sevgilim beni dolandırmaya çalıştı

şok oldum. ben her kim olursa olsun ne olursa olsun bu borç konularına çok karşıyım. verdiğinde de gittiğine üzülmeyeceğin bi meblağ olmalı en azından. güveni kötüye kullanmak kadar karaktersizce bişey yok umarım bitaraflarından çıkar o şahsın.
inşallah çıkar acısı.karaktersizlikten başka bir şey değil

Kızlar merhaba.Konuyu çok detaylı anlatmayacağım bayaa uzun.
Bu şahsiyet ile yaklaşık 2 yıl önce tanıştık.Tanıştığımızdan beri borcu var sağa sola,hep birlikte ödedik,ben ödedim o bana geri ödedi filan.Geç de olsa hep ödedi fazlasıyla sıkıntı yok burda.
Pahalı bir telefonu vardı onu sattı,babamın ihtiyacı vardı ona verdim dedi.Sürekli telefon modeli düşürdü,babama verdim o istedi zorla dedi.
Hatta bir keresinde ağladı,tüm paramı alıyor aç mısın paran var mı diye sormuyor dedi.Gözümün önünde tüm bozukluklarını tümletip benzin aldı.
Sürekli bir parasızlığı var.Hep inandırıcı şeyler söyledi.Ben de tüm enayiliğimle inandım ve yine borç vermeye devam ettim.
En son arabam bozuldu parayı ödemezsem arabamı alamayacağım kimseden para bulamadım dedi biraz altın verdim.Annemlerde altınım var alıp sana veririm dedi.Günlerce oyaladı büyük bir kısmını getirip verdi,çok az bir miktar kaldı.Yani getirmesine getiriyor.
Ama bu sabah öyle bir şey yaptı ki.Cep telefonuma sms geldi,para transferi için onay kodu.Banka hesabımın şifresini biliyormuş girmiş,esnek hesap açıp tüm limiti kendine transfer etmeye çalışıyor.Ne yapıyorsun dedim,paramı yanlışlıkla oraya yatırdım şifreyi söyler misin dedi.Hesap hareketlerine baktım gelen giden para yok.Göndermemişsin dedim hayır gönderdim benim param o şifreyi verir misin benzin alacağım param yok dedi.Bir baktım ki esnek hesap açmış,kendi mailine göndermiş sözleşmeyi de görmeyim diye.Ama sonuna kadar inkar etti benim param o dedi.
Asla anlam veremedim resmen dolandırmaya çalıştı sms gelmese çekecekti o parayı ve ben bankaya borçlanacaktım haberim olmadan.

Hemen engelledim ve annesini aradım,meşgule düştü,annesinden beni engellemiş aramayım diye.Annesini aradım ve yaptığını söyledim.Sürekli borç veriyorum ama bu çok fazla dedim.Kadın şok oldu,konuştuk.Ne arabası bozulmuş,ne babasına para vermiş.Bana söylediği her şey yalanmış ailesinin hiçbir şeyden yok.Bu arada beni çok sevdiğini söylüyor,evlenme teklifi bile etti nişanlanacaktık.

O kadar şoktayım ki.Bu kadar parayı ne yaptı bilmiyorum.Beni neden bu kadar kandırdı bilmiyorum.Annesi onun borcunu ödeyeceklerini merak etmememi söyledi.Nasıl bir çocuk oğlumdan tiksindim dedi annesi.Ne bir özür diledi ne de şu sebeple yaptım dedi.Bildiğiniz karaktersizliğinden yapmış.
Ben bu çocuğa ne yapacağım hırsımı nasıl alacağım bilmiyorum,çocuk resmen dolandırıcılığa teşebbüs etti.

Not: Enayi olduğumu biliyorum lütfen malın önde gidiiip şööyle bayrak sallayanı olduğumu da biliyorum.Ama ne yapayım işte safım
Sikayetci olan derhal, bankaylada iletisime gec, sifrelerini degistir.

whatsapp mesajlarının ekran görüntüsü rehberden silip numarası görünecek şekilde alırsanız kanıt sayılıyor mahkemede. bence borcunu annesinden almayı bekleme boşuna direkt bir avukatla görüşüp dolandırıcılıktan dava aç. duygu sömürüsü de olduğu için dolandırıcılık sayılacağını düşünüyorum. hiç olmazsa sondaki esnek hesap durumundan hırsızlık olarak şikayet edebilirsiniz.

doğru da insan güvenmek istiyor,o kadarını da yapmaz diyor

ama yapıyorlar maalesef
Adam gibi adam kadından borç istemez eşten dostan ister gerekirse kredi çeker ama asla istemez.Böyle ağlak ,ezik sürekli borç isteyen adamları nasıl sevebiliyorsunuz aklım almıyor Bu kadar özgüvensiz olmayın,hiç mi biri başınızı okşamadı, güzel söz söylemedi??
İlk güzel sözde bu Arizona kertenkelelerine hem kalbinizi hem paranızı veriyorsunuz......

Sikayetci olan derhal, bankaylada iletisime gec, sifrelerini degistir.

whatsapp mesajlarının ekran görüntüsü rehberden silip numarası görünecek şekilde alırsanız kanıt sayılıyor mahkemede. bence borcunu annesinden almayı bekleme boşuna direkt bir avukatla görüşüp dolandırıcılıktan dava aç. duygu sömürüsü de olduğu için dolandırıcılık sayılacağını düşünüyorum. hiç olmazsa sondaki esnek hesap durumundan hırsızlık olarak şikayet edebilirsiniz.

Bence bekleme bile, derhal sikayetci Öl.
Paramı aldıktan sonra şikayetçi olacağım zaten.Ama dava açmaya gelince,hep anneme verdim babama verdim param yok diye aldı benden.Bunları ispatlayabilmem için anne babasının şahit olması lazım,kardeşim şahit zaten ama bir önemi olmaz diye düşünüyorum.

Dolandırılana kadar niye bekledin?

Habire senden para isteyen ezik ağlayan erkekle nasıl birlikte olabiliyorsun? Ama seni çok seviyor anladım..

Buna tüm bildiklerimle bahse girerim normal bir erkek -hele ki sevgililik aşamasında-senden para istemez, sen versen de almaz. Bu kadar mı hayattan bihabersiniz ya?

Bulmuş senin gibisini tabi bırakmaz, evlenme teklif eder.

Paramı aldıktan sonra şikayetçi olacağım zaten.Ama dava açmaya gelince,hep anneme verdim babama verdim param yok diye aldı benden.Bunları ispatlayabilmem için anne babasının şahit olması lazım,kardeşim şahit zaten ama bir önemi olmaz diye düşünüyorum.

Aldigi borclar icin demiyorum, gidip senin Adina gizli hesap acmasi falan.hemen polisle iletisime gecip hemen bankadan gerekli delilleri toplaman lazim. Yaptigi cok büyük bir suc

bir de benim eski telefonumu alıp yeni telefon almıştı bana hediye olarak,daha doğrusu aldığı borçların faizi sayılırdı.1 yıl sonra ödedi çünkü borçlarını.

telefonu çalıntı diye ihbar edeceğim diyor bana utanmadan.telefonu istiyormuş

Annesini tekrar arayıp "oglunuz beni rahatsiz ediyor, telefonu vermemi istiyor. Bu sekilde aramaya devam ederse adima actigi hesap, telefonuma gelen onay kodlari ve maillerle ile beraber dolandiricilik ihbarinda bulunacagim. Bilginiz olsun" deyin.

Bir de anneciğinin altınlarını da o dolandırıcıya vermişsiniz. En çok ona sinirlandim. Sizinki olsaydı üzülmeyecektim. Bu kadar saflık fazla.
Altın benim zaten yanlış anlamışsınız

Annesini tekrar arayıp "oglunuz beni rahatsiz ediyor, telefonu vermemi istiyor. Bu sekilde aramaya devam ederse adima actigi hesap, telefonuma gelen onay kodlari ve maillerle ile beraber dolandiricilik ihbarinda bulunacagim. Bilginiz olsun" deyin.
Bir iki güne arayıp borcu nasıl ödeyeceklerini soracağım,duruma göre şikayetçi olacağımı da söyleyeceğim

2 sene neyin borcuymuş, ortada ne var aldiği bunu gormediniz mi?
Yani bu kişi sizi dolandirmasaydi bile bitmek bilmeyen devamli saga sola borcu olan biriyle nişanlanmakta hiç akil mantik işi değil. Erkek olsun da nasil olursa olsun diye gitmemek lazim. Sikayetci olun.

X