Sıfırdan ev almakkk düşünmekten kafam erör veriyor

Alttaki koyu yazdiğiniz kısmı okudum ne dememizi bekliyorsunuz anlamadım. Şartsa alın yani,biz karar mercii degiliz,bizi niye ikna etmeye cabalıyorsunuz? Yine de fikrimi yazmadan geçemeyeceğim.
Bende ailenizle aynı fikirdeyim,gram birikim yapmamış, yapamamışken tekrar ev alabileceğinizi sanmıyorum açıkçası ben. Satıp arabayı aldığınızla kalacaksınız zira araba da büyük bir masraf. En basitinden lastiğim patladı,birazda eskiydi zaten lastikler, dedim hepsi değişsin diğerleride aynı oranda yıpranmış zaten,4 lastiğe 28 binlira ödedim. Benzin alıyorum 2.000 tl bir depo,1 ay yetmiyor bile bu bana ki şehir içinde kısa mesafelerde kullanıyorum yeri geliyor çıkmıyorum bazen ,okullar acilinca bundan epey fazla harcanacak 2 ćocuk ayrı okullara ayrı saatlerde git gel yapacagim zira.Kasko,trafik sigortası,servis bakım ücretlerini saymıyorum bile. Yıkatmaya 500 lira alıyorlar sadece ya. Size gelir getiren evi satıp arabaya yatırınca para biriktiremeyeceksiniz bunu bilin,bebekte geliyor o da epey masraflı maalesef. Gerçekler bunlar,ev sizin para sizin ne yapacağınıza siz karar verin ama bunları da gözardı etmeyin.
7 bin lira gelmeyecek ama siz daha fazlasını harcayacaksınız artık.
Yerinizde olsam birikim yapmaya calışır arabayı krediyle almaya odaklanırdım. Ev satmazdım tabi ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…