Mutfak Püf Noktaları Soğan doğrarken Göz Yanmaması İçin

M

meryem06

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi meryem06
soğan doğrarken gözleriniz yanmasın istiyorsanız burnunuzdan nefes almayın,ağzınızdan nefes alın elinizi soğuk suya bıçakla birlikte tutun . :teytey:

• Konu Sahibi meryem06
Soğan doğrarken ortaya ihtiva ettiği sülfür çıkar ve göz yakar. Bunun için soğan doğrarken mum yakmak, dil çıkarmak(çok ciddiyim) ya da ocakta pişen başka yemek varsa onun yakınında soğan doğramak gözü yaşartmıyor. Senin yöntemi denemedim. Hemen deneyeceğimdir

• Konu Sahibi meryem06
gözünüzde lens varsa kesinlikle yaşarmıyor...test edıldı ve onaylandı :)
başka bi yerde okumuştum bide,sakız ciğnerseniz yaşarmaz die,denedim ama %100 diil yinede idare eder ))

• Konu Sahibi meryem06
ben soğanı hep buzdolabına koyarım...
ama bi yararını görmedim...

• Konu Sahibi meryem06
Birde soğanı doğradığınız bıçağın ucuna biraz ekmek içi koyarak doğrarsanız gözleriniz yanmaz diye duydum ama uyguladım mı?Hayır :)

• Konu Sahibi meryem06
suyu acıp yanında dogryın agzınıza kıbrıt alın ucu dısarı gelsın dıye duydum ama sogan bu ıllakı yakıyor.

• Konu Sahibi meryem06
suyun yanında doğrandığında yakmazmış bi yöntem kullanmıyorum doğru nefes alıp vermekle ilgili bence. benim gözlerim yanmaz zaten hiç

• Konu Sahibi meryem06
yok ağzıma kibrit çöpü bile aldım olmadı,yanıyor hala yaff

• Konu Sahibi meryem06
en güzel yöntem herşeyi denedim yine yanıyo yine yanıyo....
balkonda doğruyorum bişeycik olmuyo,test edilip tarafımdan bizzat onaylandı:))

• Konu Sahibi meryem06
bir metre ötesinde dursam bile gözlerim hemencicik yaşarır.. yani soğan soyduğumda gözlerim davul gibi olur hiç açamam çeşme gibi akar gözlerim senağlama bi daha soğan moğan soymam ! soğansız yesinler yemekleri :dilcikar:

• Konu Sahibi meryem06
benimde acayip yanıyor, o yüzden hep balkonda doğrarırım, açık havada gözlere temas etmiyor test edildi onaylandı

• Konu Sahibi meryem06
bende sogan dograrken agziniza su alip dograyana kadar agzinizin icinde tutun diye duymustum bi kac kez denedim ama %100 cözüm degil

• Konu Sahibi meryem06
sogan ve göz yanması biz ev hanımlarının en büyük sorunu bu da deneyelim bakalım bu güne kadar çok şey denedim ama hiç fayda göremedim inşallah bu sefer olur ....sevgiler.....

• Konu Sahibi meryem06
Lens takın kızlar:roflol::roflol::roflol:Ben lens kullanmaya başladıktan sonra gözlerimin hiç yanmadığını farkettim.

• Konu Sahibi meryem06
Birde aspratörü açıp altında doğrayın Oda fayda ediyor.

• Konu Sahibi meryem06
Ben muhakkak soğanı dışarıda yani ya balkonda yada camın önünde doğrayıp hazırlarım..

• Konu Sahibi meryem06
soğan doğramadan önce
soyduğunuz soğanlara 2-3 damla limon sıkın
inanın hiç göz yaşartmıyor
ki benim gözlerim çok hassastır
kaç metreden kokusunu alsam yakar gözlerimi
ama limonu denediğimden beri çok rahatımkaydirigubbakcemile5

• Konu Sahibi meryem06
soğanın ortasına biraz limon damlatırsanız yakmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…