Sevgilim ve ailesi

Ben olsam acik acik sorardim para biriktirelim diyosun ama boyle nasil birikecek diye. Kavgaysa kavga. Evlenince de ailene boyle surekli para gondermeyi dusunuyo musun diye acikca sorardim. Acik kapi birakiyosa da devam etmezdim
Açıkçası Tam ağzıma geldi ama terbiyesizlik Yapmak istemediğim için sustum

Şu an önlem aldınız aldınız almadınız bu devran böyle gider , erkek arkadaşınıza yakında aile olacağınızı ve sizin sadece ikiniz için öncelikli olarak birikim yapmanız gerektiğini aşılayın … şimdi susarsanız ilerde pişman olacaksınız .

İş sevgilinize düşüyor. Siz nasıl şimdiden geleceğinizi düşünüyorsanız o da düşünecek. Evli olmadığınız için müdahale edemezsiniz. Ama bu durum evlenince tepki gösterirseniz değişir mi, bilemem.

Açıkçası Tam ağzıma geldi ama terbiyesizlik Yapmak istemediğim için sustum
Bu terbiyesizlik degil. Insanlar hayat goruslerinin yasam tarzlarinin uyustugu belli standartlarini surdurebildikleri evlilikler yapmak ister. Burda cok okuduk kadinin maasiyla ev gecindirip kendi maasiyla kök ailesini besleyen. Kadinin maasiyla ev gecindirip kendi maasiyla mal mulk edinip anne babasinin kardesinin ustune yapan. Net olmak acik olmak her zaman iyidir. Ucunu goremediginiz bi yolda yurumeyin. Ayrica annesi sizinle muhatap olmuyosa ve mustakbel esiniz ailesine duskun bi insansa daha imzayi atmadan aranizda kocaman bi sorun var demektir. Lutfen objektif olun. Kendi ailenize herseyi her zaman anlatin ve onlari dinleyin. Bizim yoldayken goremediklerimizi onlar yolun basinda gorebiliyolar

Şu andaki duruma müdahale edemezsiniz ancak sevgilinizle açık açık konusabilirsiniz evlendiginizde durumun bu şekilde olmayacağını ona göre şekillenirsiniz .sevgilinizden sürekli para geldiği için evlenmesini istemiyor da olabilir ailesi. Bu para isteme olayları bitmeyecek maalesef yarın Dr ameliyat yaşlılık gibi şeyler söyleyerek istemeye devam edecekler

Evlenildiginde daha içinden çıkılmaz bir hal alacak çünkü. Hesaplarını sürekli takip edemezsiniz bir,bu konudan sürekli kavga gürültü yaşarsınız iki.
Bence de açık açık konuşun ama ben vereceği cevaba da güvenebilir miydim bilmiyorum. Çünkü bu öyle tamam söz verdim bitti bir konu değil zaman içinde görürsünüz sözünü tutup tutmadığını. Bu süreçte de evlenirseniz zaten iş işten geçmiş olur. Malesef sevgililk nişanlılık döneminde bazı şeyleri görmezden geliyoruz. Ben evliliğimde suan yaşadığım sorunları nişanlılık döneminde de fark etmiştim ama üzerinde durmadım mesela. Şimdi olsa tavrım başka olur ama iş işten geçti maalesef. Dünyada tek erkek oymuş onsuz yapamazmış gibi düşünmemek lazım sadece

Kesinlikle katılıyorum. Zihnimde meblağ, meblağ, meblaaağğ diye harfler birbirine girdi. Rahatsız edici.

Evlenince düzeltirim kafasından çıkın konu sahibi. Daha şimdiden para biriktirmeliyiz diye konuşabiliyorsanız bu konudaki rahatsızlığınızı da dile getirmelisiniz. Net olun.

Bugün susup yarın büyük kavgalar edecekseniz de evlenmemeniz daha iyi.

Kimse kusura bakmasın ilerde çocuklarım olduğunda o Çeşme kapanır. Herkes kendi yağında kavrulsun bir zahmet.
Şimdi böyle diyorsun ama çocuk olana kadar kafayı yersin maalesef çocuğun olması bile bir süreç. Onlar da çocuk olana kadar sizi aile saymayacaklar. Olan senin sinirlerine olacak. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Benim hamilelik konusunda olumsuz tecrübelerim oldu. Aynı zamanda etrafımızda yiyiciler var. Sinirlerim çok yıprandı

Ne yapsın yani şimdi Ailesine para göndermesin mi annesi atsa atılmaz satsa satılmaz bilakis abisinin belki sorunu sıkıntısı vardır 6000 euro maaş alıyor diyorsunuz kaldı 5.500 euro her ay 1500 euro köşeye atsa 50 bin tl para atmış oluyor köşeye geri kalan para da boğazına gitsin yesin içsin birikim yapmak isteyen yapar. sen kendin empati yap annen para istese göndermeyecek misin evlendikten sonra da annesine destek olucak sana destek olucak senin ailene yeri geldiğinde destek olucak bu işler böyle yaptığında yanlış birşey görmüyorum aynı durum senin annenin başına gelmiş olsa onun bu şekilde yazdığını düşün veya rahatsız olduğunu düşün bunlar kötü şeyler bu kadar yanlış olmayın annesi ve abisi belki abisi zamanında maddi durumu varken kardeşine sahip çıktı yardım etti şimdi kardeşi abisinden istiyor herşey olabilir. bu böyle gider diyenler aynı şey sizin ailenizin başına gelse kocanız bu şekilde yapsa nasıl karşılardınız ?

5 6 aydır sevgilisiniz bu tarz konuları konuşma düşünme bile. Yani bu seni hiç ilgilendirmez. Beş aylık flört döneminde çocuk yapmaktan bahsediyorsunuz. Yani çok komik geldi bana bu.

Daha çok yeni bir ilişki şu anda maalesef karışamazsınız bana göre ama evlilik düşünüyorsanız bu ilerde sorun olacaktır sizin için zamanı gelince ciddi anlamda konuşmanız gerekecek bir konu.
Ben kendi adıma eğer gerçekten aç açıkta değillerse, okuyan kardeşine harçlık gönderme vs. durumu dışında evlilik sonrası aileye yarım etmeye para göndermeye karşıyım. Şu aileler çocuklarını bi salsın lütfen.

Kimse kusura bakmasın ilerde çocuklarım olduğunda o Çeşme kapanır. Herkes kendi yağında kavrulsun bir zahmet.
O iş öyle olmuyor, sevgiliniz alistirmiş.Farkli davranması imkansız değil ama zor.Vicdan yaptırarak, eşinin sözü mü geçiyor denilerek manipüle yolları denenerek, o para her ay yatar. Önce bunu kabullenin.İlk zamanlar sizden yana olsa da ilerde karışma onlar benim anam , abim aramıza girme denilerek geriye atilacaksiniz.Goruyoruz,okuyoruz sonu hiç şaşırtmıyor.Bilerek evlenin,adam için memuriyeti yakmayın .....

Uzak durman hayrına olur. Ne annesi istemekten vazgeçer ne de sevgilin para göndermekten .

Biraz toysunuz. Avusturya'da yasayacaksaniz ev icin para biriktirmeniz manasiz. Avrupa'da ev almak cok da kolay degil. Erkek arkadasinizin isi nedir? 6000 euro cok yuksek bir maas Avrupa standartlarinda. Bilgi eksikliginiz var gibi bazi konularda. Bunun disinda erkek arkadasinizin ailesiyle olan maddi konularinda yorum yapmanizi ya da akil yurutmenizi yanlis buluyorum. Evlendikten sonra ayni olacak diye bir kural yok. Benim esim de ben de evlenmeden once ailemize daha cok maddi destekte bulunuyorduk. Ama su anda daha farkli. Ailelere ve ese bagli bir durum.

Niye konuşsun, para kaynağı elinden gidecek

6 Yıldır bir şirkette çalışıyor şuan da Creatif Direktör yöneticisi aynı zamanda reklamcılık ve profesyonel fotoğrafçılık yapıyor aylık geliri net 6000 euro neden bilgi eksikliği yaşayim anlamıyorum.
Ayrıca oturum izni uzaması için oradaki ceosunun yardımıyla bir ev alacak kredi onayı çıkıyor erkek arkadaşıma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…