Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

Yorumlar cok acimasiz.gidip dini nikah yapmam merak etmeyin.oyle biseyi layik gormuyorum kendime sadece acaba resmi nikah da yapar mi diye dusunuyorum.ama umud yok artik olmaz.
umut olsa size hayatı zindan etmiş, saygı göstermemiş, şiddet uygulamış bi adama geri mi dönecektiniz?

.cok mu acele ettim bosanmak icin 1 ayda gelmeseydim sabretseydim onu kendime baglasaydim farkli olur muydu diye dusunuyorum.
farklı filan olmazdı da bu saatten sonra bunu düşünmenin faydası ne? geçmişi değiştiremezsin ki? kabullenmedin, boşandın. bitti gitti işte.

Ben evlenmeden onunla her seyi yasamistim.ve nisanlaninca bana demisti ogretmen olacam diye karsima cikma diye.keske o zaman biraksaydim belki o zaman vicdani elvermezdi beni birakmaya.
onunla herşeyi silah zoruyla yaşamadıysanız artık bunların hesabını da tutmayın. istediniz yaşadınız ve kendinizi o adama mecbur hissetiniz gereksiz yere. onun da kendini size mecbur hissedeceğini sandınız ama yok öyle bi dünya. ve evet keşke o zaman bıraksaydınız ama onun vidanı elvermesin de sizi bırakamasın diye değil, hayatınızı en başından mahfetmesine engel olmak için.

bakın biz size 100 sayfa da yorum yapabiliriz. ama cidden sıkıldık. sizin bizi dinlediğiniz yok hala resmi nikah yapar mıaaa :/ falan modundasınız. yani bizi dinlmeyecekseniz ne siz yorulun ne biz yorulalım.

Arkadasim biten birmistir
bosyere yipratma kendini
baskasi cikar onunlada mutlu olabilirsin
nikahsiz yasayalim zaten eskiden evliydik gibi bi teklif gelebilir.kabul etme bu isi kanun bitirmis artik yabanci bir adam size.
yolunuza bakin

Eski konulara bakmıyoruz, uye taninmis oluyo genelde skandal konulariyla
Gercekten ben hayran oluyorum boyle arkadaslara
ben hic konuyu acana bile bakmadigimdan olsa gerek hic daha evvelki konularini bilmiyorum
bide bazi arkadaslar yaziyo*baktim actigin konulara diye
icimden guluyom helal valla ne iz suruyolar diye:))))

bazıları kendine eziyet edilmesinden zevk alıyor ne sadist insanlar var ya....Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı....Denenmişi deneme....Hem mesleğin var hem bu kadar olumsuz yönleri olan ve üstüne üstlük başarısız bir evlilik deneyimi yaşadığın insanla neden hatanı tekrarlamaya çalışıyorsun....Olmuyorsa zorlamayacaksın......Birincisi hataymış ama ikincisi bile bile lades...zaman insanları değil meyveleri olgunlaştırır.

evet ben de gitmistim psikiyatra bir süre gerçekten faydalı oluyor. bizim göremedigimiz seyleri görüyorlar, sonucta dertlesmekten cok daha ote bu insanlar bunun egitimini almıs. ama burada öyle bir kullanılıyor ki, her derdini anlatana hastasın git tedavi ol doktora git diyorlar sanki cok kolaymıs gibi.

yazmak zorunda değilsin

İnsanlar size yardımcı olmak için önceki konulara yüzlerce sayfa yazdılar. İnsanlar yardım etmek için bunca uğraştıktan sonra dinlemiceksenşz, takmicaksanız insanları tekrar uğraştırmayın. Kafanız aynı yere saplıysa, kim ne derse desin kar etmiyorsa zaten uzman yardımı almanız gerek.

.cok mu acele ettim bosanmak icin 1 ayda gelmeseydim sabretseydim onu kendime baglasaydim farkli olur muydu diye dusunuyorum.
Olmazdı. O zaman dik bir duruş sergilemişsiniz. Ortada sadece öğretmen olmayacaksın diyen bir eş yok. Aynı zamanda şiddet uygulayan bir eş var. Ne yapacaktınız. Hem dayak yiyip hem de nasıl kendinize bağlayacaktınız? Gözünüzdeki morlarla kırmızı gecelik mi giyecektiniz?

belki o zaman vicdani elvermezdi beni birakmaya
Sadece vicdanı elvermedi diye sizinle birlikte olmasını ister miydiniz peki? Sevgi için değil aşk için değil vicdan için. Bu mutlu edecek miydi sizi?

Tekrar gidecem.surekli gecmisi sorguluyorum.soyle yapsaydim boyle yapsaydim diye.hayatta her insanin bu derece ciddi pismanliklari var midir

Kesinlikle tekrar gitmeyi ihmal etmeyin. Cidden iyi gelecek size. Ama hemen 2 günde iyi olmayı beklemeyin. Sabredin. Her şey güzel olacak.

hadi öğretmen olmaktan vazgectin her seye eyvallah dedin. taviz tavizi dogurur. sen ona tamam diyecektin sonra baska bir seyıne karısacaktı. gittikçe kısıtlayacaktı seni. evden bile cıkarmayan bir adam.
gerçi arkdaslar yazmıstır simdiye kadar bunları ama, ben de eski erkek arkadasıma saplantılı bir sekilde baglıydım, kimseye güvenmiyordum kimseyi istemiyordum sevmiyordum. en ufak bir ilgisinde, bir sıcak davranısında bırakıyordum kendimi. ama öyle olmuyor iste. hayatın boyunca ona el acarak yasayamazsın. sen kendi kaderini tamamen onun eline bıraktıgın zaman, ona bu gücü verdigin zaman eski yasadıklarından bin beterini yasayacaksın. zaten yaralısın, daha fena acıyacak canın. biliyorum, ben de yasadım, ben de kac kere tekrar güvendim tekrar tamam dedim tekrar basladım, ama günün sonunda yine aynı huzursuzluk ve bu sefer kendine yaptıgın seyin vicdan azabı cok agır oluyor. kendi kendinin hakkına giriyorsun bir nevi. yapma bunu. onsuz da bir birey oldugunu hatırla. sen güclüsün, bir adamın öyle dini nikah adı altında yatıp kalktıgı bir kadın degilsin. eski esin veya degil, fark etmez. yarın bir gün hamile kalırsın, bu sefer cocuguna ne acıklama yapacaksın. ailen de istemeyecek belki o zaman seni. o zaman sadece kendinden degil cocugundan da sorumlu olacaksın. ben adamın evli oldugunu dusunuyorum aradaki yorumları okumadım yani bana öyle geliyor seninle iliski yasayıp sadece dini nikah istedigi icin bana öyle dusundurttu.
sen ona muhtac olabilirsin, cok asık olabilirsin, bagımlı olabilirsin her sey olabilir. ben de öyleydim inan. gücsüz ve zavallı hissediyordum. ama onun hayatına hicbir sey olmamıs gibi devam etmesi beni cok kırdı, ve tekrar ona güvensem inansam tekrar baslasam bir seylere, bir kez daha denesem bu sefer yaralı dizlerimin üstüne ikinci kere dusmek daha cok acıtacak canımı, ki denedim, acıttı da. senin benden daha cok tecrüben var, eminim beni anlıyorsundur. ama onunla birlikte olduktan sonra sadece hayatının iplerini tekrar onun eline vereceksin, kaderini yine ona emanet edeceksin. her seyi kapatıp yepyeni bir hayata sıfırdan baslamak varken. tekrar aynı bataklıkta debelenerek dibe batmayı niye seciyorsun. lütfen bunu kendine yapma, kendine bir sans ver ve mutlu olacagına inan.
sen cok degerlisin, gercekten sevgiyi hak ediyorsun, seni sevmeyen bir adamın heves ugruna duygularınla hayallerinle oynamasına izin verme, cok daha buyuk mutlulukları yasama sansın var, gercekten sevilme sansın var, sevileceksin de mutlu olacaksın da.. burada mutluluk resimlerini hikayelerini paylasan mutlu insanlardan ne eksigin var? her seyi kabul edip tekrar baslarsan adam sana daha da kötülerini yasatır emin ol, nasılsa bunu da kabul eder diye. sonunu bile bile kendini yakma. her seyini kaybedebilirsin ama umudunu kaybetme, insan iste o zaman tamamen bitiyor cunku.

Kardeşim kaç yasindasin diğer konuların iş okudum. Öğretmen olabildin mi?daha doğrusu atanabildim mi?

Bide o evlilik den çocuk yok sanırım dogru mudur.

Dini nikah yeter canim, isini birak, dayagini ye ama aksamlari da kocanla seviseceksin. Buna deger bence. Ne guzel iste kocan olmus olacak, hersey bos koca gercek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…