Şimdi ki Aklım Olsa....

Şimdiki aklım olsa..
Başkalarını mutlu etmek için değil de kendimi mutlu etmeye çabalardım...
Kimse kadir kıymet bilmiyor..

şimdiki aklım olsa;

bir dönem de olsa sigara kullanmazdım.
insanları anlamak için bu kadar çaba sarf etme alışkanlığı geliştirmezdim.
hayatı olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmeye çalışırdım.
her şeyi bu kadar ciddiye almazdım, kafaya takmazdım.
hayatıma eften püften de olsa amaçlar katmaya çalışırdım.
sadece ve sadece kendimi yaşamaya odaklanırdım.,
başkalarının ne düşüneceğine bu kadar takılmazdım.
hak etmeyene değer vermemeyi öğrenirdim.

şimdi de yapmam gerekenler aslında bunlar...

Şimdiki aklım olsaa kimseye degerinden fazla deger vermezdim...en önemlisi de duygularımla degil mantıgımla daha cok hareket ederdim...

şimdiki aklım olsa
:)
evlenmezdim :) o kadar genç yaşta
şimdi diyeceksiniz hani bir problemmi var cok şükür yok bir problem ama bazen sorumlulukların altında ezildiğimi hissediyorum cocuklar egitimleri vs vs
birde hayır diyebilmeyi çok isterdim hayır diyebilmeyi öğrenmeyi :KK43:

Şimdiki aklım olsa 2 yıllık anestezi bölümü okurdum ..bir an önce hayata atılırdımm.

şimdiki aklım olsa saglık meslek lisesi okurdum hayatımın en guzel yıllarında anadolu lisesini kazanmak için bı taraflarımı yırtmazdım ve şimdi 80 li puanlarla açıkta kalmazdım :KK43:(

keşke ortaokuldayken kazandğım sağlık meslek lisesinin hemşirelik bölümüne gitseydim keşkee

şimdiki aklım olsa 2. üniversiteyi okumak için vakit harcamaz hele yüksek lisans yapmak için hiç uğraşmazdım

şimdiki aklım olsa yanlış kişilere gönül vermezdim,ve evlenırıdm düzgün biriyle...bedelinide yalnız kalarak ödüyorum..hayat

şimdi ki aklım olsa
boş şeylere değer verip onca gözyaşı dökmezdim insanlara hakettiklerinden fazla değer vermezdim mantığımla durup düşünüp öyle hareket ederdm

Şimdiki aklım olsa onunla konuşurken duygusallığın dozunu abartmazdım.
Her şeyi pat pat söylemezdim..Ahh ahhh..Bir daha o şans nerden geçicek elimee..:/

şöyle dört yıl kadar geriye gidebilsem o kadar çok şeyi değiştirirdim ki keşke hiç arkadaşsız dursaydım daha iyiydi seçtiğim kişileri seçmeseydim kimseye bu kadar güvenmeseydim yıkımlarım daha az olurdu keşke tek dostumu o zamandan bu zamana sadece annem olsaydı aklım yeni başıma geliyo bana değer vermeyenleri görebilseydim ve hiçbirine gereğinden fazla değer verip inanmasaydım ahh ahh ne keşkelerim var ya:gitme:

Sımdıkı aklım olsa, esımden once tanıdıgım kısılerı hayatıma hıc dahıl etmezdım.

X