SOĞAN ERKEĞİ (!)

kıyaslanmayı hiç sevmem.muhtemelen adam gcık olmuştur kıyaslanmaktan.ben burda ayşeye topu atıyorum ve kaçıyorum

Ayşe eşine sizin eşinizi örnek gösterdiğine göre, demek oda sizin konuşmalarınızı duymuş ve duyduğunu belli etmekte sakınca görmemiş. Neyse ki siz Ayşe değilsiniz, bir şey demeyin bence. Kendisi söylerse hitabetten anlamayan bir adamın sözlerini üstünüze alınmadığınızı söylersiniz. Ağzı olan konuşuyor malesef.

Ayşe ne kadarlık evli bilmiyorum ama, bir süre sonra eşiyle ilgili şikayetleri başlayacaktır zaten. Karısına lanlı, lunlu hitap eden erkek kimbilir daha ne saygısızlıklar yapıyordur.

Ayşe hatalı, sizin eşinizle kendi eşini neden kıyaslıyor. Adama fırsat veriyor laf söylemesi için. Bana da eşim başkasının eşini bak şu ne güzel diye kıyaslasa kendimi savunmaya geçerdim herhalde...

bence bişey deme demesi gereken ayşe. böyle bi konu geçti k.b diyebilirdi yada bni tanıyorsun dieyebilirdi. sen zaten tavır almamışsın ki. o yüzden bişey demene gerek yok

Birşey söylerseniz asıl kadın mahcup olur.
Ayrıca evlenmiş koskoca çocuğu var. Adamın bu tavırlarına alışmıştır artık.
Siz belki farklı davranıyor gibi hissettiniz. Size öyle gelmiş olabilir.
Bence bşy deneyin.
Boşverin.
Yok o koskoca çocuğu olan diğer arkadaş aslında ama tabi çok oldu evleneli yani o bu deveyi gütmeye karar vermiş o kısım zaten beni ilgilendirmez de kız mahçup oldu gibime geldi sabah işte :işsiz: ne bileyim belki de bana öyle gelmiş olabilir.

Yok o koskoca çocuğu olan diğer arkadaş aslında ama tabi çok oldu evleneli yani o bu deveyi gütmeye karar vermiş o kısım zaten beni ilgilendirmez de kız mahçup oldu gibime geldi sabah işte :işsiz: ne bileyim belki de bana öyle gelmiş olabilir.
Boşver canım ya
Mahcup olduysa bile senin suçun değil ki ne konuşacaksın

Ayşe hatalı, sizin eşinizle kendi eşini neden kıyaslıyor. Adama fırsat veriyor laf söylemesi için. Bana da eşim başkasının eşini bak şu ne güzel diye kıyaslasa kendimi savunmaya geçerdim herhalde...
Ya ayşe aslında misafir kızdan utandığı için çevresinde birileri olduğunu belli etmek için şakasına gibi söyledi yani kıyasladığını düşünmüyorum. adam yanında birileri olduğunu anlayıp düzgün konuşsun istediği için bence ama işte öküz her koşulda öküz olunca :confused:

Yerinizde olsam düşündüğünüz şeyi söylerdim sizi aptal yerine koymasın ayrıca sizin bilip hiç bir şey soylememeniz eşinizi de savunmadiginiz anlamına geliyor ayşe dün konuşulanları duydum ama eşini kaale almıyorum benim için önemli olan sensin bilmeni istedim diyebilirsiniz.

Yerinizde olsam düşündüğünüz şeyi söylerdim sizi aptal yerine koymasın ayrıca sizin bilip hiç bir şey soylememeniz eşinizi de savunmadiginiz anlamına geliyor ayşe dün konuşulanları duydum ama eşini kaale almıyorum benim için önemli olan sensin bilmeni istedim diyebilirsiniz.
İnan bana adamın dediğini hiç kişisel almadım, kişisel olarak da söylediğini düşünmüyorum eşimle 1 kere bile tanışmadılar ki, yani şahsına söylemedi o lafı aslında, eşine/sevgilisine "hayatım, sevgilim" diyen herkesi kendi erkeklik kriterine göre sınıflandırdı işte güya şakayla karışık.. Yani benim eşimi savunmam gereken bir durum yok da ben o öküzü 1 yıl sonra da olsa elbet görürüm karşılaşırım ve emin ol lafımı esirgemem :KK66: "Naber ERRRKEK" falan diye selamlarım mesela :KK66: Erkekliğine tükürdüğüm :KK70:

topitopa lolipoa üzülüp öyle davrandığını sanmıyorum.
Kocasının kendisine yaptığı muamaleye ve sizlerin de bu durumu anladığına mahçup bence.

Biraz da kıyas yapıp gıcıklılk hissetmiş olabilir sizin ilişkinize.
Ben olsam hiçbişekilde dile getirmezdim.kmseye birşey kazandırmayacak çünkü.tutar olmadık bir laf eder iş başka boyuta gider.kapatın gitsin.

Ayşe eşini tanımıyormuymus merak ettim. Adam ilk kez lanlı lunlu hitap etmemiştir eminim. Sizi örnek vererek hata etmiş bence Ne biçim konuşuyorsun muhabbeti bile dibinizde olmamalıydı bence zaten zira karşıdan böyle bir cevap geleceğini az çok tahmin ediyordur Ayşe.
Benim eşimde iyidir hoştur ama mesela araçta konuşuyorsam,bluetooth bağlıysa ve yanimda biri varsa açtiğım gibi söylerim selam şunlarla beraber arabadayız diye,duyacaklar çünkü ne söylerse,zira olmadık birşey soyleyebilir,aramızda kalması gereken . Normal zamanlarda da uzaklaşır konuşurum,kavga etmesekte,özel gelir bana,huyudur arkadaşlarımla beraberken arayıp beni kızartıp bozartacak,cevap veremeyeceğim mevzular açmak. Çocukları erken uyutalım,seni özledim diyebilir mesela en basitinden. Bende hımm ,öylemi,bakarız kem küm diye zırvalamışımdır çoğu kez,artık akıllandım,uzaklaşıyorum. Ayşe de eşini bile bile girmeseydi mevzuya sizi örnek göstererek yada az ötede konuşsaydı.
Sizin tarafınızdan bir sorun yok bence,Ayşe'nin eşi öküz,Ayşe'de bunun farkında gayet,o gün sıcağı sıcağına kusura bakma ya,benim eşim biraz patavatsız,deyip geçseydi zaten konu kapanmıstı.
Boşverin,birşey olmamış gibi davranmaya devam.

Son düzenleme:
Ayşe öküz olduğunu bildiği kocasına öküz olmayan erkeğe bile yapılmaması gereken "kıyas, karşılaştırma" yanlışını yapmış. Malum öküz de bildiği dilden yanıt vermiş. Burada hatalı olan Ayşe. Bir şey demenize gerek yok. Ayşe böyle bir koca ile hayatı paylaşarak yeterince büyük bir bedel ödüyor zaten. Bir şey olmamış gibi devam edin arkadaşlığınıza.

Kocama topitop dedi vs şeklinde yıpranmanız da yersiz olur. İnsan sıfatını bile yakıştırmadığınız bir organizmanın ne düşündüğü, ne söylediği önemli değil.

Arkadaşının telefonda öyle bir karşılaştırma yapması hata . Biliyorsan kocanın huyunu öyle mi değiştireceksin. Lüzumsuz bir muhabbet olmuş

Bİzim kadınımız da malesef var ama yaa o..
zorrrla da olsa kopara kopara da olsa illa alınacak o ilgi sevgi neyse işte. o.

X