sigara içecek mesela o 5 dk bile asla annesi rahat vermezdi. Çeşitli bahanelerle odaya girer ve rahat vermezdi. Biz sözlümle dışarıdayken sürekli arayıp “ne zaman geleceksin oğlum geç oldu” “ben seni kızdan kıskanıyorum ve seni kimseye emanet edemiyorum” gibi cümleleri var. Ah kızlar akıl vermenize ihtiyacım var. Şimdi sizlere görüntü yükleyeceğim. Sözlüm 15 yaşındayken yurtdışına dil eğitimi için gidiyor ve yaşça büyük kadın rehberlerle olan fotolar çekiliyor çok normal yani zaten küçük yaşta sözlüm. Babası bu fotoğrafları kendi aile gruplarına atıyor sözlüm benle beraberken ve o sırada da ailelerimiz tanışmıştı düşünün yani terbiyesizliği. Eski nişanlıları yazıp gülüyor babası. Ve sonra konuşulanları görüntüleri yükledim sizlere. Bu konuşmaları da yakaladım ben çok üzülüp ağladım. Yinede saygımdan kusur etmedim. Ve gel gelelim en son sözlümün benden ayrılış şekline. Ben ve benim ailem saygıda kusur etmediler hiç. Benim annemi babamı da ağlattılar.. yazık. Daha da bişey demeyeceğim sözün bittiği yer. Ahımı çok aldılar canımı çok yaktılar. Aklınıza ihtiyacım var kızlarım.. :KK43:((
Ben olayi hatirliyorum. Suan üzülmen normal fakat bence bayram et. Evlenmek senin cehennemin olurdu oyle biriyle evlenilir mi

X