Sevgilimle tatile gitmeye karar verdik aileme nasıl söylesem ?

sizlerin batiya olan ozentiliginiz ve düşünceli oldugunuzu sandiginiz cehaletiniz yüzünden hanim kardeslerimizin basina gelmedik kalmiyor. El ele tutusmayi normal karsiladiniz, opusmeyi,koklasmayi,bademcik ameliyati yapmayi normal karsiladiniz. bekareti dahi normal karsilayarak bizlere yobaz yapistirmasini yapiyorsunuz. Affedersiniz,OLDU BEN EVLADIMI DOVMEYIM EN IYISI O GITSIN YATSIN SEVGILISIYLE. Evladinin her istedigine onay vererek kusura bakmayin iyi anne baba olmuyorsunuz.. biraz su algilari acalim dogurup dogurup saldim cayira mevlam kayira yapmayalim evlatlarimizin hayat sayfalarını temiz yazalim lutfen.. boyle seyleri normal karsilayan düşüncesiz, bencil,vurdumduymaz,kendini entel,elit,kültürlü sanan anne babalara da rica ediyorum bir kendinizi gözden gecirin, düşman başına...

siz de parkta sevişen liseli yazıp aratın google da bakın neler çıkıyor,
o çocuklar sevgilisiyle buluşmasına izin verilen ailelerin çocukları mı yoksa okuldan kaçıp saklanmak zorunda olan çocuklar mı?
bakın ben 35 yaşındayım, 20 yıl önce de böyleydi bu, ben aileme x le buluşacağım derdim ailem tamam derdi, zaten küçük şehirdeydik, bir kafede oturur bişeyler yer, sinemaya gider, eve dağılırdık,
ailesi yanında erkekle görünce dayak yiyen arkadaşlarım da sevgilileriyle çalı çırpının arkasında bulusup, yok arkama sürttü, yok şeyime elini soktu muhabbeti yaparlardı, anladınız mı?
baskının sonucu budur. o çocuk o işi kafaya koymuşsa her şekilde yapar, gece anası babası uyurken eve erkek alan kızları hiç mi duymadınız?

siz de parkta sevişen liseli yazıp aratın google da bakın neler çıkıyor,
o çocuklar sevgilisiyle buluşmasına izin verilen ailelerin çocukları mı yoksa okuldan kaçıp saklanmak zorunda olan çocuklar mı?
bakın ben 35 yaşındayım, 20 yıl önce de böyleydi bu, ben aileme x le buluşacağım derdim ailem tamam derdi, zaten küçük şehirdeydik, bir kafede oturur bişeyler yer, sinemaya gider, eve dağılırdık,
ailesi yanında erkekle görünce dayak yiyen arkadaşlarım da sevgilileriyle çalı çırpının arkasında bulusup, yok arkama sürttü, yok şeyime elini soktu muhabbeti yaparlardı, anladınız mı?
baskının sonucu budur. o çocuk o işi kafaya koymuşsa her şekilde yapar, gece anası babası uyurken eve erkek alan kızları hiç mi duymadınız?

yazdiklarimdan baskiyi nerenizden cikardiniz anlamadim affedersiniz.. cumlelerimde baski yok sizin hayatinizda sanirim 2 şık var, 1.si ya izin vereceğim kizim gidecek halt edip gelecek, 2. side ya izin vermeyecegim baskiyla evde tutacagim. Hanimefendi orta yolu tutmak diye bir sey var kardeşiniz yaşındayım bunu size ben mi ogretecegim ?

benim ailemde x le bulusmama izin verir ama dovmezler ne de edepsizlige izin verirler orta yol böyle oluyor ?

yazdiklarimdan baskiyi nerenizden cikardiniz anlamadim affedersiniz.. cumlelerimde baski yok sizin hayatinizda sanirim 2 şık var, 1.si ya izin vereceğim kizim gidecek halt edip gelecek, 2. side ya izin vermeyecegim baskiyla evde tutacagim. Hanimefendi orta yolu tutmak diye bir sey var kardeşiniz yaşındayım bunu size ben mi ogretecegim ?

benim ailemde x le bulusmama izin verir ama dovmezler ne de edepsizlige izin verirler orta yol böyle oluyor ?

siz bir önceki mesajınızda çocuğa şiddeti savunuyorsunuz, ben hala kalkmış size laf anlatmaya çalışıyorum haklısınız.
işte bizim gibilerin en büyük sorunu da bu, herkesin her şeyi anlayabileceğini zannediyoruz...
kızını dövmek = orta yol ise sizin için, bir hafta konuşsak anlaşamayız, dillerimiz farklı.
iyi günler.

Yani diyorsunuz ki aileler herşeye sınırsız izin vermeli (ki bu mantıkla izin isteme durumuda ortadan kalkar çünkü herşey serbest). Bu durumda ailenin onaylamadığı bir insanla evliligide ben pazara gidip gelicem deme rahatlığında yapabiliriz. :işsiz:
Nede olsa yalan söylemek zorunda bırakan aile değil mi, izin verseydiler madem :işsiz:
Saka bir yanada ben asla baskıdan yana değilim aile bir şeye izin vermiyorsa mantıklı bir şekilde açıklamalı bence, keyfi olmamali. En azından her çocuk annesiyle aklındaki herşeyi korkmadan paylaşabilmeli. Ayrıca burada da çok okudum reel hayattada çok gördüm ailelerin onaylamadığı her olayin sonu genelde hüsran.

50 tane yazi yazdim bu mesajimdan sonra. Dusunce tarzimin ne oldugunu gayet iyi anlattığımı düşünüyorum.
Burda zaten izin veririm diyen kimse 15-20 yasinda cocugunun cinsel birliktelik yasamasini istemiyor. Derdimiz zari degil, sagligi ve can guvenligi ama. Bizim derdimiz bunların acikca konusulmasi, yapmak isteyenin her daim bir sekilde yapacagi. Onemli olan bunun benim bilgim dahilinde olmasi diyorum.
Bu ulkede annelerin ve babalarin nerdeyse tamami baskici. Ama kizlarimiz anal seksten tutun da grup sekslere cilgin partilerde. Eee neyi konusuyoruz yani? Saniyorlar ki 15 yasinda sevisip hamile kalan kizlar 'genis ovali'lardan cikiyor. Aksine tam olarak da baskici aile cocuklarindan cikiyor.
Surda konu acsak ailesinden gizli sevgilisiyle bedensel yakinlasmalar yasamayan kadin cikmaz dogru duzgun. Hepimizin mi ailesi bati ozentisi bir gavur?
Cocugunu baskiyla kontrol altinda tutabilecegini dusunen insan gerçekten insanlari tanımıyordur.
Tek derdimiz bizden gizli basini belaya sokacak iliskilerde olmamasi. Ayrica cocuklarimiz bizim dayattigimiz ve gosterdigimiz dogrularla yasamak zorunda da degiller.
Kacimiz annemizin hayatini yasiyoruz?

hey allahım millet demişki tatile gitme sonradan pişman olabilirsin. İnsan sevdiği insanla tatile gitmekten veya yaşadığı şeylerden neden pişman olsun. Kendi yapamadığınız şeyleri yapabilen kadınları görünce korkuyorsunuz ve onları namussuz olmakla suçluyorsunuz. Asıl utanılacak sizin zihniyetleriniz. Kadını bir mal gibi görüyorsunuz. Onu kullanılacak karalanacak kirlenecek bir şey gibi görüyorsunuz. Ne desek boş. Duvara konuşsak daha iyi.

hey allahım millet demişki tatile gitme sonradan pişman olabilirsin. İnsan sevdiği insanla tatile gitmekten veya yaşadığı şeylerden neden pişman olsun. Kendi yapamadığınız şeyleri yapabilen kadınları görünce korkuyorsunuz ve onları namussuz olmakla suçluyorsunuz. Asıl utanılacak sizin zihniyetleriniz. Kadını bir mal gibi görüyorsunuz. Onu kullanılacak karalanacak kirlenecek bir şey gibi görüyorsunuz. Ne desek boş. Duvara konuşsak daha iyi.
Aspirin herkes senin gibi düşünmeyebilir..Tabiki pişmanlık duyar buda normal bir durum.Ayrıldığında düşmanlık hissi olur ve keşke bunları bunları yasamasaydim neden bu kadarına izin verdim demezmi

Aspirin herkes senin gibi düşünmeyebilir..Tabiki pişmanlık duyar buda normal bir durum.Ayrıldığında düşmanlık hissi olur ve keşke bunları bunları yasamasaydim neden bu kadarına izin verdim demezmi

Eğer yaşadığı şeyi karşı taraf istiyor diye onu mutlu etmek için yapıyorsa doğru evet sizin dediğiniz gibi olur. Ama kendi de istemişse pişman olacağını zannetmiyorum.

Kadin diyor ki "Ay ailesi izin veren arkadaslarinin da ailesinin mezhep konya ovasi", konu sahibi de diyor ki "ay biliyorum zaten onlarin ailelerinde mezhep konya ovasi.". O mezhep konya ovasi olan ailelerden birine sahip olsan burada kivranmazdin ne yalan soyleyeyim diye. İnsanlari boyle cirkin sekillerde itham etmeyin. Cocugunu yalan soylemeye zorlamaktansa bu tip seyleri paylasabilmek daha iyidir. En azindan nerede oldugunu bilirsiniz basina bir is gelirse. Ben koca kadinim, anneme haber verir giderim. Omrum boyunca da yalan soylemem gerekmedi bu sebeple. Mezhebi konya ovasi olan canim annecigim benim! Boyle sacmaliklarla ugrasmiyorum bu sayede. Birbirimizin kararlarina saygi duymayi biliyoruz falan.

şurda utanmadan döverim net yazanlar... hiç mi utanmanız yok cidden.

kocalarınız 'benim karı şunu yaaparsa net döverim' derse üstüne gelip bi de döverse bize ağlamayın.

yarın bi gün kızınız kocasından dayak yerse ya da oğlunuz karısını çocuklarını dayak manyağı yaparsa bize ağlamayın.

dövmekle terbiye kaldıysa o zaman herkes birbirini dövsün madem. sen doğurdun diye o çocuğu dövebileceğini mi sanıyosun? bu ne densizlik.

oldu yahu. o zaman ben de çocuğuma kendi kurallarımı dayatayım, olmazsa döveyim.

kocalarınız 'benim karı şunu yaaparsa net döverim' derse üstüne gelip bi de döverse bize ağlamayın.

yarın bi gün kızınız kocasından dayak yerse ya da oğlunuz karısını çocuklarını dayak manyağı yaparsa bize ağlamayın.

dövmekle terbiye kaldıysa o zaman herkes birbirini dövsün madem. sen doğurdun diye o çocuğu dövebileceğini mi sanıyosun? bu ne densizlik.

oldu yahu. o zaman ben de çocuğuma kendi kurallarımı dayatayım, olmazsa döveyim.
Cıks hiç utanmadım yazarken :)
Evire çevire hem de :KK66:

burada 1 yil sonra ayy ben bekaretimi kaybettim nasil diktircem doktor onerisi esime ne diycem kaynanama ne diycem diye konu acin varyaa

X