SOĞAN ERKEĞİ (!)

gibigibiyim

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
13.046
22.233
Selam kızlar, ota çöpe konu açmayı sevmiyorum,hatta çoğu günlük sorunu "ameeaaan ne takıcam yaaa" şeklinde atlatırım, ama dün başıma gelen olayın etkileri bugün de süregelince kk ya danışmanın tam vaktidir diyerekten direk konuya giriyorum;
17 yılı aşkın aynı işyerinde çalışıyorum, çoğu çalışanın da uzun zamandır çalıştığı kurumsal bir yer ve uzun zamandır birbirimizi tanıdığımız için iş arkadaşlarımın çoğuyla da arkadaş gibiyim. Dün öğle tatilinde herkes yemeğe çıktı ve kadın arkadaşlardan birinin kızı ziyarete geldiği için biz kız kıza ofiste yiyelim dedik falan herneyse yemeklerimizi söyledik mutfakta yiyoruz. 4 kişiyiz toplam (misafir kız da dahil), sohbet muhabbet falan derken beni eşim aradı, normal konuştuk işte yemek yiyoruz, sen napıyosun vs bilmemne 30 saniye sürdü sürmedi kapadık. Yemeğe devam ettik. Sonra diğer arkadaşın (bundan sonra ayşe diyelim bu kıza) eşi aradı. Telefonların sesi malumunuz dışarıdan duyuluyor sessiz ortamlarda, "lanlu lunlu" konuştu Ayşeyle böyle güya espirili bir tarzı var "nabıyon lan" falan diyor kıza öküz. Biz de o sırada diğer arkadaş ve kızıyla muhabbet ediyoruz ama adamın sesi bayaa duyuluyor yani hepimiz duyuyoruz çok net bi şekilde. Ayşe dedi ki bu öküze "yaa sen ne biçim konuşuyosun bak az önce gibigibiyimin kocası aradı ne güzel hayatımlı sevgilimli konuşuyolar sen bana niye demiyosun" falan gibi o da gülerek espirili karşılık verdi. Karşıdaki öküzün cevabı "ben topitop muyum lan? erkeğiz biz soğan erkeği değiliz heralde, topitoplar hayatım der ben lan derim" ayşe o anda resmen kıpkırmızı oldu konuyu değiştirdi falan bişeyler söyledi (belki bizim öküzün konuşmalarını duymadığımızı ümit ederek) toparladı çaktırmadan telefonu kapadı, gülerek bizimle sohbete devam etti, biz de hiç duymamış gibi devam ettik vs. zaten yemeğimiz bitmişti yerlerimize dağıldık.

Şimdi diyeceksiniz ki niye tepki vermedin o sırada; 1.si ayşe'yi severim 17 yıldır arkadaşız ve aramızda en ufak bir sorun olmadı bu güne kadar, bekarlığımızda birlikte tatile gitmişliğimiz, birbirimizin evinde kalmışlığımız var, eşinin öküzlüğü yüzünden kızı mahçup etmek istemedim. 2.si telefon konuşması özeldir (her ne kadar sesi son ses açık olsa da) dinlemiş gibi olmak istemedim. 3.sü de başta dediğim gibi çoğu şeyi takan biri değilim "Ayşe'nin Öküzü'nun düşüncesinden, sözünden banane" kafası, sonuçta tanıyorum tabiki ama birlikte oturup kalktığım bir insan değil yılda 1 bile görmediğim biri. Dünki düşüncelerim bunlardı ve günün devamında ayşeyle normal şekilde iletişim kurdum ama ofislerimiz ayrı gelip geçerken 1-2 laf atma dışında çok da görüşmedik aslında.

Herneyse, bu sabah işe geldim kahvemi alıp kızların ofisine gittim (her sabah 10-15 dakika sohbet kritik yapar öyle yerlerimize geçeriz). Normal muhabbet ederken falan Ayşe'nin bana karşı biraz garip olduğunu farkettim yani utanır gibi, çekinir gibi, tam anlatamıyorum ama dünki konuşmaları duyduğumu bilir gibi (sonuçta kocası kocama topitop demiş soğan erkeği demiş boru değil) Ben yine her zamanki gibi muhabbetimi edip yerime geçtim. Ama sanki böyle bişey söylemem gerekiyomuş gibi hissettim açıkçası hani "ben senin kocanın öküzlüğünü biliyorum mahçup hissetme" falan tarzda bişey ama şimdi pat diye de bunu söyleyemem yani bilmiyorum kararsız kaldım.. Kısacası yardımınız lazım

Son düzenleme:
Ayşe kendini kocasi sayesinde yeterince rezil etmiş zaten. Oyle agzi bozuk konuşan eşim olsa konuşasim bile gelmez, hele insan icinde telefonlarini bile acmazdim muhtemelen.
Bu rezilliği yetmiyor bi de kendini rezil ediyor yine herkesin içinde kiyasa giriyor, ne soylemesini bekliyordu????

Ben olsam birsey demem bence mahcup oldugu tek konu eşinin topitop demesi degildir.

İnsan olmayı soğan erkekliğine bağlayan eşi için Ayşe'ye üzüldüm.

Bence sizin herhangi birsey söylemenize gerek yok madem duyduğunuzu düşünüyor kendi bir açıklama yapabilir , durumdan rahatsız olduysa. Siz normal bir şekilde davranmaya devam edin sadece.

Son düzenleme:
Bence o öküzün söylediğini kişisel algılamayın.yani direkt kocanızın şahsına söylememiş aklınca karısına hayatım diyen bütün erkeklere giydirmiş Allahın man kafası..
Arkadaşınızın mahcup olmasına gerek yok asıl problem eşinin bu şekilde konuşmasına üzüldüğü halde elinden birşey gelmemesi..yazık

Buna benzer bir durumu ben de yaşamıştım ve arkadaşımda bir özür dilerim kusura bakma beklemiştim çünkü ben arkadaşım sayesinde o kişiyi muhattap kabul ediyorum ve arkadaşımın hattı için densizligine cevap vermiyorum. O yüzden burda durumu toparlaması gereken kişi bence arkadaşınız cunki öküz için tedavi yok malesef ama sizde takmamışsanız o da bir sey yapmasin unutulsun bitsin

Ayşenin kocasının öküzlüğü için kıza tepki vermeniz saçma olurdu asıl. Bir şey söylemeyerek doğru olanı yapmışsınız yine bir şey söylememeye devam edin. Ayşe’ye çok üzüldüm ama ne bulmuşta evlenmiş o saygısızla

Ay hiç hoşuma gitmedi ya konuşmalar. Bence o arkadaşınızla aranıza biraz mesafe koyun. Ben eşleri ayrı ayrı düşünemiyorum maalesef

Ayşenin kocasinin odun oldugunu bile bile zaten boyle birseyi örnek göstermesi sacma. Yazık kadincagiz size imrenmis. Öyle bir sitemde bulunmus da yeri ve zamani degilmis.
Herneyse bisey yapmaniza gerek yok. Dogru davranmissiniz. Adam öküz aysenin sucu yok.

yani bence duyduğuma tam emin değil ben de hiçbişey olmamış gibi davrandığım için, ama duymadığıma da emin olmadığı için tedirgin gibi geldi

yok zaten kişisel algılamıyorum algılasam büyük kıyamet koparırım (tabiki ayşeye değil)

Birşey söylerseniz asıl kadın mahcup olur.
Ayrıca evlenmiş koskoca çocuğu var. Adamın bu tavırlarına alışmıştır artık.
Siz belki farklı davranıyor gibi hissettiniz. Size öyle gelmiş olabilir.
Bence bşy deneyin.
Boşverin.

Hic ustunde durmayin. Bir iki gune unutulur zaten. Ben Ayseye uzuldum. Allahin tomrugu,insan olamamisi bir de yaptigini dogru saniyor Aysenin kocasi.

Yani aslında biz zaten birbirimizin kocalarının öküzlüğünü de kibarlığını da biliyoruz, kadın 12 yıldır falan evli bu adamla, orda söylediği şey örnek göstermek düzeltmek için değildi de, hani misafir bir kız vardı bizi pek tanımayan. Adam direk lan diye konuşmaya başlayınca kızdan utandı (biz zaten alışkınız) toplum arasında olduğunu belirtmek için örnek gösterdi bence hani kendini toparlasın diye ama nerdeee adam üstüne tüy dikti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…