Sizce boşanmalı mıyım?

Maalesef zamanında beni yönlendiren kariyerimi ve okul hayatımı güzel hedefleyen bi ailem olmadığı için çok saçma bir bölümden mezunum. Turizm ve otel işletmeciliği.
Ben de sizinle aynı bölümden mezunum. En güzel otellerde iyi mevkilerde çalıştım. Eşimin gram söz hakkı olamazdı buralarda çalışırken, söz hakkı olduğunu iddia eden adam da eşim olamazdı. İzin vermiyor ne demek, malı mısınız? Köle gibi para sayıp satın mı aldı sizi? Anneniz babanız okutmuş ama elin adamı o emekleri silip atıyor öyle mi? Babamın hayır demediği bir şeye kocam da hayır diyemez.

Üniversite çağına gelmiş biri de bi zahmet kariyer planını kendi yapsın, hedeflerini kendi belirlesin. Ailem kariyer yönlendirmesi yapmadı, kocam çalışmama izin vermedi, saçma bölümden mezun oldum... Siz hariç herkes hatalı. Evlendik bile demiyorsunuz ailelerimiz bizi evlendirdi diyorsunuz. Bu kadar mı hayatınız hakkında söz sahibi değilsiniz? Zengin ailenin oğluyla evleniyorum niye çalışayım ki fikriniz elinizde patlamış. 11 aylık bebeğiniz kreş yaşına gelince bir işe girmenizi tavsiye ederim. Asla çalışamazsın diyen, kendi geliriniz olmasını istemeyen adam kötü niyetli ve güvenilmezdir. Evlilikten sıkılsa aldatmaya kalksa gidecek yeriniz var mı, paranız var mı? Yok. Çeker oturursunuz.

İki genç kızım var, büyük konuşmayayım diyorum dayanamıyorum. Kızıma yasak koyacak çalıştırmayacak adama hayatı sorgulatırım yemin ederim. Varımı yoğumu ona ve eğitimine harcayacağım, ayaklarının üstünde dursun meslek sahibi olsun diye elimden ne geliyorsa yapacağım ama mahalle barzosunun teki gelip benim emeklerimi silip kızımı eve kapatacak. Eşiniz zihniyetinde adamların nesli tükensin, yeryüzünden silinsinler artık.

Sizin sorumluluk almama hastalığınız var. Üniversite, evlilik, çocuk hepsi için sorumluluk hep başkasında. Eşinin işi yoğun olan kadınların hepsi oturup ağlasaydı ilgi göremiyorum diye kimse evli kalmazdı. 24 saat çalışmıyor ki adam gece çalışıyor. Nasıl desin bugün dükkana gitmeyeyim diye ? Siz de çalışın madem bir ucundan tutun. Gece zaten insanlar uyuyor normalde sizin de uyku zamanı eşiniz yok. Ama uyandığınızda yanınızda ne istiyorsunuz 24 saat mi dursun evde ? Zengin koca hayaliniz çöp olunca zırlamaya başlamışsınız gibi.

Şöyle açıklayayım durumu size okul temelimi. ortaokuldan liseye geçiş tercihlerinde annem beni okulun müdürüne götürüp siz tercihlerini yapın biz anlamıyoruz dedi ve okul müdürü kimseye sormadan lise tercihlerimi kendisi yaptı. Babam eve gelmeyen annem ise sürekli çalışan bir kadındı. Liseye giderken babamı kaybettim. Lise hayatımda berbat geçti ve sınav puanım cok kötü geldiği için üniversiteye direkt yatay geçiş yaptım 2 sene okudum ve eşimle aklımızda evlilik planları daha yokken ailelerimizi tanıştıralım bi en azından birbirimizin hayatında olduğumuzu bilsinler dedik ve ailelerimiz madem 2 senedir sevgilisiniz birde uzak şehirlerdesiniz uzaktan ilişki sürdürmeyin yaz bitmeden 3 aya evlenin dediler tabi ben sevdiğim insanla beraber olucam ne güzel diye düşünürken sudan cıkmış balığa döndüm

Şöyle açıklayayım durumu size okul temelimi. ortaokuldan liseye geçiş tercihlerinde annem beni okulun müdürüne götürüp siz tercihlerini yapın biz anlamıyoruz dedi ve okul müdürü kimseye sormadan lise tercihlerimi kendisi yaptı. Babam eve gelmeyen annem ise sürekli çalışan bir kadındı. Liseye giderken babamı kaybettim. Lise hayatımda berbat geçti ve sınav puanım cok kötü geldiği için üniversiteye direkt yatay geçiş yaptım. Okul hayatım boyunca abim “cok başarısizsın, senden hiç birşey olmaz” diyerek bana sözde abilik yaptı. Üniversiteyide 2 sene okudum ve eşimle aklımızda evlilik planları daha yokken ailelerimizi tanıştıralım bi en azından birbirimizin hayatında olduğumuzu bilsinler dedik ve ailelerimiz madem 2 senedir sevgilisiniz birde uzak şehirlerdesiniz uzaktan ilişki sürdürmeyin yaz bitmeden 3 aya evlenin dediler tabi ben sevdiğim insanla beraber olucam ne güzel diye düşünürken sudan cıkmış balığa döndüm.

Elbette ben mükemmel bir insan değilim. Elbette hatalarım hatta hastalıklarım bile olabilir. Fakat yazdığım yazının hepsini okuduğunuza emin misiniz? Eşim çalışmamı kesinlikle istemiyor. Buna katı bir şekilde karşı. Ayriyetten bugünün şikayetini yapmıyorum benim için yalnızlık eşim bilgisayar oynayıp beni tek bıraktığı zamanlarda başladı zaten. Yani ay benim eşim niye çalışıyor yaaaa diye üzülmüyorum. Bir gün bile olsun bugünde paranın önemi yok ya bugün gidip evimde uyuyacağım demediği için üzülüyorum. Çalışan herkesin bir gün izni olur mesela dimi. 2 senedir bir gün bile izin yapmadı eşim anlatabiliyor muyum kendimi

Çok mu borcunuz var ?

22 yaşında ergen bir bireyle evlenmişsiniz, erkekler çok geç olgunlaşır
Evde çok bunalıyor demek ki paşa, ondan hiç izin yapmıyor

Arkadaşların hepsi sana çıkış yolunun sadece çalışmak olduğunu söylemiş çok haklılar
Şuan sadece 3 seçeneğiniz var , Boşanmak - çalışmak - susup oturmak maalesef
Karar sizin tabiki

İşin gücün yok boşanıp ne yapacaksın? en azından şuan çocuğun güvende. Malesf ikidebir boşanalım falanda deme. Bir an boşanır ve küçücük çocukla ne yapacaksın? Çalışacak mısın ki hiç çalışmamışsın yoksa çocuğa mı bakacaksın? Arkanda destek yok. İlk amacınız çocuğu yetiştirmek olsun bence.

Kusura bakmayın ama işiniz yok, mesleğiniz yok, 11 aylık bebek var. Aileden destek yok. Boşanacağım demek bence lafın gelişi. Neyinize güvenerek boşanacaksınız ? Kendinizi iyileştirmeye bakın.

Ben ese çok suç bulamadım ya.
Artık hayat gerçekten çok kolay değil, geçim derdi büyük.
Dayimlar da esnaf yengem hep anlatır 20 yıldır tatile gitmedim. Eşim yok gibi yalnız geziyorum diye. Denize günü birlik gitmeye dahi seneler sonra başladılar. Eşinizin iş tanımı buysa yapabileceği bir şey yok ne yazık ki. Hamileyim ben de 30 haftalik çalışıyorum hala tabi. 2 gündür ise gitmedim rahatsızım diye. Evde Canım sıkıldı. Hele bir de devamlı bebekle olup ilgilenmek kolay değil. Siz de bu bakımdan haklısınız. Ama çeşitli çözüm önerileri sunulmuş hepsini geri çevirmişsiniz. Siz beni anlamıyorsunuz demişsiniz, eşim izin vermiyor demişsiniz. Burada konu muhatabı biz değil pek ala belli ki eşiniz. Bence de net çalışmanız lazım. Ama tercih tabiki sizin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…