Sevmenin karşılığı bu kadar mı acı olur?

zamanla herşey oturur canım..
sen bunlar olacak diye bir ömrü nasıl heba edersin..küçücük yavruyu bu ortamda nasıl bulundurursunn...
sen korkuyorsunn bu adamda o yüzden senin üstüne gelebilme cesareti gösteriyor...
dimdik dur karşısında bir halt yiyemez...

peki arkadaşlar biz kadınlar hertürlü yanlışı görüp neden boşanamayız acaba...
büyük konuşmak istemem ama ben bu kadarını kaldıramazdım..
bebeğim babasız değil yani sonuçta değilmi..
ayrıda olsak huzurlu ortam olduktan sonra bebek için daha iyidir diye düşünürdümmm...
ben kabullensemde benim babam asla bırakmazdı beni o evde...

Az daha annemi kaybedecektim diyorsunuz sonra da gidemem deyip kocanizla kalmayi tercih ediyorsunuz.
Ortada bir yuva varsa insan orta yol bulmaya calisir.ama sizde yok malesef.
Siz bebeginizi dusunuyorsaniz bir an once bu sacmaligi sonlandirmalisiniz.ama bana oyle geliyor ki siz esinizden vazgecemiyorsunuz.
Yillarca hem kendinizi hem de ailenizi daha cok perisan edeceksiniz anlasilan

Benim babamda bırakmazdı.
abimden korkarım demiş konu sahibi
abim sinirli falan benim abimde sinirli biri
benim olaylarımda ise en ara bulucu en sakin insan oldu.
çünkü sonuçta bir yuvadan söz ediliyor herşey öyle kolay olmazz..

boşanmazsan;kv ve görümcelerinin eziyetlerini dolduruşlarını çekmeye devam edeceksin
eşin seni nasıl ki 1,5 sene boyunca kandırmışsa
hatta aldatmaya bile kalkışmışsa aynı şekilde devam edecek..
sen hep ezileceksin bu durumda

ama eğer boşanırsa ailenin desteğiyle bebeğine çok güzel bir hayat sağlayabilirsin..
tabi ki zorlanırsın acı çekersin ama ömür boyu sıkıntı çekmekten iyidir.
herkese öyle kolay boşan diyen biri değilimdir bu psikolojiyi yaşamış biri olarak ama sen bir çıkmazdasın...
senin için hayırlısının bu olduğunu düşünüyorum.

ayrıca herşey bir tarafa eşimin aileme helede anneme saygısızlığını asla kabul edemezdim bunu hazmedip öyle bir adamla aynı evde yaşayamazdım..
tabi ki evlilik fedakarlık gerektirir ama annenizi neredeyse öldürüyormuşsunuz yaşadıklarınızla ailene ve bebeğine bu sıkıntıları yaşatmaya ne senin nede eşin olacak adamın hakkı yok

Son düzenleme:

bak canım hiç kimse senin çocuğunu alıpta götüremez.. bebeğin çok küçük mahkeme görüş günü verse bile yanında senin yada güvendiğin birinin eşliğiyle görmesine izin verir ki buda saatlerce değil...
eşin senin gitmeyeceğini biliyor onun içinde bu kadar eziyeti yapıyor..
adam sizi rezil edemez kendisi rezil olur...

bu hayat senin hayatın burda bizler sana sadece gerçekleri görmen ve olabilecek durumları yazabiliyoruz.. karar senin elbette ne olursa olsun güçlü olmalısın ne eşine nede onun yakınlarına kendini ezdirme...

Cok üzüldüm yasadiklarina.Bosanmak icin daha ne bekliyorsun.

Sorumsuz,düsüncesiz bir koca, üstelik aldatmis ve inan biraz maddi durumu düzelsin yine aldatacak.

Düzelir diye beklemek = Kirmizi kar yagmasi

Cesaretin olmayabilir ,ama topla kendini ,asil cocugun sana ; onu öyle bir ortamda büyüttügün icin kizar sana.

Artik ask bitip ,gercek ortaya ciktigina göre hayatini düzene koy ,kendin icin yap.Böyle hayat gecmez,yillar icinde daha cok yipranirsin.

"çok seviyorum ama ailem istemiyor" veya "ne yapsam da aileme sevdiğimi kabul ettirsem?" diye düşünen "saf aşık" genç kızlarımıza örnek olsun bu konu.
Ailenizi dinleyin.
Allah yar ve yardımcın olsun konu sahibi arkadaşım.

peki arkadaşlar biz kadınlar hertürlü yanlışı görüp neden boşanamayız acaba...

ilk başta bizler annemizden böyle gördük eskiden boşanmalar bu kadar çok değildi kadının ekonomik özgürlüğü olmadığı için koca ne derse öyle oluyordu bizede bunları aşıladılar böyle büyüdük sandık ki evlilikler böyle yürüyor evlenince fark ettik ki evlilik koca etrafında dönmüyor evlilik iki kişiden sevgi ve saygıdan ibaret,
sonrasında çevre baskısı elalem ne der boşanınca düşüncesi bizlere engel oluyor;
birde çocuk varsa bebeğim babasız büyümesin babasız büyütmek çok zordur gibi etrafdan söylenen laflar engel;

bunlar sıralanıp gider...

ama kadının onca yanlışa, olumsuzluklara dayanma gücü kalmamışsa ve herşeyi yaptığı halde halen kocada hiç bir düzelme yoksa bir yerde cana tak dediyse kadın bitirir herşeyi yakar yıkar yinede bitirir 1 değil 5 çocuğuda olsa çalışmıyor ev hanımıda olsa inan bitirir bunada yürek ister işte ....

Merhaba WeWonTheLove ;

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm. Annenize geçmiş olsun , umarım şu anda sağlığı daha iyidir. Bebeğinizi güle güle sağlıkla büyütmenizi dilerim.

Yazdıklarınıza gelecek olursak , eşinizi üniversite okuması için teşvik edip harçlığını dahi verebilen bir kadın olduğunuza göre bilinçli ve eğitimli bir kadınsınız. Eğitimden kastım kendini yetiştirmek , geliştirmek ; salt diploma sahibi olmak sanılmasın. Annelik duyguları , lohusalık ,yaşanılan zorlu ve tartışmalı olaylar ,şiddet , annenizin yaşadıkları sizi fazlasıyla sarsmış ve kendinize güveninizi zedelemiş sanırım.

Eşiniz bankadan bilezik bozdurma isteğine karşı çıktığınız için sizi hamile iken darp etmiş. Öncelikle o dönemde darp raporu aldınız mı ? Doğumdan sonra yardıma ihtiyacınız olduğu dönemde ailenizden manevi yardım almanız engellenmiş.

Yaşanılan bu olaylara rağmen ( ki burada dile getiremedikleriniz , anlatamadıklarınız da var sanırım) kendinizden nasıl vazgeçersiniz ? Nasıl benim geri dönüşüm yok dersiniz ?

Baro nun kadınlara hizmet sunan , adli yardım sağlayan bir birimi mevcut. Şayet evliliğinizi sonlandırmak istiyorsanız ve bu aşamada sizin için tek engel bebeğinizin sizden alınacağı düşüncesi ise lütfen bir kez daha düşünün.

Bebeğiyle boşanmak durumunda kalan annelerden bilgi alabilirsiniz. Elinizde internet imkanı varken neler yapabileceğinizi lütfen araştırın. Arama geçmişini silmeyi unutmayın.

Öncelik sizin , bebeğinizin ve ailenizin güvenliği olmalı. Sözel veya fiziksel şiddet bulunan bir evde bebeğinizi sağlıklı , doğru karar veren bir çocuk olarak büyütebilecek misiniz ? Huzur dolu ve kendini güvende hissettiği bir evde büyümesi , tedirgin bir şekilde anne baba ile büyümesinden daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Kendiniz ve bebeğiniz için en sağlıklı kararı vermeniz dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

canım hiçbişey yapamaz Allah' ın izniyle
ne kadar kötü şey varsa hepsini düşünüyorsun sırayla
adamın tümmm derdi senin bilezikler başka hiçbişey değil
minicik bebeğini nasıl alacak elinden!!
git ailenin yanına, sığın onlara,
ya adam olsun gelsin, ya da kendi bilir
gözünü seveyim şundan bu kadar korkma..

bunun kararını sen verceksin yalnız o yavrucak bu olanları hisseder yanında ağlayıp durmayın yazıktır...bu ortamda çocuk büyütmekte hiç sağlıklı değil şanslısın ailen yanındaymış...

bebegımı babasız bırakmak dıye bır dusunceyı kafandan sılmelısın oncelıkle. sen mutsuzsan her tartısmada bosanalım dıyen bırı ıle cocugunu kac yasına kadar buyuteceksın. aılenı hıce sayan bırı ıle ne kdr daha devam edeceksın. ask sevgı tamam anlıyorum ama yerı geldıgınde adabıyla terketmek gerek bıseylerı. cocugunun ruh saglıgı ıcın bunu yapmalısın ama once kendınıde dusunmelısın. bunca rezıllıgı aldatmayı yalanı dolanı sırf sevıyorum dıye cekıyorsan kusura bakma ama senınde kendını gozden gecırmen gerek. canı ıstedıgınde bagıracak cagıracak ıstedıgınce cocuguna saılacak anne babana saygısızlık edecek sende ele gune rezıl olmayalım dıye yasayacaksın onunla. benım anlayabılcegım bısey degıl helekı aldatıldıgınıda ogrenmıs bunu yakalamıs bırı olarak karnına tekme yıyorsun. Allah korkusu olsa cocugunu haketmıs olsa ne o tekmeyı atabılır nede sana bunu yapabılır. Allah sana yol gosterıyor bence ama sen gormek ıstemıyorsun. cocugunu boyle kavga gurultude huzursuz bır evde buyutecegıne cık gıt evden demek boynumun borcu sana. yada aıle terapıstlerı ıle gorusmeye ıkna et esını. cozum bul ama kabullenme bugun bunu kabullenırsen yarın baska seylere goz yummak zorunda kalırsın.

allah yardımcın olsun...

Yazacaklarım sana acımasız gelebilir,ama bazen gerçekler tokat gibidir.
Sen kendine kendin yapmışsın kötülüğü ve hala bahanelerin ardına sığınarak devam ettiriyorsun.Öyle veya böyle sevmişsin evlenmişsin,eşin seni aldatmış kalkıp hamile kalmışsın.Bazen çocuk herşeyi düzeltir diye düşünüyorsunuz ama düzeltmiyor.Hamileyken karnına tekme atmış,annenin evine gitmişsin,senden yalandan özürdilediğini bile bile eve geri dönmüşsün.Bir de bebeğinin erkek olduğunu hissettiğinde ne oluyor.Kız olduğunu hissetsen daha mı kötü bir durum orayı anlayamadım.Neyse,bebeğin doğmuş,kendi karamsarlığının yansıması görüyorsun bebeğinin hayatını.Ondan şanssız kadersiz diye bahsediyorsun.Sen nerden bileceksin el kadar bebeğin kaderinin nasıl olacağını.Çok küçük yaşta çocuklara bunu empoze ediyorsunuz.Çocuklarda karamsar bir baış açısıyla büyüyor.Sonra da işte burda bazı konular açılıyor neye el atsam olmuyor,doğuştan kadersizim diye.
Annen fenalaşıyor ölümden dönüyor,sen yine boş beşik filan diyorsun o gün o evi terketmiyorsun.Yahu insan tepki olarak terkeder.Adam nasılsa ne yapsambu kadın gitmiyor.Senin ona olan bağımlılığını o kadar iyi çözmüş ki,boşanma davası açtım diye korkutuyor seni.Nolcak boşanmayınca,kaderine ağlayan bir anne,ipe sapa gelmez bir babayla büyüyecek çocuk.Hergün yeni bir kavga konusuyla.Bugün abinin başı belaya girer diye korkuyorsun,yarın neler yaşayacağını biliyor musun?Bebebğini alıp konuşmadığın görümcenin ayağına götürüyor sen de kapılarda bekliyorsun.Bu insanların eline bu kadar kozu kendin vermişsin.Gururluyum diyorsun.Ailenin yanına dönmen,dayak yiyiyp oturduğun,ezik yaşadıın koca evinden daha az gururlu yapmaz seni inan.Çocuğumu bendne alırlar diyorsun.Kim kimi kimden alıyor ya.Eeee tabi,sen çocuğunu tenezzül edip görmeye gelmeyen görümcenin ayağına çocuğunu götürür kapılarda bekleyecek kadar ezilirsen,alırım çocuğu diye çok korkuturlar daha seni.Senin kocan holdin patronu ekonomik gücü çok yüksek,heryerde tanıdıkları var kolu uzun da çocuğu katakulleyle alıp ömür boyu saklayacak senden.
Yahu lütfen bu kadar ezik davranmayın şu hayata karşı insanlara karşı saf aşık kadınlar.Sen kocana duyduğun bağımlılık hastalıklı sevgin yüzünden ayrılamıyorsun.Boşanan çocuklu kadınlardan daha mı çok annesin.Ya da boşanmış ailelerin kçocukları senin çocuğundan daha mı mutsuz olacak.Lütfen kendine ve evladına bu kötülüğü yapma.Yavruna yarın büyüdüğünde senin ve kendim için dimdik sapasağlam durdum de.

Eşini hala seviyormusun ki bu yaptıklarına yapacaklarına katlanıyorsun?
Ben inanmıyorum çocuk için katlandığına, sonucta burada yorum yapan tum arkadaşlarımızın haklı olduğunu sende bılıyorsun...

Eşinin bu yaptıklarından sonra kım olsa eşinden nefret eder ve 1 sn bıle beklemez. Cunku ınsanlar genelde esıne soylemeye kıyamaz, uzulur mutsuzluklarını saklar..

Sızde durum apacık ortada iken bosansanız kımsenın şasırmayacağı bır durumda ıken herkes bunun en kısa zamanda olmasın beklerken, sızın bu kararı alamama nedenınız eşiniz hala seviyor olmanızmı?

Eğer eşinizi halen seviyorsanız size ne demek lazım onu da bilmiyorumm...

Allah yardımcın olsun

altına imzamı atarım bu yorumun. Kesinlikle kelimesi kelimesine katılıyorum.
Ve ekliyorum konu sahibi hala yok rezil eder beni şuna rezil olurum buna rezil olurum derdinde ya Allah aşkına olsan ne olacak ki şu an en önce kendine rezil olmuş durumdasın gururunu ayaklar altına almışsın farkında bile değilsin. Hala böyle bir adama sevgiden bahsedecek kadar hemde.

Son düzenleme:
Merhaba,

öncelikle yaşadıklarınıza çok üzüldüm, allah yardımcınız olsun. Sizinkiyle birebir aynı olmasada bende benzer şeyler yaşadım. Hamileliğimde olsun lohusa dönemimde olsun psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldım. Defalarca affettim, bebeğim babasız büyümesin dedim bende ! Etrafa rezil olmayalım, sizin gibi yani! Evide terkettim... Aile terapistine giderek döndüm. Nemi oldu, bir kaç ay güzel gittik.

Şimdi baba evindeyim yine. Neredeyse 1,5 ay oldu. Adam kafamı kırıyordu! karakolluk bile olduk yani. Şimdi anlaşmalı boşanma sağlamaya çalışıyorum. Mühlet verdim, süre dolduğunda çekişmeli dava açacağım.

Bazı insanlar değişmiyor, hatalarından ders almıyorlar bunu öğrendim. Sizde bilin istedim.
Köpek gibi pişman, her gün kapımda. Bir önemi var mı ? HİÇ ! Benim için kolay mı, üzülmüyor muyum? Hem de nasıl üzülüyorum ama bazen başka seçenek yoktur...

Bebeğiniz, benim bebeğim gibi küçücük haliyle kötü şeylere şahit olacak. Olacağı bu işte. Bilin yani. Ona bunu yaşatmayın...

Hakkınızda hayırlısı olsun...

ne kadar güzel ifade etmişsiniz durumu

bu yorumun üstüne söylenecek hiçbirşeyy yok...çok ama çok haklısınnn

lohusa halınle sana bunları yaşatanların cezasını versın yuce Rabbım. bende lohusalığımda zor gunler gecırdım ama senınkının yanından bıle gecmezmış meğer.ona rağmen eğer sezeryanlı olmasaydım gucum olsaydı evı terkedecektım ama bebeğim için karakola gıdecek gucum yoktu
eşimin bana karşı davranışlarında sorun yoktu aileme karşı vardı. senın eşin sana şiddet bıle uygulamış arkadaşm.çok uzuldum senın yerınde olsam cekmezdım mutsuz bır evlılığı surdurerek kendınede yazık edıyorsun.ne hamılelığını anlamışsın ne lohusalığını....ALLAH o eşını pislik ailesını bildiği gıbı yapsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…