Sorun bende mi eşim ve ailesinde mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evime annemi veya teyzemi çağırmak için kaynanamdan izin mi alacak mişim? Bunu bana diyecek kocayı normal zamanda bile paralarım! Ki bi de moral ve fiziksel desteğe ihtiyacım varken, benim istediğim herkes o eve sorgusuz sualsiz girebilir. Ayrıca bunu söyleten kaynananın da benden önceden izin almadan eve girmesine asla izin vermem. Kavga ise kavga, küslükse küslük.
Helal sana valla…biz salağız ya

Gayet de savunuyorsun dolduruşa geldi falan boş bunlar adam olsa zaten dolduruşa gelmez çocuk mu anasının agzından çıkan lafa göre sandalye fırlatmaya kadar gidecek boşanmaya niyetiniz yok daha neler var anlatılacak madem bu cümle kuruluyor yaşanan daha çok şey var demektir biz duyduğumuz kadarıyla boşanmamak hata diyoruz zaten fazlasına gerek yok bu yazılanlar fazla bile
İsminle hitap etmek isterdim ama neyse. Sevgili blackmoon bunları yazicak kadar ya çok şey yaşadın ya hiçbir şey yaşamadın. Çok şey yasicak kadar umursamaz hicbirsey yaşamamış kadar acımasızsın. Benim kimseyi savundugum yok olanları nasılsa o şekilde anlatmaya çalışıyorum bı şekilde manipüle ediliyorum ve anlattıklarımla insanların düşüncelerini alıp yolumu çizmek istiyorum. Tanımadığın insanlar bile olsa bu desteği hissetmek insanı insan yapıyor. Umarım anlamışsındır saygıyla kal.

Evime annemi veya teyzemi çağırmak için kaynanamdan izin mi alacak mişim? Bunu bana diyecek kocayı normal zamanda bile paralarım! Ki bi de moral ve fiziksel desteğe ihtiyacım varken, benim istediğim herkes o eve sorgusuz sualsiz girebilir. Ayrıca bunu söyleten kaynananın da benden önceden izin almadan eve girmesine asla izin vermem. Kavga ise kavga, küslükse küslük.
Ya aslında ben bu dediklerini yapicak biri sanardim kendimi ama öyle değilmişim. Ama olması gereken bu çok haklısın bundan sonrasını artık onlar düşüncekler.

Benim anlamadığım bu insanlar bu cesareti nerden buluyorlar. Böyle bir şeyi dile gitirirken hiç mi çekinmiyorlar
Başlıkta ayrıntılara çok girmedim yormamak adına yaşadığım ev eşimin annesinin üzerine hep ev sahibi modunda gezer. Eşimin işi babasıyla ortak hep patron havasında gezer oda evimizde ki ekmeğe kadar o almış gibi davranır halbuki eşim gece gündüz çalışıyor bunların etkisinin olduğunu düşünüyorum. Aslında eşim mühendis ama ailesine bağlı kalıyor kendi işini yapıyor onlarda muhtaç olduğumuzu falan düşünüyorlar karışık biraz. Umarım anlamışsınızdır

Ya aslında ben bu dediklerini yapicak biri sanardim kendimi ama öyle değilmişim. Ama olması gereken bu çok haklısın bundan sonrasını artık onlar düşüncekler.
Ben evim konusunda çok rahatımdır. eşim bana sormadan birini çağırsa dert etmem, herkes her odaya girer, yatar kalkar. Benden habersiz temizlik yapılsa, dolaplarım düzenlense filan hoşuma gider. Anahtarım bir sürü insanda var. Yani biz de herşey serbest.

Ama evime kimin girip kimin giremeyeceğine kimse karışamaz. O kimsenin haddi değil

Başlıkta ayrıntılara çok girmedim yormamak adına yaşadığım ev eşimin annesinin üzerine hep ev sahibi modunda gezer. Eşimin işi babasıyla ortak hep patron havasında gezer oda evimizde ki ekmeğe kadar o almış gibi davranır halbuki eşim gece gündüz çalışıyor bunların etkisinin olduğunu düşünüyorum. Aslında eşim mühendis ama ailesine bağlı kalıyor kendi işini yapıyor onlarda muhtaç olduğumuzu falan düşünüyorlar karışık biraz. Umarım anlamışsınızdır
Allahımmmm sana geliyorum hep aynı şeyler yaa bizimde öyle o yüzden herseye karışır karı koca bizim evde…ama benim koca da uyuz çalışmaz baba parasına muhtaç kalır onlarda herseye karışır

Kötü olan eşiniz de böyle düşünüyor sanırım. Ama ben birinin evinde oturuyorum diye, gelip gidene karışıldığını da görmedim.

İsminle hitap etmek isterdim ama neyse. Sevgili blackmoon bunları yazicak kadar ya çok şey yaşadın ya hiçbir şey yaşamadın. Çok şey yasicak kadar umursamaz hicbirsey yaşamamış kadar acımasızsın. Benim kimseyi savundugum yok olanları nasılsa o şekilde anlatmaya çalışıyorum bı şekilde manipüle ediliyorum ve anlattıklarımla insanların düşüncelerini alıp yolumu çizmek istiyorum. Tanımadığın insanlar bile olsa bu desteği hissetmek insanı insan yapıyor. Umarım anlamışsındır saygıyla kal.
Yaşıma göre çok şey yaşadım zaten insanları az çok tanıdıgım için bunları yazıyorum normalde üslup olarak bu kadar sert şeyler yazmam ama karşımda hamileyken üstelik riskli durumda eş destegine en çok ihtiyaç duyduğu anda bunları yaşamış biri var en net ve sert dille belirttim ki bi soguk duş etkisi olsun kendine gel kusura bakma ama bu adamın affedilecek hiçbir yanı yok annesinin daha çok dolduruşuna gelip kolunu bacağını kırmasını yada daha fazlasını yapması için bekleyecek misin eş demek her anında yanında olacak en büyük destek demektir bu adam daha çocuk gibi anasının eteğinden tutup o nereye giderse o tarafa çekiliyor. En önemlisi kızın varmış o çocuk senin sindirilmeni görüp bu babanne müsvettesi ile mi büyüsün karakteri nasıl etkilenir düşünsene o kadından gördüklerini yaparsa yada seni görüp sindirilmeyi ögrenirse güçlü çocuk yetiştirmek istiyorsan dik dur bu adamdan olmaz yoluna bak mutlu olmayı herkes hak eder

Kötü olan eşiniz de böyle düşünüyor sanırım. Ama ben birinin evinde oturuyorum diye, gelip gidene karışıldığını da görmedim.
Gelenime gidenime normal şartlarda kimse karışamaz zaten. Sorun yaşadığınızda o bizim evimizde olduğu için buldu bu hakkı kendinde.

Yaşıma göre çok şey yaşadım zaten insanları az çok tanıdıgım için bunları yazıyorum normalde üslup olarak bu kadar sert şeyler yazmam ama karşımda hamileyken üstelik riskli durumda eş destegine en çok ihtiyaç duyduğu anda bunları yaşamış biri var en net ve sert dille belirttim ki bi soguk duş etkisi olsun kendine gel kusura bakma ama bu adamın affedilecek hiçbir yanı yok annesinin daha çok dolduruşuna gelip kolunu bacağını kırmasını yada daha fazlasını yapması için bekleyecek misin eş demek her anında yanında olacak en büyük destek demektir bu adam daha çocuk gibi anasının eteğinden tutup o nereye giderse o tarafa çekiliyor. En önemlisi kızın varmış o çocuk senin sindirilmeni görüp bu babanne müsvettesi ile mi büyüsün karakteri nasıl etkilenir düşünsene o kadından gördüklerini yaparsa yada seni görüp sindirilmeyi ögrenirse güçlü çocuk yetiştirmek istiyorsan dik dur bu adamdan olmaz yoluna bak mutlu olmayı herkes hak eder
Emin olalım ki bende birinden bunları duysam çok sinirlenir çok kızardım ezene değil ama ezdirene. Ben kendini ezdircek bır kadın değildim. benim annem babam özellikle kızıma kalkan el bize kalkmıştır 5 çocuğunda olsa sana vermem diyen insanlar. Benim arkamda desteğim ailem var. Tek çocuğum babam gözümün içine bakar asla kıyamaz bana ben aileme herşeyi anlattım paylaştım. Ama onları bile o kadar güzel inandırdı ki beni uzmucegine herşeyin iyi olucagina. Gerçekten insanlar istemese bile bazen bazı şeylere inanabiliyor. Karşımızda ki iyi bir oyuncu ben buraya kendimden şüphe edicek kadar çaresiz olduğum için yazdım. Ailemi bile boş yere uzdugumu dusundurmeye başladı bana ben bı ailemi onun ailesini ve onu goruyorum hayatımda başka kimse yok paylasabilicegim içimde birikenleri paylaştım sizinle. Umarım anlamışsınızdır beni.

eşin sana hamileyken “sandalye” fırlattı ve sen anne babasıyla aranın bozuk olmasını dert ediyorsun doğru mu anladım?.. kusura bakma ama sorun ne kayınvalidende ne de eşinde, sorun tamamen sende. senin kendine saygın yok ki bir kere kimin niye saygısı olsun.

Evet haklısın ben bunu çok zor sindirdim hamileydim o kadar çok yalvardı ki çocuğum için kabul ettim.
ya sinirleneceğim özür dilerim ama bırakın bunları ne çocuğu ya sizin kabul edesiniz varmış. daha çocuk ana karnındayken sandalye fırlatmış manyak herif!
bakın ben de öfkesine hakim olamayan sinirli bir babayla büyüdüm ve tabiri caizse tüm çocukluğumu mahvetti.keşke diyorum annem bizim için katlanmak yerine zamanında boşansaymış!

Esiniz, annesi ve babasi acimasiz ve merhametsiz insanlar Allah hesabini sorar elbet.
Sonuna kadar haklisiniz ve olaylari buyutmuyor aksine kucultuyorsunuz.

eşin sana hamileyken “sandalye” fırlattı ve sen anne babasıyla aranın bozuk olmasını dert ediyorsun doğru mu anladım?.. kusura bakma ama sorun ne kayınvalidende ne de eşinde, sorun tamamen sende. senin kendine saygın yok ki bir kere kimin niye saygısı olsun.
ya sinirleneceğim özür dilerim ama bırakın bunları ne çocuğu ya sizin kabul edesiniz varmış. daha çocuk ana karnındayken sandalye fırlatmış manyak herif!
bakın ben de öfkesine hakim olamayan sinirli bir babayla büyüdüm ve tabiri caizse tüm çocukluğumu mahvetti.keşke diyorum annem bizim için katlanmak yerine zamanında boşansaymış!
Anneniz neden yapamamış hiç sordunuz mu ya destek bulamamıştır yada sizin babanızdan ayrı büyümemizi istememiştir. Evlat büyütmüş yetiştirmiş bir kadın ne kadar güçsüz olabilir ki tabi ki çok güçlü boşanır en kotu çalışır bakardı evlatlarına ama olmamış. İşte buna kader deniyor istiyorsun ama yapamiyorsun. Ben eşimi boşama kararı almistim 1 ay hiç görüşmedim ama kapıma geldi defalarca yeri geldi gözyaşı döktü inandım beni sevdiğine saydigina insanız biz inanıyoruz işte ama siz inanmayın tamammı? sizide yargilarlar sonra :) belki hormonlar belki karnımda ki b begin babası inandım işte. Gelelim aranizin bozuk olması meselesini bunu asla dert etmiyorum dert ettiğim şey yakında aklımı kaybedicem olmaması gereken şeylere inandiriliyorum ve sizinle paylaşıyorum artık buna bı son vermek istiyorum ama siz on yargilarinizla bana ders vermeye çalışıyorsunuz. Ellerinize sağlık ama benim derse değil desteğe doğruyu görmeye ihtiyacım var güzel yorumlariniz için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X