Sivilce İzleri ve Çukurları Kesin Sonuçlar? (Öncesi-Sonrası) ??

cansuday

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
9
3
merhaba arkadaslar, gerek kadinlarkulubu içerisinde gerek tüm internette sivilce izleri ve çukurlarının tedavi şekli ve sonuçları hakkında onca arama yaptım. ama her seferinde bir yöntem büyük bir mucize gibi karşılanıp kitleleri sürüklüyor sonrasından şikayetler ve ortada bir ilerlemeyle karşılaşılmadıgı konusunda yorumlar belirmeye başlıyor.

o yüzden bu başlık altında, birinci elden yaptırdığınız tedavi sonucunda "ben gerçekten ilerleme kaydettim, daha iyi oldu yüzüm vb" görüşleriniz olan tedavi şekillerini buraya yazıp, nasıl bir yöntem ve zaman dilimi içerisinden geçtiğinizi açıklayın. mümkünse de tedavi öncesi ve sonrası fotoğraflarınızı eklemenizi çok çok rice ediyorum. bu şekilde birbirimize çok daha net yardımcı oluruz...

tamamen hepsini götürecek sihirli değnegimiz yok ama hiç kimse mi ilerleme kaydedemedi. öncesi ve sonrası fotoğrafları verebilcek şekilde

arkadaşlar ben sivilcelerimden çok şikayetçiydim.yüzüm kollarım sırtım ve arada vücudumun başka yerlerinde de olan bir sürü sivilce... 6 ay roaccuatane tedavisi oldum.Allah'ıma şükür artık yoklar.tedavim biteli 3 ay oldu.
her neyse asıl konuya gelelim.doktorumdan memnunum hem de fazlasıyla.bana deeproller 1,5mm lik iğnelere sahip bi makineyle o kalan deliklerin tedavisini yapcak.araştırdım biraz acılı ama dayanamazsam local anestezi uygulancak.ben bu işlemi kışa bıraktım.çünkü cilt tedavisinde güneş çok zararlı olduğu için problem yaşamak istemiyorum.doktorum bu tedavinin de 6 ay süreceğini söyledi.ben sonuç alırım diye düşünüyorum.çünkü doktorum şu ana kadar ne dediyse oldu.beni hiç bi zaman kandırmadı.bundan önceki doktorlarım sivilceler konusunda pek de ciddi bi tavır sergilememişlerdi.makinenin adını yazdım araştırın isterseniz.

gulsm89 umarım başarılı olur tedavin arkadaşm. Bizlere de gelişmeleri bildir olur mu

benim de yüzüm engebeli arazi
kışa kimyasal peeling falan bişiler yaptırcam artık
gelişmeleri burdann yazarım
resim zaten çekicem
eğer benim izlerim geçerse herkesin geçer demektir

defalarca yazdım bu çukur başlıklı konulara bunun malesef çözümü yok ben her yolu denedim.en son fraksiyonel co2 duydum denemedim ama yaptıranlar var sitedede memnun olmadıklarından yakınmışlar bende vazgeçtim bunun dışında peeling ,olsun contratubex,tretin tarzı soyucu onarıcı kremler olsun,salyangoz kremleri, pembe maskeler ,dermaroller falan hepsi false çıktı.ayhn ercn var bitki uzmanı kndisne srdum hani dogada varmıdır çözümü cevabı iltihaptan tahrip olan dokuyu biz bikiyle nasıl yaratalım olmuşki buda artık bir parça umudum varsa yok etti.aslında deliklerin geçmiyecegini biliyorum bazı sanatçılarda ameliyat oluyor biliyorsunuz sonuç alamıyorlar keza bende ameliyatla soydurmayı düşündüm derbrazyon yani ama ondada bakın izim geçti diyen yok tüm saydıgım ve denegim yöntemlerde ilk bir iki hafta cilt gergin oluyor sonra yine eski halini alıyor tek istedgim biraz görünümü azalasın daha sıkı dursun cildim ama oda yok.yüzünüz ne kdar güzel olrsa olsun cildiniz bu şekildeyse gerçekten pskilojinz etkileniyor , güveniniz gdiyor.yinede allahtan umut kesilmez rabbim başka dert vermesin bunada şükür...

buujuu detaylı cevabın için çok teşekkürler. ama yabancı acne adlı bi forumda insanlarını gelişmelryle ilgili fotografları görüyorum ona anlam veremedik türkyeden kimse böyle bişeye evet ben gerçekten gelişme kaydettim diyecek şeklde çıkıp gerçekci fotograflarıyla ikna edemiyor.

böyle bir konuda buna açıklık getirmemi istememde o yüzden ömrüm çözüm aramakla geçiyor forumlarda ama hep kısır döngü. dedigin gibi ne çıkarsa ilk baslarda insanla r"oluyor bişeyler galiba" psikolojisine kapılıyor ama uzun vadede bir geri dönüş yapmıyorlar. çok üzücü gerçekten

Son düzenleme:
dermabrazyon ile çilt soydurma tedavisi yaptıranlar var mı. yüzde yüz düzelme olmuyabilir elbet ama gelişmeleriniz nelerdir uzun vadede?

dermaroller almaya karar verdiğimde bu forumdaki tecrübelerden faydalanmak istemiştim ve hep şu yazıyordu sipariş ettim dün geldi yarın gelecek...kullandıkça bilgi vericem kullandım yüzüm kızardı ...devamı yok

ve kendime söz verdim ben aldığımda mutlaka bu verdiği sözü tutmayanlardan olmayacağım bu dertten muzdariplere kendi tecrübemi aktaracağım
biz türkler galiba şıp sevdiyiz ya alıp bir iki denemeden sonra bi köşede tozlanmaya bırakıyoruz ya kullandık ama hemen anında sonuç almadığımız için hemen pes ediyoruz ve burda verdiğimiz sözü de unutuyoruz gidiyor e bizden birileri bilgi bekliyor almıştın ya hani kullanınca ne olacağını yazacaktın ooooo ben unuttum gitti

ben 6 ay önce aldım saçım ve yüzümdeki akne çukurları için
saçım için 0.5mm yüzüm için 1.5mm
saçıma aldığım 0.5 mm kel olmadığım için iğnelerinin derime değmesi mümkün olmadı iğneler çok kısa kalıp derime teması hiç mümkün olmadı onu kaldırdım 1.5 mm lik olanı hem yüzüme hem saçıma uyguladım

kafamda tam tepe ve yanlarım gerçekten çok fazla dökülmüştü aynaya baktığımda direk ağlama moduna giriyordum her duştan önce saçıma öyle çok da özen göstermeden arkaya doğru tarar gibi 10-15 kez aynı yerden geçerek birazda bastırarak uygulayıp hemen duşa giriyordum çünkü açtığınız delikler 15 dakikada tedavi oluyor yani delikler doluyor ve sürdüğünüz ilacın bi anlamı kalmıyor

saçım için ilaç kullanmadım bana iyi gelen bi şampuan kullandım zaten duşta o açtığınız deliklerin yandığını hissediyorsunuz ama öyle dayanılmaz bi acı değil gayet katlanılır bi şey
çok mutluyum iyi ki almışım iyi ki hiç pes etmeden kullanmışım 1 ay oldu 2 ay oldu hala saç çıkmadı demeden inatla kullanmışım şimdi aynaya baktığında ağlayan kel olmak üzere olan o kadın gitti yerine aynaya baktığında saçlarını savuran mutlu kadın geldi lütfen saçlarınız konusunda sıkıntılarınız varsa hiç düşünmeden alın memnun kalmamak gibi bişeyin söz konusu olacağına inanmıyorum iğneler kafa derinize batıyor insan vücudunda kan dolaşımının en az olduğu kafada kan dolaşımı hızlanıyor ölü hücreler ya da tembeller deli gibi çalışmaya başlıyor ne kadar sık kullanım o kadar çok ve kısa zaman da saç demek

hergün duş hergün dermarollar gün aşırı duş gün aşırı dermarollar korkmadan ve asla pes etmeden saçın kalitesi de değişiyor benim saçlarım çok ince telliydi şimdi gerçekten çok daha kalınlaştı

yüzüme gelince 1.5 mm lik dermarollar kullandım saçlı deride ne olduğunu pek de fazla görmüyorsunuz ışığın altında bakınca saç dipleriniz kızarmış bunu görüyorsunuz ve doğal olarak sorun da etmiyorsunuz sokakta kimse eğ bakim kafanı demiyor

ama yüz başka onu da kafamda yaptığım gibi gelişi güzel uyguladım ilk önce uygularken bi şey anlamıyorsunuz sadece burun göz civarı ve alnınız biraz acıyor sanırım yağ oranı az diye yanaklarda hiç bi acı olmuyor 2-3 dk sonra resmen kıpkırmızı oluyor yüzünüz bu arada hemen krem sürdüm tabi ben argan yağı kullandım faslı kadınların mucize yağı diye
bu işlemi akşam yatmadan yapmanızı tavsiye ederim gündüz yapınca bütün gün kıpkırmızı dolaşmak gerekiyor eşim ilk yaptığımda saçına uygulada yüzüne lütfen yapma dedi içinden neler söyledi allah bilir

kremide sürdükten sonra iyice yanmaya başlıyor yüzünüz ben dayanamayıp dolaptan bi buz kalıbı alıyorum yüzümde gezdiriyorum buz bitene kadar bu kadarı bile yanmayı durduruyor başka bi kalıp buza gerek kalmıyor bildiğiniz klasik rakı bardağına konan buz bi ceviz kadar

kızarıklık ertesi gün yerini bronz bi görüntüye bırakıyor tıpkı denizde bronzlaşmış gibi o açılmış binlerce delik kabuk bağlıyor çocukluğumuzda dizlerimizdeki yaraların kabuk bağladığındaki gibi farkı burda yaralar çok küçük ama binlerce doğal olarak da aynı anda kabuk bağlayınca siz cildim karardı diyorsunuz burada ne kadar çok kadın bunu yazıp yaptığına pişman olmuş herkes ama ne çaresizlik yüzümün rengi değişti yüzüm karardı diye onlarca mesaj onlar deliklerin üstünün kabuk tutmasıyla oluştu bir iki güne dökülecek zaten elinizi yüzünüze değdirdiğinizde cildiniz pıtır pıtır ne bekliyordunuz ki dermarolları alınca üstünde bir sürü iğne olduğunu görmediniz mi allah aşkına e o iğneleride sağdan soldan enine boyuna aşağı yukarı suratınızda gezdirmediniz mi ne bekliyordunuz cilt hiç reaksiyon göstermeden bebek poposu gibi oluverecek değil di herhalde

üstelik bu derdi söyleyip kızlar korkmayın o renk değişimi bundan bundan oldu ilk banyoda döküldü bi sorun yokmuş cilt rengi değişmiyormuş ben de ne korkmuştum da yazsanıza bi çok kadın böyle bi yan etkisi var sanıyor herkes başına gelen şeyi facia gibi yazmış 2 güne geçtiğini yazmamış bu da çok can sıkıcı

sonra bu bronz görüntü gene güneşte yanmış derinin soyulması gibi daha farklı bi biçimde tabi dökülüyor yanak ertesi gün dökülürse göz çevresi bi sonra ki gün burun daha bi ertesi gün falan dökülüyor alttan da öyle yapmadan önceki cildinizden çok da farklı bi cilt çıkmıyor sabır gerektiren zaman gerektiren bi süreç cildin başına gelenler yukarda anlattığım gibi hal böyle olunca bunu sık sık yapamıyorsunuz en başta eşiniz sizi öyle görmek istemiyor cildim daha sıkılaştı kendimi aynaya bakınca daha mutlu hissediyorum ama çukurlarım falan kapanmadı ama bunun için dermarolları suçlayamam saçımda kullandığım gibi düzenli bi şekilde kullansaydım saçımda yaptığı mucizeyi eminim ki yüzümde de yapardı

cilt için kullanımı gerçekten zor bi ürün haftada bir o da hafta sonu tatil gününde yapılıyor iş ya da hafta içi tempo var çarşı pazar çocuğun okulu vs vs bi ton fondöten sürüp çıkarsınız tabi dışarı ama o zaman da yaptığınız işlemin bi anlamı olur mu bilemiyorum hafta içi yapsanız ayrı dert hafta sonu yapsanız ayrı dert hafta sonu hiç bi yere gitmeden olmuyor işte bu gibi bi çok nedenden ötürü yüzde dermarollar kullanmak gerçekten zor ben kullandım memnun kaldım diyemiyorum çünkü bi düzene oturtamıyorsunuz bu hafta yapamam yemeğe gidicez bu hafta yapamam misafir gelecek neden mi yok ama bu nedenler gerçekten bahane değil gittiğiniz yerde kıpkırmızı oturabilecekseniz ki güneş ışığı daha bi ayrı yanmasına neden oluyor o zaman yaparsınız

kıssadan hisse saç için mükemmel yüz için de öyle olduğundan eminim ama tecrübe edemedim ben pes etmeyeceğim ama sık ama uzun aralıklarla cildime de uygulamaya devam edeceğim saçımda 6 ayda sonuç aldım ki düzenli kullanarak yüzümde ne zaman sonuç alırım bilemem ama değişimi gördüğüm ilk anda sizinle paylaşıcam

bu siteye sadece söz verip sözünü tutmayan kullandığı halde bilgi vermeyen o bir sürü kadına çok bozuk ve çok kızgın olduğum için üye oldum

bi kadın olarak saçın ne kadar önemli olduğunu ben dökülünce çok iyi anladım o yüzden lütfen saçında sorun yaşayanlar hiç düşünmeden 1.5 mm alın üzülerek geçen hergün saça daha çok zarar veriyor bu stresi iyi biliyorum gerçekten değmez alın ve sık sık düzenli kullanın pes etmek yok sonra çıkan o minicik saçları görünce dünyalar sizin oluyor

herkese mutluluklar hoşçakalın

bi şey unuttum dermarolların temizliği ben su kaynatıp her kullanımdan sonra üstüne döktüm 1-2 litre kaynar su ardından da oksijenli suya batırdım kuruduktan sonra kutusuna koydum bunu her kullanımda yaptım aldığım dermarollar en ucuz olanlardan ama hiç bi şey olmadı iğnelerin rengi bile değişmedi ki buna çok dikkat etmek gerek küflü bi iğneyi cilde sokmak söz konusu bile olmamalı

tekrar hoşçakalın

Bütün konuyu okumak yerine son mesajı okumak yeterliymiş

Kendim için değil de kardeşim için bakmıştım.. Teşekkürler:)

doktora gittim doktor esliginde rouncoutane diye bi ilac kullandim yaklasik 6 ayda tamamen gecti sizde oneririrm :)

Roaccutane maalesef izleri geçirmiyor ben kullandım 6 ay. izlerimde hiç bir değişiklik yok. Sivilcelerim kullandığım süre içinde geçmişti ne güzel. Ama bıraktıktan 2 ay sonra tekrar çıkmaya başladılar. Eskisi gibi büyük olmasa da küçük küçük yine de can sıkıcı tekrarlaması. Benim çukurluklarım az ama kırmızı ve kahverengi sivilce izlerim var. 6 defa TCA peeling uyguladım kendim evde hatta konu açtım bununla ilgili. Gerçekten işe yarıyor ama %100 mü derseniz hayır. Cildiniz daha parlak ve canlı oluyor ölü deri yok olduğu için. Daha 6ncı seansımı uyguladım. Cildimde gözle görülür değişme canlanma var. Eğer daha çok yaparsam izlerin %70-80lik bölümünü geçireceğini düşünüyorum.

tca peeling çukurlara mı iyi geldi yani?eğer öyleyse nerde bulabilirm?roaccuatane benim sivilcelerimi ve izlerimi hepsini geçirdi.geriye kalan tek şey çukurlarım onlardan da kurtulursam rahatlayacağım

Kızlar yarın cildiye randevum var. Sivilceler geçse bende izler için bir şeyler yapacağım ama yok geçmiyor.
Acaba iptal mi etsem? Roaccutane yazar mı ki? Uf ne yapsam.

Kızlar yarın cildiye randevum var. Sivilceler geçse bende izler için bir şeyler yapacağım ama yok geçmiyor.
Acaba iptal mi etsem? Roaccutane yazar mı ki? Uf ne yapsam.

benim izlerim de geçmiyodu ama roaccuatane geçirdi.cildin sürekli bi soyulma halinde oluyo.derin yenileniyo.biraz acılı oluyo ama kesinlikle sonuca değer derim ben.doktoruna yazdır bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…