Sıfırdan ev almakkk düşünmekten kafam erör veriyor

2+1 olan evi satmayi düşünüyoruz 4+1 olan ev insaat halinde yaptirilsa bile arabasiz durulacak bir yer degil toplu taşıma vs yok imkan yok yani
Anladim

Peki bu 2+1 hem tadilat hem arabayı karsilayacak mi?

Bu 4+1 dediginiz evin eksikleri neler?

Tadilat islerinden anlarim, fikir verebilirim tutacak rakamlar konusunda.

Biz evi yenilemek için 3+1 ev ile 1+1 ev sattık üzerine para koyup sıfır 4+1 aldık. Evlerden biri 360 bin diğeri 80 bine gitti. Şimdiki değeri ikisi birden 3 milyon anca ediyor. Oturduğunuz ev 4.5 milyon oldu. Aradaki makas çok arttı. O zaman satıp almasak alamazdık. Nakit parada çok yoktu. Kredi vs düşünmedik ki pekde mümkün değildi

Piyasayı iyi araştırın. Evlerin değerini bilmiyorum.

400 bin liradan fazla kredi çıkmıyor 400 bine ödeyeceğimiz faiz 1 milyonun üstüne kredi ne kadar mantıkli bilmem ama krediyi bir araştırın isteraeniz
bence kredileri siz araştırın iyice. biz su an 1 milyona kadar kredi çekebiliyoruz. faizi de 400-500 bin kadar erken ödeme vs yapılmazsa. araç kredisinin faizi çok yüksek. biz faizi en düsük olan krediyi çekicez mantık olarak.
ayrıca hangi kredi 400 bine bi milyon faiz verir?
valla ben fikrimi söyledim sonuc olarak. siz daha cok evi satma taraftarısınız anladığım kadarıyla. Allah pişmanlık göstermesin inşallah. sizin için en hayırlısı olsun.

Ben evimi satmaz alabilirsem araba alırdım.Bazi şeyler hamileyken anlaşılmıyor ama bebekli eve araba sart

2+1 olan evi satmayi düşünüyoruz 4+1 olan ev insaat halinde yaptirilsa bile arabasiz durulacak bir yer degil toplu taşıma vs yok imkan yok yani

Valla bir araba ve diğer evin içini yaptırmaya yetiyorsa evi satın.
Çünkü elinizde bir miktar toplu para olmadıkça ya da elinize toplu para geçmedikçe ne evin içini yaptırabilirsiniz ne de araba alabilirsiniz fiyatlar uçuk öyle senelerce beklersiniz
Bebekle kirada arabasız cefa çekeceğinize 4+1 kendi evinizde arabanızla rahat rahat oturun.
Ev güzel bir yatırım ama o dursun diye zorluk çekeceksiniz, bebekle önce yaşam koşullarını güzelleştirip sonra yatırım yapmak daha mantıklı geliyor bana.

Merhaba yönteminiz çok mantıklı. Evler peki eski miydi? Örneğin 1+1 ev aldık diyelim. Sonra 1+1 daha aldık diyelim ki (yatırım mantığıyla). 5 yıl dolmadan daha büyük bir ev almak için satarsak, süre dolmadığı için %40 vergiye tabi oluyormuş. Hatta bu süreyi uzatacaklarmış.

Sizin evlerde bu şekilde bir kayıp oldu mu?

Kendi eviniz varken neden kirada oturacaksınız ki normal de evin satılmamasını istemem ama 2 +1 satıp 4+1 içini yaptırıp üzerine araba alıyorsanız satın kendinizde 4 odalı evde oturun kiraya cıkmayın.

Ben anlamadım açıkçası. 2+1 olanı sattınız ve araba aldınız diyelim.Üstüne kalan parayla 4+1 i yaptırın ve oturun.Zaten araba almayacak mısınız?

Sizin evlerden inşaat olan eşinizin koyundeydi değil mi?

Kararsız kalmakta çok haklısınız. Ev almak artık çok zor, hazırda olanı satmak bana da mantıklı gelmiyor. Ama içime sinen ve keyifle oturacağım, kira değil kendi evimin olması için kenarda durup ayda 7 bin kira getirecek bir evi tutmak... Bilemiyorum. Eğer siz de çalışsaydınız hali hazırda, ki birkaç yıl çalışmayacağızı söylüyorsunuz, sanırım satıp var olan evi yaptırmak ve araba almak mantıklı geliyor.

Çocukla arabasız çok çok zor. Ben kaç kere bebek arabasıyla toplu taşımadan düşme tehlikesi geçirdim. Bebek hasta olunca hele, taksi bile gelmiyor yakın mesafe diye. Keşke hastaneye uzak otursaydık diye hayıflandığım çok oldu. Araba alınca rahatladık.

Ev ortalama 2 milyon etse, 500 bin tadilat. 1 milyona da orta halli sıfır bir araç alsanız (kampanyalar oluyor geçen haftalarda vardı) kalan 500 bin ile yatırım yapsanız iyi olurdu. Belki bu şekilde ilerde 2. evi tekrar almaya bir zemin olmuş olurdu. Tabi evdeki hesap çarşıya uymayabilir ama boşa düşmekten iyidir. 5-10 yıla değerlenir dediğiniz yerden bir tarla bile alsanız kardır.

Konuyu daha anlaşılır yazarsanız mantıklı fikirler gelir. Hangi ev köyde, hangi ev ilçede, hangisi 2+1, hangisi 4+1, siz nerde yaşıyorsunuz, işiniz nerde, hangisini satacaksınız? Sizin 7bin getiren ev hangisi, siz başka bir evde mi kiradasınız? Köy ilçe arası kaç km?

Araştırdık diyorum ya yüksek odeme imkanimiz yok gelirimiz belli

Suan oturduğum satmak istedigom ev 2+1 yaptıracağım ev 4+1 insaat halinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…