Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

slm kızlar size bi sorum olucaktı 2 gün önce kistim oldugunu ögrendim doktorum bana doğum kontrol hapı verdi sizce hapla birlikte sogan kürü yapsam nasıl olur aranızda yapan varmı böyle :))

Aleyküm selam emos61 kardeşim malesef bu konu hakkında bilgim yok ama bilen arkadaşlarımız varsa muhakkak sana cevap yazıcaklaardır.

slm kızlar size bi sorum olucaktı 2 gün önce kistim oldugunu ögrendim doktorum bana doğum kontrol hapı verdi sizce hapla birlikte sogan kürü yapsam nasıl olur aranızda yapan varmı böyle :))

Canım ben de hapı da kullan kürü de yap. Bu kürü öneren dr.lar da öyle diyor, ilaçlarınızı kullanın yardımcı tedavi olarak kürü uygulayın diyorlar. Hem soğan kürü her kiste iyi gelmiyor.

bu ay 10gün soğan kürü yaptım.ve adetim çokkk ağrısız bi şekilde geldi
normaldede pek ağrılı değilimdir aslında.inşallah kistim gitmiştir bebek adına işe yaramasada

kızlar şu doktorların adet ol gel demesine sinir oluyorum artık 1ay buya kolaymı geciyo ne yapmam gerekiyo bilemedim dokunsalar aglıyorum birde üstüne üstelik kayınvaldeme misafir gelmiş 12 de geldiler bu vakit oldu anca evim evimmmm iyiki varsın normal degilim ben kimseyi kafam almıyor evimden 3gün cıkmasam insan aramam ahh ahhh kocamada nazım gecmıyor ki, aglama sert ol diyo ne var azıcık gögsünde aglaya versem benden ne kadar sert olur pelte gibi kadınım işde dayanamıyorum sanki beni bakliyor hemen gözümün ucunda sizi seviyorum

ya arkadaşlar beni ndoktorum tam 1 aylık hamilesin dedi kan değerim 3329,7 bir aya göre fazla değilmi ikiz falan olabilirmi cevaplarınızı bekliyorum ultrasyonda daha gözükmedi

Canım yüksek deil solemistim ya ben kendim test yaptıktan sonra ertesi gün kan verdim 4-5 hafta falan oluyodu, 10043 cikti ve tekil gebelik. Gorunmemesini panik yapma şimdi bu günlerde gidersen keseyi gorcek sonra bebisini hayırlısı olsun canım:) benim de son bir haftadır çok az koyu kahve lekelenme oluyo panik oldum hemen gittim Dr a bebek iyi dedi ama dikkatli olun lekelenme de olsa çok istediğimiz bisi deil dedi, protestan verdi bu hafta tam adet haftamdi bugün hiç olmadı acaba o yüzden olabilir mı??? Böle bı durumla karşılasan var mı arkadaslar? İi geceler hepinizee

Canım be korunmayı bırakıp kontrole gittim bebek düşünüyoruz diye, evlendiğimden beri yaklaşık 20 kilo almıştım dr kilonun da etkisi olabilir çok ileri değil ama polikistik overlere sendromunuz var biraz kilo verseniz kendiliğinden duzelebilir demişti. Tabi o donem çok kilo veremedim. 5-6 ay sonrasında hamile kaldım yeterince gelismedigi İcin, bozulmuş gebelik dediler ve kürtaj oldum. 3 ay sonra korunmayı bıraktım Yaklaşık 12 kilo verdim ve soğan kuru yaptım o ay kalmışım ) ben kendim de saglikciyim ama alternatif tıpa artık gercekten inanıyorum. Denememden birsey kaybetmezsiniz arkadaslar, isallah tez zamanda gönlünüze göre olur

Arkadaslar sogan kurunu her gun ayni saatlerde mi yapmak gerekir? Bi gun sabah aksam ertesi gun oglen gece .. Gibi yapsak etkisi azalur mi, her gun aymi saatleri tutturamiyorum

6 Aydır çocuk istiyoruz. Son 3 aydır adet düzenim bozuldu. 7-10 gün kadar geç olmaya başladım buyüzden ben de ovulasyon testine başladım. Adet tarihimin üstünden 24 gün geçmesine rağmen ovulasyon testimde henüz çift çizgiyi göremedimiştim. Bu forumdan soğan kürünü duyunca başladım ve 6 gün kullandım. Bu arada son adet tarihimin üzerinden tam 30 gün geçti ve ben henüz çift çizgiyi göremedim ovulasyon testinde. Ben de doktora gittim o gün. Doktor baktı ve senin yumurtan görünmüyor. Yumurtlamamışsın bu ay dedi. Her şey kafada bitiyor, kafana takma dedi bana. Bi Tarlusal (Adet söktürücü) yazdı bir de Duphaston (Adet düzenleyici) yazdı. Eğer 15 gün içinde adet olmazsan Tarlusalı kullan adetten sonraki 16. gün de Duphaston'ı kullan dedi. Bu arada Ovulasyon testlerine pek güvenmediğini de söyledi. Soğan kürü kullanıyorum dediğimde bana devam et soğan kürü iyidir dedi. Sonra doktordan çıktıktan 1 saat sonra adet oldum. Muhtemelen yumurtam oluştu çatladı ve yok oldu ve buyüzden yumurtanı göremedim dedi herhalde. Bu soğan kürü çok iyi bir şey arkadaşlar, şiddetle tavsiye ederim.
Yalnız benim tereddütüm bu ay da mı soğan kürü yapsam yoksa İncir + Havuç kürüne mi geçsem acaba. Soğan kürünü 2 ay önermiş Saraçoğlu. 35-40 günde adet olan ben bu ay soğan kürü sayesinde 30. gün adet oldum. Ama bu iki kürden hangisini uygulayacağıma karar veremedim henüz...

maşallah ya inş sonuna kadar en güzel şekilde gidersiniz.ya ben de kan pıhtılaşması var.yaklaşık 1 yıl önce filan doktorun biri iltihap var dedi biri rahim ağzında yara var dedi.ama bi daha da baktırmadım.şimdi beklemedeyim düşükten sonra 3 ay pıhtılaşma için tedavi verdi doktorum.burda da soğan kürünü herkesden duyunca ben de yapayım dedim en azından iltihap filan varsa hala hamile kalmadan sökülmüş olur hiç olmasa dimi??ama daha yeni düşük yaptığım için adetime var daha,adet olayım da yapıcam inş,gerçi tadı nasıl bilmiyorum ama düşününce bile midem almıyor.ahhh ahhh nelere katlanıyoruz,rabbim karşılığını en iyi şekilde versin inşşş........

9 aya kadar bu son gelişi olur inş

slm arkadaşlar yazılanları siteden takip ediyorum herkes gibi bende bir umutla soğan kürüne başladım adetin 5. günü başladım çünkü benim ovulasyon dönemim adetin 9. günü bakalım inşallah hayırlısı olur bende burdan mutlu sonla ayrılmak istiyorummmm bu arda sağ tafafımda bir ağrı oluyor ama tam kasıklarımda değil soğan küründen mi bilemiyorum

ben incir havuç kürü yaptım 2 aydır adet göremiyorum
yumurtalıklarım kist dolmuşş

Evrimcim, samat nerelerde onu hic goremiyorum acaba hamis mi

Kızlar döndüm buralardayım.tedavi amacıyla geçen ay rahim filmi çektirdim ama sonuç iç açıcı değil.sol tüp dış gebelikten tamamen kapalı sağda geçiş çok az oldu.ayrıca rahim ağzım tıkalıymış kürtaj komplikasyonu denildi zaten bu şekilde gebe kalamazmışım bu nedenle rahim ağzı tıkanıklığı açıldı ama doktor normal yoldan şansımız düşüşk olduğunu tüp bebek yapmam gerektiğini söyledi o günden beri arafta yaşıyorum.bu arada rahim filmi sonrası enfeksiyon(mantar) kapmışım.rahim filminden sonra azda olsa adet oldum bu sırada mantar beni mahvetti.artık düşünmeyecegim olmazsa şayet şark bitince tüp yapacagız....moralim bozuk olduğu için girmiyordum kk ya....bu arada evrimcim gebelik nasıl bolca dua etmeyi unutma bizlere...monday de hamileymiş allah sağlıkla kucagınıza almayı nasip etsin.pegasu ve bana dua etmeyi unutmayın kızlar....

kızlar bata 1 gün kaldı evde test yaptım ikinci çizgi silik çıktı yarın doktora gideceğim hayırlısı bakalım allah isteyen herkese versin

Samatcim cok gecmis olusun . Bende seni cok merak ettim buralarda goremeyince.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…