Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

Anladım canım bende devlet hastanesinde çekilmiştim 4 sene boyunca o filmin sonuçta normal yazan hsg raporuna bakıp benim tedavimi öyle yönlendirmişlerdi. Sende bi sıkıntı yok eşini değerlendircez dediler sürekli sürekli spermogram istediler değerler çok kötü olmamasına rağmen varikosel ameliyatı yaptılar. Tabi bu arada iki kez negatifte aldım. Artık daha iyi bir merkeze gidelim dedik ve gittiğim merkezdeki doktor o eski herkesin normal dediği rahim filmine normal değil dedi şok olmuştum çünkü çapa tıp fakültesi, bezmialem tıp fakültesi bir devlet hastanesi ve özel bir tüp bebek merkezindeki bütün profesör doktorlar filme normal demişti. Dr ultrasona alıp tüplerinde hidrosalpenks var dedi iyice bi şok oldum ki normalde tüpler ultrasonda görünmezmiş o kadar sıvı dolmuş. Hemen ecomarda tekrar çekildim sol tüpüm alındı sonra 3 ay geçti tekrar hsg istediler sağda şişmiş sağ tüpte alındı. Ve öyle tedaviye başladım hiç pozitif alamamıştım tüpleri aldırınca ilk pozitif haberi aldık. Sizdede illa öyle bişey vardır demek istemiyorum amacım sizi korkutmak değil yanlış anlamayın kendi tecrübemi paylaşmak istedim. Yıllardır bu sayfayı takipteyim benim hikayemi bilen bilir çok zor yollardan geçtim bende. Rabbim sizlerin zorlarını kolay eylesin💖

Bu arada istmoseli her dr anlayamıyor yücel hocada 3.Muayenede farketti. Öncesinde ofis histereskopi de yapıldı yine farkedilmedi. Benim adet kanamalarım 13 günü buluyordu aslında onu araştırırken istmosel anlaşıldı. Baya tecrübe istiyor bunu görmek ya da benim şansım 5 sene boyınca çektim öyle hiç bi dr bi çözüm bulamamıştı.
Bu arada , yani teşhisi koyan Yücel Hocamı oldu?
zaten bir pürüz varsa bi şekilde kendini gösteriyor . 13 gün adet görmek normal bi süreç değil . İnan rahim filmi beni benden alıyor onu çekinmek eziyet gibi bişey bi deee devlette .
Allah’ın izniyle sürecim yine güzel geçer de bende sağlıcakla diğer bebeğime kavuşurum

Aaa neydi önceki rumuz eski tanıdık isim aramıyor değilim 😂
Valla o kadar çok değiştim ki unutmuşum 😁
Bu arada , yani teşhisi koyan Yücel Hocamı oldu?
zaten bir pürüz varsa bi şekilde kendini gösteriyor . 13 gün adet görmek normal bi süreç değil . İnan rahim filmi beni benden alıyor onu çekinmek eziyet gibi bişey bi deee devlette .
Allah’ın izniyle sürecim yine güzel geçer de bende sağlıcakla diğer bebeğime kavuşurum
Evet yücel hoca teşhisi koydu Ahmet göçmene yönlendirdi iki kez istmosel ameliyatı oldum yoksa transfer asla olmaz dedi ikinci ameliyat sonrası rahimdeki sıvı tamamen yok oldu sonrasında transfer sürecine girdik. Bi sıkıntı yoksa çekşlmezsiniz hsg, bende ciddi problemler vardı ki devlette ki doktorlar sürekli parça falan alalım Bişey mi var dediler neyseki çözüldü sorunumuz. İnşallah Rabbim sizede tek seferde sağlıcakla nasip etsin

herkese merhaba. bugün negatif sonucu aldım. ileri yaştan dolayı yumurta kalitesizliği var. ilk tedavimde 5. güne embriyo kalmadı, ikinci tedavimde kalan sadece 1 embriyo (orta kalite dendi) transfer edildi o da tutmadı. Folikül var yok değil, 4-5 adet yumurta çıkıyor. bu yumurta sayısından da iyi kalitede embriyo gelişmiyor. Denemekten başka yol görünmüyor farkındayım. Ama aynı merkezde devam etmek konusunda kararsızım. İki tedavimde de yüksek doz gonal-f kullandım; ilkinde 350, ikincisinde 375. ikinci tedavide 2 toz pergoveris de eklendi tedaviye.. Pekçok yerde yüksek doz gonal-f in yumurta kalitesini bozduğu yazılmış- bu ifade ne kadar doğru bilemiyorum bu arada- Bana söylenilen zaten dozların yüksek olmadığı, kişiye göre belirlendiği.. Üçüncü tedavide ilaç planlaması farklılaşan ve olumlu sonuç alan var mı? Mesela yüksek doz değil de, daha az doza rağmen daha kalite embriyo gelişimi olan var mı?

X