Ev sorunu güncelleme

Araba 3 kişinin ortaksa neden sadece sizin isteğinizle satılsın? Ortak olduguna göre onlarda alınırken maddi katkı sağlamış olmalı.
Siz arabayı falan hesaba katmadan ev almaya bakın yoksa başınız ağrır ve başkalarının da söz hakkı olur. Ayrıca neden çalıştığınızı gizliyorsunuz onu da anlamadım.
Şöyle yapacağım.Burada çalışıp,ismi daha duyulan bir kuruma geçeceğim.Orada 3 4ay çalıştıktan sonra söyleyeceğim.Bana fabrikada,avm de çalış diyenlerin tepkisini görmek istiyorum.Birde akıl verenler kendisi evde yatıyor.Erkekler birde.

Kaynimlarda iş kurmak istiyor.İkiside çalışmıyor.2 ay sonra düğün olacak.Hem onlar yararlanır hem biz dedik.Eşim ve kaynim bölüsecek. Kp hakkını kaynima verdi.Dediginiz gibi söz hakkı sanırım oluyor.Onlar para vermesede karışıyor.
Ben geçen yıl okuldan ayrılmak durumunda kaldım.Kurumlara güvenim azaldı.Bu sene iyi şartlara anlaştım.Bakalim dedikleri gibi sgk maaş zam olacak mı? 3 4 ay geçmeden söylemek istemiyorum. Bu sefer çıkınca herkes bin tane soru soruyor.Böyle kendimi başarısız hissediyorum.Okuldan çıktım.Müdür çıkma demesine rağmen.Mobing vardı.Şimdi buradada bir sorun olur birşey olur.Ayrilmak durumunda kalırsam,insanların gözünde bir iste tutunamayanlar,başarısız durumunda olacağım.Yoksa başka sebebi yok.Kendimi böyle şey hissediyorum.Nasil diyeyim.Hani başarılı olma beklentisi var gibi.Tam anlatamadim
Zerre utanmanız yok.
Devletin engelliler için tanımladıgı arabayı resmen iki taraf cukkalamış payı üzerine kavga ediyorsunuz.
Zehir zıkkım olsun hanımefendi.
Hayrını görmeyin.
Haram para.
Ahiret inancınız varsa herkesi bilemem ama benim iki elim yakanızda olsun.
Vergilerimiz sizlerin narin götleri rahat etsin diye hibe edilmedi.

Ben kaynima ben öğretmenlik harici bir işe dayanamıyorum dedim.Ki ikiside çalışmıyor.Ikiside başkasının işinde hiç çalışamıyor.
Bencede satılmaz.Zaten ev alacağım zaman tekrar ilana koyalım deriz.Koymazlarsa kendileri bilir ne diyeyim.

Nickinizi fight4thecar olarak değiştirin bence

Zerre utanmanız yok.
Devletin engelliler için tanımladıgı arabayı resmen iki taraf cukkalamış payı üzerine kavga ediyorsunuz.
Zehir zıkkım olsun hanımefendi.
Hayrını görmeyin.
Haram para.
Ahiret inancınız varsa herkesi bilemem ama benim iki elim yakanızda olsun.
Vergilerimiz sizlerin narin götleri rahat etsin diye hibe edilmedi.
Öyle bir araba alsam çoktan içinde ters döndüydüm Allah muhafaza. Başkalarının hakkı ,yetimin öksüzün hakkı yahu,el uzatanlara bir halt olmuyor gerçekten

Öyle bir araba alsam çoktan içinde ters döndüydüm Allah muhafaza. Başkalarının hakkı ,yetimin öksüzün hakkı yahu,el uzatanlara bir halt olmuyor gerçekten

Bir komşumuz babası vefat edince kocayı resmen boşadı. Babadan aylık almak için. Babasının maaşı dul ablasına kalmasın diye. Kadında annemle filan yaşıt.Sonra evlerinden oldular. Bir sürü sıkıntı çektiler.

Bence helal olmayan her şey bir şekilde bizden çıkıyor. Bazen maddi, bazen manevi.

Bir komşumuz babası vefat edince kocayı resmen boşadı. Babadan aylık almak için. Babasının maaşı dul ablasına kalmasın diye. Kadında annemle filan yaşıt.Sonra evlerinden oldular. Bir sürü sıkıntı çektiler.

Bence helal olmayan her şey bir şekilde bizden çıkıyor. Bazen maddi, bazen manevi.
Zaten içimden bir his arabada büyük masraf çıkacak diyor.Agir bakımları 30 50 bin arası.Bir sürü değişecek şeyi var.Bende şunu anlamıyorum.Biz hadi bakim yaptırıyorduk. Onlar yaptırmadan nasıl rahat biniyor.Masraf illaki çıkacak.
Ben arabaya binmiyorun.Çok aşırı lazım olursa ancak öyle.Işlerim rast gidiyor şükür.Ama kaynimlarin rast gitmiyor.Kendi işlerini kurdular ama iş alamıyorlar.Belki de dediğiniz gibi haram bu araç.

Zaten içimden bir his arabada büyük masraf çıkacak diyor.Agir bakımları 30 50 bin arası.Bir sürü değişecek şeyi var.Bende şunu anlamıyorum.Biz hadi bakim yaptırıyorduk. Onlar yaptırmadan nasıl rahat biniyor.Masraf illaki çıkacak.
Ben arabaya binmiyorun.Çok aşırı lazım olursa ancak öyle.Işlerim rast gidiyor şükür.Ama kaynimlarin rast gitmiyor.Kendi işlerini kurdular ama iş alamıyorlar.Belki de dediğiniz gibi haram bu araç.

İşleriniz daha iyi olsun inşallah. Maddi olarak olmasa bile manevi olarak size çok sıkıntı bu araba.

Bakım meselesini bile dert ediyorsunuz. Ne halleri varsa görsünler sizden istemesinler yeter. Rahat bırakın zihninizi. Bitmeyecek o arabanın derdi. Satılsa da para işi sıkıntı, takmayın kafaya.

İşleriniz daha iyi olsun inşallah. Maddi olarak olmasa bile manevi olarak size çok sıkıntı bu araba.

Bakım meselesini bile dert ediyorsunuz. Ne halleri varsa görsünler sizden istemesinler yeter. Rahat bırakın zihninizi. Bitmeyecek o arabanın derdi. Satılsa da para işi sıkıntı, takmayın kafaya.
Evet işte bizden istemesinler diye ellemiyoruz bizde.Dediginiz gibi derdi bitmeyecek

X