Sevgilimden ayrılmalı mıyım

sarinergis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2024
71
26
Biraz uzun olabilir ama bana akil verirseniz cok sevinirim, başlıktan da anladığınız üzere konu ilişkim. Yaklaşık 2 yıldır üniversitede tanıştığım bir ilişkim var, bu ilişkide bir iki kere ayrılıklar oldu ama hepsinde sevgilimin çabasıyla geri barıştık bu konuda hakkını yiyemem. Ben dışarıdan her zaman ilgi gören biri oldum erkek arkadaşımdan önce okulda konuştuğum insanlar oldu ve biz sevgili olmadan önce de uzun bir süre beni beğendiği için az çok kimlerle flörtleştiğimi vs biliyordu. Bu kişiler de gerek dış görünüş gerek kültür olsun kendilerini geliştirmiş kişilerdi ve belki de erkek arkadaşımda bunun ezikliği vardı fakat çoğu insana göre erkek arkadaşım da gayet yakışıklı ama işte içi beni yakar:). Konuya gelmem gerekirse son birkaç aydır erkek arkadaşıma karşı anlamlandıramağım bir soğuma var içimde. Tatil planı yapmıştık ve onu da bozmak istemediğim için bu konuyu açamadım açıkcası sonrasında karar veririm diye, fakat tatilimiz çok güzel geçti döneli oldu ve aramız gayet iyiydi o düşünceler çıkmıştı aklımdan. Bizim durumumuz iyi ailem bir dediğimi iki etmez ve cömert bir babayla büyüdüğüm için alışkın olduğum davranış biçimi de bu. Erkek arkadaşımın durumu gayet iyi, güzel bir semtte oturuyor, fakat ailesi cidden saddam gibiler. Tabi ki cebine her ay yüz bin koysun demiyorum öğrenci sonuçta ama kendileri çok iyi yaşarken erkek arkadaşıma kök söktürüyor gibiler, hem okuyor hem de boş vakitlerinde şirkete babasına yardım ediyor babası da ona asgari ücret veriyo. Erkek arkadaşım bana hesap vs ödetmek istemiyo yani biz bi yemeğe çıksak ülke şartlarında 3-4 bin gidiyor zaten ee ne kaldı ki geriye sonuçta. Çocuğun başka bir iş yapmak için de vakti yok boş vaktinde şirkette hep. bir kere oturduğumuz mekanda(benim görüp aa güzelmiş oturalım dediğim yer) işte burasi pahalıymış falan dedi ve tuvalete diye kalkıp hesabı ödedim yani ben zaten olabildiğince yardımcı olurum diğer türlü ben de kendimi kötü hissederim ama böyle bir şey diyip tadımı kaçırmaya ne gerek var bilemedim, olmasa zaten öyle yerlere asla gitmem onunla ama sonuçta var yani gayet iyi durumları ailesinin. Birinde de hesap geldi ödedi şu kadar ödedim falan diyo??? Ee yani oldum bozuldum. Kötü niyetle demiyor ama böyle para muhabbeti yapmak benim midemi bulandırdı. Bazı sinir sorunları var kavga anında bazen aşırı yükselebiliyor ben alışık olmadığın için o gün inanılmaz yorgun ve kötü hissediyorum mesela. Böyle şeyler soğutuyor beni. Onun dışında her zaman bana sürprizler yapar çiçekler alır belki kendine almaz bana alır ama bir olmamışlık var ne bulamıyorum. Sevdiğimi biliyorum. Sonra çevreme bakıyorum, daha iyi maddiyatı olanlar(yani yanlış anlaşılmasın ama bu da bir faktör çünkü biraz tadım kaçtı lafının yapılmasından), daha kültürlü kendini daha geliştirmiş insanlar var ve gayet de isteklilerdi benim için. Geçen gün eskiden muhabbet ettiğim (Flört değildi) biriyle karşılaştık ve masamiza geldi oturdu gayet de güzel sohbet ettik. Sonrasında yazdı bana anladım ki amacı arkadaşça değil. Kendimi suçlu hissediyorum ama kafam da karıştı istemeden biriyle konuşmuş bulundum ama bu bir işaret mi anlamadım. Bana bi akil verin kızlar. Ne yapmalıyım.

Üniversite öğrencisine asgari ucret çok da Saddam değil nerde yemek yiyiyorsunuz 4 bin tutuyor orta halli öğrenci gibi takılın.

Konuyu yumuşatarak anlatmaya çalışmışsınız ama minik bir gold digger konusu olduğu çok göze batıyor maalesef. Bir kerecik hesap ödediniz diye hemen gözünüz dışarı kaymaya başlamış. Bence de ayrılın.

Ayrıca iki tane öğrenci bir akşam yemeğinde 3-4 bin harcamayı versinler. Ailesi zengin olabilir ama oğullarının minik gold digger sevgilisini fonlamak için kazanmıyolar o paraları.

Valla ne diyim bilemedim az sonra melekler gelir ve günahsızlar gibi seni kınarlar. Çocuk muhtemelen çalışmıyor diye ailesi bu kadar maaş veriyor ve onun için yatırım yapıyorlardır. Okulunu bitirince daha rahat olur diye düşündüm.

Mezun olduysan milletin ailesinin malına mülküne göz koyacağına git çalış da aç karnını doyur
Zaten çalışmak istiyorum ama erkek arkadaşım devamlı karşı çıkıyor bu duruma. Biz böyle ölene kadar asgari ücretle yaşayamayız sonuçta geçen mesela bir arkadaşı benim bölümümle ilgili tanıdığı biri olup olmadığını sormuş bana demedi tesadüfen öğrendim niye demedin dediğimde ben hayatımdaki kadını çalıştırmam böyle gördüm falan diyor. Aç karnını doyur cümlesi cok yakışıksız olmuş.

Konu git gide daha saçma bir hal alıyor. Allah herkesin evladına akıl fikir versin başka bir şey demiyorum. Büyütüp üniversite okutuyosun erkek arkadaşım izin vermiyor diyip çalışamam diyor. Neden 20 yaşında bir kadın olarak köyünden çıkmamış hayriye teyze gibi yorum yapıyosun?

Erkek arkadaşım izin vermiyor diye bir şey demedim, 2 hafta önce mezun oldum şirketler de peşimde sıraya dizilmedi tahmin edersin ki. Sadece böyle bir fırsat varken bana demedi bunu söylüyorum. Onun dışında okudum yıllarca,tabi ki çalışacağım.

Ayrılmak...... adamın para durumu size batmaya başlamış, herkes tercihlerini hayal ettiği şekilde yaşamak ister,sizin hayaliniz bu çocuk değil.İlerde bir birinizi çok kırar dokersiniz gerek yok, ilişkide aklınız bulandiysa işaretleri görmezden gelmeyin,bırakın herkes mutlu olduğu ve olacağı ilişkiler yaşasın.Size ve ona güzel bir hayat diliyorum

Erkek arkadaşın ayrı bir kafada sen ayrı bir kafadasın.
Sakın ayrılıp başkalarını da yakmayın, evlenin.

Babam değil anam değil, kıroya bak kadını çalıştırmazmış.

Ayrıl ve kendine yeni bir finansör bul bebeğim. Kolay değil senin gibi bir kadını taşımak, çok haklısın (!)

Uc bes kisi universitede ilgi gosterdi diye sen biraz havalara girmissin cocuk zatem olmasi gereken ehrseyi yapiyor iki yillik iliskide ya pahaliymis he sukadar hesap odedim demesi olabilir nevar bunda? Bos zamanlarinda calistigi is icin babasi asgari vermesi normal siz ogrenci olarak 3-4 bin tutan yemeklere gidemezsiniz gozunuz cok yukseklerde ve prenses gibi yasamak istiyorsunuz insallah gercek hayatla kotu bir sekilde yuzlesmezsiniz

Sevgilin, sırf sevgilisiniz diye yağdırmak zorunda değil, adamın bir maaşı var ve hesabını ona göre yapması lazım. Elinden geleni de yapıyormuş zaten. Yiyici bir tipsiniz. Daha zenginlerine kayıyor zaten aklınız. Ayrılın.

Bir fake kokusu da almadım değil hayırlısı bakalım…
Aynısını ben de düşündüm. Çünkü bir öğrencinin sevgilimin ailesi beni fonlamıyor benim de başka adamlara içim gidiyor diye fütursuzca konu açması garip geldi. Ama baktım yeni üye olmamış kadın hastalıklarında falan da mesajları var. Hemen fake diye yapıştırmıyım hemen dedim ama umarım faketir

20 yaşında nasıl mezun olmuş acaba? 16 yaşında mı başlamış okula yoksa über zeki kızımız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…