Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

KIZLAR BEN BU SOGAN KURUNU 2 AY UYGULADIM hamile kalmayinca biraktim..(hic bir sorun yok esimde bende de)
simdi nasipse ilk kez asilama olacagim eylul 24-25 gibi adet olunca baslanir tedaviye sonrasinda asilama yani ekime sarkar
sizce ben o gune kadar sogan suyu icsemmi yaa???
adetimin 2.gunu bugun...

Son düzenleme:
kızlar mrb ben 6 haftalık hamileydim,ilerleme durmuştu kalp atışı once yavaş oldu sonraki hafta değerler düştü kalp atışı alınmadı içerde kanama oluşmuş sonrada zaten kahverengi akıntı başladı..kesede bozulmuştu çok üzüldüm ama malesef gebelik tutunamamış sanırım,yalnız doktor gebelik daha çok küçük olduğu için operasyona gerek yok kanama olur öyle atılır dedi ama akıntım olmuyo denecek kadar az, kanama olacak gibi bi belirtide yok operasyona gerek kalmadan kanamayla olsun istiyorum ama kanamam henüz olmadı acaba kanama ne zaman başlar?Benzer durum yaşayanlar varmı?Bilgisi olanlar cvp yazarlarsa çok sevinirim..

benimde düşüğüm oldu 8 haftalıktı once kanamam oldu ama ben hemen dr gittim sanırım hatam buydu hemen beni kurtaja aldılar cok kucuk bir parca kalmış onu da düşürebilirdim benim sancım da yoktu ben derim ki istersen eger sancın varsa git dr ona gore kurtaj yapılır tabi eger varsa kucuk bir parca bile sorun olusur..

KIZLAR BEN BU SOGAN KURUNU 2 AY UYGULADIM hamile kalmayinca biraktim..(hic bir sorun yok esimde bende de)
simdi nasipse ilk kez asilama olacagim eylul 24-25 gibi adet olunca baslanir tedaviye sonrasinda asilama yani ekime sarkar
adetimin 2.gunu bugun...

bilmiyorum canım ..inşaAllah sende hayırlısıyla hamile olursun :KK71:

ay konuyla alakalı değil ama benim resmim gozukuyor mu ? herkesin profil resmini görüyorum ben kendi profilimde göremiyorum neden ki :KK17:

adetimin 2.gunu bugun...

Canım, soğan kürü uyguladıysan incir kürüne başla hemen yarın hem de... Eşin de keçiboynuzuna başlasın. Gebeliği hızlandıralım ama değil mi :13:

Kızlar, başka bir topikte soğan kürümü bitirdiğimi ve incir kürüne başlayacağımı söylemiştim. Bende de eşimde de bir problem yok aslında fakat sebebi bilinmeyen oluyor işte bu durumda. Eşler için de sorun olsun olmasın, spermleri daha da hızlandırmak-güçlendirmek adına keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor İbrahim SARAÇOĞLU. Bu yüzden eşim de keçiboynuzu kürüne başlayacak. Şimdi her ikisinin de tarifini yazacağım. Sizler de deneyebilirsiniz, umarım bu kürlerle işimiz kolaylaşır.

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

Biz yarın başlayacağız bakalım hayırlısıyla. İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız hepimiz...

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben soğanı bitireli birkaç gün oldu. Yarın incire başlıyorum. Bu paylaştığım bilgileri araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve KÜRÜ cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz

kızlar bu soğan kürüyle hamıle kalanların çoğu adetın bıtımınden 7 gün sora degılde adetin baslangıcından 15 gun sonra baslayanlar.. ben ve burdaki bırkac arkadaşta dahil bizde öyle yaptık ve cok şükür hamıleyız bıde öyle deneyın..

kızlar bu soğan kürüyle hamıle kalanların çoğu adetın bıtımınden 7 gün sora degılde adetin baslangıcından 15 gun sonra baslayanlar.. ben ve burdaki bırkac arkadaşta dahil bizde öyle yaptık ve cok şükür hamıleyız bıde öyle deneyın..

ben dun baslıycktm olmadı bugun baslıycm adetımde gecen hafta bitti aksam yemektn once ve gece yatmadan yapıcam cunku calısıyorum eve gtme ımkanım yok malesef... oylede olurmu acaba siz nasıl yaptnz?

ay konuyla alakalı değil ama benim resmim gozukuyor mu ? herkesin profil resmini görüyorum ben kendi profilimde göremiyorum neden ki :KK17:

avatar resmi ekle canım o zaman görünür :KK16:

ben dun baslıycktm olmadı bugun baslıycm adetımde gecen hafta bitti aksam yemektn once ve gece yatmadan yapıcam cunku calısıyorum eve gtme ımkanım yok malesef... oylede olurmu acaba siz nasıl yaptnz?

oluyor canım. çalışan bayanlar için öyle tavsiye ediliyor zaten :KK1:

bu gün soğan kürünün 9.günündeyim.6 eylül son günü,7 eylülde adet tarihim bakalım ne olacak.adet oluncada (umarım hamileyimdir de adet olmam,hamile değilsemde gününde adet olurum) incir kürüne başlıcam.eşimede keçi boynuzu kürü yapıyorum.Allahım hepimizin yüzünü güldürsün,her gün dua ediyorum isteyip hakeden herkezin evlat sahibi olması için.

canım ben soğan kürünün tarihlerını yanlış yazmışım ya düzeltiyim onu adetin başlangıcının 7. günü başlayıp 15 gun devam etmıstım ben..yani ayın 7 sinde adet olmustum mesela,13 ünde küre başlamıstım.soğan kürünün yanında bal çörekotu tarçında yapmıstım onuda anlatıyım hemen:
adetimin 2. günü akşam yatmadan önce bal çörekotu tarçın dan göz kararı hazırladığım karışımdan bir tatlı kaşığı yemiştim..çörekotunun ezilmesi gerekıyor dıyolar ama ben beceremedim öyle bütün bütün karıştırmıştım:) bu karışıma adetin 2 günü başlayıp 10 gün yaptım aynı zamanda adetin 7. günüde soğan kürüne başlamıştım.sabah kahvaltıdan ve ögle yemegınden önce 2 bucuk bardak içme suyunu kaynatıp ıcıne 1 soganı bırkac parcaya bölup suya attım o sekıldede 15 dk. fılan kaynattım ılınınca bekletmeden içtim.sen aksam ve yatmadan önce yapıyomussun ıse yarar mı bılmıorum bu konuda bısey dıyemem onu saracoğlu na maıl atıp sorabılırsın canım..ınsallah işe yarar canım banada dua edersn :KK52:

canım ben soğan kürünün tarihlerını yanlış yazmışım ya düzeltiyim onu adetin başlangıcının 7. günü başlayıp 15 gun devam etmıstım ben..yani ayın 7 sinde adet olmustum mesela,13 ünde küre başlamıstım.soğan kürünün yanında bal çörekotu tarçında yapmıstım onuda anlatıyım hemen:
adetimin 2. günü akşam yatmadan önce bal çörekotu tarçın dan göz kararı hazırladığım karışımdan bir tatlı kaşığı yemiştim..çörekotunun ezilmesi gerekıyor dıyolar ama ben beceremedim öyle bütün bütün karıştırmıştım:) bu karışıma adetin 2 günü başlayıp 10 gün yaptım aynı zamanda adetin 7. günüde soğan kürüne başlamıştım.sabah kahvaltıdan ve ögle yemegınden önce 2 bucuk bardak içme suyunu kaynatıp ıcıne 1 soganı bırkac parcaya bölup suya attım o sekıldede 15 dk. fılan kaynattım ılınınca bekletmeden içtim.sen aksam ve yatmadan önce yapıyomussun ıse yarar mı bılmıorum bu konuda bısey dıyemem onu saracoğlu na maıl atıp sorabılırsın canım..ınsallah işe yarar canım banada dua edersn :KK52:

tatlim burasi yeri deil ama incir kuru kacinci gunu baslaniyor biliyormusun? nette aradim ama bulamadim sadece 21 gun uygulanir yaziyor..

bu gün soğan kürünün 9.günündeyim.6 eylül son günü,7 eylülde adet tarihim bakalım ne olacak.adet oluncada (umarım hamileyimdir de adet olmam,hamile değilsemde gününde adet olurum) incir kürüne başlıcam.eşimede keçi boynuzu kürü yapıyorum.Allahım hepimizin yüzünü güldürsün,her gün dua ediyorum isteyip hakeden herkezin evlat sahibi olması için.

merhabe efsun benimde sogan kurum bugun 8.gunum benimde 9 eylul ile 13 eylul adet tarihim arası.beklicem eger adet olursam (ki olucagımı tahmin ediyorum kasıklarım cok agırıyor hele bugun ikiside agrıyor ) bir kere daha yapıp incir kurune gecmeyi dusunuyorum. yani diger adetimden 10 gun önce başlıcam inş. keciboynuzu özü içiriyorum eşime bakalım nasip inş olur hepsinin bir faydası

tatlim burasi yeri deil ama incir kuru kacinci gunu baslaniyor biliyormusun? nette aradim ama bulamadim sadece 21 gun uygulanir yaziyor..

incir için bi zaman yok canım soğan kürünü 2 ay uyguladıktan sonra 4-5 gün ara ver yada adet olmayı bekle adetinin 3. 4. günü başla farketmiyor. 2 kür olacak o da. 25 gün yap 7 gün ara ver 25 daha yap bu şekilde. umarım yardımcı olmuşumdur :KK16:

X