Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

seyzen cok tsk ederim

.................................................................................................................................................

İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesinden yazdım arkadaşlar, buyrun;

--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben şuan incir küründeyim. Bu paylaştığım bilgileri devaraştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve KÜRÜ cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz

mrb arkadaşlar bende soğan kürüne başladım.bugun 5. gunum sağ tarafım da ağrı var ve cok fazla gaz problemım var?herkeste boylemı yoksa bende yan etkımı yaptı?anlamadım ama bırakmayı dusunmuyorum hayırlısı dıyorum

Canım, kasıklarda ağrı olması normal, sökülüyor içindekiler, temizleniyor... Ben gaz problemiyle karşılaşmadım ama onu yaşayan arkadaşlar da vardı. Zararı olmaz ama merak etme sen...

bal corekotu tarcınne işe yarıyordu pekı arkadaşim?

Canım, kasıklarda ağrı olması normal, sökülüyor içindekiler, temizleniyor... Ben gaz problemiyle karşılaşmadım ama onu yaşayan arkadaşlar da vardı. Zararı olmaz ama merak etme sen...

ayy ins canım ya hayırlısıyla rabbım nasıp etsın bebıslerımızı:)sen denedın mı bu kürü,sonuc ne oldu?

bal corekotu tarcınne işe yarıyordu pekı arkadaşim?

arkadaşlar ben iyice araştırdım.

BAL-TARÇIN- ÇÖREKOTU: rahim kaslarını çalıştırıyor,vücut direncini arttırıyor ve insülin dengesi sağlıyor. hepsi gebeliği kolaylaştıran şeyler.

SOĞAN KÜRÜ: iltihap kist v.s varsa temizlenmesini sağlıyor. (antibiyotik gibi). hormonları dengeliyor

İNCİR KÜRÜ: yumurta kalitesini ve rezervlerini arttırıyor.

benim vücut soğan suyuna karsı hiç bir reaksiyon göstermiyone bi akıntı ne gaz problemi hiçbişey yok galiba işe yaramıcak

yanlış biliyosun cnm reglin 7.günü başlanır 15 gün yapılır inş.regl olmazsın eğer olursan gelecek ay başla

ben polikistikoverliyim malesef.soğan kürünü reglin 1 günü kullandım 15günlük süreyle.2ay devam ettm böyle.netice alamdm.3.ayımda ise adetimin bittiği gün yani 7 gün başladm ve 15 gün içtm.üçüncü ayımda hamile kaldm.soğan kürü tam bi mucize.ama malesef düşük yaptm.inş bu ay olur.amin:)

uzuldum canım allah tekrar hayırlısıyla nasıp etsın ((bende bu ay basladım ıcmeye bugun 7. gunum bakalım rabbım nasıp ederse beklıyoruz.bende adetımın 7. gunu basladım ıcmeye:)benım gaz sorunum cok cok fazla var bırde agrı gıbı sancı dayanmaya calısıyorum 8 gunum kaldı :)

benim vücut soğan suyuna karsı hiç bir reaksiyon göstermiyone bi akıntı ne gaz problemi hiçbişey yok galiba işe yaramıcak

öyle düşünme tatlım. bu işin sırrı inanmak. işe yarar, iyi düşün iyi olsun. her bünye aynı değildir bende de anormal bi akıntı ya da sancı yok. biraz gaz yaptı o da soğanın doğasından senin vücudun daha sağlıklı demekki ne güzel

bu arada şurayada bi tık yapın kızlar vakit bulursanız

http://www.kadinlarkulubu.com/duala...stteki-uyenin-hayirli-dilegi-icin-fatiha.html

Son düzenleme:
inanıyorum tabiki ama bakalım rabbim önceki kk sonra isteyen herkese nasip etsin inşşşş.

mrhb canım benimde aynı problemlerim var benim bugun 10.günüm bitti 5 günüm kaldı yola devam pes etmek yok :)

mrhb canım benimde aynı problemlerim var benim bugun 10.günüm bitti 5 günüm kaldı yola devam pes etmek yok :)

masallah ya benımde 7. gunum sukur bugun bıttı:) alıştım aslında tadı o kadar kotu gelmıyor artık kesınlıkle rabbımın ıznıyle pes etmeyı dusunmuyorum.sogan kurunu uygularken gunluk 5-6 tanede ıncır yemek faydalı oluyormus ben amerıkada oldugum ıcın henuz bulamadıım ama arıyorum bılgın olsun ıstersen ıncırde tuket :)

bu kür sanırım allah'ın bi mucizesi

Allahh ın bize sunduğu mucizeler aslında hep gözümüzün önünde elimizin altında ama biz kıymetini bilmiyoruz. :44:

doğru şekilde yeterince tüketsek herşey vücudumuzdaki bi yere iyi geliyor aslında.

ben bugün soğan kürünün 13. gündeyim ilk kür bitiyor allahın izniyle. çok inanıyorum işe yarayacağına arkadaşlar. inşallah hep birlikte bu kürün mucizesini yaşar ve paylaşırız buradan

kızlar kafam çok karıştı.. herkes birşey demiş. soğan kürüne tam olarak ne zaman başlamalıyım? aşağıda kopyaladığım bilgi doğru mu? faydasını görenler yazabilirler mi lütfen..

Soğan suyu kürünü adet dönemlerinizde de uygulayabilirsiniz. En etkili zaman adet bitiminden 7 gün sonra başlar.

Kürü uyguladıktan sonra ikinci kez adet görmeden 10 önce tekrar 5 veya 7 günlük bir soğan suyu kürü uygulamalısınız.

Bu kürün 15 günden fazla uygulanması kesinlikle tavsiye edilmez!

kızlar bu ay benim ilk soğan kürümdü.daha doğrusu geçen ay başlamıştım,sadece 10 gün içtim,yarım bırakmak zorunda kaldım,onu saymıyorum.ama geçen ay tam gününde adet olmuştum.bu ay tam olması gerektiği gibi yaptım.adet günüm 19 ağustostu ama tık yok..29unda test yaptım hamile de değilim..(ama 15 gün geçti..bende de pcos var..ondan mı ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…