Şimdi ki Aklım Olsa....

şimdiki aklım olsa asla evlenmezdim.:kahve:
şimdiki aklım olsa babacığımı okadar üzmezdim. :eek:

ohhhhooooooo dunya kadar demişimdir ben şimdiki aklım olsa die... en buyuk olanı ise ilk evlendiğim zaman şimdiki aklım olsaydı eşimin ailesine hatta sulalesine şimdikinden daha buyuk mesafe koyardım.

canım keskelerle yasayıp kendini üzme..cünkü o zaman onu gerektirmiştir öyle davranmışsındır yada öyle davranmak zorunda kalmışsındır :teselli:

şimdiki aklım olsa ilk kez hamile kaldığımda rapor alır evde dinlenirdim
öğrenciler boş kalmasın diye okula gittim
bebeğim gitti
şimdi o çocukların isimlerini bile hatırlamıyorum
ya onlar beni hatırlıyormudur

Şimdiki aklım olsaydı şuan çalıştığım yerde işe başlamazdım
Burda başladığım dönemlerdeki diğer iş fırsatları olmuştu onları değerlendirirdim

Şimdiki aklım olsa Kendime daha cok sahip cıkardım.

Şimdi sahibim ama cooooook yara bere içindeyim.

Ama keşke demiyorum yasadıklarıma.
iyiki herbişeyi her acıyı her mutlulugu yasamısım ki şimdi daha bi hazırım herşeye.

kızlar bu kadar olumsuz dusunerek keske keske demeyelım ya..bence hayatta yasanılan herseyın bı nedenı var ve bızım onları yasamamız gerekıyodu.belkı gecmıse donup bakınca ah keske dıyoruz ama ıyı tarafından bakmayı deneyın bırazda ben hep o keskelere ıyıkı dıyerek bakıyorum cunku yaptıgım tum hatalardan cok guzel dersler cıkardım bu sayede bunları yazabılıyorum eger gecmıse bakıp ah vah dıyecek olsaydım kendı adıma konusuyorum depresıf bı ınsan olurdumdelikafadulden ben iyiki herseyı yasadım iyiki hata yaptım iyiki suan bunları dusunebılcek kadar olgunlastım hayat cok guzel ve bıze verılen bı hedıye.tek bı sansımız var bu yuzden hıcbısey ıcın gecmıse bakıp aman naptım ben demeye degmez bosuna uzulmeyın zaten hıcbısey gerı gelmıcek ama bundan sonrakı hayatınız eger ıstersenız cok guzel olcakyerimseniben

Yadıklarımdan şuan pişman degilim.. tabiki hatalarım oldum onların farkına vardıkça olgunlaştım..ama şimdiki aklım olsaydı sırf 4 yılık bir ünv okucagım diye 3 yılımı öss için hazırlanmaya vermezdim..direk ilk yılımda 2 yıllık sağlık okuyup hayata atılırdım..şimdi işsiz olmamdan bin kat iyiydi...

farklı bir yol izleyelim .madem forumda bu kadar çok insanla herşeyi paylaşma şansımız var bunu güzel değerlendirelim arkadaşlar. ben de bazı keşkelerimin nedenlerini düşünüyorum açıklamalar buluyorum ya da bulamıyorum. hayat yaşanılarak öğrenilen bir süreç . ben şimdi kendimden yaşça küçük arkadaşlarıma kardeşlerime şöyle yapsan daha iyi olur diye tavsiyeler vermeye çalışıyorum. işe yararsa beni mutlu ediyor. forumlarda pek çok güzel şey paylaşıyoruz. mesela şöyle öneriler yapsak 20' li yaşlarda nelere dikkat edin, neleri mutlaka yapın, ^30' lu yaşlarda nelere dikkat edin , neler yapın,vs. çünkü bugünkü yapılanların meyvesini 5yıl 10 yıl sonra alıyoruz. özellikle 30' lu yaşlar için tavsiyeler bekliyorum. teşekkürler. ilk tavsiyeyi ben yapayım ' eğitiminize devam edebildiğiniz en üst noktaya kadar devam edin, nerede hangi konumda olursanız olun, çok çalışın çalışkan olun,' sevgiler

tabi bu konuda site üyesi profesyonel arkadaşlarımızın ( psikolog vs. ) önerilerinden çok mutlu oluruz.

buraya kadar okuduklarıma göre lise üniversite başlangıç-geçiş dönemi çok kritik, tabi ergenliğin devam eden coşkusu, kanın hala deli kararlar alacak kadar deli akması, tecrübesizlik , bazen yalnızlık rehbersizlik yanlış kararlar almaya neden oluyor. üzülmemek mümkün değil, ama zararın neresinden dönsen kar. hiçbirşey için geç değil. en azından şu forum benim üniversite yıllarımda olsaydı daha ümitli çalışırdım heralde. birbirimize destek olalım sevgiler

şimdiki aklım olsa
erkeklere hiç yüz vermez beni
üzmelerine izin vermezdim
nasıl olsa kaderimde yazılı kişi gelip bulacakmış beni.

lise ve üni arkadaşlara
tavsiyem erkeklerin sizi üzmesine izin vermeyin.
her aşk birgün bitermiş çünkü.

buraya kadar okuduklarıma göre lise üniversite başlangıç-geçiş dönemi çok kritik, tabi ergenliğin devam eden coşkusu, kanın hala deli kararlar alacak kadar deli akması, tecrübesizlik , bazen yalnızlık rehbersizlik yanlış kararlar almaya neden oluyor. üzülmemek mümkün değil, ama zararın neresinden dönsen kar. hiçbirşey için geç değil. en azından şu forum benim üniversite yıllarımda olsaydı daha ümitli çalışırdım heralde. birbirimize destek olalım sevgiler

sevgili dremili.. gerçekten cok güzel vede dogru şeyler yazmışsın..kendi adıma sana tşk ediyorum...şuan yaşım 25 evin ilk çocugu olmam vede önümde beni yönlendiren akıl veren pek fazla kişi olmadıgından dolayı cogu şeyde geç kaldıgımı düşünüyorum..allaha şükür egitimimi tamamladım şuan master yapıyorum ama istedigim arzu ettiğim meslegi yapmıyorum.:KK43:( birazda hayat koşulları bizlere pek fazla secim bırakmıyorr..mesala ben şuan iş olarak insan kaynakları departmanında calışmak istiyorum..ama bana cok farklı pozisyonlarda cok farklı iş teklifleri geliyorr bende kabul etmiyorum..cevremde bu sefer yaşın gidiyorr bir yerden başlaman gerekiyor diyorlar..ne yapacagımı inan bilmiyorum :KK43: sonrada pişman olmak istemiyorum..:KK43:( cok şey istemiyorumm başarılı olacagıma inandıgım işte calışmak bu alanda uzmanlaşmak istiyorum...sencede haksızmıyımm ???

haklısın sevgili kamelya, öncelikle senden 10 yaş büyüğüm onu yazayım. benim malesef ablam abim veya bana rahbarlik edebilecek yeterli kapasiteye sahip bir insan yoktu önümde. geriye dönüp baktığımda bunun büyük eksik olduğunu görüyorum çünkü başarılı insanları pekçoğunun haytları önceden programlanmıştı ve adımlarını ona göre atıyorlardı. bizler deneme yanılma ile öğoreninceye kadar çok zaman kaybettik. ben doktorum ama istediğim branşta değilim. ama azimliyim bırakmadım çalışıyorum.( yaş 35 hatırlatırım ) bu konuda sana tavsiyem çok gençsin şu anki işini bırakma ona da ship çık ama hedeflerine yönelmekten de korkma.özellikle bu konuda gerçekten uzman, akademisyen vs. profesyonel insanların tavsiyelerini topla ve kendine yol çiz.sokak gazetesine güvenme. bu saatten sonra boşverlere güvenme. otur çocuğuna bak ' lara güvenme. sen ne kadar yukarı çıkarsan arkandakileri de o kadar yukarı çekersin. biraz düzen program azim biraz da yardım.... olamayacak bi şey yok

özellikle eş mi iş mi ikilemi yaşayan ( aşklarına saygı duyuyorum ama ) aşkını kendi hedeflerinin önüne alan arkadaşlara ' mona lısa gülüşü' adlı filmi bi kez izlemelerini öneririm. sevgi aşk güzel şeyler ama unutmayın siz olmazsanız yarın ne seven ne sevilen kalır ortalarda. önce can sonra canan arkadaşlar

haklısın sevgili kamelya, öncelikle senden 10 yaş büyüğüm onu yazayım. benim malesef ablam abim veya bana rahbarlik edebilecek yeterli kapasiteye sahip bir insan yoktu önümde. geriye dönüp baktığımda bunun büyük eksik olduğunu görüyorum çünkü başarılı insanları pekçoğunun haytları önceden programlanmıştı ve adımlarını ona göre atıyorlardı. bizler deneme yanılma ile öğoreninceye kadar çok zaman kaybettik. ben doktorum ama istediğim branşta değilim. ama azimliyim bırakmadım çalışıyorum.( yaş 35 hatırlatırım ) bu konuda sana tavsiyem çok gençsin şu anki işini bırakma ona da ship çık ama hedeflerine yönelmekten de korkma.özellikle bu konuda gerçekten uzman, akademisyen vs. profesyonel insanların tavsiyelerini topla ve kendine yol çiz.sokak gazetesine güvenme. bu saatten sonra boşverlere güvenme. otur çocuğuna bak ' lara güvenme. sen ne kadar yukarı çıkarsan arkandakileri de o kadar yukarı çekersin. biraz düzen program azim biraz da yardım.... olamayacak bi şey yok

sevgili dremili; senin gibi bir ablam olmasını ve bana rehberlik etmesini o kadar cok isterdimki ...cok güzel şeyler yazmışsın..cocugun varmı bilmiyorum ama inan senin gibi bir annesi oldugu için cok şanslıı :)) bu arada cok kutsal bir meslegin varr hayat boyu başarıların seninle olmasını diliyorum..inşallah istedigin branjı en kısa zamanda kazanırsın..sana bir şey danışmak istiyorumm..bugün iş görüşmesi için cagrıldımm..ama istedigim bir pozisyon degil..ben insan kaynakları pozisyonlugunu istiyorum..ailem kararıma saygı duyup bana bıraktı..kafam o kadar karışıkki bu zamanda iş kolay bulunmuyor diyorlar ..eger bu işi kabul edilirsem sözleşme imzalayıp en az 6 ay yada 1 sene cıkış yapamıcagım..:KK43:( haa unutmadan 23 yaşında ünv bitti hemen arkasından yüksek lisansa başladım stajlarım hariçç iş tecrübem yokk yaşım 25 oldu..birde bu sene kpss hazırlanıyorum..sence bir yerden başlamalı diyip bu işi kabul etmelimiyim ..yoksa kpss girip cıktıktan sonra olmazsa özel sektörde işmi aramalıyım..

X