Siz olsanız ne yapardınız.. Fikirlerinize nezaket çerçevesinde ihtiyacım var.

Missfearless

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
240
526
İşin içinden çıkamıyorum.. yerimde olsanız ne yapardınız merak ediyorum. Ben 2 yıl önce evlendim ve memlektimden tam 800 km uzağa eşimin memleketine yerleştim. Memurum tayin istedim. Eşim kaptan eylül-ekim-kasım-aralık-ocak-Şubat-mart aylarında denizde yani kış dönemi eve sadece ayda bir kaç gün gelebiliyor hava eserse mesela... gemi limana çekilince (karadenizde çalışıyor) nisan mayıs haziran temmuz ağustos aylarında ise hiç çalışmıyor hiç bir iş yapmıyor. Annem kış dönemi yanımda kaldı yazında bi süre yanımda kaldı fakat bazı sorunlar oldu eşimle annemle benle eşimin ailesiyle vs... annem eşimin ailesiyle pek görüşmek istemiyor bazı şeyler sorun oluyor ve bu evimize yansıyor onun dışında annemin geçimini ben sağlıyorum annem ve babam ayrı maaşımın 1000 lirasını anneme veriyorum her ay evi zaten var annemin ona yetiyor. geriye bana 1800 lira kalıyor eşim zaten sezonluk çalışıyor maddi durumumuzda büyük bi sıkıntı yok ev kredisi ödüyoruz yalnızca. Asıl konu şu ki ben hamileyim.. ve gurbette bir şehirdeyim orada cocukla nasıl olucak bilmiyorum hem çalışıp... annem gelmek istemiyor cünkü ev ev üstünde olmuyor kendi evini istiyor haklı olarak.... kendi düzenini ben biraz titiz simetrik düzen delisi biriyim.. bu nedenlerle annem kendi memleketimizde evinde kalmak istiyor şimdi birde tiroid rahatsızlığı çıktı ameliyat olması gerekicek ordada onunla ilgilenecek kimse yok aklım kalıcak.. kendi memlektime tayin istemeyi düşünüyorum uzun zamandır yakında bir ev tutmak ama eşim çok sıcak bakmıyor ben o zaman kış dönemi ayda bi kaç günde olsa gelemem diyor.. çünkü çok uzak... izin yolda geçer... aramıza soğukluk gireceğinden korkuyorum bi yanımda diyorki orda mutlu değilsin kimsen yok birde cocuk olucak ve kayınvalidem pek bakmak istemiyor o gezmesine düşkün ilçede yaşıyor Zaten 30 dakikalık bir mesafede kaldığım şehire. Annem Allah sağlık versin ben seve seve bakarım diyor ama bulunduğum yere gelmek istemiyor çünkü sorunlar oluyor bi sürü... ben artık çok bunaldım... lütfen fikrinizi söyleyin siz olsanız ne yapardınız.. teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Eşiniz sezonluk çalışıyormuş. Ama siz sürekli o sehirdesiniz. Eşiniz bir iki ay oturacak diye kendi rahatinizdan ödün vermeyin derim. Eşinizi ikna etmeye çalışıp kendi memleketinize gitmeniz sizin için daha iyi olacak. Eşiniz bencillik etmeyip bunu kabul etmeli. Zaten neden hep fedakarlık kadından beklenir ki?

Annenizin memleketteki evini kiraya verip bulunduğunuz şehirden ev tutsanız nasıl olur? Annenize para vermeye devam edecekseniz ilerde bir de bakıcı tutmanız gerektiğinde zorlanabilirsiniz. Bu çocuk kreşe bile gitse ilk yılın özellikle uzun bir zamanını hasta geçirecek. Yakınınızda olursa rahat edersiniz

eşiniz neden gelemem diyor? mesafe sorunu mu?
Yani annenizi bırakıp nasıl 6 ay kocanızın eve gelmeyecegini bile bile tayin istediniz ile ben orda kaldım. Annenizin yanına tayin isteyin önemli olan siz ve bebek gelmezse de kendi bilir.
Haklısınız en başından hata yaprım ve geri dönüşü çok zor... gurbet cok zormuş ailelerin devreye girmesi.. hem çalışıp hem ev hanımı olmak hemde eşin yaptığı iş nedeniyle uzakta olması...

Aslında olabilir ama sevmiyor orayı ikna olurmu bilmiyorum... hepinize çok teşekkür ederim fikirleriniz çok değerli.. çünkü ikilemde kalmak arada kalmak cok kötü...

Cok zor bir surec Allah kolaylik versin .Ya esinizi ikna edeceksiniz ya da bir sure ücretsiz izin alacaksiniz .
Benim de bebeğimi emanet edecek kimsem yok ucretsiz izne ayrilcam .Kv ile ayni sehirdeyiz ama bakmaz .Oyle bir talebim de olmaz zaten.

Doğum iznindeyken annenizin yanında kalın. Ortama alışma süreci vs. Baktınız iyisiniz tayin isteyin. Baktınız olmuyor ya annenize rica edin. Kabul ederse gelsin,olmadı mecbur bakıcı..

Siz orada sürekli yaşıyorsunuz, o ayda birkaç gün gelebiliyor. Kimseniz yoksa ne yapıyorsunuz ki? Bence de mutlaka ikna edip geri dönün.

Benim kayınvalidem alanen bakamam dedi zaten belki bi 10 gün ayıp olmasın diye buraya yazmak istemedim kötülememek için.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…