Şimdi ki Aklım Olsa....

Yaş;
17 besyo ya gireceğim die kendimi heba etmez tutturduğum öğretmenliğe kaydımı yaptırırdım..
en büyük pişmanlığımdır şuan benimle hiç alakası olmayan bi bölümden mezun oldum
ve özel bi kuruluşta çalışıyorum ..
Yaş ;
22 Gönül ilişkilerinde denge kuramayıp hakettiğinden daha fazla değer vermem bir kerede çekip gidememem hep arkama dönüp bakmam ailemi dinlememem vs.

umarım bundan sonra keşkelerim beni bukadar derinden yaralamaz

şimdiki aklım olsa
seviyemden ödün vermezdim
çok fazla alçak gönüllü olmazdımkötükedihüso

Şimdiki aklım o zamanda vardı ama işler benim dışımda gerçekleşmişti.

Bir şansım daha olsaydı sadece öğretmenlik okumazdım

Onun dışında yaşadığım şeylerden mutsuz olduğum şimdilik yok :lepi:

tanımadığım bir sektör hakkında yorum yapmak zor aslında. gerçekçi hedefler koy çalıştığım zaman istediğim % 80-90 olur diyorsan araya birşey karıştırmadan hedefine yönel. ama ya tutarsa diyorsan düşük ihtimaller veriyorsan bir ipin ucundan tut, hedefinden de vazgeçme çalış. zaman faktörünü de düşün bu kadar emek vermişken bir 6 ay daha verebilirsin ama 2-3 yıl daha uğraşmam gereken bir hedef dersen tekrar iyice düşünmelisin. gerçekçi ol ne diyim hayırlısı . bi yarar zarar tablosu yap en iyisi. tekrar düşün

yorumlarınız için tşk ederimmm....karar verdim kabul etmicegim ..sırf calışmak için çalışmak istemiyorumm..madem bu kadar bekledim eminim kaerşıma istedigim departmanda iş cıkacaktır..:)

keşke eğitime başla yönde devam etseydim istediğim mesleği seçseydim

Keskelerle yasanmaz..ama simdiki aklim olsa bu kadar fedakar ve iyi niyetli olmazdim..simdi ise cok akillandim once "ben"im..bayanssulusmile

şimdiki aklım olsa evlenmez bekarlığın keyfini sürerdimbayanssulusmile

Şimdiki aklım olsa çekingen olmazdım,18 yaşında part time çalışmaya başlardım,çok erkek kızla arkadaş olur insanları tanırdım,hiçbirşey için üzülmezdim,eski erkek arkadaşımla bırak sevgili olmayı konuşmazdım bile,çok çalışkan bir öğrenci olurdum... off baya pişmanlıklarım varmış:)) şans benden yana olmamış:)

keşke düz lise okuyupta ingilizce yada matematik öğretmeni olabilseydim,
keşke evlenmeyip sevgili yada nişanlı kalsaydım
keşke eski iş yerimden ayrılmasaydım
keşke keşke keşke

keşke...
istemediğim halde girdiğim matematik bölümünde 10 yıldır bitiremeyip,atılıp,dönmeye çalışacağıma başka bir bölümde okuyup başarı gösterseymişim,
keşke başkalrını düşüneceğime önce kendimi düşünüp adımlarımı ona göre atsaymışım...
keşke okul bitmeden evlenmeseymişim...
keşke keşke keşke...

okulu bitirdiğim gibi ABD de çalışma fırsatını değerlendirip eğitimime ordan devam etseydim..

evet yaa şimdi ki aklımm olsaydı seviyesiz insanlarla uğraşıp kendimi yıpratmazdım keşke hiç tanımasaymışım x

Şimdiki aklım olsaydı. Kimseyi dinlemez hayalim olan Üniversitede bilgisayar mühendislik okurdum mafoldumben . En büyük hayalim buydu, Matematiğim de herşey çok güzeldi, ama ailemi bi türlü ikna demedim gitmeye :gitme:
Neyse artık üzülmek neye yararki, iş işten geçti çooktan. Bütün hevesim mahfoldu :a015:

eğer şimdi keşke dersem bundan sonra da derim en güzeli hayatta kendi seçtiğim şeylerin iyi taraflarını görmek mesela ben üniv. okumadım türbandan dolayı ama okusaydım oğlumu yıllar sonra kucağıma alacaktım ve belki o zaman keşke dicektim...

keşke eşimi evlendikten sonra Ankara'da yaşamaya ikna etmek için bişiler yapsaydım.bu kadar zor olacağını bilmiyodum

ahhhh ahhhh bende sendenım evlendim istanbula geldim.nakara ankara burnumda tütüyo çok zor gerçektenohaoldumsmile

konuyu açan arkadaşa aynen katılıyorum eğer şimdiki aklım olsaydı oturup 2 yılımı dersanelere 4 yılımı da üniversite okumaya harcamaz oturup tabiri caizse eşşekler gibi kpss ye çalışır gül gibi memur olur giderdim. 28 yaşındayım ve ne iş anlamında ne de özel hayatta bi yere gelemedim. ama yine de umutluyum eminim daha güzel günler beni bekliyora.sa.sa.s

şimdiki aklım olsaydı
1- hak etmeyenlere gerektiğinden fazla değer vermezdim
2 - boş şeylere zaman harcamazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…