Mutfak Püf Noktaları Soğan doğrarken Göz Yanmaması İçin

• Konu Sahibi meryem06
hiç bir öneri bende etki etmedi. ne yapsam yanıyor gözlerim.

en iyisi kocalara doğratmak. ben en sonunda rica ettim bi pazar günü oturttum bi poşet soğanın başına hepsini doğratıp kavanozla dolaba koydum. şimdi onu kullanıyorum :lepi:

• Konu Sahibi meryem06
4 yıldır soğan doğrarken uyguladığım bi yöntem var..bilmiyorum denediniz mi? ama gözüm bikere bile yanmadı o günden beri..soğanın kabukalrını doğrayınca sudan geçiriyorum..ya benim gözümle ilgili yada yöntemle ama bende durum bu...

• Konu Sahibi meryem06
sogan dograrken agzınıza bıraz su alın ama yutmayın agzınızın içi su soluyken sogan kesinlikle gözünüzü yanmıyor deneyin görün

• Konu Sahibi meryem06
ben de soğan doğrarken sakız çiyneyin derler onu uygulardım.ama bana fayda etmiyor

• Konu Sahibi meryem06
ben soğanı hep buzdolabına koyarım...
ama bi yararını görmedim...
canım ben de buzluğa koyuyorum soyduktan sonra benim gözlerim yanmıyor. hemde benim gözlerim çok hassas, galiba sen alta koyuyorsun!...şakkıdı

• Konu Sahibi meryem06
soğan doğrarken gözleriniz yanmasın istiyorsanız burnunuzdan nefes almayın,ağzınızdan nefes alın elinizi soğuk suya bıçakla birlikte tutun . :teytey:

evet arkadaslar agızdan nefes alırsanız gozlerınız yanmıyor ben hep oyle dograrım soganı.....

• Konu Sahibi meryem06
ağzıma su alıyorum.1 yudum.onu yutmuyorum.ağzımda tutuyorum.bence işe yarıyor.

• Konu Sahibi meryem06
arkadaşlar birde şunu deneyin mutlaka soğan doğrarken ağzaınıza çok minik soğan parçası değdiriri gibi alın gözyaşarması olmuyor:lepi:

• Konu Sahibi meryem06
bende sogan dograrken agziniza su alip dograyana kadar agzinizin icinde tutun diye duymustum bi kac kez denedim ama %100 cözüm degil

canım az once onu tv dede soyledıler.deneyecegım:asigim:

• Konu Sahibi meryem06
ben soğanı hep buzdolabına koyarım...
ama bi yararını görmedim...

soymadan mı koyuyorsun yoksa canım valla bende çok işe yarıyor, soyup 10 dk buzlukta bekletiyorum, hiç yaşarmıyo gözümkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…