Siz nasıl yetişiyorsunuz

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1.063
379
25
Hem evinize hem çocuğunuza hem de kendinize nasıl yetişiyorsunuz Ben çocuktan sonra kendimi çok saldım. Dün de akrabamız beni uyardı çok salmışsın kendini, toparlan dedi. aynaya bakınca gördüm ve hak da verdim. Ama artık o kadar yorgun düşüyorum ki yetiştiremiyorum. Diyorum önce evi temizleyeceğim sonra duş üstümü başımı giyinicem makyaj yaparım diye planlıyorum her gün. E sabah kalk çocugu yıka giydir kahvaltıyı hazırlıyorum. Evi temizlemeye bi kalkıyorum zaten arada çocuk emzirme vs var ki benim bebe kucaktan başka hiç bir yerde durmuyor. Şöyle ki emzirmeden ötürü mü bilmiyorum bedenim çok yorgun. Vitamin kullanıyorum başka ne yapabilirim. Göz altlarım mosmor. Emzirme dönemin de ışıltı dolgusu yaptırabilir miyim? Yaptıran varsa memnun kaldınız mı?

Öğlen tekrar yemek yapmaya başlıyorum. Akşam üstü eşim işe gidiyor çocukla o sofrayı toplamak çok zor oluyo misal geçen o kadar agladıki kucagımda bulaşık makşneisni boşaltıcaktım tek elle iş yapmak zor bardakalr kırıldı 2 buçuk saat sonra çocuğu uyutabildim ve orayı topladım saçımı başımı düzelteyim sabha öyle kalkarım diye düşünürken yine uykuya geçtik. Siz neler yapıyorsunuz taktikleirniz ne bebek 3 buçuk aylık.

İnsansınız siz Superman değil. Çok doğal 3.5 aylık bebekle ev hanımlığı yapmak.

Çocuk tuvaleti öğrenene kadar tek başınıza bakıyorsanız size rahat yok.

Yardımcısı olanlar annelerine baktıranlar birilerine baktıranlarla kendinizi bir tutmayın.

İyi bile yetişiyorsunuz.

O akrabaya da o zaman bir hafta sen bak ben de biraz kendimi toparlayayım de

Kuzum benim bırak yetişme hatta bir gün yap bir gün yapma yapınca biri alkışlamiyor yada aferin diyip seni yerim göğe sigdiran olmuyor taktir eden olmuyor ayrıca daha küçük 3 aylikmis normal zamanla oturur ben benim hayatımı anlatsam ohoo dersin ben çok yıprattı ama gerek yok inan ki yok ...

akrabanızdan uzaklaşın önce.
bu bir süreç ya. önemli olan bebeğinizle sağlıklı zaman gecirmeniz. tabii ki bu süreçte kendinizi iyi hissetmeniz de önemli ama bu dısardan gelebilecek tepkilerden çekindiğiniz veya baskıdan korktuğunuz için değil. gün 24 saat ve siz insansınız. bir gün ev işiniz aksasın, bir gün kendi bakımınız aksasın. yeter ki siz ve bebeğiniz iyi olun.

Kim o size kendini salmışsın diyen densiz? kucağında el kadar bebeyle yorgun görünmeniz çok normal. Lütfen ev işini her şey dört dörtlük eksizsiz olsun diye kendinizi yormayın. Önceliğiniz bebeğiniz ve kendiniz olsun, densiz insanlarla görüşmeyin. Bebek uyuduğunda sizde mutlaka dinlenin. Bu günler çok çabuk geçiyor hiç merak etmeyin. Şu an benimkiler 13/14 yaşlarında ve bende yetiştiremiyorum bir işi yapsam öteki kalıyor. Kendi sağlığınıza dikkat edin.

3 aylık bi bebekle görünüşünüzü yargılamak kimsenin haddi değil. Yorgun olabilirsiniz yetişemeyebilirsiniz. Zaten bu dönemde önceliğimiz bebeklerimiz. Kilonuz yorgun görünmeniz gayet normal. Akrabanız biraz patavatsız sanırım. Hiç takıntı etmeyin kendinize. Zaman geçip o sağlıkla büyüdükçe kendinize ayırdığınız güzel zamanlarınız da olur elbet

3,5 aylık bebekle size bunu diyen insanla görüşmeyin. Eşiniz akşam işe gidiyorsa size yardım etmeli, tek başınıza perişan olursunuz tabiki

Bebeğinizin 3 buçuk aylık olduğunu okuyana dek 2 yaşında falan heralde dedim. Bebeği olduktan sonra yıpranmayan kadın var mı Allah aşkına. 7/24 minik bi canlıyla uğraşıyoruz, kolay mı? Hele gece uyanmaları falan. Zaman tanıyın kendinize! Kimsenin dediğini de dinlemeyin. Bebeğim 6 aylık olacak hâla hiçbi şeye yetişemiyorum ve bu bence çok normal.

3,5 aylık bebeği olan insana kendini salmışsın diyen hadsiz, bi zahmet gelsin yemek yapsın temizlik yapsın. Sen de kendine bakmaya fırsat bulursun. Şu an çok küçük sürekli kucak ister ve emer.insanın yorgunluktan canı çıkıyor. Büyüdükçe biraz kolaylaşır. Takılma bu boş laflara. Her fırsatta yat dinlen

Eşim yardımcı oluyo her konuda ama oda gece çalışıyo gündüz uyuması gerekiyor. Gerçi o gün bir sürü çeşit yemek yapıp onalrı ağırladım. ben beni tebrik eder sandım deidki insanalrın ikiz üçüz çocukları oluyo ki bir çok insnaın daha fazla var onalr yapıyosa sende yapabilirsin şimdi açtım planlama yapıyorum sizlerden yardım alayım dedim.

Oturmaya başlasa ragatlayacağım. üstüme yapışık.

3,5 aylık bebekle size bunu diyen insanla görüşmeyin. Eşiniz akşam işe gidiyorsa size yardım etmeli, tek başınıza perişan olursunuz tabiki
Eşim evdeyken sürekli koşulturuyo ama beceri yok dagınıklıgı toplar felan ama soganı dogra desem elini dograr oda çok yorgun ben bebege koşturuyorum oda bana mutlaka haftada bir gün misafir agırlıyoruz. O gün ikimizinde perti çıkıyor

Ayy.. Ben doğumdan sonra bayağı ruh gibi dolanırken herkesin "biz 3-5 tane büyüttük hiç sizin gibi olmadık" demelerinden bıkmıştım.. Herkes farklı, her bebek farklı..

Senin kendinden başka düşmanın yok toy kardeş. Ne yapıyorsan kendine yapıyorsun.

Kim yetişebiliyor ki?

Bizim evi yardımcı hanım desteği ile anca toparlamaya çalışıyoruz.

Eşim evde olduğu zaman çok iş yapar ama eve gelmediği ya da sabaha karşı eve geldiği zaman çok oluyor.

Yaşasın yardımcı hanımlar!!!

Ayy.. Ben doğumdan sonra bayağı ruh gibi dolanırken herkesin "biz 3-5 tane büyüttük hiç sizin gibi olmadık" demelerinden bıkmıştım.. Herkes farklı, her bebek farklı..
Ya bana bunu diyenler var gerçekten 10 çocuk büyütmüş ama bi makarna yapıp onu tepsiyle ortaya koyarlarmış onu yerlermiş. Kahvaltı desen yok köy yeri o zamanla bu zamanı karşılaştırmaları çok yanlış zaten o dönemlerde bebekler aglamaktan vefat bile edermiş şansa yaşayanlarıda biz büyüttük diyolar. Zor şartlarda yaşamışlar bugün olsa on çocuk büyütmek tel başına imkansız ya

Vallahi neye nasıl yetisiyorum ben de anlamıyorum ama bildigim tek bir şey var. Her şeyi planlı programlı yapıyorum. Hele ise gideceğim günlerde bir gece öncesi bir sonraki günün her şeyi hazır oluyor. Detaylı temizlik yapmiyorum. Banyo ve mutfağı günlük temizleyip bir de ev süpürüyorum o kadar. Evi genel hatlarıyla topluyorum, derinde çok dağınık mesela. Onun haricinde her şey akışa göre gidiyor bazen de gitmiyor tabi Bu şekilde zaman geçiyor ama benim zihnimde hep bir şeyler konuşuyor siz de kimseyi umursamayin. Küçücük bebegi olan kadına denilecek laf mı o? Çok normal bu süreçte böyle olmanız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…