Siz nasıl yetişiyorsunuz

Ay el kadar bebesi olan kadına da kendini salmışsın denmez be. O kadar da değil. Konuya o arkadaşınız sebebiyle konsantre olamadım

3 buçuk aylık bebekle gidip çişini yapabilen varsa öpsün başına koysun esas kesik kesik yapmaktan mesanem şişti
Bebeğin yürüteç dönemi cenneti yaşayacaksın. Koyuyordum yürüteçe kahvemi içer cilt bakımımı yapardım o günler hiç geçmeyecek gibi gelirdi geçiyor şurada 3 ay sık dişini sonrası rahat. Ayrıca ne misafiri Allah aşkına adam olan insan olan bebekli kişiyi kendi ağırlar.
Kabul etmeyin. Psikolojinden daha önemli değil.

İkiz annesiyim ve tek başıma bakıyorum... der susarım

Kesinlikle iyi bir kanguru öneriyorum. Benim aldığım 7 kg üzeriydi. O da 4 aya denk geldi. Ondan sonra biraz ayaklanıp iş yapabildim. Öncesi sadece eşim evde çocuğu tutarken. Kendimize yapacak tek şey evi salabildiğimiz kadar salıp uyumak.

Eğer siz kendinizi iyi hissedecekseniz bebekten öncede makyaj vs yapıyorduysanız seviyorsanız yapın. Kanguru kriz anlarında işinizi görür bebeğiniz küçük daha aslında şuan sadece emzirme sizin cok vaktinizi alıyor bebek oturmaya başlayınca bir nebze rahatlarsınız ama o zamanda ek gıda derdi başlayacak. Krizler hiç bitmicek ama şekil değiştirecek bunlar gerçekler :) Ben önceden kendime saatlerimi ayırırdım her yere makyajımla cıkardım şimdi kısa gezmelerde evde falan yapmıyorum benim 3 olacak ve 1 bucuk olacak iki bebeğim var tüm günüm yemek,uyutmak,yediklerimizi toplamak ve evi dağıtmamaya çalışmakla geçiyor derin temizliği kireçleri falan boşverin bugün yemek yaptıysam ertesi günde onu yiyoruz o günü daha rahat geçirip cocuklara zaman ayırmaya çalışıyorum. Misafir almıyorum cok nadir senede 2 3 belki çünkü iki çeşit yemek yaparsam kendimize ne mutlu diyorum bide milletle uğraşamam oyun halısına koyun şimdilik bebeğinizi yerde uğraşsın kendisiyle oyuncaklarla falan yapamadığınız hiçbir şeyi kafanıza takmayın yapmak içinde cok uğraşmayın,yani suan evime insan gelse salonun ortasında bok bulsa neden şaşırdın derim sallamam,bazen herşey mükemmel ilerliyor bazen sabah uyanınca yapacağım tuvaleti öğlen yapabiliyorum ertesi gün için planım varsa geceden çantamı kıyafetleri yemeğimi hazırlarım diğer günler her şey olduğu kadar artık. öğlende cocuklarla beraber uyurum mutlaka o beni kendime getirir

Kaç saat kalıyo yürüteçte? O da zaralı.

Ben çok çok zaruri zamanlar için almıştım. Wc ve soğan doğramak gibi. Onda da bin kıyamet 10 dk zor duruyodu. Gereksiz umut vadetmeyelim.

Ay inşallah yürüteç zamanlarını bekliyorum heyecanla bi de ben bebek manyagı bir insan oldugumdan çocugu sevmeden de duramıyorum. Asıl o dönem bebeğin en sevilesi dönemi ya eşimin ailesiyle görüşmüyoruz onlar birden gelmeye başlayacak adım kadar eminim inşallah sizinki gibi geçer

Siz annesiniz, her halinizle güzel ve özelsiniz.
Kimsenin ne dediği veya ne diyeceği umrunuzda olmasın..

Yetişemeyin zaten de belki birkaç öneri verebilirim. Oğlum bir yaşında ve asla yerinde durmaz. Doğduğundan beri aynı. Sabah uyanınca biraz oynar Anakucakları var ya sallanan onlara koyardım. 6 aydan sonra bebek arabasın. Oda oda taşırdım ve evi toplarım. Kahvaltı yaparken robot süpürge çalışır. Kendim yapacaksam uyumasını beklerim ki haftada bir oda. Yorgun değilsem yemek yaparım yoksa bir makarna bitti. Yada dışardan yada eşim gelince. Eşimde niye makarna demedi hiç. Banyolar eşimin sorumluluğunda. Oğlum yattığında duş alıp kendi zamanım olur genelde. Oğlum yıkanacaksa eğer beraber banyoya giriyorum, hem kendimi hem onu yıkıyorum. Bir kere eşim kaşların çıkmış dedi adama bir parladım birdaha diyemedi. Yetersiz hissetmeyin bunlar çok normal süreçler.

3 buçuk aylık bebeği olan kadına yemekli şekilde misafirliğe gidip üstüne kendini salmışsın diyen insan art niyetlidir net.
Benim çocuklar 2 yaşına gelene kadar gözaltılarım kötü durumdaydı çünkü uyumuyorlardı. Onlar uyumaya başlayınca kendime geldim.
Bunun yanında gün içerisinde belli bi düzende olmak size iyi gelir. Bebekle tabi ki şaşmalar olur ama günü şartlara göre planlanmakta fayda var.

Hepimiz insanız zorlanıyoruz size iyi gelecekse tabi ki hazırlanın makyaj yapın ama bu sizin zorunluluğunuz değil. Kimse yetişemiyor kendinizi yetersiz hissetmeyin

Bebeği taşırken tek elle iş yapmamak için sling almanı öneririm
Geri kalanı arkadaşlar yazmış zaten

Bizdede sallanana ana kucagı var kahvaltıyı hazırlayana kadar tek duruyo istiyoki ben onu alıp evdeki heryeri göstereyim tek tek bibloları tbaloalrı göstereyim buzdolabını açıp içini gösteriyorum. Yetiyomu hayır emerken oturursam çığlık kıyamet ve bende çok acil ihtiyacım olunca tv açmaya başladım çöp kovasını yıkamak gibi 3 dk 5 dk. Doktor ve hemşire izletmeyin diyo ama banyoda bebeğime yaptıgım yerin kenarları yok alt değiştirme ünitesi ypatım dönüyo ordan düşer. Bebek arabasınıda denedim onuda sevmedi. En sevdiği şey balkon banyo dolabı ve buzdolabı aslında oturmaya başlasa dolapalrın kapagını açar karşısına oturturum

Geçecek geçecek en olmadı mama sandalyesinde oyalanacak zaten

Oğlum 3 buçuk aylıkken yemek bile yiyemiyordum, kendime bakmak nerdee

Bebeğim o kadarlıkken bırak evde yemek, temizlik yapmayı bebeği alıp anneme gittim ben baya haftalarca kaldım. Hatta bunu bebeğim baya buyuyene kadar yaptım 1 yaşına kadar falan. İlk cocukta öyle bir tecrubesizlik oluyor ki herşey çok zor oluyo. Bence ilk yapman gereken 3 aylık bebeği olan insana bu cümleyi söyleyen kişiyle görüşme pek. Bu ne hadsizlik? Bebek çok küçük, evine gelmesini kabul etmişsin bide biseyler hazırlamışsın üstüne duyduğun lafa bak. Ben şahsen hiçbir şeye yetisemiyordum evde olduğum zamanlar. Olduğu kadar yapıp geçiyordum yapmam gerektiginde. Sonra sonra büyüdükce yaptım tabi ama ilk zamanlar bebeğim uyudukca bende uyudum hep. Çokta misafir kabul etmedim.

Kendinizi salmış olmanız eve yetişememeniz hiçbiri önemli değil şu anki durum geçici ama kötü kalplilik ebedi.i anlayışsız fesat insanların sözüne önem vermeyin .Aynaya bakıp onu haklı bulmayın. Hayır efendim hiç de haklı değil. Yeni doğum yapmış bir kadına böyle bir şey söylemek ancak art niyetle ilgilidir. Niyeti iyi olsa böyle bir şey demez size yardım teklif eder ki siz kendinizi toparlayabilin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…