Sevgilime benim için bu kız hafif kızmı demişler.Oda bunun üstüne beni terketti!!!

ne giydiginiz haric en ince ayrintisina kadar yazmişsin be güzelim :) belki onu da yazmişindir gözümden kacmiş olabilir..cok uzun bir yaziydi..lakabindan anlaşildigina göre 88 dogumlusun..yani 20 yasindasin..bana söylermisin hangi erkegin yaninda evlenmeyi düşündüğü bir kiz için "evin anahtarlarini verelimmi? istemessen biz isteriz" gibi bir cümle kurabilir? aklin bunu aliyormu? böyle bir cümle kuran birine hangi erkek tepki vermez iyice bir düşün derim..

sende de kabahatlar yok degil..ilk sayfada güzelce anlatmişlar kabahatlerini..aynen katiliyorum..

ama yukaridaki cümleden sonra hala neyi irdeliyorsun bunu anlamiyorum..boşver..sen kendine deger vermessen kimse vermez..bu olaydan ders cikar..abiymiş kardesmis..unut bunlari..kimseye güvenmemeyi ögrenmelisin..birak insanlar güvenini kazansinlar..bunun için çaba harcasinlar..evlenmek istiyorum,ciddiyim demekle hiçbirşey olmuyor..inşaAllah sende bunu artik anlarsin canim..

biraz mantıklı düşününce kankası ile konuşmaktanda vazgeçtim.sonuçta bu adamda kabahatli, o ortamdaydı.bizim salak sustuysa bile bu adam konuşmalıydı yaşça daha büyük daha mantıklı olmalıydı.ama olmadı.o zaman o şahıstan bi farkı yok...
gitçem ama sadece sus demek için!ben olayın aslını öğrenmek istiyordum belki bu salak abarttı etti diyordum ama abartmış olsa bile o sölediği laflar yenilir yutulur bi laf değil...

ben asla barışmak istemiyorum.dünkü tavrından sonra dahada soğudum.özür dilemek yerine bana surat yapmayı tercih etti.ben son dk ya kadar çabalarım ileride geriye dönüp baktımda ahh çeşke dememek için.ben son çabamı gösterdim.artık bundan sonra geberse umrumda değil........

bu haftasonu gitçem markete ama orda eğer verdiğim kzıkardkşlarım için.ve dönüp adamın suratına bakarsam yazıklar olsun bana...

ve şunu öğrendim.bir olay olunca kişilerin gerçek yüzünü görüyorsun,hele birde o kişi erkekse!

bence en doğrusunu yapıyorsun canım... :1hug:

seninde bu olayı anlatöadıüın kimse kalmamış Allah aşkına goy ver gitsin goy bu çocuk belliki yonutulmamış bir kütük kendini boşuna iyice üzma salla bacım salla

Bak canım belki 10 yaşa yakın büyüğüm senden abla tavsiyesi.Eskilerin bir sözü der ki Asil azmaz bal,kokmaz.Hayatta ağırbaşlı ve hanımefendi davranmaktan hiç bir şey kaybetmez daima kazanırsın.Erkeklerle konuşurken davranışlarına,yaptığın şakalara ve tavırlarına dikkat etmelisin.Seni eş olarak kabul eden ve sana soyadını vermek aşamasında arkadaşlık yürüten bir erkek için sana evin anahtarını verrelim mi tarzsında yaklaşım erkek arkadaşına çok büyü hakarettir.senin kişiliğini bilse bilke bilmesi yetmez yaptığın yanlış ama sana göre iyi niyetli tavırlar senin hakkında güvensizlik yaşamasına sebep olur.Unutma niyet bir yere kadar önemlidir.Seni ilk kez tanıyan insanlar niyetine değil davranışlarına bakarlar.malesef bu böyle..ister önyargı de,ister yargısız infaz...Ama bu gerçeği değiştiremezsin.Bundan sonra görüşüp görüşmemek senin bileceğin iş,ama şunu bil ki erkek arkadaşın belki sevgili olduğunuzu ve ciddi ilşikide olduğunuzu söylemeyerek hata etmiş ama sen de karşındaki insanlara tanımadan aradaki mesafeyi krumayarak hanımefendi ölçüde davranmadığın için sen büyük oranda hatalısın.Velevki sevgili değil normal arkadaş ya da akrabasınız.karşındaki erkeklerin sana saygı duyup ahlaklı görmeleri için illa sevgili olduğunuzun bilinmesi de şart değil,size bayan olarak saygı duydurmak yine sizin elinizde unutmayın.her kuşun etinin yenmeyeceğini erkek milletinin kalın kafalarına hanımefendi ve prensipli davranışlarınızla sokmalıydınız.Bu olay sevgilinizin ilerde başınıza kalkabilecek bir tavır içine girmesine de sebep olabilir.ya da herşeyi unutabilir ancak güven kaanmanız uzıun zaman alır.O serseri arkadaşlarıyla da ilişkilerini kesmesi gerekir eğer onun da gururu varsa...Allah hakkında hayırluısını versin.sevgiler...

evt ben geldim.ve süperim!çünkü az önce deli sınırında bir dahi olan hocamın dersinden çıktım!gerçi hocam belki internette yazılanrına denk geldiyseniz tanfer dinler.tarım sigortaları yasa teklifini vermiş ve türk tarım vakfının kurucusu ve genel müdürü..ve bu insan gerçek bir dahi!hayata karşı dik durmak sarsılmamak,yıkılmamak üzerine öyle güzel sözler söylediki bize....:1hug:

bu yüzden diyorumki giden gitmiştir,kalan sağlar bizimdirrr!:1hug:

bugün o kankası adam ile konuşmadım.markette güvendim bi çocuğa git o adama dilek olayı halleti sakın gidip o malum şahısa yani bnm eski sevgilim oluyor.(söylemeye dilim varmıyor ama.....)bişi sormasın.gerekirse dilek seninle konuşacakmış de dedim.tmm dedi.hani güvendim bi kardeşim dedim ya bunu söledikten şöle bide şunu dedim.şuan evdeki babmdan şüphe ediyorum.birde sen kazık atma bana.artık birilerine güvenmek istiyorum dedim.tmm dilek abla korkma ben sana hıyanet etmme lütfen üzülme dedi.işte neysee malum tanıtım olayı markete gitçem.ama son küçük rötuşlara!bu şahıs haber yolayıp oonda kalan matematik kitabımı isticem.onunda bende kalan kartını yıllucam ve birde burada yazdığım yazıların yazıcıdan print yapıp vereceğim.mektup niyetine!artık okudukça belki bi mucize olurda adama dank eder.akıllanırda ileride karısını kızını, namusunu savunabilir..ve buda bnm ona son iyiliğim olur..şimdi amann dilek ne gerek var diceksiniz ama bunu yapmayıo harbiden istiyorum.o kadar haklı sanıyorki kendini.biraz sarsılsın istiyorum ve yazılarımı okuyunca sarsılcana eminim! süprizzzzz
bu arada kadıköyde bnm kampüs.doğru bildiniz marmara üniversitesinde okuyorum! sırnaşık şey vapurla eminöüne geçtim önümde bi kız çantası açık kalmış.elimi atsam cüzdanıını çalcam.salak demicem dalgınlığına gelmiştir insanlık hali.şimdi kızı uyarsam iyi niyetimi anlamazda dönüp aa yoksa çaldınmı der diye uyaramadım.ama baktım kız otobüs durakalrına gidiyor.dedim ben en iyisi bu kızı takip edeyimde,başına bi iş gelirse müdahale ederim artık.neyse kızı takip ettim.durağa gitti.beklemey başladı.etrafında gene insanlar vardır.artık bişi olmaz olursada birisi müdahale eder dedim kendi otobüsüme bindim....
yani anlıcanız ben bu derece iyi niyetliyim yada safım...ve aferin ercan(eski şeyim...)!bu kadar temiz bir yüreğin kıymetini bilemedin,ne dieyim allah akıl fikir versin...ama şuan geçip ağlasa karşımda fayda etmez!bana öğütlediniz gibi dik duracağım artık! :lepi: kaydirigubbakcemile5

heppnizi öptüm canlarımmm :asigim: a.s.

çok yanlış bir yerde
çok yanlış insanlara
çok yanlış davranışalra sergilemişsin
....
eğer birbirinizi seviyorsanız herseyi siler heresi geçer zaten beraber olursunuz..
biraz sade ol bence..konuşmanla yaptıklarınla..
kalbinde nasıl geçiyorsa en iyisi öyle olsun canım. daha çok ufaksın üzme kendini:)

bence sevgilim dediğin kişiyi tekrar bi gözden geçir derim daha önceden aralarında böyle muhabbetler olmasa böyle bişeyi söyleyemezlerdi bence ne demek evin anahtarı falan bi erkek bi erkeğe bunu söyleyecek oda bişey demeyecek onda sana karşı sevgi olsa ağzını burnunu dağıtırdı diğerlerinin ne biçim bi hakarettir bu ya?

senin erkek arkadaşın problemli sanırım.
ama seninde hataların var canım be, hemen güvenmemek gerekir erkek milletine

canısı bence kalbin temiz basit bir kız deilsin
sende bir tek hata görüyorum 1.5 ay birlikte sohbet ettigin adama 1.5 ay sonra sevgilim diyosun
1.5 ayda ne kadr tanıyabilrsinki bu adamı?
adam seni yarı yolda bırakmış..
sadece onun arkadasları deil kendiside söledigi sözlerle hafif biri gibi gördügünü belli etmiş
1.5 ayda tanımadan etmeden sevgilim dersen haff görmesine engel olamazsın
aynına benzer küçük bişi yasadım ancak sevgilim beni korudu
ben sevgilime sevgilim diebilmek için 1 yıla yakın tanımaya calıstım
bence Allah seni korumuş geri dönme sakın ona..
sana haketttigin degeri vermeyen adamdan uzak dur..

ah dilek ahh canısı ne desem ki sana..
burda bunca insan verilmiş sadakan var o adamdan ayrıl diyor sen o adamla buluşuyosun..
bide kanası ile konuscaksında cevap verceksinde kendini aklıcaksında ugrasıyosun..
onların cevresi onları biliyo senin cevrende seni biliyo ne die kendini aklama cevap verme cabasına giriyosunki..
adam sana leke diyo sen hala kankası ne dedi adam kankasına ne cevap verdi die düşünüyosun..
kankası kötü bişi dememiş olsa ne yazar demiş olsa ne yazar..
sevgilim dediğin adam seni korumuş olsa ne yazar korumamış olsa ne yazar sana leke dedikten sonra..
bide ortalıga herkese sana denilen sözü yayıyosun farkında olmadan..
böle bir durumda onlarda kendilerini aklamak için daha cok karalarlar haberin olsun..
olayın kapanması yerine olayın büyümesine sebeb oluyosun.. :S
bırak hiç biri ile asla görüşme en cok sen zarar görürsün..

bir arkadasım var terk edilmek üzere çocuk sinyal veriyor acıkca,ilgi sıfır su anda,asla arama buluşma konuşma yok arkadasım aramazsa kızlar...arkadasım bir aydır katlanıyordu ve sonunda hepimizin baskısıyla arılma kararı aldı..inatla bi aydır ayrılmadı cocuk son lafı ona bıraktı sanırım...her neyse bugün öğlen yemeğinde dışarı cıktık .......hanım ona dedi ki eger seni istemiyorum diyorsa ve sen ayrılmıorsan sen kendine sagı duymuorsun dedi ve sen kendine sagı duymazsan bi erkek sana sagı duymaz dedi...önce bir bayan olarak kendimize sagı duyalım gercekten de..güçlü olalım,bakımlı,kültürlü olalım.ödün vermeyecegimiz seyler olmalı,net çizgilerimiz olmalı ve sevgilimiz bilmeli ki onları bozdugu an bizi kaybedecek ve dikkat etmeli...önce kendimize saygı gercekten de....yalvarınca,acı cekip yürütmeye,leke gibi hakaret tarzı bir söze kabul dememek lazım sırf kendine saygı duydugun için dilekçiğim...artık sevgilin için çok geç seni kaybetti..

y lerim bozuk kızlar her zaman olmuyor idare edin yazımda sagı cıkan seyler saygı..

of şekerım wala bır de yaymıssın lafı saga sola,
onun bunun dusuncesını alıyorsun bak kapa olayı yok bıttı artık de tıka kulaklarını,
oooh kıme ne elalemın agzı torba degıl kı büzesın konusurlar ne olucak sen bak kendı havana,
bıze sölemesı kolay gıbı görunuo ama bızım de basımıza böle s eyler gelıo takıyoz da ne oluyo umursamamak lazım uzak durcan samımı arkadasın bıle olsa kapıcan defterını böle agır sözlerle ugrasma,
hem zaten cocuk da ıyı falan degıl oda işin ayrı bi yönü muhtemelen sana cekıcı gelıyor ama o baska. yanlıs yapıyorsun uzak dur bak

gelmıssın buraya yuzlerce kısıye soruyorsun cevap verıyoruz yok, ınan bıze senden daha deneyımlı ve buyuguz, ınan dınle veuzak dur.

yooo ben bu salakla buluşmadım.sadece 5 sn bi önünden geçtim o kadar.hatta devamında birde ayy ben ne salakmışım.bide buna gel buluşlım dicektim die yazmıştım ya.

şuan bile aklıma geliyor.ben vedalaşırken bir anda pişman olsa diye..ama bunu kafamdan silmeye çalıışyorum çünkü bu seven tarafımın bi isteği.ama böle olmıcak zaten.ben hayal kırıklığı yaşarım.bu yüzden bunuda kafamdan silmeye çalışıyom.herkese sölemk gibi oldu ama sadece güvendim insanlara söledim.o kanka olayınıda şimdilik sussun diye kapttımdı.eğer haftasonu gittimde soru soracak olursa halettik.şimdi sakın olayı açıp moral bozma dicem.diğer kişi mehmette kardeşim gibi sevdim insan..güveniyorum ama tetikteyim aynı zamanda.zaten artık güvenmek yada güvenmemek gibi bi durum kalmadı..haftasonu gitmek zorundayım firma yolladı.ki helalleşmek istedim insanlar var.sonra ercanada buradaki yazıların çıktısını,okudukça utansın diye vericem.ona verdim matematik kitabını kardeşinden getirmesini isticem.birde bi kart vermişti.onuda vercem.onun cep teli ile üsküdarda resim çekmiştim.onlarıda sil diye yazcam,sen hep kadınlarklübünde ne yazdımı merak ederdin,al işte yazdıklarım,birde cep telinden numaramı sil diye yazcam bi kağıda.tenezzül edip konuşmıcam bile..

pzr akşamıda helalleşip (sevdiğim insanlarla ama!) birdaha oraya gitmemek üzere çıkcam o marketten..

Ben esim yanimda oldugu halde onun arkadaslariyla konusurken secerek konusurum..konusurkende saygi beklerim.. esim yanimda olmasina ragmen cekinirim.. bu ne cesaret sende dogru duzgun tanimadigin insanlarla bin cesit muhabbet acabiliyorsun!!!
hani bide saf iyi niyetle uzerini ortmeyelim boyle konularda iyi niyetli saf olunmaz

Canım bende evelden öle marketlerde calıstım dedıgım gıbı, samımı olma oranın elemanıyla artık, ıyı yaparsın bır de silsin resmını falan resım cektırme artık kımseyle baksana adamlar dogru duzgun cıkmayabılıyr böyle işte,

senın ajansın yenıden farklı bır marka ıcın oraya gonderebılır bunu da bil,
ayrıca baska ajansa yazılırsan orası da farklı bır markayla aktıvıte ıcın de gönderebılır bu da var, o yuzden öle helallestım bıttı kurtuldum deme kaydirigubbakcemile devamı var,

hem o markete gezmeye bıle gıdebılırsın ılerde, öle buyuk vedalara kalkısma, eskı sevgılıne de kaygıt magıt bısey verme, kardesınden kıtabını al o önemlı vermezse canı ceeheneme dersın, bu sıteyı de verme boşa zaten haklısın sen adam haysıyetsız sadece.

sen de hata yapmıssın onlarla takılmıssın resım cektırmıs sohbete gırmıs konusmus adamdan saymıssın, yaz bunları bı kenarına da bıdaha yapma
bıde unıversıte okuyomussun -tatlicadiarzu- bızım basımızı da bu kadar agrıttın yani be kızım kendını de derde soktun şu derde bak adam sana lekesın dıyo sen hala muhabbet cevırıon bunun ustune nalet olsun. :ecrin_bebek: neyse büyümüşsündür belkı bıraz.

yahu ben adamla çektirmedin resimleri.yanlış anladınız yaa!bu kişiyle 4 hafta önce üsküdara iftara gitmiştik o zaman cami resimleri ve sahili çekmiştim onları silsin diyeceğim...

ayrıca bişi vermeyede gerek kalmadı.herhalde bu kankası denilen adam gidip sormuş ne oldu diye.bana msj attı şimdi bugün yada yarın akşam grş bir sorun var diye.bende neymiş o yazdım cvp olarak ses yok.çağrı attım meşgule attı.bende cvp bekliyorum.ama asla oturup görüşmem..
kağıdıda vermiyorum değmez buna... klava:

Canımcım bırak ya at kafandan o insanı.Büyük suç sende ama erkekler yeni tanıştığı kızı iyice süzüyorlar.Eksik hareketleri var mı?Erkek arkadaşlarımla nasıl muhatap oluyor mu?Onlarla sohbet ediyor mu diye.Ben 2 aydır çıkıyorum 3. gün beni arkadaşıyla tanıştırdı ben hiç konuşmadım çocukla.Erkek arkadaşım kızar sandım meğerse çok hoşuna gitmiş benim konuşmamam.Soğuk kız dedi mi benim için ya da dilsiz diye sordum yooo seni çok sevmiş dedi.Sonra başka arkadaşlarıyla yine tanıştırdı muhabbete girmedim sadece selam dedim.Arkadaşı bana sordu onun yanında çok sessizsin neden diye.Ben de ben çok konuşmam dedim.Erkek arkadaşım da O'na konuşmaması güzel dedi.Hoşuna gidiyor.Kıskanç zaten.Öyle yani.Ben çok soğuksun arkadaşlarımla neden konuşmuyorsun diye kızacak diye beklerken tam tersi oldu.Böylesi daha iyi ben tanımadıklarımla istesem de muhatap olup sohbet edemem çekingenimdir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…