Şişli Memorial Semra Kahraman mı İstanbul Tüp Bebek Aret Kamar mı

Troitlerin direk üreme ile ilgili bi bağlantısı olduğu için önemli , mitokondriye enerji veren kısım troitler o yüzden önemli ama bunu çoğu doktor es geçiyor ,bende bakılmadı mesela ..şeker de önemli ona da bakılmadı ..bi arkadaşıma bakıldı şekeri yüksekti ,ilaç kullandırdılar 2. Transfer olumlu oldu
Doğru olabilir benim troidler 8-9 arasıydı Acıbadem’de bizi ilgilendirmiyor düşmesine gerek yok transfer harici dendi belki bir çok etken sebep oldu embriyolarımın 5. Günde aresst olmasına

ben de tüp bebek doktoru arayışındayım kafam çok karışık, 2 tüp denedik,ilkinde o kadar yumurtadan embriyo oluşmadı , 2. Tüpte 12 den 2 tane 5. Gün düşük kalite oldu tutmadı, yumurta kalitesinde ve eşimde ileri hız sorunu var morfoloji de 2 ,çift taraflı sorun var , bana öneriniz ne olur
Canım mutlaka Çağlar yazıcıoğlu ile görüşmelisin. Ben aylarca doktor araştırdım gidip görüştüklerimde oldu. Çağlar hocaya çok büyük referanslarla gittim. İyi ki yollarımız kesişmiş. Önce rabbimin sonra Çağlar hocamın sayesinde şuan 8 haftalık hamileyim. İlk gittiğimde yumurta sayım azdı ( 6 adet ). Çağlar hocam ben bu şekilde başlamak istemiyorum ilaç kullanalım yumurtalarını geliştirelim dedi Allah razı olsun 1 ay ilaç kullandım ve opuda 19 yumurta toplandı. 12 tanesi tam istedikleri gibiydi 5. Güne çok iyi kalite 10 tane embriyom ilerledi :) ve şuan ilk deneme ile hamileyim hamdolsun 🤲🏻 Çağlar hocam ve ekibi çok sağlam.. Çok iyiler, ilgi alaka müthiş 💝 Hemşirelerime ne zaman yazsam hemen cevap alıyorum. Mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin sizede inşallah 🤲🏻

Çok teşekkür ederim. Çok yakınımdan biri Acıbadem’de tüp bebek yaptırdı pozitif şu an 38.haftada ama inanılmaz ilaç yüklemesine maruz kaldı duygusal olarak ilgilenme olmadığını scor tuttuklarını bu yüzden tutma şansının çok daha yüksek olduğunu söyledi açıkçası ben sorularla kalıp kendimi yemekte istemiyorum açıklama benim için çok önemli içim rahat etmiyor sorgulayıcı biriyim. İki yerle de sanırım görüşüp iç sesimi dinleyeceğim ve bu arada Bülent traş hastası olmasına rağmen 1 kez bile Bülent traşı görmediğini söyledi
Canım ben açık söyleyemiyorum burda ama büyük referanslarla Çağlar hocaya gittim. Bülent hocada bu konuda iyi ama ilgi alaka çok az hocayı göremiyorsun diyorlar çünkü çok yoğunmuş. Tabi Bülent hocada çok kıymetli 🙏🏻 Çağlar hocam yıllarca Bülent hocayla birlikte görev yaptı ve çok tecrübeli. İlgi alaka desen muhteşem. Allah razı olsun aklıma takılan hiçbirşey olmadı her zaman sorabildim hemende cevap aldım. Gece bile yazsam dönüş yapıldı. O yüzden görüşmenizi mutlaka öneriyorum. Ben şuan ilk denemeyle 8 haftalık hamileyim :)

Canım mutlaka Çağlar yazıcıoğlu ile görüşmelisin. Ben aylarca doktor araştırdım gidip görüştüklerimde oldu. Çağlar hocaya çok büyük referanslarla gittim. İyi ki yollarımız kesişmiş. Önce rabbimin sonra Çağlar hocamın sayesinde şuan 8 haftalık hamileyim. İlk gittiğimde yumurta sayım azdı ( 6 adet ). Çağlar hocam ben bu şekilde başlamak istemiyorum ilaç kullanalım yumurtalarını geliştirelim dedi Allah razı olsun 1 ay ilaç kullandım ve opuda 19 yumurta toplandı. 12 tanesi tam istedikleri gibiydi 5. Güne çok iyi kalite 10 tane embriyom ilerledi :) ve şuan ilk deneme ile hamileyim hamdolsun 🤲🏻 Çağlar hocam ve ekibi çok sağlam.. Çok iyiler, ilgi alaka müthiş 💝 Hemşirelerime ne zaman yazsam hemen cevap alıyorum. Mutlaka görüşmenizi tavsiye ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin sizede inşallah 🤲🏻
İlaç dozunuz ne kadar oldu ,eşinizde de sorun var mıydı peki,kullandıkları yöntem nedir embriyoları birleştirmede ,hangi teknikleri kullandılar , bide hangi vitaminleri kullandınız , önceden başarısız denemeleriniz oldu mu mesela bizim gibi , çok soru oldu ama bunlar önemli benim için, bazı hastalar olur mesela embriyo gelişiminde sorun yoktur herşey yolunda ilerler,bazısında benim gibi zar zor embriyo oluşur tutmaz..

Kesinlikle Semra hanımla görüşeceğim nedense kalbim Şişli memorialdan yana ama çevrem Acıbadem ile de görüşmem gerektiğini söylediği için orayla da görüşeceğim hayırlısı olsun hakkımızda şimdi sırada eşimi ikna etmek var kendisi aşılamayı bile zar zor kabul etti
Acıbadem ile görüşeceksen Çağlar hocayla görüşmeni tavsiye ederim canım. Rabbim inşallah nasip etsin 🤲🏻

Merhaba acıbadem

Merhaba ben geçen sene ağustos ayında acibademe başlamiştm biz de sperm sayısı az tek problem o başka hormonel ya morfoloji sorunu yok.esimi ürolojiye yönlendirdi Yiğit Çakır kendisiyle başladık tedaviye eşimi gereksiz yere ilaclara boğdular 3 ay gitti neyse Aralık sonu ignelere başladım uzun bir ilaç sürem oldu 18 gün sonunda yumurta toplantı 16 tane ve 5. Güne sadece 2 yumurta gitti.neysr dedik tutsun da önemli değil.Yigit hoca beni küçük bir polip için ameliyat etti polibi yumurta.toplarken alacağın dedi. alamamış.sprial.konulfu histeroskopi sonunda o çıktı oldu Nisan ve nisan sonu transfer oldu ve sonuç koca bir negatif.Aci badem maslak beni eşimi o kadar yordu ki her anlamda keşke oraya gitmeseydim dedim ve ilk denemede.Doktorlar çalışanlar asla ilgili değil sonuç negatif diye söylemiyorum süreç öyle yorucu geçti ki bir senemiz çöpe gitti yaklaşık 300 bin harcadık üstüne.Acıbadem paratuzaği çok pişmanım keşke daha basit bir kliniğe gitseydim böyle yipranmazdim.Kalabaliktan kimseyle ilgilenmiyorlar hemşireler kaba. Koca bir yilimi yediler hakkımı helal etmiyorum
Evet canım maalesef Maslak hastanesinde tüp bebek süreci için ilgi falan olmuyormuş benimde giden arkadaşlarım bu şekilde yorumladılar. Ben Acıbadem İnternationalda tedavi gördüm evet ilaçlar biraz fazla olabilir ama riske atmak istemedi benim doktorum. Şuan hamileyim çok şükür. 6 fitil, progestan iğne , kan sulandırıcı iğne , estrofem ve folik asit kullanıyorum başkada ilacım yok. İlgi alaka çok önemli bu süreçte benim doktorum hep olacağına inandırdı beni Allah razı olsun çok iyi geçti benim sürecim 🤲🏻

Doğru olabilir benim troidler 8-9 arasıydı Acıbadem’de bizi ilgilendirmiyor düşmesine gerek yok transfer harici dendi belki bir çok etken sebep oldu embriyolarımın 5. Günde aresst olmasına
Evet canım troid etki eder benim tedavi öncesi 2.80 dı tüp bebekte 2 buçuk altı olmasını istiyolarmış o yüzden troid ilacına başlamıştım neyse bu süreçte estrofem( bu ilaca bağlıyorum bundan sonra yükseldi çünkü ama net bir bilgim yok ) falanda içince 4.48 gibi değere yükseldi. Transferime 1 hafta vardı hemen endokrinoloji doktoruna yönlendirdiler transfer için bi sorun olmayacağını söyledi ama düşürmemiz lazım dedi ve 23 mayıs transfer oldum şuan 8 haftalık hamileyim troidimde 2.30 a düştü çok şükür. Bebek gelişimini de çok etkiliyor belki oluşmasınıda etkilemiş olabilir 8-9 yüksek bi değer çünkü

İlaç dozunuz ne kadar oldu ,eşinizde de sorun var mıydı peki,kullandıkları yöntem nedir embriyoları birleştirmede ,hangi teknikleri kullandılar , bide hangi vitaminleri kullandınız , önceden başarısız denemeleriniz oldu mu mesela bizim gibi , çok soru oldu ama bunlar önemli benim için, bazı hastalar olur mesela embriyo gelişiminde sorun yoktur herşey yolunda ilerler,bazısında benim gibi zar zor embriyo oluşur tutmaz..
Canım sana sürecimi baştan anlatayım benim eşimin değerleri düşük 4.6 milyon sperm sayısı vardı morfolojisi iyi değildi devlette bi doktor klomen diye bir ilaç verdi bide prooxed plus kullandı 1 ay geçti test yaptık değerlerimiz yerle bir olmuş 3 milyon sperm morfoloji berbat hızı yüzde 80 den yüzde 10 a düşmüştü şok geçirdik. Sonrasında acil tüp bebek arayışına girdim. Ve Çağlar hoca ile sürece başladık. İlk şubat ayında gittim yumurtam azdı başlamak istemedi vitamin ilacı verdi. Diğer adetime kadar kullandım tabi o süreçte gerekli tüm kan tahlilleri falan istendi toparladık. Adetimle birlikte gittim ve yumurtalarım çoğalmıştı sürece başladık. Yumurta toplama işlemi öncesinde gonolf pergoveris, cetrotide vs gibi iğneler oldum max 20 tane falan olmuşumdur toplam. Yumurta çatlatma iğnesinide tam saati dakikasında olup sabahına hastaneye yatışa gittik ve opu oldum 19 yumurta toplandı 2 gün sonra rahim filmi çekildim rahimde hafif perde görüldü ve içe mi dışamı dönüktü rahmim tam hatırlayamıyorum sorun olmayacağını söyledi doktorum. 12 den 10 tanesi 5. Güne ulaştı ve kaliteleride iyiydi şükür. Bir ay rahim dinlenmesi yaptık dondurulmuş embriyo transferim 23 Mayısta yapıldı. 4 mayısta estrofem, ecoprin ve folidays başladım. 18 mayısta progestan iğneye başladım. Tranfer günümde de clexane kan sulandırıcı iğneye başladım. 8. Gün idrar testiyle pozitifi gördüm benim sürecim bu şekilde. Şuanda progestan fitil, progestan iğne, clexane kan sulandırıcı iğne, folidays folik asit ve estrofemle troid ilacı kullanıyorum günlük :) ilk denememizdi. En iyi yeri seçmeye çalıştık ve gerçekten öyle olduğunada gönülden inanıyorum… Embriyoları birleştirmede hangi teknik kullandılar bilmiyorum ama Bahçeci tüp bebek merkezinin en iyi embriyoloğu diyebileceğim Turan hoca bahçeciden ayrılıp Acıbadem internationalda Çağlar hocamla birlikte çalışıyor ve sonuç 12 den 5. Güne 10 tane çok iyi kalite gelmesi diyebilirim :) Cevaplayabildiklerimi cevapladım kafanıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz 🙏🏻 Rabbim sizede nasip etsin inşallah 🤲🏻

Canım sana sürecimi baştan anlatayım benim eşimin değerleri düşük 4.6 milyon sperm sayısı vardı morfolojisi iyi değildi devlette bi doktor klomen diye bir ilaç verdi bide prooxed plus kullandı 1 ay geçti test yaptık değerlerimiz yerle bir olmuş 3 milyon sperm morfoloji berbat hızı yüzde 80 den yüzde 10 a düşmüştü şok geçirdik. Sonrasında acil tüp bebek arayışına girdim. Ve Çağlar hoca ile sürece başladık. İlk şubat ayında gittim yumurtam azdı başlamak istemedi vitamin ilacı verdi. Diğer adetime kadar kullandım tabi o süreçte gerekli tüm kan tahlilleri falan istendi toparladık. Adetimle birlikte gittim ve yumurtalarım çoğalmıştı sürece başladık. Yumurta toplama işlemi öncesinde gonolf pergoveris, cetrotide vs gibi iğneler oldum max 20 tane falan olmuşumdur toplam. Yumurta çatlatma iğnesinide tam saati dakikasında olup sabahına hastaneye yatışa gittik ve opu oldum 19 yumurta toplandı 2 gün sonra rahim filmi çekildim rahimde hafif perde görüldü ve içe mi dışamı dönüktü rahmim tam hatırlayamıyorum sorun olmayacağını söyledi doktorum. 12 den 10 tanesi 5. Güne ulaştı ve kaliteleride iyiydi şükür. Bir ay rahim dinlenmesi yaptık dondurulmuş embriyo transferim 23 Mayısta yapıldı. 4 mayısta estrofem, ecoprin ve folidays başladım. 18 mayısta progestan iğneye başladım. Tranfer günümde de clexane kan sulandırıcı iğneye başladım. 8. Gün idrar testiyle pozitifi gördüm benim sürecim bu şekilde. Şuanda progestan fitil, progestan iğne, clexane kan sulandırıcı iğne, folidays folik asit ve estrofemle troid ilacı kullanıyorum günlük :) ilk denememizdi. En iyi yeri seçmeye çalıştık ve gerçekten öyle olduğunada gönülden inanıyorum… Embriyoları birleştirmede hangi teknik kullandılar bilmiyorum ama Bahçeci tüp bebek merkezinin en iyi embriyoloğu diyebileceğim Turan hoca bahçeciden ayrılıp Acıbadem internationalda Çağlar hocamla birlikte çalışıyor ve sonuç 12 den 5. Güne 10 tane çok iyi kalite gelmesi diyebilirim :) Cevaplayabildiklerimi cevapladım kafanıza takılan bişey olursa sorabilirsiniz 🙏🏻 Rabbim sizede nasip etsin inşallah 🤲🏻
Aminn🤲🏻Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, eşli olarak ne kullandırdı doktorunuz,beslenme olarak neler önerdi mesela,kaç ay hazırlandınız sürece,,insta sayfasına girdim antioksidan takviyeleri ,vitaminler ve beslenme öneriyorum demiş,, benim için aslında şuan yumurta ve sperm kalitesini artırmam lazım ,sizinki de iyiymiş ki o kadar sayıda 5. Güne gelebilmiş ,iş önce bizim malzemelerde bitiyo yani ,doktor,lab ve embriyologta çok önemli tabiki bu süreçte

Eşime maxando diye bi ilaç verdi ama değerlerimiz sabit kaldı ilerlemedi. Bana prowomen şaşe verdi 1 ay kullandım yumurta sayısını ve kalitesini artırdı. Beslenme olarak kiloma dikkat etmemi protein ağırlıklı beslenmemi sağlıklı beslenmemizi söyledi eşim elektronik nargile ben sigara içiyordum bırakmamızı istedi bıraktık. Çağlar hocayla şubatta tanıştık mayısta transferim oldu ilk ay başlamadı zaten söylemiştim bide opudan sonra bir ay bekledik hem rahim dinlensin hem dondurulmuş embriyo daha iyi tutunuyor diye biliyorum. Bu arada tutunması için embriyo glue uyguladılar. ( embriyo yapışkanla daha iyi tutunuyor) İş tabikide bizide bağlıyor ama benim eşimin sperm morfolojisi kalitesi falan hiç iyi değildi benim yumurtalar az ve gelişimi yetersizdi gerekli tedavi ve laboratuar ortamı bence bu tarz sorunları çözmek için yeterli :) görüşmenizi tavsiye ederim. Size uygun ilaç takviyesi ve sonrası tüp bebek işleminde çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Sizi bu arada çok iyi anlıyorum bu süreç çok zor hem maddi hem manevi yoruyor insanı.. O yüzden içinize sinen bir yerde yaptırmanızı isterim ve doktorumuda çok çok öneririm. 🙏🏻

Eşime maxando diye bi ilaç verdi ama değerlerimiz sabit kaldı ilerlemedi. Bana prowomen şaşe verdi 1 ay kullandım yumurta sayısını ve kalitesini artırdı. Beslenme olarak kiloma dikkat etmemi protein ağırlıklı beslenmemi sağlıklı beslenmemizi söyledi eşim elektronik nargile ben sigara içiyordum bırakmamızı istedi bıraktık. Çağlar hocayla şubatta tanıştık mayısta transferim oldu ilk ay başlamadı zaten söylemiştim bide opudan sonra bir ay bekledik hem rahim dinlensin hem dondurulmuş embriyo daha iyi tutunuyor diye biliyorum. Bu arada tutunması için embriyo glue uyguladılar. ( embriyo yapışkanla daha iyi tutunuyor) İş tabikide bizide bağlıyor ama benim eşimin sperm morfolojisi kalitesi falan hiç iyi değildi benim yumurtalar az ve gelişimi yetersizdi gerekli tedavi ve laboratuar ortamı bence bu tarz sorunları çözmek için yeterli :) görüşmenizi tavsiye ederim. Size uygun ilaç takviyesi ve sonrası tüp bebek işleminde çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Sizi bu arada çok iyi anlıyorum bu süreç çok zor hem maddi hem manevi yoruyor insanı.. O yüzden içinize sinen bir yerde yaptırmanızı isterim ve doktorumuda çok çok öneririm. 🙏🏻
Teşekkğr ederim paylaşımınız için tekrardan ,seçenek olarak aklımda artık

merhaba. öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın. 12de 10 blast şaşırtıcı. normalde %50 Allah ın kanunu olarak elenmesi beklenir en çok 6 en az 5 normali. lab ve hoca size ne dediler bu konuda?

merhaba. öncelikle hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın. 12de 10 blast şaşırtıcı. normalde %50 Allah ın kanunu olarak elenmesi beklenir en çok 6 en az 5 normali. lab ve hoca size ne dediler bu konuda?
Amin canım Allah razı olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin. 19 tane yumurta toplandı 19 yumurtadan 12 si iyi çıktı. 12 den 5. Güne 7 tane iyi kalite embriyo 6. Güne 3 embriyo ulaştı yani 3 embriyo sonradan atak geçirip gelişmiş ve dondurulacak kalitede olmuşlar 5. Gün 7 embriyom donduruldu. 6. Gün arayıp 3 embriyomun daha sonradan iyi şekilde geliştiğini ve bebek oluşturabilecek kalitede oldukları için onlarıda donduracaklarını ilettiler. Yani toplam 12 de 10 tane embriyom donduruldu 5aa kalite embriyo yerleştirildi ve hamdolsun şuan gebeyim :) bu konuyla ilgili doktoruma bende şaşırıp sormuştum çünkü çok iyi bir sonuç bu. Benim arkadaşımın 25 te 5 kalmıştı başka bir merkezde. Embriyolog Turan beyin ne kadar marifetli ve labaratuvarın ne kadar iyi kalitede olduğunun bir örneği olduğunu söylemişti doktorum :)

X