Sevmeyen birisini karşılıksız sevmek

Aynen öyle en azından mesajlarıma cevap verebilir bir insan. Engellesem mi acaba şimdi, çocuk gibi de olmak istemiyorum. Ama buraya yazmak iyi geldi. Benim verdiğim değeri hak etmiyor.

İlginizi başka yerlere çekin. Sevdiğiniz ve motive olduğunuz başka şeyler yapın. Kız arkadaşlarınızla gezin… nerde yaşıyorsunuz?
Sosyal bir insanım aslında, sadece bu aralar çok fazla evde takılıyorum, belki de başka şeylerle ilgilensem daha iyi gelecek.

Cok hoşlanıyorum çok seviyorum diyen adamlarda bile insan birçok kez durup düşünüyor ölçüyor biçiyor tartıyor sadece sözde mi bunlar diye.
Siz en büyük hatayı en başta yapmışsınız sevmediğini söylemiş.
Olan oldu bundan sonrasına odaklanın. Belki de sizi gerçekten sevecek insanın hayatınıza girmesine engel oluyorsunuz bu şekilde. Koyun kapıya gitsin. Silin her yerden. Görmeyince kimse ölmüyor merak etmeyin.
İnsanlar evlatlarını kaybediyor yine de yaşıyor bir şekilde.

Aynen öyle en azından mesajlarıma cevap verebilir bir insan. Engellesem mi acaba şimdi, çocuk gibi de olmak istemiyorum. Ama buraya yazmak iyi geldi. Benim verdiğim değeri hak etmiyor.
Hayır engelleme. Bu onu önemsediğini ispatlar karşı tarafa. Onu yok sayman lazım ki kendini bişey sanmasın.

Açık ilişki ne ya, yeni moda mı bu?

Sizinki sevgi degil muhtemelen bosluktan bu adama sarmissiniz. En basinda acik iliski istedigini soyleyen birini sevebilmeniz icin ya kendinizi sevmiyor olmaniz lazim ya da buyuk bir yoklukta olmaniz lazim.
Büyük ihtimalle her ikisini de yaşıyorum. Psikoloğumla kendimi sevme noktasında çalışma yapıyoruz, ilerleme var kesinlikle. Eh yokluk da olabilir. Önümde çok fazla seçenek yoktu ve başlangıçta iyi gelmişti. Ama şu an verdiğim değeri, sevgiyi, zamanı hak etmiyor. Bunun farkındayım ama hala onu düşünüyorum, acaba neden beni sevmedi düşünceleri kafamda dolanıyor. Beni beğenmedi demek ki, yeterli değilim diyorum. Psikoloğum aynı zamanda bunun benim için iyi bir sınama olduğunu düşünüyor. Neden eksik hissettiğim noktasında çalışıyoruz.

Yazdıklarınız o kadar doğru ki

Kaçan kovalanır hesabı olmuş birazda. Aksi halde bu karakterde bir çocuk gerçekten sevilmez, değer görmeyi hak etmez. Her ne kadar beraber olmak adına da görüşüyor olsanız yanınızda ki arkadaşa yürümesi çok çirkin. Hoş sevgili olmayıp flörtleşme olayını da hiç anlamıyorum ama neyse :) Değer görseniz ondan belki de zamanla istemeyeceksiniz sadece '' neden sevilmiyorum, neyimi beğenmiyor? '' düşüncesi yıpratıyor sizi dediğim gibi sevilecek biri değil zaten ve emin olun seviyorum dese de sizi aldatır bu kişi.

Kendinizi değersiz hissettiğinizi düşünüyorum. Hani sanki, bu da hak bana der gibi.

Özgüveninizi yükseltmeye bakın.

Özgüveni
Özgüvenini geliştirip bu adamı bırakmayı düşünme, bu adamı bırakarak özgüvenin gelişecek.

Bu adamdan ayrılmak için kendine gelmeye çalışma, bu adamdan ayrılınca kendine geleceksin.

Napabilirim sorularının hepsinin cevabı aynı canım, bırakacaksın. Çok daha küçük şeyler için görüşmeyi kestim insanlarla. Ve iyi ki kesmişim ki sonunda doğru bir insan var hayatımda. Ya senin gibi takılıp kalsaydım? Gelecekte harika hissedeceğin o doğru ilişkideki adama saygısızlık ediyorsun elbette kendine de…

Ben de vardı bu durum. Sizinki gibi ileriye gitmedim ama karşılıksız olduğunu farkettim. Kendimi daha da küçük düşürmemek için bıraktım. Uzaktan stalk yapıyorum, o da can sıkıntısından herhalde.

Aynen öyle yapıyorum, kendimi düzelteyim ve ayrılacağım, kendime güvenim gelince cevap vermeyeceğim diye diye ilerledi aslında. Direkt kesmem gerekirdi

Konudan bağımsız, sizi sevmeyen birini nasıl sevebiliyorsunuz ya bende bir hoşlantı oluşsa bile karşılığı olmadığını fark ettiğim an soğuyorum sevmek şöyle dursun. Platonik olaylar aşırı irrite edici geliyor bana.

Benden nefret etmiyor, sadece onu sevdiğim kadar o beni sevmiyor. Buluştuğumuzda gayet ilgili ama başka kızlara da aynı şekilde ilgili. Ellerimi tutar, saçımı okşar, iltifat eder. Birlikte vakit geçirdiğimizde iyi hissettirir. Tam platonik değil.

Size şöyle bir tavsiyem olacak bir anda yok olun bu şahsiyetsizin hayatından. Hiçbir açıklamayı hak etmiyor bu kişi çünkü. Açık ilişki yaşanabilir ama bu açık ilişki bir tarafın kendini paralamasıyla yaşanmamalı siz bunu kaldıramamışsınız ve kişi de siz açılınca her şeyi bıçak gibi kesmek yerine sizi canı isteyince aramaya devam etmiş. Kendinizi açık ilişki yaşadım diye de üzmeyin bunların hepsi hayata dair birer tecrübe. Şimdi bu adamın hayatından yok olun arayınca asla açmayın ve kendi hayatınıza bakın. Güzellik her şey demek olsaydı nice güzel kadın çirkin partnerleri tarafından aldatılmazdı. Güzellik için değil kendinizi kendiniz olduğunuz için sevin, yüz güzelliği insanı yanında bir süre tutar beyni olmadıktan sonra :) Güzel günler siz karar verince sizi bekleyecek umarım kendinizi buna layık görürsünüz

Bazı noktaları benzer olan bir sürecin içindeydim ama bitti. Ben kendi durumuma bakarsam kendimde şunu farkettim.
1 Evet kusurları olsada ben onun gibi biri ile sevgili olmak istiyorum ( karakter, iş , vs )
2 Ben hayatımın şu aşamasında düzgün bi ilişki yaşamak istiyorum. Yani goy goy ya da ego savaşları vs değil.
Bu ikisi olasada adam beni benim onu istediğim gibi istemiyor. Bi gün evlilik konuşur bi gün ciddi ilişki korkum var der, yakınlaşır aramaz vs vs o benim gibi ilişki istemiyor özetle.
Çok agladım ama resmen 40 gün sonra azaldı ama hala kırgınlıgı var yaşadıkşarımdan

Bence iletişime açık olup kendinizi ifade edin ve gereğini yapın…

Psikologunuzun bu tepkiler vermemesi çok etik ve çok normal çünkü hedefi uzun vadede sizi böyle toksikleştiren alt yapınızı temizlemek. Bizim tepkilerimizi verse sizi yargılamış ve fikir beyan etmiş olur ki bu da olmaz. Uzun vadede iyileşmek ve şemanızı düzeltmek için psikologunuzu kısa vadeli hızlı sonuçlar için ise bizi dinleyin

Kesinlikle buraya yazmak çok iyi geldi. Kafamda daha da oturdu. Beni hak etmeyen biri ve ben de daha iyi birini hak ediyorum. Sevgimi hak etmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…